Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Εχω υστεριασει! Γυρισε ο αντρας μου απο τη δουλειά εκανε ραπιντ αρνητικο! Λεει οτι εχει κομμαρες ολη τη μερα ποναει η μεση και το κεφαλι! Μετριέται πριν λιγο 38μισο! Πυρετο κανει μια φορα στα 5 χρονια που λεει ο λογος! Παει για μοριακο τωρα! Εγω εκανα ενα σελφ αρνητικο! Είμαστε με μασκες! Εχω πανικοβληθει! Μας ειπε και ολα αυτα το κοριτσι σήμερα και κάθομαι και κλαιω! Δυο μιση χρόνια τώρα δεν έχω κολλήσει ποτε! Αν κολλησω τωρα θα το χασω εντελώς! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , nairobi είπε:

Εχω υστεριασει! Γυρισε ο αντρας μου απο τη δουλειά εκανε ραπιντ αρνητικο! Λεει οτι εχει κομμαρες ολη τη μερα ποναει η μεση και το κεφαλι! Μετριέται πριν λιγο 38μισο! Πυρετο κανει μια φορα στα 5 χρονια που λεει ο λογος! Παει για μοριακο τωρα! Εγω εκανα ενα σελφ αρνητικο! Είμαστε με μασκες! Εχω πανικοβληθει! Μας ειπε και ολα αυτα το κοριτσι σήμερα και κάθομαι και κλαιω! Δυο μιση χρόνια τώρα δεν έχω κολλήσει ποτε! Αν κολλησω τωρα θα το χασω εντελώς! 

Ωω έλα τώρα.. σοβαρά? Εγώ μια απλή γρίπη έχω ( έχω κάνει ένα μοριακό, θα κάνω κ ένα ακόμα την Παρασκευή) κ ήδη αγχώνομαι ακόμα κ για την αναισθησία.. μακάρι να μην είναι τίποτα! Αλήθεια νομίζω πως όσες είμαστε μαμαδες Νοεμβρίου τα έχουμε δει όλα ε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Eleniarch είπε:

Ωω έλα τώρα.. σοβαρά? Εγώ μια απλή γρίπη έχω ( έχω κάνει ένα μοριακό, θα κάνω κ ένα ακόμα την Παρασκευή) κ ήδη αγχώνομαι ακόμα κ για την αναισθησία.. μακάρι να μην είναι τίποτα! Αλήθεια νομίζω πως όσες είμαστε μαμαδες Νοεμβρίου τα έχουμε δει όλα ε?

Δεν ξέρω τι να πω νομίζω ότι θα ξανά αναπνεύσω αύριο το απόγευμα που θα βγει το αποτέλεσμα του μοριακού και ελπίζω να είναι αρνητικό! ! Σκέφτομαι δεν θα είχε κι άλλα συμπτώματα; στη δουλειά του του είπαν να μην πάει εφόσον παρουσίασε πυρετό και ας βγήκε αρνητικό το rapid και περιμένουν κι αυτοί το μοριακό! ! Οπότε απομόνωση στο παιδικό αναγκαστικά! ! Είχα και εγώ στην αρχή και πονόλαιμο την προηγούμενη εβδομάδα αλλά ήταν απλά κρύωμα! ! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nairobi είπε:

Δεν ξέρω τι να πω νομίζω ότι θα ξανά αναπνεύσω αύριο το απόγευμα που θα βγει το αποτέλεσμα του μοριακού και ελπίζω να είναι αρνητικό! ! Σκέφτομαι δεν θα είχε κι άλλα συμπτώματα; στη δουλειά του του είπαν να μην πάει εφόσον παρουσίασε πυρετό και ας βγήκε αρνητικό το rapid και περιμένουν κι αυτοί το μοριακό! ! Οπότε απομόνωση στο παιδικό αναγκαστικά! ! Είχα και εγώ στην αρχή και πονόλαιμο την προηγούμενη εβδομάδα αλλά ήταν απλά κρύωμα! ! 

