Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

      Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

      πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

      Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Kallo είπε:

Ενώ μέχρι τώρα ήμουν πολύ ήρεμη σήμερα έχω αγχωθεί για το πόσα θα συνεχίσουν γιατί είναι και λίγα τα μικρούλια μου. Μόνο 5. Δεν είμαστε για απώλειες 

Το καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι για μένα ίσως το πιο δύσκολο κομμάτι αυτό, ίσως πιο δύσκολο από την αναμονή για χοριακη. Κοίτα αν μείνουν 2, 3 καλές βλαστοκυστες να είσαι πολύ ευχαριστημένη! Εντάξει θέλουμε την ποσότητα για καβαντζα αλλά στην ουσία θέλουμε ποιότητα. Εγω στις 3 εξωσωματικες που έχω κάνει παρόλο που έβγαζα αρκετά ωάρια μόνο τώρα στην τρίτη μου έμεινε καβαντζα και αυτό επειδή για πρώτη φορά πήγαμε με έμβρυα 3ης ημέρας. Να έχεις πίστη και αισιοδοξία. Πήγαινε αν θέλεις μια βολτίτσα,  μια θάλασσα να ξεχαστεις, γιατί μετά ούτε θάλασσας ούτε τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 19/6/2022 at 11:31 ΜΜ, Καντι είπε:

Τα bullet points αν καθίσεις να τα γράψεις θα τα ηθελα κι εγω Τροια μου. Κι αλήθεια πως τα πάτε με τον ύπνο με την μικρή;

Μόλις θυμήθηκα ότι δεν σου απάντησα ποτέ...Με τον ύπνο έχουμε θέμα...Κοιμάται στάνταρ μετά τις 2 τη νύχτα και συνεχίζει να ξυπνάει, πολλές φορές και περισσότερες από 1 φορές...Χθες κοιμήθηκε μόνο 4 με 7:30 και μετά ξανακοιμήθηκε πάλι στις 11 που ήταν αργά για εμένα να ξανακοιμηθώ...Αυτή τη στιγμή κοιμάται...Και όταν είναι ξύπνια δεν είναι ότι κλαίει, χθες π.χ. γέλαγε και ήθελε παιχνίδια...Αν έχεις καμία συμβουλή για το πώς να της στρώσω το πρόγραμμα, θα ήθελα πολύ να μου πεις.

Τα bullet points θα τα γράψω όταν θα έχω λίγο χρόνο, μπορεί και σήμερα μέσα στην ημέρα.

On 20/6/2022 at 6:39 ΜΜ, Ζαργαναρα είπε:

Καλησπέρα σε όλες.

Έχω δύο gonal των 900 που λήγουν 7/22 οποία θέλει ας μου στείλει μήνυμα

Ευχαριστώ

Καλή επιτυχία σε όλες μας!

Καλημέρα,

Αν δεν βρεις πού να τις δώσεις, πήγαινέ τις στην Οικονομοπούλου. Είδα ότι έκανες εξωσωματική στο Έλενα, γι᾽αυτό σου το λέω. Η Οικονομοπούλου είναι η επικεφαλής του τμ. αποβολών. Θυμάμαι υπήρχε μια επιγραφή έξω από το ιατρείο που έλεγε ότι ακόμα κι ένα χάπι τους είναι πολύτιμο. Τους είχα πάει κι εγώ φάρμακα μετά τη δική μου προσπάθεια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σποράκι said:

Καλημέρα! Αν θες τη γνώμη μου αξίζει να δοκιμάσεις με δικά σου ωαρια. Η ΑΜΗ είναι απλά μια τιμή όπως λέει και ο γιατρός μου, δεν δείχνει τα πάντα. Δεν ξέρω όλες σου τις τιμές αλλά δεν βρίσκω τον λόγο να πας κατευθείαν σε δωρεά (σημειωτέον δεν είμαι καθόλου αρνητική με αυτό) εφόσον δεν έχεις δοκιμάσει να δεις τι γίνεται. Η τιμή που σου έδωσε ο γιατρός περιλαμβάνει και την εμβρυομεταφορα, αν δεν πάει καλά και δεν βρίσκει ωαρια λογικά δεν θα τα πληρώσεις όλα, συζήτησε το αυτό. Δώσε μια ευκαιρία στον εαυτό σου ή πάρε ακόμα μια γνώμη πριν πας στη δωρεά. Καλή επιτυχία!!!

Καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Να ρωτήσω άν έχεις εμπειρία απο τους γιατρούς που προανέφερα ?τους γνωρίζεις? γιατί η αλήθεια είναι οτι το σκέφτομαι πολυ σοβαρά να συνεχίσω με τον Κούρτη σε προσπάθεια με τα δικά μου!

2 hours ago, Ζαργαναρα said:

Ρε κορίτσια καλημέρα!εγώ εκανα ωοληψια την Δευτέρα και εχθές εμβριυομεταφορα.εχω όμως όταν πάω τουαλέτα μετά την εμβριυομεταφορα βλενες με αιματακι που μαζί με τα utrogestan γίνεται μια μάζα άλλοτε ροζ άλλοτε καφέ .να σας πω ότι την Δευτέρα ο γιατρός επειδή είχα αρκετά ωοθηλακια και σε δύσκολα σημεία μου τραυμάτισε ένα αγγείο.ετυχως σταματήσε το αίμα την ίδια μέρα.αλλα εχθές μια η κουτάλα μια το σολινακι μια να με καθαρίσει πρέπει να τραυματίστηκαν πάλι εκεί κάτω ....

Εσείς έχετε έτσι αίμα,να το πω βλενες με αίμα μετά την εμβριυομεταφορα?μετά από 3 φορές σκούπισμα φεύγει να σας πω..?

Καλημέρα! κορίτσι επειδή είναι πολλά τα λεφτά έλα μια βόλτα στο Έλενα!εκεί πάω και είναι εξαίρετοι όλοι η ομάδα.λοιπον δεν έχει να κάνει η ηλικία.μξα μέρα που περίμενα να με φωνάξει ... παρένθεση είχα μπει στα ενδότερα του γραφείου όποτε άκουγα τι έλεγε στην κοπέλα!ήταν μια κοπέλα γύρω στα 32 ποιο μικρή από εμένα και τις είπε ότι για την εικόνα των ορμονών που έχεις πας για δοτρια ωαρίων.και αλλά πολλά που δεν έδωσα βάση.γενικα οι τιμές είναι καμιά σχέση!στο λέω γιατί έρχομαι από τον Παράσχο με τον πρώτο μου άνδρα και με δωρεά σπέρμα!και είχαμε δώσει....και καμία σχέση η αντιμετώπιση.αν θες λεπτομέρειες για τα οικονομικά στο δημόσιο κ ότι άλλο θες στείλε μου μήνυμα ευχάριστος να κάνω ότι μπορώ 

 

ευχαριστώ για την απάντηση. να σε ρωτήσω αν τους γιατρούς που προανέφερα τους γνωρίζεις?

στο Ελενα μπορεις να μ δωσεις καποια ονόματα να τους ψάξω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2022 at 7:13 ΠΜ, Angot είπε:

Καλημερα κοριτσι μ. Αυχενική 5.5 δλδ 1/18 για σύνδρομο σε φυσιολογικές τιμές 2.5 και 1/350!

Επισης έχει έξω τον αφαλό του με έντερα. 

Μου ειπε δεν έχει νόημα για τροφοβλαστη. Στις 11 έχω αποξεση. 

Κοπέλα μου όντως δύσκολη η θέση σου, δεν θέλω ν φαντάζομαι πως θα ήταν αν είχα φτάσει 5 μηνών και μου το έλεγαν αυτό. Τουλάχιστον στον 3ο θα μπορούσε να γίνει και μια φυσιολογική αποβολή, ειμαι ακόμα στους 'δύσκολους μήνες θωρητικα' δικαιολογίες αλλά αυτές έχω.   

Κορίτσια καλημέρα σας, και λεω το σας γτ για μένα είναι η χειρότερη μέρα της ζωης μ.. 

