Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Pagor είπε:

Κλαίω δύο μέρες ..κοιτάω κ ξανά κοιτάω την άχνη γραμμουλα κ λέω είναι η πιο όμορφη άχνη γραμμή του κόσμου...Πραγματικά εύχομαι από τα βαθύ της ψυχή μου μακάρι όλα τα κορίτσια να έχουν αυτήν την άχνη γραμμουλα...Έχουμε πονέσει τόσο πολύ που σκέφτηκα ότι κάποιος μας λειπηθηκε...Κάποτε που προσπαθούσα για παιδί 1,5 χρόνο έκλαιγα κ έλεγα γιατί όχι...κ όταν ήρθα αντιμετοπει με τον θάνατο...με το να χάσω τον άντρα μου τρελάθηκα..ορκίστηκα να μην ξαναστεναχωρηθω για τίποτα...κ ξαφνικά εχθές 2 γραμμές ..το λέω ξανά κ ξανά κ δεν το πιστεύω...

Μα, είναι η πιο όμορφη γραμμή και έχεις δίκιο. Σε θυμάμαι που έγραφες μετά από καιρό και ότι τώρα το καλοκαίρι θα ξεκινουσατε προσπάθεια. Σας πρόλαβε το μπεμπέ και έφτασε μόνο του :wub:

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Ele@n είπε:

Μα, είναι η πιο όμορφη γραμμή και έχεις δίκιο. Σε θυμάμαι που έγραφες μετά από καιρό και ότι τώρα το καλοκαίρι θα ξεκινουσατε προσπάθεια. Σας πρόλαβε το μπεμπέ και έφτασε μόνο του :wub:

Ναι ...πραγματικά ..το ξέρω ότι γίνονται θαύματα...το ενοιωθα ...το είδα κάποτε σε εμάς ..σε ένα νοσοκομείο...αλλά έλεγα ότι δεν μπορώ πάντα να ελπίζω...κ ξαφνικά αυτό...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Pagor είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου ...θα ήθελα να σας ρωτήσω κ αν ξέρει κάποια κοπέλα...εχθές 3-4 μέρες πριν τον περίοδο έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης ...θα μου πεις γιατί ...γιατί κάτι με έτρωγε κ ξαφνικά τι να δω..2 ροζ γραμμές θετικό...άχνη η μία αλλά θετικό ..έκλαψα τόσο πολύ...ύστερα από 5 χρόνια με τόσα που περάσαμε...με τον καρκίνο πριν 3 χρονια με τόσες δύσκολες  κ πικρές καταστάσεις που θα ήθελα κανένας άνθρωπος να μην τις ζήσει με με...με όλα...κ ξαφνικά ένα θαύμα ..ένα θαύμα κοριτσια..ακόμα δεν το εχω πιστέψει..σήμερα 2-3 μέρες πριν την περίοδο πήγα το πρωί κ έκανα χοριακη..15,10 η τιμή...μου είπε η γιατρός μου ότι είναι θετική..αλλά χαμηλά ..να κάνω άλλη την ερχόμενη Τετάρτη που ουσιαστικά θα ήταν κ η πρώτη μέρα καθυστερήσεις ..μου είπε ότι λογικά είναι χαμηλά γιατί την έκανα πριν ακόμα κ από την καθυστέρηση..Εσείς τι λέτε???Απλά λέω έχουμε τελικά αυτή την ευκαιρία??? Έχει τόσο πικραθεί κ φοβηθεί η καρδιά μας που φοβάμαι να χαρώ ..Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο ..αλλά από εχθές κλαίω κ νομίζω ότι κοιμάμαι...μας αγκάλιαζαν σήμερα οι γονείς μας έκλαιγαν κ εγώ τους κοιταγα κ έλεγα για εμάς?? 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Να κάνεις υπομονή και να επαναλαβεις όπως σου είπε ο γιατρός σου. Εχω φίλη που ξεκίνησε με χοριακη 23 και προχώρησε μια χαρά. Είχε κάνει πολύ νωρίς την εξέταση. Αχ κορίτσια συνεχώς διαβάζω μηνύματα που νιώθω ότι τα έχω γράψει εγώ. Το έχω ζήσει ακριβώς έτσι. Νιώθω τόσο πολύ και την χαρά και την αγωνία σου. Fingers crossed κι ελπίζουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Pagor κορίτσι μου συγχαρητήρια!! Κι εγώ θυμάμαι την ιστορία σου. Θυμάμαι επίσης που σου έλεγα οτι μπορεί να είναι και αχρείαστη η κατάψυξη ωαρίων που κάνατε και χαίρομαι που έπεσα μέσα :) 

