Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πέρασε το πρώτο 24ωρο και είμαι κάπως καλύτερα. Ο μικρός παραμένει στη ΜΕΝΝ για παρακολούθηση. Εχθές δε δέχθηκε το μπιμπερο και τον τάισαν με καθετήρα. Θα δούμε για σήμερα. Εγώ στο θάλαμο κοβιντ Με μια κοπέλα ακόμη. Ελπίζω να μη ξανσκολλησω μέσα σ ένα μήνα μόνο. Ότι έγινε, έγινε. Δεν αλλάζει. Περιμένω μόνο να φάει ο μικρός με το μπιμπερο και να σηκωθούμε να φύγουμε. Λογικά όπως το βλέπω Σάββατο θα βγούμε αν όλα είναι καλά. Μ έφεραν και θηλαστρο. Το βάζω από εχθές δεν έχω βγάλει όμως ούτε μια σταγόνα. Επίσης μετά από καισαρική σε καμία περίπτωση δε μπορείς να κρατήσεις παιδί χωρίς βοήθεια. Έχω λίγο αγχωθει Μ αυτό. Για την ώρα περιμένω αισιοδοξα νέα απ' τον μικρούλη μου και όλα τα άλλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές κι εύχομαι σε κάθε μέρα α με το καλό ένα γερό παιδάκι!

Άντε με το καλό να πάτε σπίτι σας!!! Κάνε λιγάκι υπομονή κ θα χαρείς το μωράκι σου. Όλα τα καλά σου εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πέρασε το πρώτο 24ωρο και είμαι κάπως καλύτερα. Ο μικρός παραμένει στη ΜΕΝΝ για παρακολούθηση. Εχθές δε δέχθηκε το μπιμπερο και τον τάισαν με καθετήρα. Θα δούμε για σήμερα. Εγώ στο θάλαμο κοβιντ Με μια κοπέλα ακόμη. Ελπίζω να μη ξανσκολλησω μέσα σ ένα μήνα μόνο. Ότι έγινε, έγινε. Δεν αλλάζει. Περιμένω μόνο να φάει ο μικρός με το μπιμπερο και να σηκωθούμε να φύγουμε. Λογικά όπως το βλέπω Σάββατο θα βγούμε αν όλα είναι καλά. Μ έφεραν και θηλαστρο. Το βάζω από εχθές δεν έχω βγάλει όμως ούτε μια σταγόνα. Επίσης μετά από καισαρική σε καμία περίπτωση δε μπορείς να κρατήσεις παιδί χωρίς βοήθεια. Έχω λίγο αγχωθει Μ αυτό. Για την ώρα περιμένω αισιοδοξα νέα απ' τον μικρούλη μου και όλα τα άλλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές κι εύχομαι σε κάθε μέρα α με το καλό ένα γερό παιδάκι!

Καλημέρα κορίτσι μου! Με το καλό να πατε σπίτι σας! Εύχομαι να μην κολλήσεις φυσικά εκεί που είσαι! να προσέχεις όσο γίνεται! Απο το Σάββατο και μετά θα είστε αχώριστοι με τον μικρούλη! Θα ανακαλύψεις κι εσύ ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα όσο δύσκολο και να είναι! Γιατί οι μάνες έχουμε απίστευτη δύναμη ψυχής για να είμαστε επαρκείς για το παιδάκι ή τα παιδάκια μας!! Καλή ανάρρωση σου εύχομαι και να δεις γρήγορα διαφορά στον πόνο! Ενημερώσου σωστά για τη φροντίδα της τομής σου για να μπορέσει να επουλωθεί πιο γρήγορα!! 

1 hour ago, Marianthi27 είπε:

Δεν θα μπορούσε να είναι μια οποιαδήποτε ίωση;

Με το καλό και σύντομα σπιτάκι σας! Ζήτα να ταίσουν το μωρό σου με εναλλακτικούς τρόπους για να μπορέσετε να συνεχίσετε μετά με θηλασμό.

https://thilasmos.com/anti-gia-bibero-enallaktikoi-tropoi-sitisis/

Φυσικά και αυτό εύχομαι! Όταν όμως είσαι στις μέρες σου νιώθεις την ανάσα του κοβιντ στο σβέρκο και στην υστερία δεν υπάρχει λογική! Αναμένω μοριακό σημερα απο τις 5 ξύπνια σαν τον μπούφο  και το νηστείας στο 102 μετά από πάρα πολύ καιρό! Τι σου κάνει το άγχος! 

