Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 minutes ago, Blue Velvet said:

      Όταν έπεσε από το 29 στο 7,είχες σταματήσει τα φάρμακα?Εμένα μου είπε να τα πάρω σήμερα και αύριο να κάνω τη χοριακη.

      Έχεις δίκιο,καλύτερα που σταμάτησε τώρα και δεν παλινδρομησε πιο μετά.Ετσι κ αλλιώς δεν το πίστεψα,δεν ξέρω γιατί..Ελπίζω να ήταν απλά θέμα τύχης και να μην ήταν υγιές το έμβρυο και να μην φταίει κάτι στη μήτρα.Εχω ένα ακόμα,θα κάνω εμβρυομεταφορά μόλις μου πει ο γιατρός ότι είναι όλα οκ

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες και ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και τα καλά σας λόγια ❤️ Έκανα το πρώτο βήμα,αγόρασα κατσικίσιο γάλα της frezylac και θα της το ξεκινήσω από σήμερα το βράδυ. Θα δίνω από αυτό το γάλα μόνο πριν τον ύπνο μήπως και κοιμηθεί καλύτερα,είδα ότι κάτι τέτοιο έκανε η @Laky. Την υπόλοιπη μέρα θα τη θηλάζω κανονικά. Σκεφτόμουν να την βάλω από σήμερα το βράδυ στο κρεβατάκι της,αλλά δεν είναι και πολύ καλά η μικρή και την λυπάμαι..οπότε θα περιμένω λίγο ακόμα. Θελω να αρχίσει να κοιμάται στο παρκοκρεβατο,αλλά την ακούω να κλαίει και νιώθω τρομερές τύψεις...είμαι τελείως τρελή λέτε?

Η μπέμπα εδώ και δύο μέρες κορίτσια με έχει τρελάνει,κλαίει συνέχεια, τινάζεται,δεν ησυχάζει με το στήθος ,ειλικρινά δεν ξέρω τι μπορεί να έχει..μίλησα πάλι με τον παιδίατρο και είπε ότι εφόσον δεν έχει πυρετό,να μην ανησυχώ,ίσως είναι ένας συνδυασμός άλματος,ζέστης και δοντιών..Ξυπνάει συνέχεια το βράδυ και κλαίει..Το εξάνθημα συνεχίζει ακάθεκτο,είναι γεμάτη,αλλά ο γιατρός είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό.Ελπίζω να περάσουν όλα και να ηρεμήσει το πουλάκι μου ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα μανούλες και ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και τα καλά σας λόγια ❤️ Έκανα το πρώτο βήμα,αγόρασα κατσικίσιο γάλα της frezylac και θα της το ξεκινήσω από σήμερα το βράδυ. Θα δίνω από αυτό το γάλα μόνο πριν τον ύπνο μήπως και κοιμηθεί καλύτερα,είδα ότι κάτι τέτοιο έκανε η @Laky. Την υπόλοιπη μέρα θα τη θηλάζω κανονικά. Σκεφτόμουν να την βάλω από σήμερα το βράδυ στο κρεβατάκι της,αλλά δεν είναι και πολύ καλά η μικρή και την λυπάμαι..οπότε θα περιμένω λίγο ακόμα. Θελω να αρχίσει να κοιμάται στο παρκοκρεβατο,αλλά την ακούω να κλαίει και νιώθω τρομερές τύψεις...είμαι τελείως τρελή λέτε?

Η μπέμπα εδώ και δύο μέρες κορίτσια με έχει τρελάνει,κλαίει συνέχεια, τινάζεται,δεν ησυχάζει με το στήθος ,ειλικρινά δεν ξέρω τι μπορεί να έχει..μίλησα πάλι με τον παιδίατρο και είπε ότι εφόσον δεν έχει πυρετό,να μην ανησυχώ,ίσως είναι ένας συνδυασμός άλματος,ζέστης και δοντιών..Ξυπνάει συνέχεια το βράδυ και κλαίει..Το εξάνθημα συνεχίζει ακάθεκτο,είναι γεμάτη,αλλά ο γιατρός είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό.Ελπίζω να περάσουν όλα και να ηρεμήσει το πουλάκι μου ❤️

