Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

8 hours ago, Laky said:

Εγώ δε ρώτησα ακόμη τον γιατρό μου. Σου είπε να μπαίνεις κανονικά στη θάλασσα; Επιτρέπεται και η πισίνα;

Καλημέρα! Δεν ρώτησα για πισίνα γιατί έτσι και αλλιώς δεν πάω, για θάλασσα μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα απλά να προσέχω με τη ζέστη κ τον ήλιο.

Επίσης, για όσες είπατε ότι δεν βολεύεστε στον ύπνο, πήρα μαξιλάρι εγκυμοσύνης κ το έχω κατα ευχαριστηθεί!! :wub:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσι σ ευχαριστούμε πολύ. Ριλαξ, κάτι φωλιές ύπνου κτλ που είδα για ύπνο δεν είναι τίποτα χρήσιμο; Στο κρεβάτι που το έχεις το μωρό; Έτσι απλά διπλα σου; Νομίζω αυτό είναι αγχωτικό. Επίσης στα καροτσάκια είδα κάποια που είναι 3 σε 1. Μήπως είναι πιο βολικά γιατί τους πρώτους μήνες μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτό;

Βασικά διάβασε άρθρα επιστημονικά για την συγκοίμηση (co-sleeping) για να καταλάβεις καλύτερα την σπουδαιότητα και την ασφάλεια της συγκοίμησης και να διαμορφώσεις βασικά την δική σου άποψη αν θα το κάνεις ή όχι. Πάντως αν δεν πίνεις αλκοόλ, δεν καπνίζεις και δεν κάνεις ναρκωτικά δεν διατρέχει κανένα κίνδυνο το μωρό και μάλιστα έρευνες έχουν δείξει ότι μειώνονται τα ποσοστά αιφνίδιου θανάτου σε σχέση με το να κοιμάται μόνο του. Το πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης αλλιώς λέγεται τέταρτο τρίμηνο της κύησης. Αυτό νομίζω τα λέει όλα. Το μωρό σε έχει πλήρως ανάγκη. Το μωρό κοιμάται στο πλάι, δίπλα σου. Ριλάξ, φωλιές κτλ, όχι τα θεωρώ και λάθος και περιττά. Το μωρό έχει ανάγκη την μαμά και όχι την μοναξιά. Καρότσι 3 σε 1 έχω δοκιμάσει και το θεωρώ δύσχρηστο. Καταρχάς χρειάζεσαι χώρο να αποθηκεύεις τα διάφορα εξαρτήματα και είναι ογκώδες. Άσε που τον χειμώνα, οι έξοδοι θα είναι περιορισμένοι... Για μένα το ιδανικό είναι το καρότσι τύπου ομπρέλα


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Despoina31 είπε:

Καλημέρα! Δεν ρώτησα για πισίνα γιατί έτσι και αλλιώς δεν πάω, για θάλασσα μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα απλά να προσέχω με τη ζέστη κ τον ήλιο.

Επίσης, για όσες είπατε ότι δεν βολεύεστε στον ύπνο, πήρα μαξιλάρι εγκυμοσύνης κ το έχω κατα ευχαριστηθεί!! :wub:

 

Εννοείς αυτο το μεγαλο σαν λουκανικο;;; 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , nairobi είπε:

Καλημέρα! Ηθελα να επισημάνω οσον αφορα τις πανες αγκαλιας οτι οντως δεν είναι χρησιμες για την επαφη μαμας μωρου! Συμφωνω μαζι σου για την επαφη δερμα με δέρμα ειδικα τον πρωτο καιρο! Μου ηταν ομως εξαιρετικά χρησιμες για την επαφη με τους επισκέπτες εννοωντας παππουδες θειους κλπ τους εβαζα την πανα αγκαλιας και υστερα επαιρναν αγκαλια το μωρακι! Αλλος φορουσε μαλλινο αλλος συνθετικο αλλα επισης για τα μικροβια προστατευει αρκετα!! Αλλη χρήση που βρηκα στην πανα αγκαλιας ειναι στρωσιμο σε καναπε ειτε στο σπιτι μας ειτε σε φιλικο για να ακουμπησω το μωρακι! Το καλοκαιρι προστασια απο τον αερα ειτε στο καροτσι ειτε στο πλοιο! 

