Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

      να μην κάνει τπτ! είναι μια χαρά! υπομονή 

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εκεί θα κάτσει,στη ζεστασιά της μανουλας του❤️Είναι φυσιολογικό πάντως να ζοριζεσαι και εσύ και το μωρό όσο περνάει ο καιρός.Δεν έχει αρκετό χώρο για να κινηθεί,γι αυτό και οι κλωτσιές 

      τώρα 2 μέρες δεν αναπνέω κ καλα το βραχύ! δλδ μέχρι να κοιμηθώ μ φταίνε όλα , βουλώνει η μύτη , πονάω δεξιά , πονάω αριστερά ! χαχαχ χθες κάποια στιγμή βόγκηξα στον υπνο μ! χέστηκε πάνω τ ο άντρας μ νόμιζε γεννάω ! άστα…έχει πάει ήδη τσάντες στο αμαξι , τα χει όλα έτοιμα , ξεβρακωτη θα με σηκώσει να φύγουμε ! έχει και προτίμηση στην ώρα, λέει να είναι βράδυ να μην έχει κίνηση γιατί μέρα θα κάνουμε 1,5 ώρα να πάμε από πειραια στο μαιευτηριο !🤣

      • Μου αρέσει 1
      • Χαχα 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου ...θα ήθελα να σας ρωτήσω κ αν ξέρει κάποια κοπέλα...εχθές 3-4 μέρες πριν τον περίοδο έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης ...θα μου πεις γιατί ...γιατί κάτι με έτρωγε κ ξαφνικά τι να δω..2 ροζ γραμμές θετικό...άχνη η μία αλλά θετικό ..έκλαψα τόσο πολύ...ύστερα από 5 χρόνια με τόσα που περάσαμε...με τον καρκίνο πριν 3 χρονια με τόσες δύσκολες  κ πικρές καταστάσεις που θα ήθελα κανένας άνθρωπος να μην τις ζήσει με με...με όλα...κ ξαφνικά ένα θαύμα ..ένα θαύμα κοριτσια..ακόμα δεν το εχω πιστέψει..σήμερα 2-3 μέρες πριν την περίοδο πήγα το πρωί κ έκανα χοριακη..15,10 η τιμή...μου είπε η γιατρός μου ότι είναι θετική..αλλά χαμηλά ..να κάνω άλλη την ερχόμενη Τετάρτη που ουσιαστικά θα ήταν κ η πρώτη μέρα καθυστερήσεις ..μου είπε ότι λογικά είναι χαμηλά γιατί την έκανα πριν ακόμα κ από την καθυστέρηση..Εσείς τι λέτε???Απλά λέω έχουμε τελικά αυτή την ευκαιρία??? Έχει τόσο πικραθεί κ φοβηθεί η καρδιά μας που φοβάμαι να χαρώ ..Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο ..αλλά από εχθές κλαίω κ νομίζω ότι κοιμάμαι...μας αγκάλιαζαν σήμερα οι γονείς μας έκλαιγαν κ εγώ τους κοιταγα κ έλεγα για εμάς?? 

Εύχομαι, μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου ...θα ήθελα να σας ρωτήσω κ αν ξέρει κάποια κοπέλα...εχθές 3-4 μέρες πριν τον περίοδο έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης ...θα μου πεις γιατί ...γιατί κάτι με έτρωγε κ ξαφνικά τι να δω..2 ροζ γραμμές θετικό...άχνη η μία αλλά θετικό ..έκλαψα τόσο πολύ...ύστερα από 5 χρόνια με τόσα που περάσαμε...με τον καρκίνο πριν 3 χρονια με τόσες δύσκολες  κ πικρές καταστάσεις που θα ήθελα κανένας άνθρωπος να μην τις ζήσει με με...με όλα...κ ξαφνικά ένα θαύμα ..ένα θαύμα κοριτσια..ακόμα δεν το εχω πιστέψει..σήμερα 2-3 μέρες πριν την περίοδο πήγα το πρωί κ έκανα χοριακη..15,10 η τιμή...μου είπε η γιατρός μου ότι είναι θετική..αλλά χαμηλά ..να κάνω άλλη την ερχόμενη Τετάρτη που ουσιαστικά θα ήταν κ η πρώτη μέρα καθυστερήσεις ..μου είπε ότι λογικά είναι χαμηλά γιατί την έκανα πριν ακόμα κ από την καθυστέρηση..Εσείς τι λέτε???Απλά λέω έχουμε τελικά αυτή την ευκαιρία??? Έχει τόσο πικραθεί κ φοβηθεί η καρδιά μας που φοβάμαι να χαρώ ..Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο ..αλλά από εχθές κλαίω κ νομίζω ότι κοιμάμαι...μας αγκάλιαζαν σήμερα οι γονείς μας έκλαιγαν κ εγώ τους κοιταγα κ έλεγα για εμάς?? 

