Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Κορίτσια μου πως είστε; Εγώ μέρα με τη μέρα είμαι και πιο χάλια..ζαλάδες ατονιες ανακατοσουρες τάση για εμετό λες και είμαι στο πρώτο καιρό πάλι..δε μπορώ να σταθώ για πολύ ώρα όρθια και όλη μέρα σχεδόν νυστάζω..σήμερα κοιμήθηκα 10 ώρες..απ' τις 1 το βράδυ μέχρι τις 11 το πρωί..επίσης μου κλωτσαει συνέχεια την ουροδόχο και νιώθω πως θέλω όλη την ώρα τσισα..σήμερα κάποια στιγμή ένιωσα και πίεση από κάτω σαν μπούκωμα και τσιμπηματακια για λίγο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Geo22 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε; Εγώ μέρα με τη μέρα είμαι και πιο χάλια..ζαλάδες ατονιες ανακατοσουρες τάση για εμετό λες και είμαι στο πρώτο καιρό πάλι..δε μπορώ να σταθώ για πολύ ώρα όρθια και όλη μέρα σχεδόν νυστάζω..σήμερα κοιμήθηκα 10 ώρες..απ' τις 1 το βράδυ μέχρι τις 11 το πρωί..επίσης μου κλωτσαει συνέχεια την ουροδόχο και νιώθω πως θέλω όλη την ώρα τσισα..σήμερα κάποια στιγμή ένιωσα και πίεση από κάτω σαν μπούκωμα και τσιμπηματακια για λίγο..

Αν εξαιρέσεις τον ύπνο,διότι δυσκολεύομαι να κοιμηθώ πάνω από πέντε ώρες σερί,είμαι και εγώ στην ίδια φάση με σενα. Εμετοί,αναγουλες,καούρες,ζαλάδες,δυσφορία και τρομερή εφίδρωση. Επίσης πριν λίγο νόμιζα ότι μου σπάσαν τα νερά,αλλλα τελικά κατουρηθηκα στον ύπνο μου..πάλι καλά να λέω,γιατί είμαι στην 33η εβδομάδα,οπότε καλυτερα τσισα,παρά πρόωρη γέννα 

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Ισχύει. Ξεκινάς με την calmita που είναι για νεογέννητα και αντικαθιστάς αργότερα με την calma

Το μπουκάλι δεν έχει σημασία. Πάρε και από τα jumbo. Η θηλή κάνει την διαφορά. Αν θες μια θηλή που να μην σου σαμποτάρει τον θηλασμό και να προσομοιάζει όσο το δυνατόν περισσότερο την δική σου θηλή, medela calmita και calma, με κλειστά μάτια

Η θηλή δεν προσαρμόζεται σε κάποιο συγκεκριμένο μπουκάλι; Έτσι παίρνεις ότι μπουκάλι να ναι; Επίσης να προτιμώ τα πλαστικά ή τα γυάλινα;

Link to comment
Share on other sites

Και γω δνε μπορώ καθόλου πια!όλο ξάπλα την βγάζω (και λόγω του τραχήλου),η μπέμπα μας μεγαλώνει κάναμε προχτές το 1ο ντοπλερ 30+5 ήταν 1715 γραμμαρια, ξανά την Τετάρτη πάλι υπέρηχο λόγω τραχηλου. Μετραω 5 βδομάδες πλέον να μπω στον 9ο και να φύγει αυτός ο φόβος!κοντεύουμε κορίτσια!!καλή δύναμη σε όλες!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Και γω δνε μπορώ καθόλου πια!όλο ξάπλα την βγάζω (και λόγω του τραχήλου),η μπέμπα μας μεγαλώνει κάναμε προχτές το 1ο ντοπλερ 30+5 ήταν 1715 γραμμαρια, ξανά την Τετάρτη πάλι υπέρηχο λόγω τραχηλου. Μετραω 5 βδομάδες πλέον να μπω στον 9ο και να φύγει αυτός ο φόβος!κοντεύουμε κορίτσια!!καλή δύναμη σε όλες!!

