Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 hours ago, Blue Velvet said:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Γειά σου κορίτσι μου, εμείς είχαμε πάρε τις lifertil λ είχαμε πολύ καλά αποτελέσματα στις γονιμοποιησεις, βέβαια δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στις βιταμίνες όμως θεωρώ ότι βοήθησαν κ αυτές 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , Alekos είπε:

Καλημέρα χθες το βράδυ ένιωσα ότι φουσκώνει η κοιλιά μου σε ένα σημείο. 17+3 είμαι. Υπάρχει περίπτωση να είναι το μωρακι ή σύσπαση...;;;

Και μένα χτες και προχτές είχε φουσκώσει όχι η κοιλιά μου αλλά από κάτω κοντά στη μητρα  αλλά εγώ νόμιζα ότι ήταν συσπαση αλλά δεν ξέρω.Ειμαι 16+2.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Alekos είπε:

Καλημέρα χθες το βράδυ ένιωσα ότι φουσκώνει η κοιλιά μου σε ένα σημείο. 17+3 είμαι. Υπάρχει περίπτωση να είναι το μωρακι ή σύσπαση...;;;

Καλημέρα!!Και εγώ το νιώθω αυτό συχνά πλέον αρκετές φορές μέσα στη μέρα είμαι 18 κ 4 σήμερα..επίσης χθες βράδυ σαν να ένιωσα ένα σκουντημα να το πω αλλά δεν είμαι και σίγουρη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι;όσες έχετε αγοράσει μαξιλάρι εγκυμοσύνης-θηλασμου ποιο ακριβώς πήρατε; σκέφτομαι να παραγγείλω αλλά έχουν μεγάλες διακυμάνσεις οι τιμές και δεν ξέρω και ποιο βολεύει καλύτερα για τον ύπνο;

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Matina87 said:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι;όσες έχετε αγοράσει μαξιλάρι εγκυμοσύνης-θηλασμου ποιο ακριβώς πήρατε; σκέφτομαι να παραγγείλω αλλά έχουν μεγάλες διακυμάνσεις οι τιμές και δεν ξέρω και ποιο βολεύει καλύτερα για τον ύπνο;

Καλημέρα! Εγώ έχω πάρει ένα της kikka boo απο σκρουτζ ειχε γυρω στα 25 ευρω αν θυμαμαι καλα.. με εχει βολεψει γενικα, έχει κ αφαιρουμενο καλυμμα για να πλενεται και εχει και κορδονακια στις ακρες ωστε να το δενεις διπλωμενο σαν μια μεγαλη μαξιλαρα. Σε μηκος νομιζω ειναι γυρω στα 180 εκ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι;όσες έχετε αγοράσει μαξιλάρι εγκυμοσύνης-θηλασμου ποιο ακριβώς πήρατε; σκέφτομαι να παραγγείλω αλλά έχουν μεγάλες διακυμάνσεις οι τιμές και δεν ξέρω και ποιο βολεύει καλύτερα για τον ύπνο;

Εγω ειχα ενα της chiccο... Όμως θα παρω κι αλλο τωρα στο δευτερο γιατι σαν να μου επεσε σε πυκνοτητα λιγακι επειδη το χρησιμοποιω στον υπνο φαίνεται!! Παντως μια αλλη χρηση που βρηκα στο μαξιλαρι θηλασμου κοριτσια ηταν στα ραμματα! Εγω γεννησα φυσιολογικα και χρειαστηκε να μου κανουν και περινεοτομη! Οποτε ειχα ράμματα τα οποια με ενοχλουσαν στο να καθισω για 2 εβδομαδες περιπου! Ετσι το μαξιλαρι θηλασμου με βοηθησε να καθομαι λογω της τρυπας που εχει και δεν ακουμπουσε το σημειο εκεινο στο κρεβατι καναπε! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με το ζήτημα της θρομβοφιλιας,το οποίο είναι άκρως σοβαρό: Σίγουρα είναι πολύ ακριβές οι εξετάσεις,ειδικά αν κάποια δεν έχει ασφάλιση .Όμως είναι απαραίτητες,ειδικά για γυναίκες με κληρονομικότητα. Ο γιατρός στον οποίο απευθυνόμαστε για τη θρομβοφιλια είναι ο αιματολογος ,αυτός μας καταγράφει το ιστορικό και θα μας πει ποιες εξετάσεις πρέπει να κάνουμε καθώς  και τη δοσολογία των αντιπηκτικων που πρέπει να κάνουμε,αν είναι απαραίτητο. Εύχομαι μια γλυκιά εγκυμοσύνη σε όλες ❤️