Όλα καλά να σας έρχονται από δω κ περα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου ...θα ήθελα να σας ρωτήσω κ αν ξέρει κάποια κοπέλα...εχθές 3-4 μέρες πριν τον περίοδο έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης ...θα μου πεις γιατί ...γιατί κάτι με έτρωγε κ ξαφνικά τι να δω..2 ροζ γραμμές θετικό...άχνη η μία αλλά θετικό ..έκλαψα τόσο πολύ...ύστερα από 5 χρόνια με τόσα που περάσαμε...με τον καρκίνο πριν 3 χρονια με τόσες δύσκολες  κ πικρές καταστάσεις που θα ήθελα κανένας άνθρωπος να μην τις ζήσει με με...με όλα...κ ξαφνικά ένα θαύμα ..ένα θαύμα κοριτσια..ακόμα δεν το εχω πιστέψει..σήμερα 2-3 μέρες πριν την περίοδο πήγα το πρωί κ έκανα χοριακη..15,10 η τιμή...μου είπε η γιατρός μου ότι είναι θετική..αλλά χαμηλά ..να κάνω άλλη την ερχόμενη Τετάρτη που ουσιαστικά θα ήταν κ η πρώτη μέρα καθυστερήσεις ..μου είπε ότι λογικά είναι χαμηλά γιατί την έκανα πριν ακόμα κ από την καθυστέρηση..Εσείς τι λέτε???Απλά λέω έχουμε τελικά αυτή την ευκαιρία??? Έχει τόσο πικραθεί κ φοβηθεί η καρδιά μας που φοβάμαι να χαρώ ..Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο ..αλλά από εχθές κλαίω κ νομίζω ότι κοιμάμαι...μας αγκάλιαζαν σήμερα οι γονείς μας έκλαιγαν κ εγώ τους κοιταγα κ έλεγα για εμάς?? 

Συγχαρητήρια!!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Μια χαρά μου φαίνονται τα νούμερα σου κοτοπουλάκι!!! Μεγάλη δε τη λες την πιθανότητα για down πάντως, ούτε καν! Αφού ο γιατρός σου είναι ευχαριστημένος κάτι παραπάνω θα ξέρει! Αν πάντως ανησυχείς και δε θέλεις να υπάρχει το ρίσκο που προανέφερες, γιατί δε συζητάς μαζί του το ενδεχόμενο να κάνεις τροφοβλάστη, αντί για αμνιοπαρακέντηση, που γίνεται νωρίτερα?? Οκ, μπορεί τελικά να αποδειχτεί περιττή και αυτό εύχομαι, αλλά θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο! Εγώ είμαι πολύ υπέρ της τροφοβλάστης πάντως γιατί γίνεται νωρίς και δίνει αποτέλεσμα στο 100%. Ερώτηση: τα αποτελέσματα του PappA μαζί με της αυχενικής δε δίνουν πιο ολοκληρωμένα ποσοστά? Ή εγώ δεν έχω καταλάβει σωστά? Πόσο γρήγορα βγαίνει το PappA? Καλά αποτελέσματα να έχεις, στο εύχομαι ολόψυχα!!! 

ευχαριστώ happiness,

το pappA θα βγει σε μια βδομάδα, τα ποσοστά που είπα είναι μόνο αυτά που έβγαλε ο υπέρηχος. Μακάρι να είναι μικρότερα με το pappA. 

Μου είπε ότι το nipt καλύπτει τις πιθανότητες για down μαζί με την αυχενική κ το pappA. Βέβαια αν αυτά φέρουν αμφιλεγόμενο αποτέλεσμα θα κάνουμε αμνιοπαρακέντηση. 

Δεν θέλω κ να τον πολυαμφισβητήσω, ξέρω ότι έχει μεγάλη εμπειρία κ βλέπει πολλές εγκύους. Να δω τι θα βγάλουν οι αιματολογικές κ θα το ξανασυζητήσουμε.

Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω αυτές τις μέρες.

Κι έλεγα ότι θα ήταν κοριτσάκι αν θυμάσαι, αλλά μάλλον προς αγοράκι φέρνει. Δεν είμαι τόσο καλή τελικά στις μαντεψιές. Δεν με πειράζει όμως, αρκεί να είναι γερό, υγιές μωρό, όλα τ’ άλλα περισσεύουν. Να δούμε και τι φύλο θα βγει το δικό σου, σε λίγο πλησιάζει η αυχενική σου! 

7 ώρες πρίν, koukouvagia είπε:

Γλυκό μου κορίτσι, περίμενε μετά την Papp-A που θα βγουν οι τροποποιημένες πιθανότητες για τη δική σου εγκυμοσύνη. Τα ποσοστά ανά ηλικία από μόνα τους δεν λένε απολύτως τίποτα.

Βήμα-βήμα και όλα καλά θα πάνε!