Θύμησε μου, εσύ πότε έχεις ΠΗΤ? βασικά έχεις συννενοηθει να γεννήσεις νωρίτερα? Έχω χάσει λίγο τη μπάλα κ δεν θυμάμαι.. κ πραγματικά εύχομαι να μην είναι τίποτα. Όσο για συμπτώματα, εξαρτάται στην κάθε περίπτωση. Κάποιοι είναι κ τελείως ασυμπτωματικοι με θετικό τεστ, κ κάποιοι με σοβαρότερα κ το τεστ δεν γίνεται θετικό ποτέ ( γνωρίζω περιπτώσεις κ για τα 2).. μακάρι κ πάλι να μην είναι τίποτα.. 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δν βλέπω να ηρεμήσουμε με τίποτα εύχομαι απλά να είναι μια ίωση απομονώσουν όσο μπορείς μέχρι να μάθετε το αποτέλεσμα . Εδώ εγώ αύριο που μπαίνω το πρωί για προεγχειρητικό έλεγχο και μοριακό εγώ και ο σύζυγος κ λέω φανταζεσε να γίνει καμιά στραβή κ να μας που είστε θετικοί κ φρικαρω. Κ μόνο στην ιδέα. Πώς έχουμε φτάσει ως εδώ με τον κοβιντ . Παρασκευή μπαίνω το πρωί με καισαρική κ λέω να τελειώνω μην μας βρει τπτ άλλο .πολλές ιώσεις φέτος εδώ πήγε ο άντρας μου τον μικρό στο ποδηλατοδρομο γτ τον έχω σταματήσει από το προνηπιο εδώ και 10 μέρες κ βλέπει ένα συμμαθητή του από το σχολείο κ μου λέει ο άντρας μου το παιδάκι μήνα βήχα κ τον πήρε κ φύγανε να μου αρρωστήσει κ ο μικρός να έχουμε αλλά δν ξέρω από πού πρέπει να προφυλαχτουμε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Eleniarch είπε:

Θύμησε μου, εσύ πότε έχεις ΠΗΤ? βασικά έχεις συννενοηθει να γεννήσεις νωρίτερα? Έχω χάσει λίγο τη μπάλα κ δεν θυμάμαι.. κ πραγματικά εύχομαι να μην είναι τίποτα. Όσο για συμπτώματα, εξαρτάται στην κάθε περίπτωση. Κάποιοι είναι κ τελείως ασυμπτωματικοι με θετικό τεστ, κ κάποιοι με σοβαρότερα κ το τεστ δεν γίνεται θετικό ποτέ ( γνωρίζω περιπτώσεις κ για τα 2).. μακάρι κ πάλι να μην είναι τίποτα.. 

Εγώ έχω 3/12 πητ! 35+4 είμαι Αλλά  ευχόμαι εκεί στις 38 να γεννήσω εφόσον ειμαστε καλα και απο κιλα ! Θα συζητησω με τη γιατρό για τροπους για να το επισπευσω! Στο πρωτο δουλεψε το σεξ με την πρωτη! Θέλω να τελειώνω να γεννησω με αγχωνει αυτο, μηπως βγει θετικο κανενα τεστ! Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου!! Εσυ ποτε γεννας θυμησε μου;