2 ώρες πρίν, Eleniarch είπε:

Κορίτσι μου κουράγιο! Το μωράκι κ εσύ να είστε καλά , κ να πάτε σπίτι με το καλο!

Ναι ναι.. μου φαίνεται τόσο περίεργο, θέλω τόσο πολύ να τον δω όμως! Εύχομαι σε αρνητικό τεστ κ για εσένα κ για τον σύζυγό σου κ με το καλό να πάρετε αγκαλιά το μωρό σας!

Σε νιώθω ανυπομονώ κι εγώ γι αυτή τη συνάντηση!! :x και πάλι σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα έκανα το μοριακο ,περιμένουμε τα αποτελέσματα το απόγευμα γιατί αύριο ξημερώματα μπαίνω να γεννησω !Με όλα αυτά που άκουσα με έχει πιάσει άγχος μήπως είναι θετικό. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο φορουμ εδω! Εχω ΠΗΤ 18 Νοεμβρη, περιμενω κοριτσακι ευχομαι σε ολες με ενα πονο και ολα να πανε καλα! Ειχα κι εγω θεμα με οριακο σακχαρο και προσπαθω πολυ με διαιτα να το κρατησω σε νορμαλ επιπεδα. Μαλλον με βλεπω να πηγαινω για καισαρικη για αλλους λογους ομως.  Σας στελνω την αγαπη μου:)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πέρασε το πρώτο 24ωρο και είμαι κάπως καλύτερα. Ο μικρός παραμένει στη ΜΕΝΝ για παρακολούθηση. Εχθές δε δέχθηκε το μπιμπερο και τον τάισαν με καθετήρα. Θα δούμε για σήμερα. Εγώ στο θάλαμο κοβιντ Με μια κοπέλα ακόμη. Ελπίζω να μη ξανσκολλησω μέσα σ ένα μήνα μόνο. Ότι έγινε, έγινε. Δεν αλλάζει. Περιμένω μόνο να φάει ο μικρός με το μπιμπερο και να σηκωθούμε να φύγουμε. Λογικά όπως το βλέπω Σάββατο θα βγούμε αν όλα είναι καλά. Μ έφεραν και θηλαστρο. Το βάζω από εχθές δεν έχω βγάλει όμως ούτε μια σταγόνα. Επίσης μετά από καισαρική σε καμία περίπτωση δε μπορείς να κρατήσεις παιδί χωρίς βοήθεια. Έχω λίγο αγχωθει Μ αυτό. Για την ώρα περιμένω αισιοδοξα νέα απ' τον μικρούλη μου και όλα τα άλλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές κι εύχομαι σε κάθε μέρα α με το καλό ένα γερό παιδάκι!

Να σου ζήσει το μωράκι σου, να είναι γερό και καλότυχο στη ζωή του!!Καλή και γρήγορη ανάρρωση και σε σένα εύχομαι.

Νοσω με covid, ευτυχώς ελαφριά το πέρασα και είμαι στην 5η μέρα σημερα.Ειμαι  36 και 2 και ολες αυτές τις μέρες είχα φρικαρει μη τυχόν γίνει κάτι και χρειαστεί να γεννήσω.. Τώρα ανησυχώ μήπως το μοριακό μου βγει θετικό μετά από 2 εβδομάδες που μαλλον θα γεννήσω...Όμως μετά την περιπέτεια σου προσπαθώ να προετοιμαστώ ψυχολογικά για παν ενδεχόμενο..Κάτι που εσύ δεν είχες το χρόνο να το κάνεις..Έρχομαι στη θέση σου και είναι σοκαριστικός ο τρόπος που έγινε..

Με χαρά σήμερα διάβασα το μήνυμα σου και ένιωσα ότι είσαι αισιόδοξη και δυνατή!!Εύχομαι να το ξεπεράσεις γρηγορα,εσύ και  το μωράκι σου να επιστρεψετε σύντομα στο σπίτι σας και όλο αυτό να το διηγησαι μετά από χρόνια στο παιδάκι σου σαν μια επεισοδιακή γεννά..