μακάρι να έχω καλύτερα νέα να σας πω το επόμενο Σάββατο που θα έχει βγει το pappA. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου ...θα ήθελα να σας ρωτήσω κ αν ξέρει κάποια κοπέλα...εχθές 3-4 μέρες πριν τον περίοδο έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης ...θα μου πεις γιατί ...γιατί κάτι με έτρωγε κ ξαφνικά τι να δω..2 ροζ γραμμές θετικό...άχνη η μία αλλά θετικό ..έκλαψα τόσο πολύ...ύστερα από 5 χρόνια με τόσα που περάσαμε...με τον καρκίνο πριν 3 χρονια με τόσες δύσκολες  κ πικρές καταστάσεις που θα ήθελα κανένας άνθρωπος να μην τις ζήσει με με...με όλα...κ ξαφνικά ένα θαύμα ..ένα θαύμα κοριτσια..ακόμα δεν το εχω πιστέψει..σήμερα 2-3 μέρες πριν την περίοδο πήγα το πρωί κ έκανα χοριακη..15,10 η τιμή...μου είπε η γιατρός μου ότι είναι θετική..αλλά χαμηλά ..να κάνω άλλη την ερχόμενη Τετάρτη που ουσιαστικά θα ήταν κ η πρώτη μέρα καθυστερήσεις ..μου είπε ότι λογικά είναι χαμηλά γιατί την έκανα πριν ακόμα κ από την καθυστέρηση..Εσείς τι λέτε???Απλά λέω έχουμε τελικά αυτή την ευκαιρία??? Έχει τόσο πικραθεί κ φοβηθεί η καρδιά μας που φοβάμαι να χαρώ ..Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο ..αλλά από εχθές κλαίω κ νομίζω ότι κοιμάμαι...μας αγκάλιαζαν σήμερα οι γονείς μας έκλαιγαν κ εγώ τους κοιταγα κ έλεγα για εμάς?? 

Κορίτσι μου θυμάμαι την ιστορία σου και το ποσό συγκινήθηκα με το μνμ σου δε λέγεται! Συγχαρητήρια γλυκιά μου! Εύχομαι όλα να πάνε καλά, να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και να κρατήσετε αγκαλιά το θαυματακι σας! Θαύματα συμβαίνουν κάθε μέρα και χαίρομαι πολύ που συνέβη σε εσάς! Το αξίζετε! Κάθε ευτυχία σας εύχομαι με όλη μου την καρδιά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου ...θα ήθελα να σας ρωτήσω κ αν ξέρει κάποια κοπέλα...εχθές 3-4 μέρες πριν τον περίοδο έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης ...θα μου πεις γιατί ...γιατί κάτι με έτρωγε κ ξαφνικά τι να δω..2 ροζ γραμμές θετικό...άχνη η μία αλλά θετικό ..έκλαψα τόσο πολύ...ύστερα από 5 χρόνια με τόσα που περάσαμε...με τον καρκίνο πριν 3 χρονια με τόσες δύσκολες  κ πικρές καταστάσεις που θα ήθελα κανένας άνθρωπος να μην τις ζήσει με με...με όλα...κ ξαφνικά ένα θαύμα ..ένα θαύμα κοριτσια..ακόμα δεν το εχω πιστέψει..σήμερα 2-3 μέρες πριν την περίοδο πήγα το πρωί κ έκανα χοριακη..15,10 η τιμή...μου είπε η γιατρός μου ότι είναι θετική..αλλά χαμηλά ..να κάνω άλλη την ερχόμενη Τετάρτη που ουσιαστικά θα ήταν κ η πρώτη μέρα καθυστερήσεις ..μου είπε ότι λογικά είναι χαμηλά γιατί την έκανα πριν ακόμα κ από την καθυστέρηση..Εσείς τι λέτε???Απλά λέω έχουμε τελικά αυτή την ευκαιρία??? Έχει τόσο πικραθεί κ φοβηθεί η καρδιά μας που φοβάμαι να χαρώ ..Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο ..αλλά από εχθές κλαίω κ νομίζω ότι κοιμάμαι...μας αγκάλιαζαν σήμερα οι γονείς μας έκλαιγαν κ εγώ τους κοιταγα κ έλεγα για εμάς?? 

Συγχαρητήρια Pagor! Για τη μέρα που έκανες χοριακή είναι μια χαρά, μη σου πω κ μεγάλο το νούμερο. Φίλη μου στην ίδια μέρα περίπου με σένα έκανε χοριακή κ της είχε βγει 10 αν θυμάμαι καλά, είναι έγκυος κανονικότατα. 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Μετά από τόσες ταλαιπωρίες σε όλες μας αξίζει το θαύμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και πάλι!την Δευτέρα έκανα ωοληψια την Παρασκευή έκανα ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ 4 ημερών μετά από μια ώρα αναμονής όταν σηκώθηκα και πήγα τουαλέτα ειδα λίγες σταγόνες αίμα και το πρωί το Σαββάτου πάλι τα ίδια από εκεί και μετά τίποτα.υπαρχει περίπτωση να είναι το αίμα της εμφύτευσης που λένε?αλλά τόσο σύντομα?η απλά είναι οι τραυματισμοί από την ωοληψια?σε εσάς έχει τύχει να έχετε αιμα....

