Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Με τη βοηθεια του Θεου όλα θα πάνε καλά!!! Οι σκέψεις μας και οι ευχες μας είναι μαζί σου. 🙏

      On 8/5/2024 at 1:17 ΜΜ, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Σάββατο 28.40 Δευτέρα 68.10 Τετάρτη 227.60 Παρασκευή 732.40 Κυριακή 1957.20 η γιατρός είπε να μην κάνουμε άλλη αλλά ξέρεις από το άγχος μασ πήγαμε και  σήμερα Τετάρτη που βγήκε 5.127 λες να τα καταφέρουμε νομίζω ότι από τότε που βλέπεις θετικό έχεις περισσότερο άγχος εύχομαι να τα καταφέρουμε όλοι μασ αλήθεια. Έχουμε ραντεβού για υπέρηχο την Παρασκευή άντε να δούμε τ θα δούμε.Εσύ κορίτσι μου όλα καλά έκανες σήμερα;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα μαζί με την γυναίκα μου θα γεννάται 🥰🥰 άρα λες ότι δεν έχουμε κανένα θέμα με την προγεστερόνη για μια φορά που άργησε;;

      Η τελευταία βλέπω δεν έγινε*2 κάτι δεν μου αρέσει 

      @η ζωή είναι όμορφηΠως είστε? Κάνατε υπέρηχο? Ελπίζω να είναι όλα σούπερ 🙏

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, nairobi said:

Καλησπερα  κοριτσια τι κάνετε; εγω εχω φρικτο πονοκεφαλο! Πηρα χτες 2 ντεπον μαζι και ειναι σαν να μην  περασε ποτε!! Προσπαθω να αποφευγω τα πολλα φαρμακα αλλα νιωθω οτι δεν θα αντεξω να μην παρω ξανα! Εσεις παιρνετε ντεπον στην εγκυμοσυνη; η γιατρος μου το επιτρεπει! 

Εγώ χρειάστηκε να πάρω 2 φορές. (τα κανονικά τα χαπάκια). Μου είπε οτι μέχρι 3 μπορώ να πάρω. Γενικά, η παρακεταμόλη είναι το ασφαλές παυσίπονο στην εγκυμοσύνη - πάντα, σε φυσιολογικά όρια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 34 λεπτά , zouko είπε:

Εγώ χρειάστηκε να πάρω 2 φορές. (τα κανονικά τα χαπάκια). Μου είπε οτι μέχρι 3 μπορώ να πάρω. Γενικά, η παρακεταμόλη είναι το ασφαλές παυσίπονο στην εγκυμοσύνη - πάντα, σε φυσιολογικά όρια. 

Μεχρι 3 την ημερα; εγω παιρνω 2 τη φορα λογω κιλων! Το ενα δεν μου κανει τιποτα! 

1 hour ago, ArtemisΚ είπε:

Και μένα μου επιτρέπει ένα 1000 ,έχει χρειαστει να παρω 2 μέχρι τώρα γιατί και γω τότε δεν μπορούσα να κοιμηθώ.

Στην πρωτη εγκυμοσυνη δε χρειάστηκε ποτε να παρω!! Τωρα πραγματικα δεν την παλευω καθολου! Εμενα τα χαπια τα απλα μου ειπε να παιρνω! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , nairobi είπε:

Μεχρι 3 την ημερα; εγω παιρνω 2 τη φορα λογω κιλων! Το ενα δεν μου κανει τιποτα! 

Στην πρωτη εγκυμοσυνη δε χρειάστηκε ποτε να παρω!! Τωρα πραγματικα δεν την παλευω καθολου! Εμενα τα χαπια τα απλα μου ειπε να παιρνω! 

Κοριτσια μετρηστε την πιεση διοτι η μη φυσιολογικη για τον οργανισμο σας μπορει να φερει πονοκεφαλους

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, nairobi said:

Μεχρι 3 την ημερα; εγω παιρνω 2 τη φορα λογω κιλων! Το ενα δεν μου κανει τιποτα! 