Εύχομαι να πάνε όλα καλα γιατί το αξίζετε 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Pagor είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου ...θα ήθελα να σας ρωτήσω κ αν ξέρει κάποια κοπέλα...εχθές 3-4 μέρες πριν τον περίοδο έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης ...θα μου πεις γιατί ...γιατί κάτι με έτρωγε κ ξαφνικά τι να δω..2 ροζ γραμμές θετικό...άχνη η μία αλλά θετικό ..έκλαψα τόσο πολύ...ύστερα από 5 χρόνια με τόσα που περάσαμε...με τον καρκίνο πριν 3 χρονια με τόσες δύσκολες  κ πικρές καταστάσεις που θα ήθελα κανένας άνθρωπος να μην τις ζήσει με με...με όλα...κ ξαφνικά ένα θαύμα ..ένα θαύμα κοριτσια..ακόμα δεν το εχω πιστέψει..σήμερα 2-3 μέρες πριν την περίοδο πήγα το πρωί κ έκανα χοριακη..15,10 η τιμή...μου είπε η γιατρός μου ότι είναι θετική..αλλά χαμηλά ..να κάνω άλλη την ερχόμενη Τετάρτη που ουσιαστικά θα ήταν κ η πρώτη μέρα καθυστερήσεις ..μου είπε ότι λογικά είναι χαμηλά γιατί την έκανα πριν ακόμα κ από την καθυστέρηση..Εσείς τι λέτε???Απλά λέω έχουμε τελικά αυτή την ευκαιρία??? Έχει τόσο πικραθεί κ φοβηθεί η καρδιά μας που φοβάμαι να χαρώ ..Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο ..αλλά από εχθές κλαίω κ νομίζω ότι κοιμάμαι...μας αγκάλιαζαν σήμερα οι γονείς μας έκλαιγαν κ εγώ τους κοιταγα κ έλεγα για εμάς?? 

Μπραβο κοριτσι! Είσαι εγκυουλα! Με το καλο!!!! Την Τετάρτη που θα κανείς κανονικά τη χοριακη σου θα έχεις και ένα μεγαλύτερο νουμερο! 
Να το χαρείς και να ζήσεις κάθε λεπτό αυτής της ευτυχίας! 
Και φυσικά περιμένουμε την επαναληπτική σου την Τετάρτη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , kateriiina25 είπε:

@Pagor κορίτσι μου συγχαρητήρια!! Κι εγώ θυμάμαι την ιστορία σου. Θυμάμαι επίσης που σου έλεγα οτι μπορεί να είναι και αχρείαστη η κατάψυξη ωαρίων που κάνατε και χαίρομαι που έπεσα μέσα :) 

Εύχομαι να πάνε όλα καλα γιατί το αξίζετε 

Σας ευχαριστώ πραγματικά τόσο πολύ...όλες..μπορεί να μην έγραφα τόσο συχνά αλλά εισασταν η παρέα μου κάθε μέρα και ώρα...εμπαινα καθε μέρα κ χαιρομουνα με τις χαρές σας κ εκλαιγα με τις στεναχωριέ σας ..κάθε βράδυ παρακαλούσα τον Θεό να ακούσει όλες αυτές τις προσευχές...κ αν υπάρχει λίγος χωρος την δικιά μου τελευταια...Εύχομαι όλα να πάνε καλά ..Δεν έχω αντοχή για άλλη θλίψη στην ζωή μου...θα ήθελα τόσο πολύ μια χαρά.