πρίν από 31 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Πραγματικά δν βλέπω να ηρεμήσουμε με τίποτα εύχομαι απλά να είναι μια ίωση απομονώσουν όσο μπορείς μέχρι να μάθετε το αποτέλεσμα . Εδώ εγώ αύριο που μπαίνω το πρωί για προεγχειρητικό έλεγχο και μοριακό εγώ και ο σύζυγος κ λέω φανταζεσε να γίνει καμιά στραβή κ να μας που είστε θετικοί κ φρικαρω. Κ μόνο στην ιδέα. Πώς έχουμε φτάσει ως εδώ με τον κοβιντ . Παρασκευή μπαίνω το πρωί με καισαρική κ λέω να τελειώνω μην μας βρει τπτ άλλο .πολλές ιώσεις φέτος εδώ πήγε ο άντρας μου τον μικρό στο ποδηλατοδρομο γτ τον έχω σταματήσει από το προνηπιο εδώ και 10 μέρες κ βλέπει ένα συμμαθητή του από το σχολείο κ μου λέει ο άντρας μου το παιδάκι μήνα βήχα κ τον πήρε κ φύγανε να μου αρρωστήσει κ ο μικρός να έχουμε αλλά δν ξέρω από πού πρέπει να προφυλαχτουμε

Έχουν καταφέρει να κάνουν εφιάλτη την πιο όμορφη στιγμή της ζωής μας!!! Το πρωί μετά την επικοινωνία με το κορίτσι πέρασα τρεις ώρες βασανιστική κρίση πανικού!! Φρόντιζα το παιδί και ταυτόχρονα δεν είχα ανάσα να αναπνεύσω! Και για κερασάκι μου έρχεται και ο σύζυγος το απόγευμα στην κατάσταση αυτή! Σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα εύχομαι όλα να είναι καλά και με το τεστ!!  Σε πόση ώρα βγαίνει το αποτέλεσμα;; αυξήθηκαν οι ιώσεις γιατί σταμάτησαν οι μάσκες! Καλα κάνετε να προσεχετε!!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Εγώ έχω 3/12 πητ! 35+4 είμαι Αλλά  ευχόμαι εκεί στις 38 να γεννήσω εφόσον ειμαστε καλα και απο κιλα ! Θα συζητησω με τη γιατρό για τροπους για να το επισπευσω! Στο πρωτο δουλεψε το σεξ με την πρωτη! Θέλω να τελειώνω να γεννησω με αγχωνει αυτο, μηπως βγει θετικο κανενα τεστ! Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου!! Εσυ ποτε γεννας θυμησε μου;

Έχουν καταφέρει να κάνουν εφιάλτη την πιο όμορφη στιγμή της ζωής μας!!! Το πρωί μετά την επικοινωνία με το κορίτσι πέρασα τρεις ώρες βασανιστική κρίση πανικού!! Φρόντιζα το παιδί και ταυτόχρονα δεν είχα ανάσα να αναπνεύσω! Και για κερασάκι μου έρχεται και ο σύζυγος το απόγευμα στην κατάσταση αυτή! Σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα εύχομαι όλα να είναι καλά και με το τεστ!!  Σε πόση ώρα βγαίνει το αποτέλεσμα;; αυξήθηκαν οι ιώσεις γιατί σταμάτησαν οι μάσκες! Καλα κάνετε να προσεχετε!!! 

Αστα πολύ μπέρδεμα η κατάσταση . Περιμένουμε νέα σου. !!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Την ίδια μέρα θα βγουν μετά από τρεις 4 ώρες Μ ειπαν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Εγώ έχω 3/12 πητ! 35+4 είμαι Αλλά  ευχόμαι εκεί στις 38 να γεννήσω εφόσον ειμαστε καλα και απο κιλα ! Θα συζητησω με τη γιατρό για τροπους για να το επισπευσω! Στο πρωτο δουλεψε το σεξ με την πρωτη! Θέλω να τελειώνω να γεννησω με αγχωνει αυτο, μηπως βγει θετικο κανενα τεστ! Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου!! Εσυ ποτε γεννας θυμησε μου;

Έχουν καταφέρει να κάνουν εφιάλτη την πιο όμορφη στιγμή της ζωής μας!!! Το πρωί μετά την επικοινωνία με το κορίτσι πέρασα τρεις ώρες βασανιστική κρίση πανικού!! Φρόντιζα το παιδί και ταυτόχρονα δεν είχα ανάσα να αναπνεύσω! Και για κερασάκι μου έρχεται και ο σύζυγος το απόγευμα στην κατάσταση αυτή! Σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα εύχομαι όλα να είναι καλά και με το τεστ!!  Σε πόση ώρα βγαίνει το αποτέλεσμα;; αυξήθηκαν οι ιώσεις γιατί σταμάτησαν οι μάσκες! Καλα κάνετε να προσεχετε!!! 