 

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας 

21 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Linoula είπε:

@Angot σε μένα συνέβη ακριβώς ένα χρόνο πριν. Ειλικρινά ο χρόνος απαλύνει τον πόνο. Πάντα θα σκεφτομαστε αυτές τις καρδούλες που χτύπησαν για λίγο μέσα μας όμως όλα αυτά πίστεψε με μας ωριμάζουν και για σένα το πιστεύω ακράδαντα ως τριτος απ' έξω ότι θα τα καταφέρεις. Είναι λογικό τον πρώτο καιρό να νιώθεις ότι βρίσκεσαι σ' έναν κυκεώνα. Πίστεψέ με θα έρθει η ώρα που θα νιώθεις πολύ καλά και πολύ πιο δυνατή σαν άνθρωπος απ' ότι πριν. Θα είσαι περήφανη 

@Linoulaκαλημερα…πιστεύω ότι πήρες μια δύσκολη για εκείνη την περίοδο ,αλλά πολύ γενναία απόφαση και το αποτέλεσμα τελικά σε δικαίωσε.Χρειάζεται να έχουμε δύναμη ψυχική αλλά και θάρρος ,όπως έδειξες και εσυ τη δεδομένη στιγμή.Σίγουρα τέτοιου είδους αποφάσεις είναι δύσκολες αλλά όπως πολύ σωστά ειπες μας κάνουν πιο δυνατές και βγαίνουμε πιο σοφές από όλη αυτή την διαδικασία.Είμαι σίγουρη ότι με πιστη και επιμονή πολύ σύντομα θα έρθει το πολυπόθητο αποτέλεσμα και για εσένα και σου το ευχομαι ολόψυχα !!!

@Angotκαι σε εσένα ευχομαι να εχεις δύναμη και πιστη.Σίγουρα όλα όσα σε συμβούλεψαν και τα υπόλοιπα κορίτσια να πάρεις τον χρόνο σου και όποτε νιώσεις έτοιμη ξανά εσυ να ξαναπροσπαθήσεις.Όλα αυτά είναι τραυματικές εμπειριες και δυστυχώς δεν μπορουμε να πατάμε ένα διακόπτη και να συνεχίζουμε σαν να μην έγιναν.Η καθεμία μας έχει τους δικούς της ρυθμούς και θέλει τον δικό της χρόνο….

15 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Κλαίω δύο μέρες ..κοιτάω κ ξανά κοιτάω την άχνη γραμμουλα κ λέω είναι η πιο όμορφη άχνη γραμμή του κόσμου...Πραγματικά εύχομαι από τα βαθύ της ψυχή μου μακάρι όλα τα κορίτσια να έχουν αυτήν την άχνη γραμμουλα...Έχουμε πονέσει τόσο πολύ που σκέφτηκα ότι κάποιος μας λειπηθηκε...Κάποτε που προσπαθούσα για παιδί 1,5 χρόνο έκλαιγα κ έλεγα γιατί όχι...κ όταν ήρθα αντιμετοπει με τον θάνατο...με το να χάσω τον άντρα μου τρελάθηκα..ορκίστηκα να μην ξαναστεναχωρηθω για τίποτα...κ ξαφνικά εχθές 2 γραμμές ..το λέω ξανά κ ξανά κ δεν το πιστεύω..

Κάποτε ήθελα ένα παιδί γιατί το είχα ανάγκη αλλά τώρα ευχομουνα για ένα παιδί για να δω κλαίει πια από χαρά κ όχι από φόβο για την ζωή του....εχθές όταν το είδε λυγησε...

@PagorΣυγχαρητήρια!!!σου ευχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά !!!εχεις περάσει πολλές δυσκολίες μέχρι στιγμής  όποτε αυτό είναι όντως πραγματικά ένα θαύμα που σου ήρθε!!!Χαρηκα ειλικρινά παρά πολύ !!!! 

πρίν από 34 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Καλημέρα κορίτσια και πάλι!την Δευτέρα έκανα ωοληψια την Παρασκευή έκανα ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ 4 ημερών μετά από μια ώρα αναμονής όταν σηκώθηκα και πήγα τουαλέτα ειδα λίγες σταγόνες αίμα και το πρωί το Σαββάτου πάλι τα ίδια από εκεί και μετά τίποτα.υπαρχει περίπτωση να είναι το αίμα της εμφύτευσης που λένε?αλλά τόσο σύντομα?η απλά είναι οι τραυματισμοί από την ωοληψια?σε εσάς έχει τύχει να έχετε αιμα....