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Γεια σας κορίτσια,

Πήγα σήμερα στο γιατρό κ τελικά μου έκανε σήμερα την αυχενική. Ο γιατρός έμεινε ευχαριστημένος,

σας λέω τι βρήκε να μου πείτε μια γνώμη κ εσείς.

Αυχενική διαφάνεια 1,5mm

ρινικό οστό: απεικονίζεται

καρδιακή λειτουργία 160 παλμοί/λεπτό

Τρισωμία 21: 1/644

Τρισωμία 18: 1/935

Τρισωμία 13: 1/17072

Μου πήρε αίμα για pappA και nipt

Μάλλον για αγοράκι φαίνεται

Μεγάλη μου φαίνεται η πιθανότητα 1/644 για down. Ο γιατρός λέει πως είναι μια χαρά και να περιμένουμε τα αποτελέσματα από το αίμα. Όμως είδα ότι ο τροφοβλάστης γίνεται μέχρι τη 14η βδομάδα, το nipt δεν θα έχει βγει μέχρι τότε οπότε θα πρέπει να πάμε για αμνιοπαρακέντηση στον 5ο μήνα κ αν τότε βγει πρόβλημα στο παιδί θα πρέπει να γίνει κανονική γέννα. Χάλια μαύρα.

Δεν ξέρω τι να κάνω..

 

Μια χαρά μου φαίνονται τα νούμερα σου κοτοπουλάκι!!! Μεγάλη δε τη λες την πιθανότητα για down πάντως, ούτε καν! Αφού ο γιατρός σου είναι ευχαριστημένος κάτι παραπάνω θα ξέρει! Αν πάντως ανησυχείς και δε θέλεις να υπάρχει το ρίσκο που προανέφερες, γιατί δε συζητάς μαζί του το ενδεχόμενο να κάνεις τροφοβλάστη, αντί για αμνιοπαρακέντηση, που γίνεται νωρίτερα?? Οκ, μπορεί τελικά να αποδειχτεί περιττή και αυτό εύχομαι, αλλά θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο! Εγώ είμαι πολύ υπέρ της τροφοβλάστης πάντως γιατί γίνεται νωρίς και δίνει αποτέλεσμα στο 100%. Ερώτηση: τα αποτελέσματα του PappA μαζί με της αυχενικής δε δίνουν πιο ολοκληρωμένα ποσοστά? Ή εγώ δεν έχω καταλάβει σωστά? Πόσο γρήγορα βγαίνει το PappA? Καλά αποτελέσματα να έχεις, στο εύχομαι ολόψυχα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Pagor είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου ...θα ήθελα να σας ρωτήσω κ αν ξέρει κάποια κοπέλα...εχθές 3-4 μέρες πριν τον περίοδο έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης ...θα μου πεις γιατί ...γιατί κάτι με έτρωγε κ ξαφνικά τι να δω..2 ροζ γραμμές θετικό...άχνη η μία αλλά θετικό ..έκλαψα τόσο πολύ...ύστερα από 5 χρόνια με τόσα που περάσαμε...με τον καρκίνο πριν 3 χρονια με τόσες δύσκολες  κ πικρές καταστάσεις που θα ήθελα κανένας άνθρωπος να μην τις ζήσει με με...με όλα...κ ξαφνικά ένα θαύμα ..ένα θαύμα κοριτσια..ακόμα δεν το εχω πιστέψει..σήμερα 2-3 μέρες πριν την περίοδο πήγα το πρωί κ έκανα χοριακη..15,10 η τιμή...μου είπε η γιατρός μου ότι είναι θετική..αλλά χαμηλά ..να κάνω άλλη την ερχόμενη Τετάρτη που ουσιαστικά θα ήταν κ η πρώτη μέρα καθυστερήσεις ..μου είπε ότι λογικά είναι χαμηλά γιατί την έκανα πριν ακόμα κ από την καθυστέρηση..Εσείς τι λέτε???Απλά λέω έχουμε τελικά αυτή την ευκαιρία??? Έχει τόσο πικραθεί κ φοβηθεί η καρδιά μας που φοβάμαι να χαρώ ..Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο ..αλλά από εχθές κλαίω κ νομίζω ότι κοιμάμαι...μας αγκάλιαζαν σήμερα οι γονείς μας έκλαιγαν κ εγώ τους κοιταγα κ έλεγα για εμάς?? 