Στις 11 έχω την αποξεση, έκατσα, διάβασα , ενημερώθηκα... Όλες οι επιστημονικές έρευνες δείχνουν πως και μόνο το ανατομικό πρόβλημα να είχε το μωράκι μου η πρόγνωση είναι κακή. Ενδομητριος θάνατος, θάνατος κατά τη γέννηση ή θάνατος νηπίου... Δεν θα ήθελα να το ζήσω! Ζήτησα συγγνώμη από το KFC μου, το θρήνησα, του ειπα οτι θα το θυμάμαι πάντα. Και σήμερα θ το παραδώσω στον Θειο μου που προσέχει και το μωράκι της ξαδερφη μου! ... Έτοιμη δε θα νιώθω ποτέ, αλλα ξέρω ότι δε θα μπορούσα να κάνω κάτι πάρα πάνω για όσο καιρό ήταν στην κοιλιτσα μ, το πρόσεχα και του μιλουσα, το κορόιδευα, όλα λες κ ήταν  το μικρό μ ανθρωπάκι... Συγγνώμη που σας τα γράφω όλα πρωί πρωί αλλά μετά δε θα ξαναμιλήσω γι αυτό, θα σας ενημερώσω ότι είμαι καλά αλλά θα το αφησω να περάσει.. Πιθανόν να παρω και τον χρόνο μου από το forum... Εύχομαι όλες σας να τα πάτε τέλεια και να έχετε γερά μωράκια.... Να έσπασα τη γρουσουζια.!  Νιώθω τόσο άτυχη γτ είχα μια ιδανική εγκυμοσυνη και τπτ δεν με προετοίμαζε γι αυτό που έρχεται.. Ελπίζω την επόμενη φορά να τα πάω καλύτερα, και να αρχίσω σύντομα να σας ανεβάζω πάλι τα τεστακια μου! @happiness79(δεν ήταν ο γιατρός μας στην εξέταση γι αυτό δεν πήγαν καλά, ειναι όντως γουρλής) 

Φιλάκια κορίτσια μου εγκυουλες και μη, εύχομαι ότι καλύτερο για όλες μέσα από την καρδιά μου και την καρδούλα του μωρού μου που ακόμα χτυπάει! Όλο το βράδυ προσευχομουν για ένα θαύμα, να μου πουν ότι έγινε λάθος! 

Κλαίω κορίτσι μου με αυτό το μήνυμα......Δεν είμαι μάνα, αλλά...η καρδιά μου βούλιαξε στον πάτο...Σου εύχομαι πα΄λι στα πόδια σου να σταθείς και θα δεις, θα κρατήσεις παιδάκι στην αγκαλίτσα σου, Ο Θεός κανένα δεν αφήνει!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Effie99 είπε:

Κλαίω κορίτσι μου με αυτό το μήνυμα......Δεν είμαι μάνα, αλλά...η καρδιά μου βούλιαξε στον πάτο...Σου εύχομαι πα΄λι στα πόδια σου να σταθείς και θα δεις, θα κρατήσεις παιδάκι στην αγκαλίτσα σου, Ο Θεός κανένα δεν αφήνει!!!

Σου εύχομαι κοριτσι μου να γίνεις μανούλα σε ένα γερό μωράκι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , DIMIFEB είπε:

Καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Να ρωτήσω άν έχεις εμπειρία απο τους γιατρούς που προανέφερα ?τους γνωρίζεις? γιατί η αλήθεια είναι οτι το σκέφτομαι πολυ σοβαρά να συνεχίσω με τον Κούρτη σε προσπάθεια με τα δικά μου!

 

ευχαριστώ για την απάντηση. να σε ρωτήσω αν τους γιατρούς που προανέφερα τους γνωρίζεις?

στο Ελενα μπορεις να μ δωσεις καποια ονόματα να τους ψάξω?

ευχαριστω

Καλημέρα και από Εμενα.

Ειναι και εγώ 41 με πολλή χαμηλή ΑΜΗ, 0.33.