Δεν είναι καλά ακόμη η καρδούλα μου. Κάνε υπομονή και μην την βάζεις τώρα στο πάρκο. Δως της λίγες ημέρες να συνέλθει και μετά κάνε σταδιακά την αλλαγή. Όσο για το γάλα κι εγώ κάπως έτσι ξεκίνησα αλλά ο δικός μου δεν ήθελε το μπουκάλι και αναγκαστικά έκοψα τον θηλασμό μετά γιατί όλη νύχτα τον είχα στο στήθος. Σύντομα θα είναι όλα καλύτερα κορίτσι μου. Δεν είσαι καθόλου τρελή. Κι εγώ το ίδιο ένιωθα. Το παράλογο θα ήταν να μην την λυπάσαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Laky είπε:

Δεν είναι καλά ακόμη η καρδούλα μου. Κάνε υπομονή και μην την βάζεις τώρα στο πάρκο. Δως της λίγες ημέρες να συνέλθει και μετά κάνε σταδιακά την αλλαγή. Όσο για το γάλα κι εγώ κάπως έτσι ξεκίνησα αλλά ο δικός μου δεν ήθελε το μπουκάλι και αναγκαστικά έκοψα τον θηλασμό μετά γιατί όλη νύχτα τον είχα στο στήθος. Σύντομα θα είναι όλα καλύτερα κορίτσι μου. Δεν είσαι καθόλου τρελή. Κι εγώ το ίδιο ένιωθα. Το παράλογο θα ήταν να μην την λυπάσαι.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ Αυτό που με τρελαίνει πιο πολύ,είναι που την βλέπω να υποφέρει και δεν ξέρω τι ακριβώς έχει,έτσι ώστε να την βοηθήσω..σήμερα της έδωσα ντεπον για να ηρεμήσει και πραγματικά μετά συνήλθε και κοιμήθηκε. Δεν μπορώ αυτή την αβεβαιότητα,μπορεί να έχει αυτό ,μπορεί εκείνο,μπορεί να είναι και τα δύο μπλα μπλα μπλα..αγχώνομαι,την βλέπω και γεμάτη σπυράκια και εξανθήματα και πονάει η ψυχή μου..Δεν θα την βαλω τωρα στο κρεβάτι της,θα περιμένω να γίνει καλά,ελπίζω να συνέλθει γρήγορα. Ο μπέμπης σου πως πάει? Κοιμαστε καλά τώρα?

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμεις σημερα ειμασταν για της μετρησεις.. η μικρη δεν ειχε παρει κιλα ειχε παρει μονο κατι λιγα γραμμαρια.. η γιατρος μου ειπε δεν ανησυχουμε διοτι απο εδω και περα δεν περνουν πολυ γενικα και ειναι δυσκολη η περιοδος των δοντιων..γιατι η αληθεια ειναι οτι γκρινιαζει πολυ και την μερα τρωει την αλλη οχι..μου ειπε να της δινω αυτα που θελει και να τρωει οσο θελει να μην την πιεζω..δεν ξερω ανησυχω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια εμεις σημερα ειμασταν για της μετρησεις.. η μικρη δεν ειχε παρει κιλα ειχε παρει μονο κατι λιγα γραμμαρια.. η γιατρος μου ειπε δεν ανησυχουμε διοτι απο εδω και περα δεν περνουν πολυ γενικα και ειναι δυσκολη η περιοδος των δοντιων..γιατι η αληθεια ειναι οτι γκρινιαζει πολυ και την μερα τρωει την αλλη οχι..μου ειπε να της δινω αυτα που θελει και να τρωει οσο θελει να μην την πιεζω..δεν ξερω ανησυχω

Αν δεν πέφτει το βάρος της και είναι και σε καλά κιλά για την ηλικία της πιστεύω δεν χρειάζεται να ανησυχείς .περνάνε φάσεις και τα μωράκια..δεν είναι όλοι οι μήνες ίδιοι..ούτε καν οι μέρες. Θα σου έλεγε κι ο γιατρός αν ήταν κάτι .εν τω μεταξύ τα δόντια αν βγάζει επηρεάζουν τη διάθεση και την όρεξη για φαγητό.κι εμένα ο μικρός έχει συνολικά 4 αλλά τον τελευταίο μήνα που έβγαλε τα 2 πάνω είναι πολύ πεσμένος και ανορεχτος.