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο φορουμ εδω! Εχω ΠΗΤ 18 Νοεμβρη, περιμενω κοριτσακι ευχομαι σε ολες με ενα πονο και ολα να πανε καλα! Ειχα κι εγω θεμα με οριακο σακχαρο και προσπαθω πολυ με διαιτα να το κρατησω σε νορμαλ επιπεδα. Μαλλον με βλεπω να πηγαινω για καισαρικη για αλλους λογους ομως.  Σας στελνω την αγαπη μου:)

Καλώς ήρθες στο παρεάκι μας και με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου!

Καλή δύναμη κορίτσια και πίστη σε ότι σας δίνει κουράγιο και θάρρος να συνεχίσετε! Το άγχος είναι κακός συμμάχος (τι σας λέω τώρα...) αλλά προσπαθήστε να κάνετε όμορφες σκέψεις! Τον φάγαμε τον γάιδαρο, η ουρά μας έμεινε!

  • Μου αρέσει 2

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Καλώς ήρθες στο παρεάκι μας και με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου!

Καλή δύναμη κορίτσια και πίστη σε ότι σας δίνει κουράγιο και θάρρος να συνεχίσετε! Το άγχος είναι κακός συμμάχος (τι σας λέω τώρα...) αλλά προσπαθήστε να κάνετε όμορφες σκέψεις! Τον φάγαμε τον γάιδαρο, η ουρά μας έμεινε!

Ευχαριστω πολυ!! Ειμαι πολυ αγχωδης και πριν εγκυμοσυνη  και κατα τη διαρκεια και φυσικα τωρα για τοκετο! Μου μενουν μονο 2 εβδομαδες οποτε ελπιζω εστω και στο τελος να τα καταφερω να ειμαι λιγο cool! Καλλιο αργα παρα ποτε:) Εσυ ποτε εχεις ΠΗΤ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..να σας ζησουν τα μωρακια οσες γεννησατε με υγεια και οσες ειμαι ακομα στο νοσοκομειο οσο πιο γρηγορα σπιτακι σας..εγω σημερα κοριτσια ξυπνησα με πονους στους γοφους..ποναω παρα πολυ ψηλα στους γοφους σε σημειο να μην μπορω να περπατησω κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θετικός ο σύζυγος! Τι κλάμα εριξα δε λέγεται! Παω για μοριακό τώρα με τον μικρό! Στο σελφ ακόμα αρνητική είμαι!! 

3 ώρες πρίν, Kristy09 είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου, να είναι γερό και καλότυχο στη ζωή του!!Καλή και γρήγορη ανάρρωση και σε σένα εύχομαι.

Νοσω με covid, ευτυχώς ελαφριά το πέρασα και είμαι στην 5η μέρα σημερα.Ειμαι  36 και 2 και ολες αυτές τις μέρες είχα φρικαρει μη τυχόν γίνει κάτι και χρειαστεί να γεννήσω.. Τώρα ανησυχώ μήπως το μοριακό μου βγει θετικό μετά από 2 εβδομάδες που μαλλον θα γεννήσω...Όμως μετά την περιπέτεια σου προσπαθώ να προετοιμαστώ ψυχολογικά για παν ενδεχόμενο..Κάτι που εσύ δεν είχες το χρόνο να το κάνεις..Έρχομαι στη θέση σου και είναι σοκαριστικός ο τρόπος που έγινε..

Με χαρά σήμερα διάβασα το μήνυμα σου και ένιωσα ότι είσαι αισιόδοξη και δυνατή!!Εύχομαι να το ξεπεράσεις γρηγορα,εσύ και  το μωράκι σου να επιστρεψετε σύντομα στο σπίτι σας και όλο αυτό να το διηγησαι μετά από χρόνια στο παιδάκι σου σαν μια επεισοδιακή γεννά..

