Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 57 λεπτά , Rina_87 είπε:

Αχαχαχχα κλαίω!!!! Εγώ τον έχω με ένα κοντομάνικο φανελάκι, ένα σεντονάκι. Και το κλιματιστικό στους 23. Τον σκέπασα κ με κουβέρτα αλλά ίδρωνε και την έβγαλα. Το κλιματιστικό δεν τον χτυπάει. Κ έχει ωραία δροσιά μέσα το δωμάτιο. Αλλά έχουμε τη πόρτα ανοιχτή συνέχεια.  @Blue Velvet το γαλα που της δίνεις το πίνει; Ρε συ εμένα δεν πίνει άλλο γαλα. Έχω δοκιμάσει 2 και δεν του άρεσαν. Πήρε φάτσα αηδίας. Από τη μια θέλω να τον κόψω τον θηλασμό σιγά σιγά. Αλλά από την άλλη στεναχωριέμαι. Έκανα τόσο κόπο να φτάσω εδώ που έφτασα. Κ νιώθω ότι μπορώ ακόμα να τον θηλάσω. Φοβάμαι μη χρειαστεί να πάω για δουλειά. Έχω άδεια μέχρι Δεκέμβρη κ μπορώ να το τραβήξω μέχρι Απρίλη. Αλλά περιμένω κ κάτι αλλά αποτελέσματα κ εκεί μπορεί να με πάρουν άμεσα. Επίσης αν κάποια ξέρει. Εγώ ξεκίνησα με αλεσμένα. Λόγω βάρους δεν έκανα blw και τώρα που δεν τρώει το μεσημεριανό θέλω να κάνω μετάβαση. Αν ξέρει κάποια κοπέλα να μας πει. 

Άσε,τα ίδια και εμείς..χθες της έδωσα το κατσικίσιο της frezylac ,το οποίο μυρίζει ωραία και δεν της άρεσε καθόλου! Μόλις της έδινα το μπιμπερο,γυρνούσε το κεφάλι και έκλαιγε,δεν το θέλει με τίποτα!Σήμερα θα προσπαθήσω ξανά,θα προσπαθώ κάθε βράδυ μέχρι να τελειώσει το κουτί. Το θηλασμό δεν θα τον σταματήσω,απλά θέλω να μάθει και το μπουκάλι..παλιά έπινε μια χαρά το γάλα που έβγαζα με το θηλαστρο κ της το έδινα με μπιμπερο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Άσε,τα ίδια και εμείς..χθες της έδωσα το κατσικίσιο της frezylac ,το οποίο μυρίζει ωραία και δεν της άρεσε καθόλου! Μόλις της έδινα το μπιμπερο,γυρνούσε το κεφάλι και έκλαιγε,δεν το θέλει με τίποτα!Σήμερα θα προσπαθήσω ξανά,θα προσπαθώ κάθε βράδυ μέχρι να τελειώσει το κουτί. Το θηλασμό δεν θα τον σταματήσω,απλά θέλω να μάθει και το μπουκάλι..παλιά έπινε μια χαρά το γάλα που έβγαζα με το θηλαστρο κ της το έδινα με μπιμπερο...

Να δοκιμάσει με το μπιμπερο άλλος στην αρχή. Όχι εσύ. Εσένα σε αναγνωρίζει και θέλει στήθος. Κι εμένα έτσι έκοψε το μπιμπερο και στο τέλος έγινε το στήθος πιπίλα και το έκοψα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Να δοκιμάσει με το μπιμπερο άλλος στην αρχή. Όχι εσύ. Εσένα σε αναγνωρίζει και θέλει στήθος. Κι εμένα έτσι έκοψε το μπιμπερο και στο τέλος έγινε το στήθος πιπίλα και το έκοψα!