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Κορίτσια με το ζήτημα της θρομβοφιλιας,το οποίο είναι άκρως σοβαρό: Σίγουρα είναι πολύ ακριβές οι εξετάσεις,ειδικά αν κάποια δεν έχει ασφάλιση .Όμως είναι απαραίτητες,ειδικά για γυναίκες με κληρονομικότητα. Ο γιατρός στον οποίο απευθυνόμαστε για τη θρομβοφιλια είναι ο αιματολογος ,αυτός μας καταγράφει το ιστορικό και θα μας πει ποιες εξετάσεις πρέπει να κάνουμε καθώς  και τη δοσολογία των αντιπηκτικων που πρέπει να κάνουμε,αν είναι απαραίτητο. Εύχομαι μια γλυκιά εγκυμοσύνη σε όλες ❤️

 

Εμένα η αιματολογος που πήγα μου είπε πως δε χρειάζεται να αλλάζω τη δόση. Θα είναι σταθερή ως το τέλος. Αλλά όλες αυτές Ο εξετάσεις έχει νόημα να γίνονται πριν την εγκυμοσύνη γιατί όντως επηρεάζονται οι τιμές. 

5 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι;όσες έχετε αγοράσει μαξιλάρι εγκυμοσύνης-θηλασμου ποιο ακριβώς πήρατε; σκέφτομαι να παραγγείλω αλλά έχουν μεγάλες διακυμάνσεις οι τιμές και δεν ξέρω και ποιο βολεύει καλύτερα για τον ύπνο;

Κι εγώ ένα απ' το ίντερνετ με 30€ πήρα. Εκείνο που κοίταξα είναι να βγαίνει το κάλυμμα για να πλένεται. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Laky είπε:

Εμένα η αιματολογος που πήγα μου είπε πως δε χρειάζεται να αλλάζω τη δόση. Θα είναι σταθερή ως το τέλος. Αλλά όλες αυτές Ο εξετάσεις έχει νόημα να γίνονται πριν την εγκυμοσύνη γιατί όντως επηρεάζονται οι τιμές. 

Κι εγώ ένα απ' το ίντερνετ με 30€ πήρα. Εκείνο που κοίταξα είναι να βγαίνει το κάλυμμα για να πλένεται. 

Οι εξετάσεις καλό είναι να γίνονται όπως και να χει,γιατί έχει πάρα πολλές γυναίκες οι οποίες δυστυχώς δεν γνωρίζουν την επικινδυνότητα της θρομβοφιλιας και τις συνέπειες της.. Εφόσον σου είπε η αιματολογος πως η δόση θα παραμείνει σταθερή,τότε όλα τέλεια! Εμένα μου είπε πως αν βάλω αλλά δέκα κιλά,τότε θα πάρω μεγαλύτερη δόση. Τι να πω,ενώ επί δύο μήνες δεν έτρωγα σχεδον τίποτα λόγω καθημερινων εμετών,παρόλα αυτά έχω φοβερή κατακράτηση από τις ορμόνες που έπαιρνα από τον Σεπτέμβριο και δεν μπορώ να χάσω κιλά με τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Οι εξετάσεις καλό είναι να γίνονται όπως και να χει,γιατί έχει πάρα πολλές γυναίκες οι οποίες δυστυχώς δεν γνωρίζουν την επικινδυνότητα της θρομβοφιλιας και τις συνέπειες της.. Εφόσον σου είπε η αιματολογος πως η δόση θα παραμείνει σταθερή,τότε όλα τέλεια! Εμένα μου είπε πως αν βάλω αλλά δέκα κιλά,τότε θα πάρω μεγαλύτερη δόση. Τι να πω,ενώ επί δύο μήνες δεν έτρωγα σχεδον τίποτα λόγω καθημερινων εμετών,παρόλα αυτά έχω φοβερή κατακράτηση από τις ορμόνες που έπαιρνα από τον Σεπτέμβριο και δεν μπορώ να χάσω κιλά με τίποτα..