Στην πρωτη εγκυμοσυνη δε χρειάστηκε ποτε να παρω!! Τωρα πραγματικα δεν την παλευω καθολου! Εμενα τα χαπια τα απλα μου ειπε να παιρνω! 

Εμένα έτσι μου είπε ναι.

Να ρωτήσω κάτι; μήπως έπινες γενικά καφέ και τους έκοψες ; Εμένα οι δύο τρομεροί πονοκέφαλοι που είχα ήταν γιατί δεν είχα πιει καφέ ή είχε πιει μονο decaf.  Παίζει σε εσένα κάτι τέτοιο ;

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, zouko said:

Εμένα έτσι μου είπε ναι.

Να ρωτήσω κάτι; μήπως έπινες γενικά καφέ και τους έκοψες ; Εμένα οι δύο τρομεροί πονοκέφαλοι που είχα ήταν γιατί δεν είχα πιει καφέ ή είχε πιει μονο decaf.  Παίζει σε εσένα κάτι τέτοιο ;

Και εγώ έχω παρατηρήσει ότι όσες φορές δεν ήπια καφέ καθόλου μέσα στη μέρα (γιατί προσπαθώ να τον ελαττώσω) είχα πονοκέφαλο μετά! Κ αποφάσισα ότι από το να πονάω και να παίρνω ντεπόν καλύτερα ένα καφεδάκι το πρωί :rolleyes:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 minutes ago, Despoina31 said:

Και εγώ έχω παρατηρήσει ότι όσες φορές δεν ήπια καφέ καθόλου μέσα στη μέρα (γιατί προσπαθώ να τον ελαττώσω) είχα πονοκέφαλο μετά! Κ αποφάσισα ότι από το να πονάω και να παίρνω ντεπόν καλύτερα ένα καφεδάκι το πρωί :rolleyes:

Ενας καφές την ημέρα, δεν πειράζει. (Μέχρι 200 mg λένε). Οπότε πίνω και εγώ έναν το πρωι, και είμαι κομπλέ. Δεν με ξαναέπιασε πονοκέφαλος ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Γέννησα εγώ στο ιασω τον Ιούλιο του 2021&τωρα που είμαι πάλι έγκυος εκεί θα γεννήσω με το καλο..

Εγω έμεινα πολύ ευχαριστημένη, βέβαια είμαι από επαρχία και δεν έχουμε εδώ ιδιωτικό μαιευτήριο και το συγκρίνω με το δημόσιο. Πάντως έμεινα σε 3κλινο,ημουν μόνο με τον σύζυγό λογω κοβιντ αλλά δεν χρειαζόμουν κπ άλλο. Οι μαιες εκεί ήταν εξυπηρετικότατες και ευγενικές. Περα από νυχτικακια για εσενα&ειδη προσωπικής υγιεινής (οδοντοβουρτσα, κλπ) τα άλλα στα παρέχει το ιασω. 

Τι συγκεκριμένο θες να ρωτήσεις?  

@Bbboob αρχικά μπράβο στο κουράγιο σου να γεννήσεις σε κοντινες ημερομηνίες τα μωρα σου!!!!! Τα δικα μου θα εχουν περιπου 2 χρονια διαφορα και λιγακι αγχωνομαι για αυτο!! Το πρώτο μου το γέννησα στο Γαία, που ομως τωρα πια δεν υπάρχει, εχει αγοραστεί απο το Ιασώ κι έτσι ενω υπολόγιζα πως θα ξαναπάω εκεί, τελικα άλλαξαν τα δεδομένα!! θα ήθελα να σε ρωτήσω, έκανες rooming in; Μετά απο ποση ωρα σου έφεραν το μωρο στο δωμάτιο; Εκανες επισκληρήδιο; Αν ναι, σου το έβγαλαν την ίδια μερα ή την επόμενη; Έχεις εμπειρία Φ.Τ ή Κ.Τ; Εαν θελεις, επειδη μπορει να θεωρηθουν ευαίσθητες οι ερωτησεις, γραψε μου σε προσωπικο μήνυμα. Σε ευχαριστώ!!