Εχω ακούσει και εγώ αυτά που λες, πρώτος και καλύτερος ο γιατρός που μου έκανε την εξωσωματική…ουσιαστικά με προέτρεπε για εκεί χωρίς να εχω δοκιμάσω καν. 
Θα σου πρότεινα να βρεις κάποιον να εμπιστευτείς και να πας μαζί του με δικά σου ωάρια. Πρέπει να δοκιμάσεις να δεις τι θα παρίες. Ένα και καλό χρειάζεται έτσι και αλλιώς. Έχεις και χρόνο ακόμη.

Εμενα μου προτείνουν ήπιες διεγέρσεις να παίρνω σιγουρα κάθε φορα 1 και με λίγη τύχη ίσως και περισσότερα, μέχρι μα μαζέψω 4.

Εγω τουλάχιστον από την πλευρά μου έτσι το βλέπω. Θα δοκιμάσω όσο μπορώ και αντέχω με δικά μου και αν δεν το καταφέρω το συζητάμε πάλι. 

Οτι άλλο χρειαστείς είμαστε εδώ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

Σου εύχομαι κοριτσι μου να γίνεις μανούλα σε ένα γερό μωράκι! 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!Αν ήμασταν κοντά τώρα, θα σε χάϊδευα στον ώμο, εννοείται όχι με λύπηση, μην με παρεξηγείς..μόνο από κατανόηση, αγάπη και θαυμασμό!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Effie99 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!Αν ήμασταν κοντά τώρα, θα σε χάϊδευα στον ώμο, εννοείται όχι με λύπηση, μην με παρεξηγείς..μόνο από κατανόηση, αγάπη και θαυμασμό!!!

Εγω νιώθω μανούλα πάντως, και έχω την τιμή το μωρο μ να είναι άγγελος.. Όπως και σχεδόν όλες μας εδώ μέσα! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Eternity said:

Αν επιτρέπεται τι πρόβλημα βρήκε για τις αποβολές? 

Δεν θυμάμαι γιατί τότε που είχαν τις αποτυχίες εγώ δεν ήξερα από εξωσωματικές και δεν καταλάβαινα και πολλά, όμως έχω την εντύπωση ότι ήταν θέμα με τον καρυότυπο. 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, DIMIFEB είπε:

Καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Να ρωτήσω άν έχεις εμπειρία απο τους γιατρούς που προανέφερα ?τους γνωρίζεις? γιατί η αλήθεια είναι οτι το σκέφτομαι πολυ σοβαρά να συνεχίσω με τον Κούρτη σε προσπάθεια με τα δικά μου!

 

ευχαριστώ για την απάντηση. να σε ρωτήσω αν τους γιατρούς που προανέφερα τους γνωρίζεις?

στο Ελενα μπορεις να μ δωσεις καποια ονόματα να τους ψάξω?

ευχαριστω

Όχι δεν του ξέρω προσωπικά, μόνο σαν ονόματα. Αυτό το θέμα με το ποιος είναι καλός και ποιος όχι είναι μεγάλο μπέρδεμα και σχετικό για τον καθένα. Πιστεύω πως ξέρουν οι περισσότεροι τι κάνουν και μόνο αν ξεκινήσεις θα καταλάβεις. Μια συμβουλή μόνο αν θες για το οικονομικό ξεκαθάρισε πόσα θα πληρώσεις σε περίπτωση που δεν καταφέρετε να φτάσετε σε ετ και πόσα θα πληρώνεις αν χρειαστούν περισσότερες ωοληψιες, ζήτα μια καλή τιμή εξαρχής για να ξέρεις που πας. Συμφωνώ μαζί σου στο να δοκιμάσεις με δικά σου, ακόμα και αν δεν πετύχει θα έχεις προσπαθήσει και θα ξέρεις ότι έκανες το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Chris_V said:

Καλημέρα και από Εμενα.

Ειναι και εγώ 41 με πολλή χαμηλή ΑΜΗ, 0.33.