Εγώ να δεις που έχω βάλει ήδη 8 κιλά. 

Όσο για τις εξετάσεις τις θρομβοφιλιας είπα πως πρέπει να γίνονται πριν γιατί μετά οι τιμές επηρεάζονται οπότε δεν έχεις ξεκάθαρη εικόνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Laky είπε:

Εγώ να δεις που έχω βάλει ήδη 8 κιλά. 

Όσο για τις εξετάσεις τις θρομβοφιλιας είπα πως πρέπει να γίνονται πριν γιατί μετά οι τιμές επηρεάζονται οπότε δεν έχεις ξεκάθαρη εικόνα.

Μα,απορώ ρε συ..Δλδ χωρίς να τρώω,να καταναλωνω με το ζόρι 300θερμιδες τη μέρα λόγω εμετών και παχαινω συνέχεια!!Είμαι από εξωσωματική και έχω πάρει πολλές ορμόνες,οπότε ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό το ότι έχω κάνει κατακράτηση υγρών. Δεν με αναγνωρίζω,έχω γίνει σαν γιουβαρλάκι δίχως να τρώω!Το πρόβλημα επίσης ήταν ότι δεν έπινα νερό,γιατί μου προκαλούσε περισσότερο εμετο,οπότε όπως καταλαβαίνεις η κατακράτηση υγρών με έχει τσακίσει..Θα ξεκινήσω πιλάτες ονλαιν από βδομάδα,ελπίζω να με βοηθήσει..Εσύ κάνεις καθόλου γυμναστική?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε; Καποιες φορες νιωθω χαμηλα την κοιλια γενικα την περιοχη κατω και απο της ακρες σκληρη.. δεν ξερω αν ειναι συσπαση ή ειναι το εντερο; Γιατι εχω και πολλα αερια χαχα συγνωμη για την περιγραφη..λετε να παρω την μαια;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Μα,απορώ ρε συ..Δλδ χωρίς να τρώω,να καταναλωνω με το ζόρι 300θερμιδες τη μέρα λόγω εμετών και παχαινω συνέχεια!!Είμαι από εξωσωματική και έχω πάρει πολλές ορμόνες,οπότε ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό το ότι έχω κάνει κατακράτηση υγρών. Δεν με αναγνωρίζω,έχω γίνει σαν γιουβαρλάκι δίχως να τρώω!Το πρόβλημα επίσης ήταν ότι δεν έπινα νερό,γιατί μου προκαλούσε περισσότερο εμετο,οπότε όπως καταλαβαίνεις η κατακράτηση υγρών με έχει τσακίσει..Θα ξεκινήσω πιλάτες ονλαιν από βδομάδα,ελπίζω να με βοηθήσει..Εσύ κάνεις καθόλου γυμναστική?

Κι εγώ από εξωσωματική είμαι κορίτσι. Αλλά εγώ τρώω τουλάχιστον! Χαχαχαχα όχι δεν κάνω τίποτα από γυμναστική. Άσε που ακόμα φοβάμαι. Και απ' τη Παρασκευή έχω αρκετά πονακια. Στον ύπνο μου εχθές έπαθα κράμπες χαμηλά στη κοιλιά. Σαν δάγκωμα. Δε ξέρω πως να το εξηγήσω. Πήρα το γιατρό μου αλλά ακόμη δε μίλησα κι έχω αγχωθει λιγάκι για τους πόνους.