Πρώτα το δοκίμασε ο άντρας μου,ο οποίος δεν μπόρεσε με τίποτα να την ταισει και μετα προσπάθησα εγώ. Αποτυχαμε και οι δυο,αλλά δεν αγχώνομαι,θα το πιει κάποια στιγμή

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Σε θαυμάζω! 27 βαθμοί για μένα είναι κόλαση,λαχανιαζω σαν τσομπανοσκυλο🤣

Χαχαχαχαχα..Και για τον άντρα μου το ίδιο αλλά είναι στο ίδιο δωμάτιο με τον μικρό και φοβάμαι να το βάλω πιο χαμηλά .ευτυχώς είναι καινούργιο και έχει καλή αποδοση 😜

16 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Πρώτα το δοκίμασε ο άντρας μου,ο οποίος δεν μπόρεσε με τίποτα να την ταισει και μετα προσπάθησα εγώ. Αποτυχαμε και οι δυο,αλλά δεν αγχώνομαι,θα το πιει κάποια στιγμή

Πάλεψε το λίγο ,ναι. Αν έπινε από το στήθος μόνο το τελευταίο καιρό, λογικό . Παίζει να μη της αρέσει το συγκεκριμένο γάλα ή δεν το δοκίμασε καν;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε? Πείτε τα νέα σας. Ανέβηκε η θερμοκρασία και πλέον κοιμάμαι χάλια,έχω σοβαρό πρόβλημα με τη ζεστη,δεν την αντέχω...κουτουλαω από τη νύστα.. Μετράω αντίστροφα να τελειώσει το καλοκαίρι, υποφέρω..

Η μικρή δεν τρώει με τίποτα το γάλα σκόνη,δεν θέλει ούτε το μπιμπερο ούτε το γάλα,το οποίο την αηδιάζει..δεν την παρεξηγω κιόλας ρε κορίτσια,τόσο καιρό τρώει μητρικό,το οποίο μυρίζει καλύτερα,είναι πιο εύγευστο,οπότε η μετάβαση στο ξένο είναι δύσκολη. Το θετικό είναι πως χθες έκατσε μέχρι αργά στο κρεβατάκι της,αυτό είναι καλό σημάδι. Αποφάσισα να συνεχίσω με το θηλασμό και θα την βάζω στο παρκοκρεβατο για ύπνο χωρίς να δοκιμάσω μπουκάλι.Και ας ξυπνάει,έτσι κ αλλιώς λόγω ζέστης δεν κοιμάμαι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε? Πείτε τα νέα σας. Ανέβηκε η θερμοκρασία και πλέον κοιμάμαι χάλια,έχω σοβαρό πρόβλημα με τη ζεστη,δεν την αντέχω...κουτουλαω από τη νύστα.. Μετράω αντίστροφα να τελειώσει το καλοκαίρι, υποφέρω..

Η μικρή δεν τρώει με τίποτα το γάλα σκόνη,δεν θέλει ούτε το μπιμπερο ούτε το γάλα,το οποίο την αηδιάζει..δεν την παρεξηγω κιόλας ρε κορίτσια,τόσο καιρό τρώει μητρικό,το οποίο μυρίζει καλύτερα,είναι πιο εύγευστο,οπότε η μετάβαση στο ξένο είναι δύσκολη. Το θετικό είναι πως χθες έκατσε μέχρι αργά στο κρεβατάκι της,αυτό είναι καλό σημάδι. Αποφάσισα να συνεχίσω με το θηλασμό και θα την βάζω στο παρκοκρεβατο για ύπνο χωρίς να δοκιμάσω μπουκάλι.Και ας ξυπνάει,έτσι κ αλλιώς λόγω ζέστης δεν κοιμάμαι...

Ούτως ή άλλως μη κάνεις όλες τις αλλαγές μαζί. Αν αποφάσισες να ξεκινήσεις να τη βάζεις σ άλλο κρεβάτι σταθεροποίησε πρώτα αυτό. Θήλασε την ακόμη κάποιο διάστημα και βλέπεις. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Ούτως ή άλλως μη κάνεις όλες τις αλλαγές μαζί. Αν αποφάσισες να ξεκινήσεις να τη βάζεις σ άλλο κρεβάτι σταθεροποίησε πρώτα αυτό. Θήλασε την ακόμη κάποιο διάστημα και βλέπεις. 