Εχω ακούσει και εγώ αυτά που λες, πρώτος και καλύτερος ο γιατρός που μου έκανε την εξωσωματική…ουσιαστικά με προέτρεπε για εκεί χωρίς να εχω δοκιμάσω καν. 
Θα σου πρότεινα να βρεις κάποιον να εμπιστευτείς και να πας μαζί του με δικά σου ωάρια. Πρέπει να δοκιμάσεις να δεις τι θα παρίες. Ένα και καλό χρειάζεται έτσι και αλλιώς. Έχεις και χρόνο ακόμη.

Εμενα μου προτείνουν ήπιες διεγέρσεις να παίρνω σιγουρα κάθε φορα 1 και με λίγη τύχη ίσως και περισσότερα, μέχρι μα μαζέψω 4.

Εγω τουλάχιστον από την πλευρά μου έτσι το βλέπω. Θα δοκιμάσω όσο μπορώ και αντέχω με δικά μου και αν δεν το καταφέρω το συζητάμε πάλι. 

Οτι άλλο χρειαστείς είμαστε εδώ 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ξανα και σευχαριστω για την απαντηση κ εμενα μ ειπε να παρω καποια χαπια ισως πριν την ωοληψια. Για τους γιατρούς που ανέφερα γνωρίζεις κατι τους έχεις ακουστα?

17 minutes ago, Σποράκι said:

Όχι δεν του ξέρω προσωπικά, μόνο σαν ονόματα. Αυτό το θέμα με το ποιος είναι καλός και ποιος όχι είναι μεγάλο μπέρδεμα και σχετικό για τον καθένα. Πιστεύω πως ξέρουν οι περισσότεροι τι κάνουν και μόνο αν ξεκινήσεις θα καταλάβεις. Μια συμβουλή μόνο αν θες για το οικονομικό ξεκαθάρισε πόσα θα πληρώσεις σε περίπτωση που δεν καταφέρετε να φτάσετε σε ετ και πόσα θα πληρώνεις αν χρειαστούν περισσότερες ωοληψιες, ζήτα μια καλή τιμή εξαρχής για να ξέρεις που πας. Συμφωνώ μαζί σου στο να δοκιμάσεις με δικά σου, ακόμα και αν δεν πετύχει θα έχεις προσπαθήσει και θα ξέρεις ότι έκανες το καλύτερο!

σευχαριστω πολυ θα το ξεκαθαρισω το οικονομικο

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, BlackCat είπε:

Καλημερα τώρα είμαι 41.

Το σπερμα είχε ολιγοασθενοσπερμια και υψηλό DFI λόγω κιρσοκηλης. Χειρουργήσαμε την κιρσοκηλη εφτιαξε ως ένα βαθμό αλλά το κρίσιμο διάστημα μετά το χειρουργείο που είναι 1,5 χρόνος περίπου όπου κ καλά εχεις τα μέγιστα αποτελέσματα από την επέμβαση ,εμείς το χάσαμε γιατί μας βρήκε άλλο θέμα υγείας κ δεν κάναμε εξωσωματικές μόνο επαφές. 
Οι αποβολές αποδόθηκαν σε χρωμοσωμικες ανωμαλίες εμβρύων γιατί δεν βρέθηκε κάτι άλλο -χωρίς όμως να κάνω καρυοτυπο εμβρύου από Λάθος καθοδήγηση του προηγούμενου γιατρού. Ο προηγ. Γιατρός που είχα υποστήριζε ότι για τις αποβολές α τριμήνου φταίει το ωάριο κ καλύτερα να πάμε με δανεικά. Τις αποβολές τις είχα στα 38-39.

Στο Έλενα που είπα αυτή την θεωρία μου είπαν ότι κανείς δεν μπορεί να ξέρει με βεβαιότητα εφόσον το έμβρυο έχει δυο γενετικά υλικά (είναι 50%-50%)

Η φυσική σύλληψη ειχε απορριφθεί ως ενδεχομενο πριν την επέμβαση κιρσοκοιλης. Μετά την επέμβαση κανείς δεν το αποκλείει αλλα δεν έχει έρθει κ ποτέ επομένως καταλαβαινω ότι κ εγώ μάλλον δεν έχω ποιοτικές ωορρηξίες γενικά έχουμε μέτρια βιολογικά υλικά έτσι το καταλαβαινω κ φτιάχνουμε μέτρια έμβρυα.