Τι εννοείς τη 1η ντομπλερ; Πόσες κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Geo22 είπε:

Τι εννοείς τη 1η ντομπλερ; Πόσες κάνουμε;

Τι να σου πω μετά μου το παν ότι ήταν το 1ο οπότε δεν ρώτησα ,την άλλη εβδομάδα θα ρωτήσω!σ αυτό το ντοπλερ μου δε αρτηρίες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Τι να σου πω μετά μου το παν ότι ήταν το 1ο οπότε δεν ρώτησα ,την άλλη εβδομάδα θα ρωτήσω!σ αυτό το ντοπλερ μου δε αρτηρίες κλπ.

Εμένα μου είπαν να πάω Δευτέρα για ντομπλερ και μέτρηση τραχήλου και Τετάρτη να πάω στη γυναικολόγο μου να δει τις απαντήσεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geo22 είπε:

Εμένα μου είπαν να πάω Δευτέρα για ντομπλερ και μέτρηση τραχήλου και Τετάρτη να πάω στη γυναικολόγο μου να δει τις απαντήσεις..

Καλή επιτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Ξύπνησα στις 6 από το πόνο στα χέρια ειδικά στο δεξί που ήταν κ τέρμα πρησμένα τα δάχτυλα! Έχει 2,3 μέρες που ξεκίνησε κ χειροτερεύει... μούδιασμα, πονος, τραβηγμα κ κάτι σαν ρεύμα... Το Έχει καμία? Τρόμαξα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Ξύπνησα στις 6 από το πόνο στα χέρια ειδικά στο δεξί που ήταν κ τέρμα πρησμένα τα δάχτυλα! Έχει 2,3 μέρες που ξεκίνησε κ χειροτερεύει... μούδιασμα, πονος, τραβηγμα κ κάτι σαν ρεύμα... Το Έχει καμία? Τρόμαξα!

Καλημέρα! Μετράς την πίεση σου; 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Ναι Έχω πάντα χαμηλή αλλά θα ξαναμετρησω ... κάπου το είχα διαβάσει αυτό ως σύμπτωμα...

Το πρήξιμο στα άκρα σε συνδυασμό με πίεση είναι επικίνδυνο! Διαφορετικά είναι φυσιολογικό! Όσο για τον πόνο πολλές έγκυες παρουσιάζουν σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα! Θυμάμαι η κουμπάρα μου δεν μπορουσε να το βολέψει το χέρι ούτε να κοιμηθεί από τον πόνο!! Κάνε μια ερώτηση στον γιατρό! 

  • Μου αρέσει 2

url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nairobi είπε:

Το πρήξιμο στα άκρα σε συνδυασμό με πίεση είναι επικίνδυνο! Διαφορετικά είναι φυσιολογικό! Όσο για τον πόνο πολλές έγκυες παρουσιάζουν σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα! Θυμάμαι η κουμπάρα μου δεν μπορουσε να το βολέψει το χέρι ούτε να κοιμηθεί από τον πόνο!! Κάνε μια ερώτηση στον γιατρό! 

Ναι έτσι ακριβώς είναι, πονάει κ ο καρπός κ δε βολεύομαι...

Κορίτσια ερώτηση. Ποσο ασφαλη ειναι τα παλια μου μπιμπερό για να τα χρησιμοποιήσω κ στο μωρό μόλις γεννηθεί? 10 ετίας, τα είχα αποθηκεύσει σε κούτες μαζί με ρούχα κλπ... Επίσης  είχα το χειροκίνητο θήλαστρο medela με πλαστικά δοχεία που έχει... είναι κι αυτό για πέταμα? Το έπλυνα κ θα το αποστείρωση αλλά διαβάζω διάφορα κ τρόμαξα! Οκ να πάρω μπουκάλια ξανά αλλά κ θήλαστρο? 

Link to comment
Share on other sites

On 16/9/2022 at 2:19 ΜΜ, Laky είπε:

Η θηλή δεν προσαρμόζεται σε κάποιο συγκεκριμένο μπουκάλι; Έτσι παίρνεις ότι μπουκάλι να ναι; Επίσης να προτιμώ τα πλαστικά ή τα γυάλινα;

Σε όλα προσαρμοζεται. Εγώ την είχα βάλει και σε κάτι μπουκάλια τζάμπο που μου είχαν δώσει και σε γυάλινα και σε μπουκάλια της μεντελα. 

Τα γυάλινα είναι πιο υγιεινά αλλά και πιο επιρρεπή σε ατυχήματα 

  • Ευχαριστώ 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...