Δευτέρα πρωί μπαίνω.. 38 εβδομάδων ακριβώς θα είμαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πέρασε το πρώτο 24ωρο και είμαι κάπως καλύτερα. Ο μικρός παραμένει στη ΜΕΝΝ για παρακολούθηση. Εχθές δε δέχθηκε το μπιμπερο και τον τάισαν με καθετήρα. Θα δούμε για σήμερα. Εγώ στο θάλαμο κοβιντ Με μια κοπέλα ακόμη. Ελπίζω να μη ξανσκολλησω μέσα σ ένα μήνα μόνο. Ότι έγινε, έγινε. Δεν αλλάζει. Περιμένω μόνο να φάει ο μικρός με το μπιμπερο και να σηκωθούμε να φύγουμε. Λογικά όπως το βλέπω Σάββατο θα βγούμε αν όλα είναι καλά. Μ έφεραν και θηλαστρο. Το βάζω από εχθές δεν έχω βγάλει όμως ούτε μια σταγόνα. Επίσης μετά από καισαρική σε καμία περίπτωση δε μπορείς να κρατήσεις παιδί χωρίς βοήθεια. Έχω λίγο αγχωθει Μ αυτό. Για την ώρα περιμένω αισιοδοξα νέα απ' τον μικρούλη μου και όλα τα άλλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές κι εύχομαι σε κάθε μέρα α με το καλό ένα γερό παιδάκι!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πέρασε το πρώτο 24ωρο και είμαι κάπως καλύτερα. Ο μικρός παραμένει στη ΜΕΝΝ για παρακολούθηση. Εχθές δε δέχθηκε το μπιμπερο και τον τάισαν με καθετήρα. Θα δούμε για σήμερα. Εγώ στο θάλαμο κοβιντ Με μια κοπέλα ακόμη. Ελπίζω να μη ξανσκολλησω μέσα σ ένα μήνα μόνο. Ότι έγινε, έγινε. Δεν αλλάζει. Περιμένω μόνο να φάει ο μικρός με το μπιμπερο και να σηκωθούμε να φύγουμε. Λογικά όπως το βλέπω Σάββατο θα βγούμε αν όλα είναι καλά. Μ έφεραν και θηλαστρο. Το βάζω από εχθές δεν έχω βγάλει όμως ούτε μια σταγόνα. Επίσης μετά από καισαρική σε καμία περίπτωση δε μπορείς να κρατήσεις παιδί χωρίς βοήθεια. Έχω λίγο αγχωθει Μ αυτό. Για την ώρα περιμένω αισιοδοξα νέα απ' τον μικρούλη μου και όλα τα άλλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές κι εύχομαι σε κάθε μέρα α με το καλό ένα γερό παιδάκι!

Κορίτσι μου κουράγιο! Το μωράκι κ εσύ να είστε καλά , κ να πάτε σπίτι με το καλο!

1 ώρα πρίν, nairobi είπε:

Αντε λίγο έμεινε!! Με το καλό με το καλό!! 