Τα έμβρυα τα τωρινά είναι μετα από αγωγή κ παρακολούθηση ουρολόγου, με picsi μέθοδος γονιμοποίησης που λένε βοηθάει στο dfi, διατροφή φουλ στα αντιοξοδωτικα μας δόθηκε λίστα στη Έλενα στο τμήμα αποβολών με τις διάφορες τροφες αλλά και το βιβλίο που προτείνει η Τροια κατά καιρούς τα ίδια λέει. Το τελευταίο δίμηνο πάω κ διατροφολόγο όποτε το έχω ισορροπήσει κ απο εκει γενικά ότι μπορούμε κάνουμε.

Γιατι βαθειά μέσα μου πιστεύω ότι αν είναι να γίνει θα γίνει..Απλώς εμείς που δυσκολευόμαστε καλό είναι να το κυκλώνουμε απο παντού για να νιώθουμε κ ψυχολογικα καλά!

Καλησπερα μηπως θα μπορουσες να μου στειλεις τη λιστα τροφων που σας δοθηκε στο ελενα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

Πήγα σήμερα στο γιατρό κ τελικά μου έκανε σήμερα την αυχενική. Ο γιατρός έμεινε ευχαριστημένος,

σας λέω τι βρήκε να μου πείτε μια γνώμη κ εσείς.

Αυχενική διαφάνεια 1,5mm

ρινικό οστό: απεικονίζεται

καρδιακή λειτουργία 160 παλμοί/λεπτό

Τρισωμία 21: 1/644

Τρισωμία 18: 1/935

Τρισωμία 13: 1/17072

Μου πήρε αίμα για pappA και nipt

Μάλλον για αγοράκι φαίνεται

Μεγάλη μου φαίνεται η πιθανότητα 1/644 για down. Ο γιατρός λέει πως είναι μια χαρά και να περιμένουμε τα αποτελέσματα από το αίμα. Όμως είδα ότι ο τροφοβλάστης γίνεται μέχρι τη 14η βδομάδα, το nipt δεν θα έχει βγει μέχρι τότε οπότε θα πρέπει να πάμε για αμνιοπαρακέντηση στον 5ο μήνα κ αν τότε βγει πρόβλημα στο παιδί θα πρέπει να γίνει κανονική γέννα. Χάλια μαύρα.

Δεν ξέρω τι να κάνω..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Γεια σας κορίτσια,

Πήγα σήμερα στο γιατρό κ τελικά μου έκανε σήμερα την αυχενική. Ο γιατρός έμεινε ευχαριστημένος,

σας λέω τι βρήκε να μου πείτε μια γνώμη κ εσείς.

Αυχενική διαφάνεια 1,5mm

ρινικό οστό: απεικονίζεται

καρδιακή λειτουργία 160 παλμοί/λεπτό

Τρισωμία 21: 1/644

Τρισωμία 18: 1/935

Τρισωμία 13: 1/17072

Μου πήρε αίμα για pappA και nipt

Μάλλον για αγοράκι φαίνεται

Μεγάλη μου φαίνεται η πιθανότητα 1/644 για down. Ο γιατρός λέει πως είναι μια χαρά και να περιμένουμε τα αποτελέσματα από το αίμα. Όμως είδα ότι ο τροφοβλάστης γίνεται μέχρι τη 14η βδομάδα, το nipt δεν θα έχει βγει μέχρι τότε οπότε θα πρέπει να πάμε για αμνιοπαρακέντηση στον 5ο μήνα κ αν τότε βγει πρόβλημα στο παιδί θα πρέπει να γίνει κανονική γέννα. Χάλια μαύρα.

Δεν ξέρω τι να κάνω..

 

Γτ το πήγες τόσο μακριά. Αφού ο γιατρός είναι ευχαριστημένος... Σου ειπε οτι τον ανησυχεί η απάντηση στο αίμα; εμενα παντως μου είχε πει για τρισωμια 21 θέλαμε έστω 1/350 οπότε θεωρώ ότι το νούμερο σου είναι μια χαρά! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...