Συμφωνω για το κρεβατι! Προσωπικα πηρα μεταχειρισμένο με 100 ευρω συν το στρωμα! Εκανα βιολογικο καθαρισμο κλπ αλλα ετσι εμεινε! Κοιμηθηκε ελάχιστες φορες εκει! αυτο βεβαια ειναι επιλογη της καθε μαμας! Αν θα θηλασει αν θα το εχει στο κρεβατι κλπ! Εμας μας βόλεψε πολυ η συγκοιμηση! Και ακομα και τωρα 20 μηνων τον εχω μαζι μου(συν κοιλια συν μαξιλαρια:D

Λικνο μου εκαναν δωρο αλλα δεν μας βόλεψε και συντομα το πηρα το μωρό μαζι μου στο κρεβατι! 

 

Χρησιμοποιησες καθολου φωλιά μωρου; δεν ειχα στο πρωτο αλλα σκεφτομαι να παρω για να μπορω να το αφησω χωρις φοβο να κυλισει απο το να βαζω χιλια μαξιλαρια γυρω του! Δεν ξερω! 

Όχι δεν χρησιμοποίησα. Τη φωλιά την θεωρώ και επικίνδυνη για το σύνδρομο αιφνίδιου θανάτου και λανθασμένη σαν λογική. Το μωρό έχει ανάγκη τη μαμά και όχι να μείνει μόνο του :)


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εγώ σαν δευτερομανα να πω μην πάρετε πολλά κ περιττά όπως είχα κάνει εγώ κ το χω μετανιώσει.. να φανταστείτε τα είχα οολα έτοιμα από τον 7ο ακόμα κ το δωμάτιο της κόρης μου, στο οποίο δεν έμεινε πότε! Χρησιμευσε μόνο η αλλαξιερα κ η ντουλάπα της απτό δωμάτιο! Είναι σχεδόν 20 μηνών κ ακόμα κάνουμε συγκοιμηση.. κοιμάται είτε στο κρεβάτι μας είτε στο δικό της που το έχω κολλητα στο δικό μου χωρίς καγεκελο.. βεβαια εμάς είναι κ λίγο ιδιάζουσα περίπτωση γτ ήμασταν μια Αθήνα μια Θεσκη όπου ήρθαμε μόνιμα και ακόμα περιμένουμε να πάμε στο σπίτι μας.. διαφορετικά θα είχα ξεκινήσει νωρίτερα μετάβαση στο δωμάτιο της..  καροτσι 3 σε 1 έχω κ θυμάμαι με προβλημάτισε ωστόσο αυτό δεν το μετανιώνω γτ τον πρώτο καιρό κοιμόταν στην καλαθουνα της κ το καθισματακι αυτοκινήτου (αυγο) μέχρι τώρα το έχω, κ θα πάρω καινούριο, είναι λίγο μινιόν η δικιά μου... λίκνο έχω αλλά δν βόλεψε γτ μου το είχαν δώσει και δεν είναι όπως τα σύγχρονα π κυκλοφορούν, δν είμαι σίγουρη αν βολέψει..  πολλές μαμάδες βολεύει όμως γτ τα καινουρια τα ενώνεις με το κρεβάτι οπότε είναι σαν προεκταση του κρεβατιού κ δν έχεις να σηκώνεσαι ιδιαίτερα κλπ.. φωλιά  κ  από αυτή έχω τζάμπα λεφτά ομως για μένα γτ είχε παλινδρομηση κ δε βόλευε να κοιμάται εντελώς φλατ.. πάλι όμως άλλες βολεύει.. μπανιερό δν ξέρω αν αναφέρθηκε θα χρειαστεί κ γνώμη μ να πάρετε κάποιο που να μπορεί να ξαπλώνει κάπως το παιδί αυτά π έχουν μια κλίση να το πω βολεύει πολύ! Σφουγγάρια όχι ακόμα κ φυσικό να είναι, γτ λένε μαζεύονται μύκητες κλπ, εγώ μόνο με το χέρι έβαζα αφρόλουτρο κ όλα καλά.. τωρα ο,τι άλλο θυμηθώ θα επανέλθω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Όχι δεν χρησιμοποίησα. Τη φωλιά την θεωρώ και επικίνδυνη για το σύνδρομο αιφνίδιου θανάτου και λανθασμένη σαν λογική. Το μωρό έχει ανάγκη τη μαμά και όχι να μείνει μόνο του :)