 

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας 

@Ζαργαναραεγω είχα μετά την ωοληψία 1-2 μέρες αίμα,αλλά μετά την εμβρυομεταφορα όχι.Όμως έχω διαβάσει από αλλά κορίτσια εδώ στο φόρουμ ότι τους έχει συμβεί μετά την έμβρυομεταφορα όπως κ σε εσένα όποτε θεωρώ ότι δεν είναι κάτι που θα έπρεπε να σε ανησυχεί…καλά αποτελέσματα σου ευχομαι

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ξύπνησα σήμερα το πρωί κ είδα όλα τα όμορφα μυνήματα σας...σας ευχαριστώ από τα βαθύ της ψυχή μου για όλες τις ευχές σας...εύχομαι κ προσεύχομαι κ εγώ καθημερινά...από εμένα κ το μικρό σπορακι μου σας στέλνουμε όλοι μας την αγάπη κ σε όλες τις ευχές ανταποδίδουμε με την ευχή κ προσευχή καμία κοπέλα να μην στεναχωρηθεί ξανά..να είναι όλες με γεμάτες κοιλιτσες κ μόνο απο ευτυχια να λάμπει το πρόσωπο σας ..Να είστε καλά κορίτσια μου...!!!

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Ath1981 είπε:

@Linoulaκαλημερα…πιστεύω ότι πήρες μια δύσκολη για εκείνη την περίοδο ,αλλά πολύ γενναία απόφαση και το αποτέλεσμα τελικά σε δικαίωσε.Χρειάζεται να έχουμε δύναμη ψυχική αλλά και θάρρος ,όπως έδειξες και εσυ τη δεδομένη στιγμή.Σίγουρα τέτοιου είδους αποφάσεις είναι δύσκολες αλλά όπως πολύ σωστά ειπες μας κάνουν πιο δυνατές και βγαίνουμε πιο σοφές από όλη αυτή την διαδικασία.Είμαι σίγουρη ότι με πιστη και επιμονή πολύ σύντομα θα έρθει το πολυπόθητο αποτέλεσμα και για εσένα και σου το ευχομαι ολόψυχα !!!

@Angotκαι σε εσένα ευχομαι να εχεις δύναμη και πιστη.Σίγουρα όλα όσα σε συμβούλεψαν και τα υπόλοιπα κορίτσια να πάρεις τον χρόνο σου και όποτε νιώσεις έτοιμη ξανά εσυ να ξαναπροσπαθήσεις.Όλα αυτά είναι τραυματικές εμπειριες και δυστυχώς δεν μπορουμε να πατάμε ένα διακόπτη και να συνεχίζουμε σαν να μην έγιναν.Η καθεμία μας έχει τους δικούς της ρυθμούς και θέλει τον δικό της χρόνο….

@PagorΣυγχαρητήρια!!!σου ευχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά !!!εχεις περάσει πολλές δυσκολίες μέχρι στιγμής  όποτε αυτό είναι όντως πραγματικά ένα θαύμα που σου ήρθε!!!Χαρηκα ειλικρινά παρά πολύ !!!! 

@Ζαργαναραεγω είχα μετά την ωοληψία 1-2 μέρες αίμα,αλλά μετά την εμβρυομεταφορα όχι.Όμως έχω διαβάσει από αλλά κορίτσια εδώ στο φόρουμ ότι τους έχει συμβεί μετά την έμβρυομεταφορα όπως κ σε εσένα όποτε θεωρώ ότι δεν είναι κάτι που θα έπρεπε να σε ανησυχεί…καλά αποτελέσματα σου ευχομαι

Αίμα εμφύτευσης είχε καμία σας?και αν ναι ποια μέρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 hours ago, Chris_V said:

Καλημέρα και από Εμενα.

Ειναι και εγώ 41 με πολλή χαμηλή ΑΜΗ, 0.33.

Εχω ακούσει και εγώ αυτά που λες, πρώτος και καλύτερος ο γιατρός που μου έκανε την εξωσωματική…ουσιαστικά με προέτρεπε για εκεί χωρίς να εχω δοκιμάσω καν. 
Θα σου πρότεινα να βρεις κάποιον να εμπιστευτείς και να πας μαζί του με δικά σου ωάρια. Πρέπει να δοκιμάσεις να δεις τι θα παρίες. Ένα και καλό χρειάζεται έτσι και αλλιώς. Έχεις και χρόνο ακόμη.

Εμενα μου προτείνουν ήπιες διεγέρσεις να παίρνω σιγουρα κάθε φορα 1 και με λίγη τύχη ίσως και περισσότερα, μέχρι μα μαζέψω 4.

Εγω τουλάχιστον από την πλευρά μου έτσι το βλέπω. Θα δοκιμάσω όσο μπορώ και αντέχω με δικά μου και αν δεν το καταφέρω το συζητάμε πάλι. 