Μπραβοοοοοοοοο, πολλά συγχαρητήρια. Σας πρόλαβε το μικρό σας. Δεν ξέρω πολλά για τις τιμές χοριακης αλλά σίγουρα την έκανες νωρίς και σίγουρα άκου τον γιατρό σου, είσαι έγκυος. Μια τελειομανή εγκυμοσύνη να έχεις και μόνο χαρές από εδώ και πέρα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

Έκανες το καλύτερο κ σε θαυμάζω γι’ αυτό, δεν επαναπαύθηκες στο καλό ποσοστό σου αλλά το έψαξες περισσότερο. 

Είμαι ακόμα μπερδεμένη αλλά θα τη βρω την άκρη μου. Προς το παρόν είδα στον υπέρηχο ένα ανθρωπάκι να μου κουνάει το χεράκι του. Ελπίζω αυτό το ανθρωπάκι να γεννηθεί κ να με χαιρετάει για πολλά χρόνια ακόμα..

Κράτησε αυτή την πολύτιμη εικόνα μέσα στην καρδιά σου και μεγάλωσε την εικόνα που μόλις μας περιέγραψες, με το παιδάκι που ολοένα και μεγαλώνει κουνώντας το χεράκι του! Κι όποτε νιώθεις φόβο, προσπάθησε να φέρνεις αυτή την εικόνα στο μυαλό σου, για να μαλακώνει η καρδούλα σου και να σβήνει σιγά σιγά ο φόβος! ❤

πρίν από 40 λεπτά , Pagor είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου ...θα ήθελα να σας ρωτήσω κ αν ξέρει κάποια κοπέλα...εχθές 3-4 μέρες πριν τον περίοδο έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης ...θα μου πεις γιατί ...γιατί κάτι με έτρωγε κ ξαφνικά τι να δω..2 ροζ γραμμές θετικό...άχνη η μία αλλά θετικό ..έκλαψα τόσο πολύ...ύστερα από 5 χρόνια με τόσα που περάσαμε...με τον καρκίνο πριν 3 χρονια με τόσες δύσκολες  κ πικρές καταστάσεις που θα ήθελα κανένας άνθρωπος να μην τις ζήσει με με...με όλα...κ ξαφνικά ένα θαύμα ..ένα θαύμα κοριτσια..ακόμα δεν το εχω πιστέψει..σήμερα 2-3 μέρες πριν την περίοδο πήγα το πρωί κ έκανα χοριακη..15,10 η τιμή...μου είπε η γιατρός μου ότι είναι θετική..αλλά χαμηλά ..να κάνω άλλη την ερχόμενη Τετάρτη που ουσιαστικά θα ήταν κ η πρώτη μέρα καθυστερήσεις ..μου είπε ότι λογικά είναι χαμηλά γιατί την έκανα πριν ακόμα κ από την καθυστέρηση..Εσείς τι λέτε???Απλά λέω έχουμε τελικά αυτή την ευκαιρία??? Έχει τόσο πικραθεί κ φοβηθεί η καρδιά μας που φοβάμαι να χαρώ ..Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο ..αλλά από εχθές κλαίω κ νομίζω ότι κοιμάμαι...μας αγκάλιαζαν σήμερα οι γονείς μας έκλαιγαν κ εγώ τους κοιταγα κ έλεγα για εμάς?? 