Πχ το να πας τουαλετα ενα λεπτο η αν σιδερωνεις η πλενεις πιατα και δεν εχεις εκει διπλα το παρκοκρεβατο η το κρεβατακι για να το αφησεις με ασφαλεια και να το βλεπεις ταυτοχρονα! Ετσι το σκεφτομουν!! Φυσικα οχι για υπνο ουτε φωλια ουτε παντα ουτε περιττα σκεπασματα στο κρεβατι!! 

 

Καλα κοριτσια το καροτσι 3 σε 1 ευτυχως μας το εδωσε το ξαδερφακι μας! Ογκωδες και για το ασανσερ και για την αποθηκευση και για το πορτ παγκαζ μας! Η καλαθουνα που περιλαμβανει οκ χρήσιμη σε καποιους σε αλλους περιττη! Εγω την βρηκα ετσι κ ετσι μεχρι 4ων μηνων χορεσε και πολυ πρεπει να λεω γιατί ειναι ψηλο μωρο! Το αυγο που περιλαμβανει ηταν εγκεκριμένο ευτυχως απο τα crash test! Ομως δεν ειναι ολα τα αυγα απο τα καροτσια 3 σε 1 εγκεκριμενα! Επισης απο 10 μηνων και μετα χρησιμοποιουμε καροτσι μπαστουνι που κλεινει ευκολα ανοιγει ευκολα αποθηκευεται ευκολα τι να πω καμια σχεση με το αλλο! Το αλλο μας βοηθησε σε περιοδους αλματων που δεν κοιμοταν με τιποτα για κουνημα και νανι! 

Για μενα αξιζει να επενδυσετε σε αυγο για μεχρι το χρονο και αργότερα για περιπου απο τον χρονο και μεχρι τα 25 κιλα ή το υψος που οριζει το καθε καθισμα σε καλα και εγκεκριμενα απο crash test και το σουηδικο plus test! Μπειτε στην ομαδα παιδι κ οδικη ασφαλεια στο φεισ και ενημερωθείτε! Έχουν πολλα αρχεια και μπορουν να σας βοηθήσουν με την επιλογη καθισματος και την εγκατασταση του! 

 

πρίν από 35 λεπτά , Irini__ είπε:

Κορίτσια κ εγώ σαν δευτερομανα να πω μην πάρετε πολλά κ περιττά όπως είχα κάνει εγώ κ το χω μετανιώσει.. να φανταστείτε τα είχα οολα έτοιμα από τον 7ο ακόμα κ το δωμάτιο της κόρης μου, στο οποίο δεν έμεινε πότε! Χρησιμευσε μόνο η αλλαξιερα κ η ντουλάπα της απτό δωμάτιο! Είναι σχεδόν 20 μηνών κ ακόμα κάνουμε συγκοιμηση.. κοιμάται είτε στο κρεβάτι μας είτε στο δικό της που το έχω κολλητα στο δικό μου χωρίς καγεκελο.. βεβαια εμάς είναι κ λίγο ιδιάζουσα περίπτωση γτ ήμασταν μια Αθήνα μια Θεσκη όπου ήρθαμε μόνιμα και ακόμα περιμένουμε να πάμε στο σπίτι μας.. διαφορετικά θα είχα ξεκινήσει νωρίτερα μετάβαση στο δωμάτιο της..  καροτσι 3 σε 1 έχω κ θυμάμαι με προβλημάτισε ωστόσο αυτό δεν το μετανιώνω γτ τον πρώτο καιρό κοιμόταν στην καλαθουνα της κ το καθισματακι αυτοκινήτου (αυγο) μέχρι τώρα το έχω, κ θα πάρω καινούριο, είναι λίγο μινιόν η δικιά μου... λίκνο έχω αλλά δν βόλεψε γτ μου το είχαν δώσει και δεν είναι όπως τα σύγχρονα π κυκλοφορούν, δν είμαι σίγουρη αν βολέψει..  πολλές μαμάδες βολεύει όμως γτ τα καινουρια τα ενώνεις με το κρεβάτι οπότε είναι σαν προεκταση του κρεβατιού κ δν έχεις να σηκώνεσαι ιδιαίτερα κλπ.. φωλιά  κ  από αυτή έχω τζάμπα λεφτά ομως για μένα γτ είχε παλινδρομηση κ δε βόλευε να κοιμάται εντελώς φλατ.. πάλι όμως άλλες βολεύει.. μπανιερό δν ξέρω αν αναφέρθηκε θα χρειαστεί κ γνώμη μ να πάρετε κάποιο που να μπορεί να ξαπλώνει κάπως το παιδί αυτά π έχουν μια κλίση να το πω βολεύει πολύ! Σφουγγάρια όχι ακόμα κ φυσικό να είναι, γτ λένε μαζεύονται μύκητες κλπ, εγώ μόνο με το χέρι έβαζα αφρόλουτρο κ όλα καλά.. τωρα ο,τι άλλο θυμηθώ θα επανέλθω!

Εγω εχω λικνο σαν αυτο που ενωνεται αλλα παλι δεν με βολεψε καθολου στο θηλασμο! Ενω το να το εχω διπλα μου ηταν πιο ευκολο! Ξυπνουσε εβγαζα στηθος και λαγοκοιμομουν κι εγω! Ποτε δεν ειχαμε θεμα ουτε να το πλακωσω ουτε τιποτα!! Οταν θηλαζεις ειδικα εχεις τις κεραιες σου τεντωμενες δεν γυρνας πλατη κλπ η συγκοιμηση με βοηθησε να κανει σερι υπνους το παιδι μεχρι και 10 ωρα! Ενω χωρια μου καθε τρεις ωρες ξυπναει! Και η μαμα χρειαζεται τον υπνο για να ειναι λειτουργικη και να εχει καλη διαθεση να φροντισει το μωρακι της και να κανει τις δουλειες της οταν τις κανει!!! 

Οσο για το μπανιερό μπραβο που το ανεφερες εμεις πηραμε ενα με βαση για τον πρωτο καιρο που ειναι ελαφρυ το μωρακι και ειχε ενσωματωμενη αυτη τη τσουλήθρα που λες! Ωστοσο τη φοβοταν και ετσι πηραμε ενα διχτυ που πιανεται με κλιπς γυρω γυρω στο μπανιερο και τεντωνεται και το ακουμπουσαμε εκει και ενιωθε πολυ ωραια! Σφουγγάρι πολυ λιγο χρησιμοποιήσαμε το φοβηθηκα κι εγω για τους λογους που λες!

 

Ενα θερμομετρο συμβατικο καλο θα ηταν επισης για τον πρωτο καιρο σαν πρωτοτοκες μεχρι να μαθετε ποτε το νερακι εχει σωστη θερμοκρασια αν αισθανεστε ανασφαλεις! Μετα κοριτσια παιρνεται το κολαι  σε χρόνο ντε τε! Χιχι

10 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσι μου σ ευχαριστούμε πολύ. 