Οτι άλλο χρειαστείς είμαστε εδώ 

καλημερα και παλι . Ηθελα να ρωτησω αν έχει καμιά σας εμπειρία από  τους γιατρούς    ΚΕΛΛΑΡΗ κ ΣΦΑΚΙΑΝΟΥΔΗ??????θελω να παρω και μια τριτη αποψη περαν του ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ κ ΚΟΥΡΤΗ......

Ηθελα να ρωτησω αν έχει καμιά σας εμπειρία από  τους γιατρούς    ΚΕΛΛΑΡΗ κ ΣΦΑΚΙΑΝΟΥΔΗ??????θελω να παρω και μια τριτη αποψη περαν του ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ κ ΚΟΥΡΤΗ......

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, DIMIFEB said:

καλημερα και παλι . Ηθελα να ρωτησω αν έχει καμιά σας εμπειρία από  τους γιατρούς    ΚΕΛΛΑΡΗ κ ΣΦΑΚΙΑΝΟΥΔΗ??????θελω να παρω και μια τριτη αποψη περαν του ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ κ ΚΟΥΡΤΗ......

Ηθελα να ρωτησω αν έχει καμιά σας εμπειρία από  τους γιατρούς    ΚΕΛΛΑΡΗ κ ΣΦΑΚΙΑΝΟΥΔΗ??????θελω να παρω και μια τριτη αποψη περαν του ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ κ ΚΟΥΡΤΗ......

Καλή σου μέρα! Εγώ είμαι στον Σφακ. Ότι θέλεις ρώτα με

51 minutes ago, Ζαργαναρα said:

Αίμα εμφύτευσης είχε καμία σας?και αν ναι ποια μέρα?

Αν και δεν μου έχει συμβεί, ξέρω οτι αίμα βλέπεις 3η με 4η μέρα απο την εμβρυομεταφορά. Εσύ είπες είδες την επόμενη μέρα; Νομίζω είναι λίγο νωρίς με 4ης μέρας έμβρυα αλλά δεν παίρνω και όρκο

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DIMIFEB είπε:

καλημερα και παλι . Ηθελα να ρωτησω αν έχει καμιά σας εμπειρία από  τους γιατρούς    ΚΕΛΛΑΡΗ κ ΣΦΑΚΙΑΝΟΥΔΗ??????θελω να παρω και μια τριτη αποψη περαν του ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ κ ΚΟΥΡΤΗ......

Ηθελα να ρωτησω αν έχει καμιά σας εμπειρία από  τους γιατρούς    ΚΕΛΛΑΡΗ κ ΣΦΑΚΙΑΝΟΥΔΗ??????θελω να παρω και μια τριτη αποψη περαν του ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ κ ΚΟΥΡΤΗ......

Εγω ειμαι στον κελ μαζί με @happiness79 και @Equality όλες έγκυος ήμασταν, τα κορίτσια πάνε μια χαρά. Εγω δεν είχα καλή αυχενική. Θα σου πουν και κεινες την άποψη τους... Εγω που να με πληρώνανε δεν τον αλλάζα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DIMIFEB είπε:

καλημερα και παλι . Ηθελα να ρωτησω αν έχει καμιά σας εμπειρία από  τους γιατρούς    ΚΕΛΛΑΡΗ κ ΣΦΑΚΙΑΝΟΥΔΗ??????θελω να παρω και μια τριτη αποψη περαν του ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ κ ΚΟΥΡΤΗ......

Ηθελα να ρωτησω αν έχει καμιά σας εμπειρία από  τους γιατρούς    ΚΕΛΛΑΡΗ κ ΣΦΑΚΙΑΝΟΥΔΗ??????θελω να παρω και μια τριτη αποψη περαν του ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ κ ΚΟΥΡΤΗ......

Καλημέρα,

Δεν έχω εμπειρία με κανέναν από αυτούς αλλά: απ᾽όσα έχω διαβάσει εδώ όλα αυτά τα χρόνια

Ο Τσιριγώτης κάνει επιθετικό μάρκετινγκ για να σε πείσει να προχωρήσεις με ξένα ωάρια. Είναι πολύ καλός γιατρός, αλλά θα παίξει με την ψυχολογία σου για να σε πείσει και θεωρώ ότι το κάνει γιατί είναι η πιο εύκολη λύση γι᾽αυτόν. Αν δεν θέλεις να το κάνεις, μην ξαναασχοληθείς, υπάρχουν πάρα πολλοί καλοί γιατροί στην Αθήνα για να απευθυνθείς.

Ο Κούρτης είναι επίσης πολύ καλός γιατρός και πολύ μεθοδικός στην προετοιμασία της εμβρυομεταφοράς. Έχει πολλές επιτυχίες με ξένα ωάρια, αλλά ξέρω και κοπέλα που πέτυχε μαζί του με τα δικά της. Λένε ότι είναι και πολύ καλός άνθρωπος. Συμφωνώ απόλυτα μαζί του να προσπαθήσεις με τα δικά σου αρχικά (με φυσικούς ενδεχομένως). Από τους 4 εγώ αυτόν θα διάλεγα με τα δικά μου εννοεόται!