Αχ γλυκιά μου!!! Δεν μπορείς να το πιστέψεις και είναι πολύ φυσικό! Έτσι ήμουν κι εγώ μετά τη δεύτερη ροζ γραμμή στο τεστ! Εσύ το ανακάλυψες πολύ νωρίς και είναι ακόμα χαμηλή η χοριακή, θα ανέβει όμως και θα το πιστέψεις!!! Εχω συγκινηθεί πάρα πολύ!!! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις μια ήρεμη τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να κρατήσες στην αγκαλιά σου γερό μωράκι! Με το καλό να γίνουν όλα!!! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Έχω καταλήξει πως η ηλικία δεν παίζει τλκ και τόσο ρόλο. Στο κατά πόσο θα είναι το παιδάκι γερό. Και μενα το θεωρούσαν δύσκολο να έχω τόσο χάλια αυχενική, να όμως που είχα! Ευχομαι να τα καταφέρουμε και να κάνουμε γερά μπεμπακια και γρήγορα.  Ποσο εισαι αν επιτρέπεται; 

Ναι αλλά σε νεαρή ηλικία είναι λιγότερες οι πιθανότητες για συνδρομα σε σχέση με την ηλικία των 40 ας πούμε. Εννοείται πωσ κ στα 30 μπορεί να συμβεί. 

Η βαφτιστήρα μου γεννήθηκε με σύνδρομο όταν η μαμά της ηταν 30 ετών. Είναι να μη σου κάτσει η στραβή. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


52 minutes ago, happiness79 said:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Δυστυχώς δεν ξέρω τι να σε συμβουλέψω, κι εγώ στη θέση σου θα είχα μπερδευτεί και μάλλον θα προχωρούσα με αυτόν που θα μου ενέπνεε περισσότερη εμπιστοσύνη. Αν και μάλλον για αρχή θα δοκίμαζα να δω τη δυναμική των ωοθηκών μου, για να είμαι σίγουρη, γιατί μάλλον μόνο δοκιμάζοντας θα δεις τι είναι καλύτερο για σένα. Πάντως, υπάρχει ειδικό τόπικ λίγο παρακάτω για τη δωρεά ωαρίων, όπου εκεί θα πάρεις σίγουρα πιο βοηθητικές απαντήσεις απ' ότι εδώ. Οτι κι αν αποφασίσεις εύχομαι να έχεις την τύχη με το μέρος σου και να γίνεις σύντομα μανούλα! 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, θα σας πω εν ολίγοις την ιστορία μου και θα ήθεαα  αν κάποια από εσάς έχεινα μοιραστείτε την ιστορία σας μαζί μου με τους ανωτέρω γιατρούς.

Ετών 41 με ΑΜΗ σχεδόν μηδενική 0,01.

Η επι σειρά ετών γυναικολόγος μ μου απέκλεισε εντελώς την πιθανότητα του να μείνω έγκυος φυσιολογικά καθώς επίσης και με την διαδικασία της εξωσωματικής θα είχα  ελάχιστες πιθανότητες επιτυχίας. Μου έκανε λόγο για την δωρεά και ξεκίνησα να συζητώ με κοπέλες στο φορουμ δωρεα ωαρίων όπου κ μ σύστησαν τους 2 γιατρούς ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ και ΚΟΥΡΤΗ.

Ο πρώτος που επισκέφτηκα ήταν ο Τσιριγώτης, πολυ αναλυτικός μ έδωσε ενα μεγάλο πακέτο εξετάσεων να κάνω εγω και ο συντροφός μου. Εκεινος δεν μ εκανε καμια κουβεντα για εξωσωματική με τα δικά μου ωαρια και μπήκε κατευθειαν στην κουβέντα περι δανεικών. Δεν λεω μας κράτησε πολύ ωρα μ πηρε κ αιμα για να επαναλάβει ξανά την ΑΜΗ λέγοντάς μου δεν θα με χρεώσει γιαυτο αλλα το κόστος της συνολικής επίσκεψης έφτασε τα 150ευρω (όχι και λίγα). Τελος πάντων μην σας τα πολυλογώ φεύγοντας μείναμε ευχαριστημένοι από την άποψη οτι ηταν πολυ αναλυτικός και διαβασμένος, γνώστης του κλάδου του και μείναμε στο να κάνω τις εξετάσεις και να μας ξαναδεί.Συνολικό κόστος δωρεας στα 5000 εκτος απο ολα τα υπόλοιπα φαρμακα κτλ.