 

 

35+5 και λογικα θα βγω θετικη κι εγώ αφου ο συζυγος ειναι θετικος και νιωθω καπως κι εγώ! Αυριο θα εχω αποτελεσμα! Οποτε θα αρχισω να προετοιμαζομαι κι εγώ γι αυτη τη φρικη!


url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , nairobi είπε:

Κορίτσια θετικός ο σύζυγος! Τι κλάμα εριξα δε λέγεται! Παω για μοριακό τώρα με τον μικρό! Στο σελφ ακόμα αρνητική είμαι!! 

35+5 και λογικα θα βγω θετικη κι εγώ αφου ο συζυγος ειναι θετικος και νιωθω καπως κι εγώ! Αυριο θα εχω αποτελεσμα! Οποτε θα αρχισω να προετοιμαζομαι κι εγώ γι αυτη τη φρικη!

Κοριτσι μου εχω πολυ προσφατα παραδειγμα στο ιδιο σπιτι που ο ενας απτους 2 δεν κολλησε!! Ελπιζω να ισχυει και μεσενα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , nairobi είπε:

Κορίτσια θετικός ο σύζυγος! Τι κλάμα εριξα δε λέγεται! Παω για μοριακό τώρα με τον μικρό! Στο σελφ ακόμα αρνητική είμαι!! 

Κορίτσι ψυχραιμία... Εμένα βγήκε πρώτα θετική η πεθερά μου (έχουμε έρθει από επαρχία για να γεννήσω και μας φιλοξενεί) και έφυγε από το σπίτι μόλις βγήκε θετική.ήμασταν βέβαιοι ότι θα έχει κολλήσει τη μικρή μου 3,5 χρονων πρώτα, γιατί όλες τις ημέρες ήταν αυτοκόλλητες και όμως κόλλησα εγώ πρώτη και μετά ο άντρας μου!! Η μικρή δεν κόλλησε μέχρι και σήμερα(1 εβδομάδα μετά)..

Μην αγχώνεσαι προκαταβολικά ο,τι είναι θα το αντιμετωπίσετε!! Θα σου πω κάτι που με σόκαρε: .

στο τελευταίο ντομπλερ όταν ο γιατρός την ώρα της εξέτασης μου είπε ότι έχει πάρει μόνο 100 γραμμάρια σε 2 εβδομάδες  αγχώθηκα και κατευθείαν το μηχάνημα έδειξε ότι μικρακι μου ανέβασε παλμούς...προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ψύχραιμη για να είναι και αυτό ήρεμο!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Εγώ τώρα έκανα το μοριακο ,περιμένουμε τα αποτελέσματα το απόγευμα γιατί αύριο ξημερώματα μπαίνω να γεννησω !Με όλα αυτά που άκουσα με έχει πιάσει άγχος μήπως είναι θετικό. 

Ω άντε με το καλο! Όλα καλά θα πάνε, μη το σκέφτεσαι! 

4 ώρες πρίν, Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο φορουμ εδω! Εχω ΠΗΤ 18 Νοεμβρη, περιμενω κοριτσακι ευχομαι σε ολες με ενα πονο και ολα να πανε καλα! Ειχα κι εγω θεμα με οριακο σακχαρο και προσπαθω πολυ με διαιτα να το κρατησω σε νορμαλ επιπεδα. Μαλλον με βλεπω να πηγαινω για καισαρικη για αλλους λογους ομως.  Σας στελνω την αγαπη μου:)

Με το καλό κ σε σένα! Όλα να πάνε καλά!

1 hour ago, nairobi είπε:

Κορίτσια θετικός ο σύζυγος! Τι κλάμα εριξα δε λέγεται! Παω για μοριακό τώρα με τον μικρό! Στο σελφ ακόμα αρνητική είμαι!! 

35+5 και λογικα θα βγω θετικη κι εγώ αφου ο συζυγος ειναι θετικος και νιωθω καπως κι εγώ! Αυριο θα εχω αποτελεσμα! Οποτε θα αρχισω να προετοιμαζομαι κι εγώ γι αυτη τη φρικη!