Για το Σφακιανούδη όσες γράφουν, λένε τα καλύτερα. Όσες όμως έχουν παράπονο, δεν γράφουν, με αποτέλεσμα τα αρνητικά να μην πολυακούγονται. Έχει μεγάλη εμπειρία στους φυσικούς που εσύ το θέλεις αυτό, αλλά έχει εμμονή με την ἐνδομητρίτιδα᾽ και τις αντιβιώσεις και αυτό μπορεί να σου κάνει περισσότερο κακό παρά καλό.

Ο Κελλάρης είναι ο πιο ουδέτερος από όλους, δηλ. δεν ξέρω πολλά, ξέρω μόνο ότι σε μία φίλη μου που έκανε προσπάθεια μαζί του ήταν πιεστικός, δηλ. την πίεζε να προχωρήσει εδώ και τώρα κτλ.

Αλλά εγώ θα σου δώσω μια εντελώς διαφορετική προοπτική. Εφόσον δεν μένεις έγκυος φυσικά θα ακολουθήσεις τα εξής βήματα:

1) Θα πας στο τμ. αποβολών του Έλενα (κι ας μην έχεις αποβολές) να σε ψάξουν.

2) Ο σύζυγός σου θα πάει σε εξειδικευμένο ουρολόγο που να ασχολείται με τα ανδρολογικά να τον ψάξουν κι αυτόν

3) Στο βήμα νο.1 θα σου κάνουν και ορμονολογικές εξετάσεις, αλλά θα σε στείλουν και για καλλιέργεια και για υπέρηχο ενδεχομένως. Μπορεί να σε παραπέμψουν και σε ενδοκρινολόγο αν δουν κάτι, καλό είναι να κάνεις μια επίσκεψη έτσι κι αλλιώς σε αυτή την ειδικότητα.

4) Δεν θα επιτρέψεις σε κανέναν να σου πει ότι δεν έχεις καλά ωάρια και να προσπαθήσεις με ξένα. Δεν θα πιστέψεις αυτό που θα σου πουν ότι η ποιότητα των ωαρίων μας είναι γενετικά προκαθορισμένη. Το θέμα αυτό μπορώ να σου το αναλύσω όσο δεν πάει, αλλά εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να διαβάσεις το βιβλίο it starts with the egg και να δεις πώς μπορείς να τη βελτιώσεις. Ταυτόχρονα δες και τον οδηγό διατροφής από το site to make a mommy. Η διατροφή παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Ζήτα από την Οικονομοπούλου (στο τμ. αποβολών του Έλενα) να σου πει όσα περισσότερα ξέρει περί lifestyle και ποιότητα ωαρίων. Τα όσα διαβάσεις θα τα εφαρμόσεις για τουλάχιστον 3 μήνες. Τόσο θέλουν τα ωάρια να ωριμάσουν

5) Ταυτόχρονα κάνε μερικά ραντεβού με εξωσωματιστές, μπαίνε εδώ να ρωτάς ό,τι θέλεις, γιατί υπάρχει μεγάλη εμπειρία και μπορείς να αποφύγεις τις κακοτοπιές. Τσέκαρε τα όσα σου λένε και να έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι αυτοί είναι πρώτα έμποροι και μετά γιατροί. Με τον καιρό θα έχεις αναπτυξει τα κριτήριά σου και θα μπορείς να καταλάβεις ποιος σου ταιριάζει και ποιος όχι. Διασταύρωνε πράγματα που θα σου λένε και με την Οικονομοπούλου, αυτή είναι ανεξάρτητη και δεν έχει κάτι να κερδίσει από εσένα. Οπότε θα σου μιλήσει αντικειμενικά.

Όλα θα πάνε καλά αρκεί να κάνεις καλή προετοιμασία και να μην κάνεις βεβιασμένες κινήσεις. Είμαστε εδώ για ό,τι θέλεις. Αν θέλεις να σου στείλω το υλικό που σου είπα για διάβασμα, πες μου.

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Troia είπε:

Καλημέρα,

Δεν έχω εμπειρία με κανέναν από αυτούς αλλά: απ᾽όσα έχω διαβάσει εδώ όλα αυτά τα χρόνια

Ο Τσιριγώτης κάνει επιθετικό μάρκετινγκ για να σε πείσει να προχωρήσεις με ξένα ωάρια. Είναι πολύ καλός γιατρός, αλλά θα παίξει με την ψυχολογία σου για να σε πείσει και θεωρώ ότι το κάνει γιατί είναι η πιο εύκολη λύση γι᾽αυτόν. Αν δεν θέλεις να το κάνεις, μην ξαναασχοληθείς, υπάρχουν πάρα πολλοί καλοί γιατροί στην Αθήνα για να απευθυνθείς.