Την επόμενη μέρα επισκεφτήκαμε τον ΚΟΥΡΤΗ. Τι να πω βρε κορίτσια έχω μπερδευτεί. Μας είπε να προσπαθήσουμε με τα δικά μου και σε καμία περίπτωση με δανεικά, μ είπε επι λέξη σε αυτην την ηλικία δεν θα έπρεπε να σκέφτεσαι τα δανεικά, ιδιαίτερα αν δεν έχεις κάνει καμία προσπάθεια με τα δικά σου.Και ένα ωάριο μ λεεί να βγάλεις σε κάθε ωοληψια είναι ΚΑΤΙ.Μου έδωσε και εκείνος κάποιες εξετάσεις κ θα με ξαναδει να μ κάνει κ έναν υπέρηχο στην ωορηξία. Συνολικό κοστος στα 3000 για 3 ωοληψιες.

Αυτό π με μπέρδεψε ειναι ότι άκουσα 2 εντελώς διαφορετικα πράγματα ο δε Τσιριγώτης κατευθείαν ΔΑΝΕΙΚΑ κ ο δε Κούρτης ανένδοτος στο να μην παώ με  ΔΑΝΕΙΚΑ.

έχει καμιά σας εμπειρια σε εξωσωματικη με τους συγκεκριμενους γιατρούς γιατι εχουμε πελαγώσει και όπως καταλαβαίνετε δεν υπαρχει χρόνος ούτε και χρήματα για χάσιμο!!

Κορίτσι μου, καταρχάς σου εύχομαι να πάρεις την πιο σωστή για σένα απόφαση! 
Θα σου πω ότι εμεις είμαστε δυο αδερφουλες, 37 εγώ 39 η αδερφή μου και πριν από 1 χρόνο σχεδόν που κοίταξα την ΑΜΗ μου ήταν 0,10 και της αδερφής μου τα τελευταία 4 χρόνια τουλάχιστον, είναι 0,01. Ειχαμε κάνει κάποια ραντεβού μαζί, όπου οι γιατροί μας είχαν αποκλείσει τη φυσική σύλληψη αλλά και την κατάψυξη ωαρίων. Πάσχουμε από ΠΩΑ το οποίο το κληρονομήσαμε λογικά από τη μαμά μας. Εγώ βέβαια τώρα είμαι στην 10η εβδομάδα κύησης, συνέλαβα φυσιολογικά και κατέρριψα όλα τα τοτε και μετέπειτα προγνωστικά..❤️
Η αδερφή μου προσπαθεί φυσιολογικά με τον σύντροφό της χωρίς αποτέλεσμα και ταλαιπωρείται και από αμηνόρροια καποιους μήνες, εσυ με τους κύκλους σου πώς πας; Θέλω να σου πω επίσης ότι με όσους ειδικούς μίλησε μετέπειτα, της ειπαν να δοκιμασει με δικά της ωάρια, με όσες καταβολές μπορεί να έχει και αν δεν έχει αποτελεσμα, τοτε να καταφύγει στη λύση των δανεικών όπου θα είναι πάντα εκει και θα την περιμένουν.. Αξίζει τον κοπο πιστεύω μια προσπάθεια, να μη σε τρώει αύριο μεθαύριο ένα γιατί.. και αν δεν, έχω γνωστές και φίλες που έκαναν κάτι μπουμπούκια με δανεικά, πανέξυπνα και πανέμορφα ♥️ Για μενα, ήταν η αμέσως επόμενη επιλογή αν μετά από ένα χρόνο εξωσωματικών, δεν είχα αποτελεσμα! 