4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ Αυτό που με τρελαίνει πιο πολύ,είναι που την βλέπω να υποφέρει και δεν ξέρω τι ακριβώς έχει,έτσι ώστε να την βοηθήσω..σήμερα της έδωσα ντεπον για να ηρεμήσει και πραγματικά μετά συνήλθε και κοιμήθηκε. Δεν μπορώ αυτή την αβεβαιότητα,μπορεί να έχει αυτό ,μπορεί εκείνο,μπορεί να είναι και τα δύο μπλα μπλα μπλα..αγχώνομαι,την βλέπω και γεμάτη σπυράκια και εξανθήματα και πονάει η ψυχή μου..Δεν θα την βαλω τωρα στο κρεβάτι της,θα περιμένω να γίνει καλά,ελπίζω να συνέλθει γρήγορα. Ο μπέμπης σου πως πάει? Κοιμαστε καλά τώρα?

Αυτό που πλανταζουν και δεν ξέρουμε τι έχουν είναι όντως πολύ ψυχοφθορο ..να πρέπει να αποκλείσεις 3-4 σενάρια για να καταλήξεις πχ ότι δεν είναι κάποια ανάγκη π πρέπει να καλυφθεί αλλά πονάει και χρειάζεται ντεπον .ανυπομονώ να αρχίσει να μιλάει ή να μου δείχνει τι θέλει ..σίγουρα είναι κλτρ από τους πρώτους μήνες π όλα τα κλάματα ήταν ίδια αλλά και πάλι δεν είναι πάντα ξεκάθαρο .

Ταλαιπωρείστε κι εσείς πολύ βρε κορίτσι μου..υπομονή τι να πω;! Όντως σ αυτή τη φάση θέλει να την έχεις κοντά σου και να νιώθει ασφάλεια..δεν θα πάθει κάτι αν το καθυστερησεις λιγο με το κρεβάτι της .

δεν είσαι τρελή πάντως, είσαι καλή μανούλα με ενσυναίσθηση..που αγαπάει το παιδάκι της και θέλει να είναι δίπλα του και να το βοηθήσει . Αν ανησυχείς πολύ για τα εξανθήματα πάρε και δεύτερη γνώμη πάντως να μη κάτσεις να βασανίζεσαι.σει 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ Αυτό που με τρελαίνει πιο πολύ,είναι που την βλέπω να υποφέρει και δεν ξέρω τι ακριβώς έχει,έτσι ώστε να την βοηθήσω..σήμερα της έδωσα ντεπον για να ηρεμήσει και πραγματικά μετά συνήλθε και κοιμήθηκε. Δεν μπορώ αυτή την αβεβαιότητα,μπορεί να έχει αυτό ,μπορεί εκείνο,μπορεί να είναι και τα δύο μπλα μπλα μπλα..αγχώνομαι,την βλέπω και γεμάτη σπυράκια και εξανθήματα και πονάει η ψυχή μου..Δεν θα την βαλω τωρα στο κρεβάτι της,θα περιμένω να γίνει καλά,ελπίζω να συνέλθει γρήγορα. Ο μπέμπης σου πως πάει? Κοιμαστε καλά τώρα?

Αιφνίδιο εξάνθημα είχε βγάλει πολύ πρόσφατα και το κοριτσάκι μιας φίλης μου. 16 μηνών είναι. Έφυγαν σιγά σιγά. Μην αγχώνεσαι. Αλλά καλά έκανες και έδωσες ντεπον. Μην την αφήνεις να ταλαιπωρείται χωρίς λόγο. Όσο για εμάς επιτέλους κοιμηθήκαμε. Υπήρξαν βραδια που δε ξύπνησε καθόλου ως τις 6 το πρωί. Αλλιώς ξυπνάει λίγο γύρω στις 2 και μετά στις 6 για γάλα κι 7.30 σηκωνόμαστε. Πολύ καλά. Επιτέλους ξεκουράστηκα λίγο.