Ο Κούρτης είναι επίσης πολύ καλός γιατρός και πολύ μεθοδικός στην προετοιμασία της εμβρυομεταφοράς. Έχει πολλές επιτυχίες με ξένα ωάρια, αλλά ξέρω και κοπέλα που πέτυχε μαζί του με τα δικά της. Λένε ότι είναι και πολύ καλός άνθρωπος. Συμφωνώ απόλυτα μαζί του να προσπαθήσεις με τα δικά σου αρχικά (με φυσικούς ενδεχομένως). Από τους 4 εγώ αυτόν θα διάλεγα με τα δικά μου εννοεόται!

Για το Σφακιανούδη όσες γράφουν, λένε τα καλύτερα. Όσες όμως έχουν παράπονο, δεν γράφουν, με αποτέλεσμα τα αρνητικά να μην πολυακούγονται. Έχει μεγάλη εμπειρία στους φυσικούς που εσύ το θέλεις αυτό, αλλά έχει εμμονή με την ἐνδομητρίτιδα᾽ και τις αντιβιώσεις και αυτό μπορεί να σου κάνει περισσότερο κακό παρά καλό.

Ο Κελλάρης είναι ο πιο ουδέτερος από όλους, δηλ. δεν ξέρω πολλά, ξέρω μόνο ότι σε μία φίλη μου που έκανε προσπάθεια μαζί του ήταν πιεστικός, δηλ. την πίεζε να προχωρήσει εδώ και τώρα κτλ.

Αλλά εγώ θα σου δώσω μια εντελώς διαφορετική προοπτική. Εφόσον δεν μένεις έγκυος φυσικά θα ακολουθήσεις τα εξής βήματα:

1) Θα πας στο τμ. αποβολών του Έλενα (κι ας μην έχεις αποβολές) να σε ψάξουν.

2) Ο σύζυγός σου θα πάει σε εξειδικευμένο ουρολόγο που να ασχολείται με τα ανδρολογικά να τον ψάξουν κι αυτόν

3) Στο βήμα νο.1 θα σου κάνουν και ορμονολογικές εξετάσεις, αλλά θα σε στείλουν και για καλλιέργεια και για υπέρηχο ενδεχομένως. Μπορεί να σε παραπέμψουν και σε ενδοκρινολόγο αν δουν κάτι, καλό είναι να κάνεις μια επίσκεψη έτσι κι αλλιώς σε αυτή την ειδικότητα.

4) Δεν θα επιτρέψεις σε κανέναν να σου πει ότι δεν έχεις καλά ωάρια και να προσπαθήσεις με ξένα. Δεν θα πιστέψεις αυτό που θα σου πουν ότι η ποιότητα των ωαρίων μας είναι γενετικά προκαθορισμένη. Το θέμα αυτό μπορώ να σου το αναλύσω όσο δεν πάει, αλλά εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να διαβάσεις το βιβλίο it starts with the egg και να δεις πώς μπορείς να τη βελτιώσεις. Ταυτόχρονα δες και τον οδηγό διατροφής από το site to make a mommy. Η διατροφή παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Ζήτα από την Οικονομοπούλου (στο τμ. αποβολών του Έλενα) να σου πει όσα περισσότερα ξέρει περί lifestyle και ποιότητα ωαρίων. Τα όσα διαβάσεις θα τα εφαρμόσεις για τουλάχιστον 3 μήνες. Τόσο θέλουν τα ωάρια να ωριμάσουν

5) Ταυτόχρονα κάνε μερικά ραντεβού με εξωσωματιστές, μπαίνε εδώ να ρωτάς ό,τι θέλεις, γιατί υπάρχει μεγάλη εμπειρία και μπορείς να αποφύγεις τις κακοτοπιές. Τσέκαρε τα όσα σου λένε και να έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι αυτοί είναι πρώτα έμποροι και μετά γιατροί. Με τον καιρό θα έχεις αναπτυξει τα κριτήριά σου και θα μπορείς να καταλάβεις ποιος σου ταιριάζει και ποιος όχι. Διασταύρωνε πράγματα που θα σου λένε και με την Οικονομοπούλου, αυτή είναι ανεξάρτητη και δεν έχει κάτι να κερδίσει από εσένα. Οπότε θα σου μιλήσει αντικειμενικά.

Όλα θα πάνε καλά αρκεί να κάνεις καλή προετοιμασία και να μην κάνεις βεβιασμένες κινήσεις. Είμαστε εδώ για ό,τι θέλεις. Αν θέλεις να σου στείλω το υλικό που σου είπα για διάβασμα, πες μου.

Καλημεραααα μπορεις να μου στειλεις και εμενα το υλικο αν σου ειναι ευκολο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...