11 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Καποιες φορες νιωθω χαμηλα την κοιλια γενικα την περιοχη κατω και απο της ακρες σκληρη.. δεν ξερω αν ειναι συσπαση ή ειναι το εντερο; Γιατι εχω και πολλα αερια χαχα συγνωμη για την περιγραφη..λετε να παρω την μαια;

Κάνε ένα τηλέφωνο. Δεν έχεις να χάσεις και τίποτα. Αν και απ' ότι κατάλαβα όλες κάποια ενόχληση την έχουμε. Αέρια νομίζω όλες έχουμε.  Κάποια κορίτσια παίρνουν μαγνήσιο για τις συστάσεις. Δε ξέρω μήπως τελικά θα έπρεπε να παίρνουμε κι εμείς. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Laky είπε:

Κι εγώ από εξωσωματική είμαι κορίτσι. Αλλά εγώ τρώω τουλάχιστον! Χαχαχαχα όχι δεν κάνω τίποτα από γυμναστική. Άσε που ακόμα φοβάμαι. Και απ' τη Παρασκευή έχω αρκετά πονακια. Στον ύπνο μου εχθές έπαθα κράμπες χαμηλά στη κοιλιά. Σαν δάγκωμα. Δε ξέρω πως να το εξηγήσω. Πήρα το γιατρό μου αλλά ακόμη δε μίλησα κι έχω αγχωθει λιγάκι για τους πόνους.

Κάνε ένα τηλέφωνο. Δεν έχεις να χάσεις και τίποτα. Αν και απ' ότι κατάλαβα όλες κάποια ενόχληση την έχουμε. Αέρια νομίζω όλες έχουμε.  Κάποια κορίτσια παίρνουν μαγνήσιο για τις συστάσεις. Δε ξέρω μήπως τελικά θα έπρεπε να παίρνουμε κι εμείς. 

 

Τα πονακια και οι κράμπες είναι κάτι καλό,μεγαλωνει η μήτρα και το μπεμπακι ❤️ Απ' όσο μου ειπε ο γιατρός,η χαλαρή γυμναστική κάνει καλό,γι αυτό είπα να ξεκινήσω. Πονάνε και τα πόδια μου επειδή κοιμάμαι μόνο στο πλαι(γιατί διάβασα πως δεν κάνει να κοιμόμαστε ανάσκελα και μπρούμυτα)και πιστεύω πως η γυμναστική θα με βοηθήσει να δυναμώσω και να πονάω λιγότερο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Τα πονακια και οι κράμπες είναι κάτι καλό,μεγαλωνει η μήτρα και το μπεμπακι ❤️ Απ' όσο μου ειπε ο γιατρός,η χαλαρή γυμναστική κάνει καλό,γι αυτό είπα να ξεκινήσω. Πονάνε και τα πόδια μου επειδή κοιμάμαι μόνο στο πλαι(γιατί διάβασα πως δεν κάνει να κοιμόμαστε ανάσκελα και μπρούμυτα)και πιστεύω πως η γυμναστική θα με βοηθήσει να δυναμώσω και να πονάω λιγότερο. 

Εννοείται κορίτσι μου. Καλό θα σου κάνει. Εγώ μένω σε νησί που εδώ δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές. Για να μη πω ούτε τα βασικά δεν υπάρχουν. Γιατρό για εγκύους δε βρίσκεις όχι γυμναστή. Αλλά τελοσπαντων.

Έχεις κι εσύ δηλαδή τέτοιους πόντους και κράμπες; Παίρνεις εσύ μαγνήσιο;

Κι εγώ στο πλάι κοιμάμαι. Έκανα και αρκετή κοιλίτσα οπότε δε γίνεται μπρούμυτα ούτως ή άλλως. Αλλά ανάσκελα γιατί δε κάνει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...