Κορίτσια υπάρχει κάποια από Θεσσαλονίκη που θα στείλει το μωράκι της σε βρεφικό; Πρέπει να τον στείλω τον Σεπτέμβριο που θα είναι 10 μηνών κι αγχώνομαι παρα πολύ. Δε θέλω καθόλου αλλά δε βρίσκω άλλη επιλογή. Θα γυρίσω στη δουλειά. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μπεμπακια σας επίσης . Ήθελα να σας ρωτήσω τώρα με τις πρώτες ζεστες τι φοράτε στα μωράκια σας το βράδυ στον ύπνο . Εγώ ένα κοντομάνικο φορμάκι κοντό και από πάνω υπνόσακο 1 tog αλλά νομίζω ζεσταίνεται . Από την άλλη λέω μήπως κρυώσει 😂 του γιατρού δηλαδή 😅 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Kallibabyboy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μπεμπακια σας επίσης . Ήθελα να σας ρωτήσω τώρα με τις πρώτες ζεστες τι φοράτε στα μωράκια σας το βράδυ στον ύπνο . Εγώ ένα κοντομάνικο φορμάκι κοντό και από πάνω υπνόσακο 1 tog αλλά νομίζω ζεσταίνεται . Από την άλλη λέω μήπως κρυώσει 😂 του γιατρού δηλαδή 😅 

Καλησπέρα! Γενικά,τα μωράκια δεν αντέχουν τη ζέστη(λογικό) και η κατάλληλη θερμοκρασία είναι γύρω στους 23 βαθμους. Δεν θέλει υπερβολές,όπως κλιματισμό στους 18,ούτε να τα χτυπάει ο ανεμιστήρας γιατί μπορεί να πάθουν ψύξη. Και η μπέμπα μου με κοντομανικο φορμακι κοιμάται και από πάνω μια λεπτή κουβερτουλα με τρύπες. Βάζουμε τον ανεμιστήρα να γυρνάει και να μην την χτυπάει σε ένα σημείο και είναι μια χαρά. Έχουμε κλιματιστικο σε άλλο δωμάτιο,οπότε όταν ανέβει κ άλλο η θερμοκρασία,θα έχουμε ανοιχτες τις πόρτες και θα έρχεται δροσιά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Kallibabyboy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μπεμπακια σας επίσης . Ήθελα να σας ρωτήσω τώρα με τις πρώτες ζεστες τι φοράτε στα μωράκια σας το βράδυ στον ύπνο . Εγώ ένα κοντομάνικο φορμάκι κοντό και από πάνω υπνόσακο 1 tog αλλά νομίζω ζεσταίνεται . Από την άλλη λέω μήπως κρυώσει 😂 του γιατρού δηλαδή 😅 

 Καλησπέρα.. με ένα κοντομανικο φορμακι και μια λεπτή κουβερτουλα ίσα ίσα στα ποδαράκια της.. έχει αρκετή ζέστη και ιδρώνει εύκολα.. αργότερα κι εμείς θα έχουμε κλιματιστικό με ανοιχτές πόρτες.. 

 Για τα κουνούπια κορίτσια τι κάνετε;;;; Επιτρέπεται η χρήση υγρού που μπαίνει στην πρίζα;; Κάποιο σπρέι στα σεντόνια;; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ele90 είπε:

 Καλησπέρα.. με ένα κοντομανικο φορμακι και μια λεπτή κουβερτουλα ίσα ίσα στα ποδαράκια της.. έχει αρκετή ζέστη και ιδρώνει εύκολα.. αργότερα κι εμείς θα έχουμε κλιματιστικό με ανοιχτές πόρτες.. 

 Για τα κουνούπια κορίτσια τι κάνετε;;;; Επιτρέπεται η χρήση υγρού που μπαίνει στην πρίζα;; Κάποιο σπρέι στα σεντόνια;; 

Καλημέρα! Για τα κουνούπια βάζω τσιροτα γύρω από το κρεβάτι και κάνουν καλή δουλειά . Μας είχε πει ο παιδίατρος να αποφεύγουμε τις ταμπλέτες,το φιδακι και τα σπρέι,οπότε καταλήξαμε στα τσιροτα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Κι εγώ με κοντό μανίκι τον κοιμιζω κι ένα λεπτό από κάτω μπιτζαμακι και καλτσακια. Κατά τ άλλα κοιμάται ξεσκεπαστος γιατί γυρίζει σαν τη σβούρα. Κι εγώ αυτοκόλλητο βάζω στη πάντα και μια χαρά. 