Μη το σκέφτεσαι.. έχεις χρόνο μέχρι τη γέννα.. είναι να γεννήσεις σε ιδιωτικό ή δημόσιο?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες. Για τη καισαρική που ρωτάτε ναι είναι λίγο δύσκολα στην αρχή. Δε χρειάζεται πανικός αλλά καλό θα ήταν να έχετε μια βοήθεια μετά. Αν δε το κανονισατε φροντιστε το τώρα. Φαντάζομαι αν περάσει και η πρώτη εβδομάδα θα είναι όλα πολύ καλύτερα. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες. Για τη καισαρική που ρωτάτε ναι είναι λίγο δύσκολα στην αρχή. Δε χρειάζεται πανικός αλλά καλό θα ήταν να έχετε μια βοήθεια μετά. Αν δε το κανονισατε φροντιστε το τώρα. Φαντάζομαι αν περάσει και η πρώτη εβδομάδα θα είναι όλα πολύ καλύτερα. 

Ναι θα είναι! Με το που πήγα σπίτι εγώ μετά τη πρώτη μου γέννα, ήμουν ήδη πολύ καλύτερα. Κ από άποψη ψυχολογίας αλλά και σωματικά. Θέλει απλά υπομονή η ανάρρωση, δεν είναι κάτι εύκολο, όμως θα μπείτε στους ρυθμούς σας με το μωρο κ όλα θα θα πάρουν το δρόμο τους!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πέρασε το πρώτο 24ωρο και είμαι κάπως καλύτερα. Ο μικρός παραμένει στη ΜΕΝΝ για παρακολούθηση. Εχθές δε δέχθηκε το μπιμπερο και τον τάισαν με καθετήρα. Θα δούμε για σήμερα. Εγώ στο θάλαμο κοβιντ Με μια κοπέλα ακόμη. Ελπίζω να μη ξανσκολλησω μέσα σ ένα μήνα μόνο. Ότι έγινε, έγινε. Δεν αλλάζει. Περιμένω μόνο να φάει ο μικρός με το μπιμπερο και να σηκωθούμε να φύγουμε. Λογικά όπως το βλέπω Σάββατο θα βγούμε αν όλα είναι καλά. Μ έφεραν και θηλαστρο. Το βάζω από εχθές δεν έχω βγάλει όμως ούτε μια σταγόνα. Επίσης μετά από καισαρική σε καμία περίπτωση δε μπορείς να κρατήσεις παιδί χωρίς βοήθεια. Έχω λίγο αγχωθει Μ αυτό. Για την ώρα περιμένω αισιοδοξα νέα απ' τον μικρούλη μου και όλα τα άλλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές κι εύχομαι σε κάθε μέρα α με το καλό ένα γερό παιδάκι!

Άσε και εκεί που θα γεννήσω εγώ με καισαρική απαγορεύουν τους συνοδούς όχι όμως με κυα αλλά γιατί έτσι γουστάρει η προϊσταμένη μαία..τη Δευτέρα κάνω εισαγωγή και τη τρίτη γεννάω και έχω πανικοβληθεί..απ' τη μια θέλω να το τραβήξω στα άκρα και να κάνω καυγά αφού δεν είναι απ' το νόμο αλλά απ' την άλλη φοβάμαι πως αν το τραβήξω δε θα με προσέξουν μετά εμένα και τη μικρή μου εκεί μέσα..

3 ώρες πρίν, Hopemumtobe είπε:

Ευχαριστω πολυ!! Ειμαι πολυ αγχωδης και πριν εγκυμοσυνη  και κατα τη διαρκεια και φυσικα τωρα για τοκετο! Μου μενουν μονο 2 εβδομαδες οποτε ελπιζω εστω και στο τελος να τα καταφερω να ειμαι λιγο cool! Καλλιο αργα παρα ποτε:) Εσυ ποτε εχεις ΠΗΤ?

Με το καλό κοπέλα μου..όσο για το άγχος άσε..είμαι με κρίσεις πανικού τα τελευταία χρόνια και είχα περάσει στο παρελθόν και κατάθλιψη και τώρα που μπαίνω τη Δευτέρα για εισαγωγή και δε θα έχω συνοδό φοβάμαι απ' το άγχος μη με γυρίσει σε επιλοχειο και η μαία δε το καταλαβαίνει και δε την απασχολεί για να μου αφήσει συνοδό..πρέπει να κάνουν κάποιες υποχωρήσεις σε σοβαρές καταστάσεις αλλά αδιαφορούν δυστυχώς..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...