Ναι πολύ σωστό αυτό που λες @Laky!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια πιο αντικουνουπικο εχετε παρει για τα μικρα; Σκεφτομαι να παρω τα αυτοκολλητα εχει παρει καμια απο εσας κανουν δουλεια ή τσαμπα λεφτα;

Τσιροτα πάρε και βαλτα γύρω από το κρεβάτι 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πιο αντικουνουπικο εχετε παρει για τα μικρα; Σκεφτομαι να παρω τα αυτοκολλητα εχει παρει καμια απο εσας κανουν δουλεια ή τσαμπα λεφτα;

Εγώ αυτά έχω και ως τώρα δεν τον έχουν τσιμπήσει. Αλλά παράγγειλα κ το κριολεν να του αλείφω στα ρούχα. Χθες όταν βγήκαμε έξω είχα βάλει κ εγώ από το δικό μας του Κορρέ μπορεί κ αυτό να βοηθάει. Εγώ του βάζω αυτοκόλλητα στα ρούχα κ στο καρότσι. Έχω κ κουνουπιερα αν αγριέψει το πράγμα. Κορίτσια ο μπέμπης ξύπνησε 2 φορές μέσα στη νύχτα. Αλλά έμεινε ξύπνιος 2 ώρες τη φορά κ ήθελε συνέχεια να θηλάζει. Αυτό κάνει τα βραδυα κ το πρωί νυστάζει όλη μέρα. 

Από κρέμες έχετε δοκιμάσει αυτές της hipp πήρα μερικές να δοκιμάσουμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Εγώ αυτά έχω και ως τώρα δεν τον έχουν τσιμπήσει. Αλλά παράγγειλα κ το κριολεν να του αλείφω στα ρούχα. Χθες όταν βγήκαμε έξω είχα βάλει κ εγώ από το δικό μας του Κορρέ μπορεί κ αυτό να βοηθάει. Εγώ του βάζω αυτοκόλλητα στα ρούχα κ στο καρότσι. Έχω κ κουνουπιερα αν αγριέψει το πράγμα. Κορίτσια ο μπέμπης ξύπνησε 2 φορές μέσα στη νύχτα. Αλλά έμεινε ξύπνιος 2 ώρες τη φορά κ ήθελε συνέχεια να θηλάζει. Αυτό κάνει τα βραδυα κ το πρωί νυστάζει όλη μέρα. 

Από κρέμες έχετε δοκιμάσει αυτές της hipp πήρα μερικές να δοκιμάσουμε 

Εγώ έχω πάρει αυτή με τα δημητριακά. Την έφαγε και σκέτη αλλά και με γιαούρτι την έχω δώσει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τι να κάνω που δε το τρώει καθόλου το αυγό; Του έβαλα και cottage  μέσα μήπως και το φάει αλλά τίποτα. Επίσης τι ώρα το δίνετε;

Εμάς μας είπε ο παιδίατρος πριν την φρούτοκρεμα.. κάποιοι το βαζουν μέσα στα φρούτα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Matina87 είπε:

Εμάς μας είπε ο παιδίατρος πριν την φρούτοκρεμα.. κάποιοι το βαζουν μέσα στα φρούτα. 

Ευχαριστώ πολύ. Επίσης μετά το γιαούρτι κορίτσια κρατάτε τρίωρο για το επόμενο γεύμα; Ή το δίνετε πιο νωρίς;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Laky είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Επίσης μετά το γιαούρτι κορίτσια κρατάτε τρίωρο για το επόμενο γεύμα; Ή το δίνετε πιο νωρίς;

εμένα με το γιαούρτι για κάποιο λόγο δεν χορταινει.  Θέλει συν 30-60 γάλα .

Εσείς τι γιαούρτι δίνετε;;

Το αυγό πριν το φρούτο το δίνω αλλά εμένα τρελαίνεται.με υγρό κροκο..αν είναι σφιχτός δεν τον θέλει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...