Κορίτσια ζοριζεται με τα κακά του από εχθές. Τι να του δώσω;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα! Γενικά,τα μωράκια δεν αντέχουν τη ζέστη(λογικό) και η κατάλληλη θερμοκρασία είναι γύρω στους 23 βαθμους. Δεν θέλει υπερβολές,όπως κλιματισμό στους 18,ούτε να τα χτυπάει ο ανεμιστήρας γιατί μπορεί να πάθουν ψύξη. Και η μπέμπα μου με κοντομανικο φορμακι κοιμάται και από πάνω μια λεπτή κουβερτουλα με τρύπες. Βάζουμε τον ανεμιστήρα να γυρνάει και να μην την χτυπάει σε ένα σημείο και είναι μια χαρά. Έχουμε κλιματιστικο σε άλλο δωμάτιο,οπότε όταν ανέβει κ άλλο η θερμοκρασία,θα έχουμε ανοιχτες τις πόρτες και θα έρχεται δροσιά 

Εμένα κοιμάται συνήθως με αμανικο φορμακι και σεντονακι στα ποδια του .ο δικός μου ιδρώνει εδώ και αρκετό καιρό πολύ..οπότε αποφεύγω να του βάζω πολλά πολλά .και κλιματισμό δεν ανάβουμε συνέχεια γιατί είναι στο ίδιο δωμάτιο αλλά σε σημείο που δεν χτυπάει τον μικρο.Μεχρι στιγμής είμαστε με κλειστό παντζούρι και ανοιχτή μπαλκονόπορτα ακόμη και όταν το ανάβουμε. Το βάζω σε ψηλή θερμοκρασία πάντα ..στους 27 και δεν είναι ενοχλητικό γιατί και γω έχω θέμα με το ερκοντισιον .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angel92 είπε:

Εμένα κοιμάται συνήθως με αμανικο φορμακι και σεντονακι στα ποδια του .ο δικός μου ιδρώνει εδώ και αρκετό καιρό πολύ..οπότε αποφεύγω να του βάζω πολλά πολλά .και κλιματισμό δεν ανάβουμε συνέχεια γιατί είναι στο ίδιο δωμάτιο αλλά σε σημείο που δεν χτυπάει τον μικρο.Μεχρι στιγμής είμαστε με κλειστό παντζούρι και ανοιχτή μπαλκονόπορτα ακόμη και όταν το ανάβουμε. Το βάζω σε ψηλή θερμοκρασία πάντα ..στους 27 και δεν είναι ενοχλητικό γιατί και γω έχω θέμα με το ερκοντισιον .

Σε θαυμάζω! 27 βαθμοί για μένα είναι κόλαση,λαχανιαζω σαν τσομπανοσκυλο🤣

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Σε θαυμάζω! 27 βαθμοί για μένα είναι κόλαση,λαχανιαζω σαν τσομπανοσκυλο🤣

Αχαχαχχα κλαίω!!!! Εγώ τον έχω με ένα κοντομάνικο φανελάκι, ένα σεντονάκι. Και το κλιματιστικό στους 23. Τον σκέπασα κ με κουβέρτα αλλά ίδρωνε και την έβγαλα. Το κλιματιστικό δεν τον χτυπάει. Κ έχει ωραία δροσιά μέσα το δωμάτιο. Αλλά έχουμε τη πόρτα ανοιχτή συνέχεια.  @Blue Velvet το γαλα που της δίνεις το πίνει; Ρε συ εμένα δεν πίνει άλλο γαλα. Έχω δοκιμάσει 2 και δεν του άρεσαν. Πήρε φάτσα αηδίας. Από τη μια θέλω να τον κόψω τον θηλασμό σιγά σιγά. Αλλά από την άλλη στεναχωριέμαι. Έκανα τόσο κόπο να φτάσω εδώ που έφτασα. Κ νιώθω ότι μπορώ ακόμα να τον θηλάσω. Φοβάμαι μη χρειαστεί να πάω για δουλειά. Έχω άδεια μέχρι Δεκέμβρη κ μπορώ να το τραβήξω μέχρι Απρίλη. Αλλά περιμένω κ κάτι αλλά αποτελέσματα κ εκεί μπορεί να με πάρουν άμεσα. Επίσης αν κάποια ξέρει. Εγώ ξεκίνησα με αλεσμένα. Λόγω βάρους δεν έκανα blw και τώρα που δεν τρώει το μεσημεριανό θέλω να κάνω μετάβαση. Αν ξέρει κάποια κοπέλα να μας πει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...