Ναι ναι.. μου φαίνεται τόσο περίεργο, θέλω τόσο πολύ να τον δω όμως! Εύχομαι σε αρνητικό τεστ κ για εσένα κ για τον σύζυγό σου κ με το καλό να πάρετε αγκαλιά το μωρό σας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πέρασε το πρώτο 24ωρο και είμαι κάπως καλύτερα. Ο μικρός παραμένει στη ΜΕΝΝ για παρακολούθηση. Εχθές δε δέχθηκε το μπιμπερο και τον τάισαν με καθετήρα. Θα δούμε για σήμερα. Εγώ στο θάλαμο κοβιντ Με μια κοπέλα ακόμη. Ελπίζω να μη ξανσκολλησω μέσα σ ένα μήνα μόνο. Ότι έγινε, έγινε. Δεν αλλάζει. Περιμένω μόνο να φάει ο μικρός με το μπιμπερο και να σηκωθούμε να φύγουμε. Λογικά όπως το βλέπω Σάββατο θα βγούμε αν όλα είναι καλά. Μ έφεραν και θηλαστρο. Το βάζω από εχθές δεν έχω βγάλει όμως ούτε μια σταγόνα. Επίσης μετά από καισαρική σε καμία περίπτωση δε μπορείς να κρατήσεις παιδί χωρίς βοήθεια. Έχω λίγο αγχωθει Μ αυτό. Για την ώρα περιμένω αισιοδοξα νέα απ' τον μικρούλη μου και όλα τα άλλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές κι εύχομαι σε κάθε μέρα α με το καλό ένα γερό παιδάκι!

Όλα καλά θα πάνε, υπομονή κι αισιοδοξία... πες μας για τη καισαρική τελικά... πόση ώρα κράτησε? Γιατί λες ότι δε μπορείς να κρατήσεις παιδί μόνη μετά? Τόσο πολύ πονάς?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πέρασε το πρώτο 24ωρο και είμαι κάπως καλύτερα. Ο μικρός παραμένει στη ΜΕΝΝ για παρακολούθηση. Εχθές δε δέχθηκε το μπιμπερο και τον τάισαν με καθετήρα. Θα δούμε για σήμερα. Εγώ στο θάλαμο κοβιντ Με μια κοπέλα ακόμη. Ελπίζω να μη ξανσκολλησω μέσα σ ένα μήνα μόνο. Ότι έγινε, έγινε. Δεν αλλάζει. Περιμένω μόνο να φάει ο μικρός με το μπιμπερο και να σηκωθούμε να φύγουμε. Λογικά όπως το βλέπω Σάββατο θα βγούμε αν όλα είναι καλά. Μ έφεραν και θηλαστρο. Το βάζω από εχθές δεν έχω βγάλει όμως ούτε μια σταγόνα. Επίσης μετά από καισαρική σε καμία περίπτωση δε μπορείς να κρατήσεις παιδί χωρίς βοήθεια. Έχω λίγο αγχωθει Μ αυτό. Για την ώρα περιμένω αισιοδοξα νέα απ' τον μικρούλη μου και όλα τα άλλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές κι εύχομαι σε κάθε μέρα α με το καλό ένα γερό παιδάκι!

Μπράβο κοπέλα μου!όλα καλά!πέρασε και αυτό!Να πάρεις τον μικρούλη σου και να πάτε σπίτι να ηρεμήσεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Εχω υστεριασει! Γυρισε ο αντρας μου απο τη δουλειά εκανε ραπιντ αρνητικο! Λεει οτι εχει κομμαρες ολη τη μερα ποναει η μεση και το κεφαλι! Μετριέται πριν λιγο 38μισο! Πυρετο κανει μια φορα στα 5 χρονια που λεει ο λογος! Παει για μοριακο τωρα! Εγω εκανα ενα σελφ αρνητικο! Είμαστε με μασκες! Εχω πανικοβληθει! Μας ειπε και ολα αυτα το κοριτσι σήμερα και κάθομαι και κλαιω! Δυο μιση χρόνια τώρα δεν έχω κολλήσει ποτε! Αν κολλησω τωρα θα το χασω εντελώς! 