 

Έχω πονακια στη κοιλιά ρε κορίτσια. Είναι φυσιολογικό; Γι αυτό ρωτάω για το μαγνήσιο. Μήπως θα έπρεπε να παίρνω; Εσείς έχετε σουβλιες; Πονακια δηλαδή;

Όσο για τη κοιλίτσα εγώ έχω κάνει αρκετή. Ίσως γιατί ήμουν και αρκετά αδύνατη και πάχυνα ήδη αρκετά. Οπότε φαίνεται η διαφορά. Εννοείται μόνο στο πλάι μπορώ να κοιμηθώ κι εγώ και γυρίζω συνέχεια δεξιά, αριστερά. Επίσης με βολεύει να έχω μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια.

Μιλα με τον γιατρό σου μηπως σου το ξεκινήσει!! Εγω εχει δυο μερες που εχω μπει στον τεταρτο και ειδικα το βραδυ η κοιλιά γίνεται σαν πέτρα εχω τραβηγματα κλπ που σημαινει συσπασεις λογω του οτι μεγαλωνει η μητρα!! Παιρνω μαγνησιο τοτε κ αμεσως χαλαρωνει!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

@nairobi για τις δουλειές, είμαι 100000% υπέρ του μάρσιπου αγκαλιάς. Προσωπικά χρησιμοποιούσα ring sling. Γενικά νομίζω πως πρέπει να αποδεχθούμε ότι τους πρώτους 3 μήνες το μωρό είναι απαραίτητο να συνεχίσει να είναι κολλημένο πάνω μας όσο περισσότερο γίνεται. Οπότε δοθείσης ευκαιρίας, να προσθέσω στη λίστα μάρσιπο αγκαλιάς και οπωσδήποτε που το ξέχασα καθισματάκι αυτοκινήτου


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Marianthi27 είπε:

@nairobi για τις δουλειές, είμαι 100000% υπέρ του μάρσιπου αγκαλιάς. Προσωπικά χρησιμοποιούσα ring sling. Γενικά νομίζω πως πρέπει να αποδεχθούμε ότι τους πρώτους 3 μήνες το μωρό είναι απαραίτητο να συνεχίσει να είναι κολλημένο πάνω μας όσο περισσότερο γίνεται. Οπότε δοθείσης ευκαιρίας, να προσθέσω στη λίστα μάρσιπο αγκαλιάς και οπωσδήποτε που το ξέχασα καθισματάκι αυτοκινήτου

Κι εγω εχω εναν μει ται εξαιρετικο! Αλλα στις δουλειες δεν με βοηθησε! Πχ το να σκυψω να παρω κατι απο κατω να σηκωσω χαλι κλπ! Σε αλλες πιο απλες δουλειες οκ αλλα οχι για πολυ ωρα! Ανησυχουσα και το μωρο ετσι! Επισης στο μαγειρεμα φοβομουν μην πιτσιλισω το μωρο και καει κλπ!! Ομως τον χρησιμοποιησαμε πολυ στη βολτα γιατι οπως ειπα το 3 σε 1 δεν ηταν και πολυ δελεαστικη επιλογη για εξω! Ενω με το μαρσιπο κ θηλαζε εξω και κοιμοταν κ ηταν ησυχο μια χαρά! Οποτε μαρσιπο για βολτα και υπνο! Προσωπικη εμπειρία αυτα! Φυσικα και πολλες μαμαδες τις βοηθαει στις δουλειες!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Πολυ ενδιαΦεροντα αυτα που λετε, μου εχει δημιουργηθει η εξης απορια

Αν το μωρο ειναι συνεχεια κολημενο στη μαμα , μετα ειναι ευκολο να προσαρμοστει που θα παει η μαμα στη δουλεια κ θα πρεπει να μεινει με αλλο προσωπο σπιτι;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nairobi said:

Εννοείς αυτο το μεγαλο σαν λουκανικο;;; 

Ναι ναι που διπλώνει κιόλας, και χρησιμοποιείται μετά και σαν μαξιλάρι θηλασμού! Με έχει βολέψει τρομερά για ύπνο στο πλάι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Kleopatra87 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Πολυ ενδιαΦεροντα αυτα που λετε, μου εχει δημιουργηθει η εξης απορια

Αν το μωρο ειναι συνεχεια κολημενο στη μαμα , μετα ειναι ευκολο να προσαρμοστει που θα παει η μαμα στη δουλεια κ θα πρεπει να μεινει με αλλο προσωπο σπιτι;

Και γω αυτό αναρωτιέμαι γιατί θα πρεπει να γυρίσω σύντομα !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Kleopatra87 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Πολυ ενδιαΦεροντα αυτα που λετε, μου εχει δημιουργηθει η εξης απορια

Αν το μωρο ειναι συνεχεια κολημενο στη μαμα , μετα ειναι ευκολο να προσαρμοστει που θα παει η μαμα στη δουλεια κ θα πρεπει να μεινει με αλλο προσωπο σπιτι;

Το πρωτο τριμηνο της ζωης του μωρου ονομαζεται τεταρτο τριμηνο ( της εγκυμοσυνης)! Το μωρο νιωθει απολυτα συνδεδεμενο με τη μαμα του μονο αυτην νιωθει σαν φυσικό περιβαλλον του! Τη μυρωδια της τη φωνη της το δερμα της! Γι αυτο το λογο λεμε οτι ειναι καλο να υπαρχει η επαφη με τη μαμα οσο περισσοτερο γινεται! Επισης κανει καλο στην εδραιωση του θηλασμου! Τωρα γι αυτο που ρωτας δεν εχω προσωπικη εμπειρια καθως δε γυρισα στη δουλεια μετα το εξαμηνο! Ομως υπαρχει περιοδος προσαρμογης και φυσικα το μωρο οσο μεγαλωνει αυξανονται τα ερεθισματα που δεχεται αλληλεπιδρά και με αλλους ανθρωπους οπως ο μπαμπας η γιαγια ο παππους με τους οποιους φυσικα και οσο πιο νωρις έρθει σε επαφη τοσο πιο ευκολα θα μπορεσει να τους δεχτεί ως φροντιστες του αυριο μεθαυριο! Γενικα τα μωρακια προσαρμοζονται ευκολα! Εμεις οι μαμαδες τραβαμε πιο πολυ ζορι με τον αποχωρισμο συναισθηματικα! 

  • Μου αρέσει 2

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οι λίστες σας και χρήσιμες ! :)

Τώρα, για την βαλίτσα νοσοκομείου , τι θα προτείνατε να ετοιμάσουμε ; Εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο, οπότε θα πρέπει να κοιτάξω και τα πράγματα που ΔΕΝ προσφέρονται (σε αντίθεση με μια ιδιωτική κλινική)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Despoina31 είπε:

Ναι ναι που διπλώνει κιόλας, και χρησιμοποιείται μετά και σαν μαξιλάρι θηλασμού! Με έχει βολέψει τρομερά για ύπνο στο πλάι!

Τελεια σκεφτόμουν να παρω κι εγω γιατι εχω το μαξιλαρι θηλασμου το πιο μικρο και δεν με βολευει πια! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ εγώ που ως τώρα δεν είχα εμετούς κλπ μου έχουν ξεκινήσει από προχτές και,έλεγα ότι γλύτωσα μιας και είμαι 15+4 σήμερα αλλά μάλλον σε μένα τώρα αρχίζουν! Επίσης βγήκαν και τα αποτελέσματα του νιπτ όλα καλά βέβαια δεν είχα αμφιβολία και ειναι 100% κοριτσάκι!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...