Παρεμπιπτόντως...λες να τύχει να γεννησουμε σε κοντινές ημερομηνίες και να βρεθούμε εκει; :P


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Η πίεση με υ χάλια. 10 με 5 άντε 6 το πολύ. Μ αρέσει που παίρνω Σαλοσπιρ για να μην ανεβάσω πίεση για την προεκλαμψία. Εγώ απ' την υπόταση θα πάω! Δε ξέρω πραγματικά. Έχει κάποια άλλη κοπέλα τόσο χαμηλή πίεση; Επίσης υπάρχει κάποια που παίρνει Σαλοσπιρ και κάνει τις innohep  να τη ρωτήσω κάτι για τη δοσολογία;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, zouko είπε:

Εμένα έτσι μου είπε ναι.

Να ρωτήσω κάτι; μήπως έπινες γενικά καφέ και τους έκοψες ; Εμένα οι δύο τρομεροί πονοκέφαλοι που είχα ήταν γιατί δεν είχα πιει καφέ ή είχε πιει μονο decaf.  Παίζει σε εσένα κάτι τέτοιο ;

Καλημερα! Τον εχω κοψει εδω και καιρο απο τις αναγουλες! Αλλα και πιο πριν επινα ντεκαφ απο αρχες 2020 που ειχα μεινει εγκυος παλι! Οποτε δεν νομιζω να ειναι αυτο!! Μπορει και απο τη ζεστη!! Και τωρα η μεγαλη ερωτηση!!!!! 

Κλιματιστικό θα αναψετε;;; εχτες το βραδυ ηταν εφιαλτικη νυχτα!! Δεν κουνιοταν φυλλο! Το σπιτι ειναι διαμπερες αλλα εννοείται δεν αφηνω πατζουρι ανοιχτο... Τόσα ακουγονται!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Η πίεση με υ χάλια. 10 με 5 άντε 6 το πολύ. Μ αρέσει που παίρνω Σαλοσπιρ για να μην ανεβάσω πίεση για την προεκλαμψία. Εγώ απ' την υπόταση θα πάω! Δε ξέρω πραγματικά. Έχει κάποια άλλη κοπέλα τόσο χαμηλή πίεση; Επίσης υπάρχει κάποια που παίρνει Σαλοσπιρ και κάνει τις innohep  να τη ρωτήσω κάτι για τη δοσολογία;

Καλημέρα!Εγώ έχω χαμηλη πίεση αλλά είχα και πριν !Δεν είναι ανησυχητικο πιστεύω,μόνο η υψηλή. 

8 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Bbboob αρχικά μπράβο στο κουράγιο σου να γεννήσεις σε κοντινες ημερομηνίες τα μωρα σου!!!!! Τα δικα μου θα εχουν περιπου 2 χρονια διαφορα και λιγακι αγχωνομαι για αυτο!! Το πρώτο μου το γέννησα στο Γαία, που ομως τωρα πια δεν υπάρχει, εχει αγοραστεί απο το Ιασώ κι έτσι ενω υπολόγιζα πως θα ξαναπάω εκεί, τελικα άλλαξαν τα δεδομένα!! θα ήθελα να σε ρωτήσω, έκανες rooming in; Μετά απο ποση ωρα σου έφεραν το μωρο στο δωμάτιο; Εκανες επισκληρήδιο; Αν ναι, σου το έβγαλαν την ίδια μερα ή την επόμενη; Έχεις εμπειρία Φ.Τ ή Κ.Τ; Εαν θελεις, επειδη μπορει να θεωρηθουν ευαίσθητες οι ερωτησεις, γραψε μου σε προσωπικο μήνυμα. Σε ευχαριστώ!!