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, να έρθουν τα πράγματα όσο πιο εύκολα και ευχάριστα γίνεται! Μανούλα θα γίνεις, τρόποι υπάρχουν ♥️

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Tselek said:

Κορίτσι μου, καταρχάς σου εύχομαι να πάρεις την πιο σωστή για σένα απόφαση! 
Θα σου πω ότι εμεις είμαστε δυο αδερφουλες, 37 εγώ 39 η αδερφή μου και πριν από 1 χρόνο σχεδόν που κοίταξα την ΑΜΗ μου ήταν 0,10 και της αδερφής μου τα τελευταία 4 χρόνια τουλάχιστον, είναι 0,01. Ειχαμε κάνει κάποια ραντεβού μαζί, όπου οι γιατροί μας είχαν αποκλείσει τη φυσική σύλληψη αλλά και την κατάψυξη ωαρίων. Πάσχουμε από ΠΩΑ το οποίο το κληρονομήσαμε λογικά από τη μαμά μας. Εγώ βέβαια τώρα είμαι στην 10η εβδομάδα κύησης, συνέλαβα φυσιολογικά και κατέρριψα όλα τα τοτε και μετέπειτα προγνωστικά..❤️
Η αδερφή μου προσπαθεί φυσιολογικά με τον σύντροφό της χωρίς αποτέλεσμα και ταλαιπωρείται και από αμηνόρροια καποιους μήνες, εσυ με τους κύκλους σου πώς πας; Θέλω να σου πω επίσης ότι με όσους ειδικούς μίλησε μετέπειτα, της ειπαν να δοκιμασει με δικά της ωάρια, με όσες καταβολές μπορεί να έχει και αν δεν έχει αποτελεσμα, τοτε να καταφύγει στη λύση των δανεικών όπου θα είναι πάντα εκει και θα την περιμένουν.. Αξίζει τον κοπο πιστεύω μια προσπάθεια, να μη σε τρώει αύριο μεθαύριο ένα γιατί.. και αν δεν, έχω γνωστές και φίλες που έκαναν κάτι μπουμπούκια με δανεικά, πανέξυπνα και πανέμορφα ♥️ Για μενα, ήταν η αμέσως επόμενη επιλογή αν μετά από ένα χρόνο εξωσωματικών, δεν είχα αποτελεσμα! 

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, να έρθουν τα πράγματα όσο πιο εύκολα και ευχάριστα γίνεται! Μανούλα θα γίνεις, τρόποι υπάρχουν ♥️

 

Καλησπέρα κ σευχαριστω πολύ για τα λόγια σου κ εγώ προσανατολίζομαι στα δικά μου ωαρια αν κ εφόσον υπάρχουν βέβαια.Οσο για τον γιατρό έμεινα ευχαριστημένη κ με τους 2 περισσότερο όμως με Κούρτη.αν γνωρίζετε κάτι για τους γιατρούς αυτούς η να Μ προτείνετε κάποιον...ευχαριστώ ξανά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 said:

Για να αναθαρρήσεις σου λέω ότι έμεινα έγκυος φυσικά τον αμέσως επόμενο κύκλο μετά από νόσηση κόβιντ και των δυο μας! Και το έχω ξανακούσει! Περαστικά σας και καλή τύχη!! :wink: :x

Χαχα λοιπόν έχω αρχίσει να ποντάρω και εγώ εκεί τώρα... Νοσήσαμε πριν δύο βδομάδες μετά την 4η ετ. Λες να γίνει και εμάς το θαύμα μέσα στο καλοκαίρι?? Και εμάς τώρα θα είναι ο επόμενος κύκλος μετά τον κοβιντ. Βέβαια εμείς έχουμε και ψιλοχάλια σπέρμα, είναι κ ηλικία μου τώρα αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Σας ευχαριστώ πραγματικά τόσο πολύ...όλες..μπορεί να μην έγραφα τόσο συχνά αλλά εισασταν η παρέα μου κάθε μέρα και ώρα...εμπαινα καθε μέρα κ χαιρομουνα με τις χαρές σας κ εκλαιγα με τις στεναχωριέ σας ..κάθε βράδυ παρακαλούσα τον Θεό να ακούσει όλες αυτές τις προσευχές...κ αν υπάρχει λίγος χωρος την δικιά μου τελευταια...Εύχομαι όλα να πάνε καλά ..Δεν έχω αντοχή για άλλη θλίψη στην ζωή μου...θα ήθελα τόσο πολύ μια χαρά.

Μόνο χαρές σου εύχομαι κοπέλα μου από εδώ και πέρα!Με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...