Δεν θα μπορούσε να είναι μια οποιαδήποτε ίωση;

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πέρασε το πρώτο 24ωρο και είμαι κάπως καλύτερα. Ο μικρός παραμένει στη ΜΕΝΝ για παρακολούθηση. Εχθές δε δέχθηκε το μπιμπερο και τον τάισαν με καθετήρα. Θα δούμε για σήμερα. Εγώ στο θάλαμο κοβιντ Με μια κοπέλα ακόμη. Ελπίζω να μη ξανσκολλησω μέσα σ ένα μήνα μόνο. Ότι έγινε, έγινε. Δεν αλλάζει. Περιμένω μόνο να φάει ο μικρός με το μπιμπερο και να σηκωθούμε να φύγουμε. Λογικά όπως το βλέπω Σάββατο θα βγούμε αν όλα είναι καλά. Μ έφεραν και θηλαστρο. Το βάζω από εχθές δεν έχω βγάλει όμως ούτε μια σταγόνα. Επίσης μετά από καισαρική σε καμία περίπτωση δε μπορείς να κρατήσεις παιδί χωρίς βοήθεια. Έχω λίγο αγχωθει Μ αυτό. Για την ώρα περιμένω αισιοδοξα νέα απ' τον μικρούλη μου και όλα τα άλλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές κι εύχομαι σε κάθε μέρα α με το καλό ένα γερό παιδάκι!

Με το καλό και σύντομα σπιτάκι σας! Ζήτα να ταίσουν το μωρό σου με εναλλακτικούς τρόπους για να μπορέσετε να συνεχίσετε μετά με θηλασμό.

https://thilasmos.com/anti-gia-bibero-enallaktikoi-tropoi-sitisis/

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πέρασε το πρώτο 24ωρο και είμαι κάπως καλύτερα. Ο μικρός παραμένει στη ΜΕΝΝ για παρακολούθηση. Εχθές δε δέχθηκε το μπιμπερο και τον τάισαν με καθετήρα. Θα δούμε για σήμερα. Εγώ στο θάλαμο κοβιντ Με μια κοπέλα ακόμη. Ελπίζω να μη ξανσκολλησω μέσα σ ένα μήνα μόνο. Ότι έγινε, έγινε. Δεν αλλάζει. Περιμένω μόνο να φάει ο μικρός με το μπιμπερο και να σηκωθούμε να φύγουμε. Λογικά όπως το βλέπω Σάββατο θα βγούμε αν όλα είναι καλά. Μ έφεραν και θηλαστρο. Το βάζω από εχθές δεν έχω βγάλει όμως ούτε μια σταγόνα. Επίσης μετά από καισαρική σε καμία περίπτωση δε μπορείς να κρατήσεις παιδί χωρίς βοήθεια. Έχω λίγο αγχωθει Μ αυτό. Για την ώρα περιμένω αισιοδοξα νέα απ' τον μικρούλη μου και όλα τα άλλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές κι εύχομαι σε κάθε μέρα α με το καλό ένα γερό παιδάκι!

Καλημέρα κορίτσι μου,να σου ζήσει ο μπέμπης ❤️ Και η δικιά μου έκατσε στη ΜΕΝΝ και την τάιζαν στην αρχή με σωληνάκι και μετά με μπιμπερο και αγχωνομουν μήπως δεν δεχτεί το στήθος. Ευτυχώς όμως το βρήκαμε,βοηθησαν και οι μαίες και πλέον θηλάζει μια χαρά,δεν το αφήνει το στήθος (είμαστε 9ημερων τώρα).Το θηλαστρο  το δίνουν για να ενεργοποιηθεί ο μαστός και να κατέβει το γάλα μόλις  δώσουν το παιδί.

Επειδή πονουσα και εγώ παρά πολύ μετά την εγχείρηση και ειδικά μετά το "πάτημα"που μου έκανε μια σαδιστρια μαία,μου έδωσαν μαξιλάρι θηλασμού,έτσι ώστε να το τυλίγω γύρω από τη μέση και να μην ακουμπάει το μωρό τα ράμματα. Βοηθάει πάρα πολύ,στο προτείνω ανεπιφύλακτα. Με το καλό να γυρίσετε στο σπίτι σας και να χαρείς τον κουκλο σου ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...