Παρεμπιπτόντως...λες να τύχει να γεννησουμε σε κοντινές ημερομηνίες και να βρεθούμε εκει; :P

Εσείς πότε έχετε Π.Η.Τ ?εγώ 18/11 βέβαια ήδη είναι 1 βδομάδα μεγαλύτερο το μωρό οπότε δεν ξέρω πότε ακριβώς θα γεννήσω.Εγω είμαι και πρωτάρα κορίτσια :

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Η πίεση με υ χάλια. 10 με 5 άντε 6 το πολύ. Μ αρέσει που παίρνω Σαλοσπιρ για να μην ανεβάσω πίεση για την προεκλαμψία. Εγώ απ' την υπόταση θα πάω! Δε ξέρω πραγματικά. Έχει κάποια άλλη κοπέλα τόσο χαμηλή πίεση; Επίσης υπάρχει κάποια που παίρνει Σαλοσπιρ και κάνει τις innohep  να τη ρωτήσω κάτι για τη δοσολογία;

Kαλημερα,

Εγω εχω οπως εσυ συνεχεια χαμηλη πιεση κ περνω κ εγω σαλοσπιρ κ ινοχεπ προληπτικα.

πρίν από 16 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Καλημέρα!Εγώ έχω χαμηλη πίεση αλλά είχα και πριν !Δεν είναι ανησυχητικο πιστεύω,μόνο η υψηλή. 

Εσείς πότε έχετε Π.Η.Τ ?εγώ 18/11 βέβαια ήδη είναι 1 βδομάδα μεγαλύτερο το μωρό οπότε δεν ξέρω πότε ακριβώς θα γεννήσω.Εγω είμαι και πρωτάρα κορίτσια :

Ακριβως ιδια μερα εχουμε ΠΗΤ, που θα πας για την γεννα; μπας κ σε πετυχω χεχε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Kleopatra87 είπε:

Kαλημερα,

Εγω εχω οπως εσυ συνεχεια χαμηλη πιεση κ περνω κ εγω σαλοσπιρ κ ινοχεπ προληπτικα.

Εντάξει τότε. Γιατί πραγματικά μου φάνηκε περίεργο. Βάζεις τίποτα επάνω στη κοιλιά για τις μελανιές; Δύο μέρες τώρα βάζω αρνικα αλλά μου είπαν να κάνω και κομπρεσες με μόλυβδονερο. Επίσης τι δόση παίρνεις σαλοσπιρ και innohep? Σου είπαν ότι θα αλλάξει η δόση; Η θα είναι πάντα σταθερή;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nairobi said:

Καλημερα! Τον εχω κοψει εδω και καιρο απο τις αναγουλες! Αλλα και πιο πριν επινα ντεκαφ απο αρχες 2020 που ειχα μεινει εγκυος παλι! Οποτε δεν νομιζω να ειναι αυτο!! Μπορει και απο τη ζεστη!! Και τωρα η μεγαλη ερωτηση!!!!! 

Κλιματιστικό θα αναψετε;;; εχτες το βραδυ ηταν εφιαλτικη νυχτα!! Δεν κουνιοταν φυλλο! Το σπιτι ειναι διαμπερες αλλα εννοείται δεν αφηνω πατζουρι ανοιχτο... Τόσα ακουγονται!! 

Καλημέρα! Εγώ έχω ανάψει αρκετές φορές, και μέσα στη μέρα, ειδικά όταν δουλεύω, και στον ύπνο το βράδυ, απλά το βάζω να μη χτυπάει κατευθείαν πάνω μου. Ζεσταίνομαι πάααρα πολύ, ο γιατρός λέει από την εγκυμοσύνη είναι :wacko:

Κορίτσια που κάνετε ενέσεις, τι σας έχουν πει για τη γέννα; Εμένα ο γυναικολόγος ήταν πολύ χαλαρός, μου είπε απλά όταν με πιάσουν οι πόνοι να μην κάνω αντιπηκτική, ώστε να κάνω επισκληρίδιο μετά και να το πάμε με φτ.. Την επόμενη εβδομάδα έχω ραντεβού με τον αιματολόγο για να τον ρωτήσω κ αυτόν πως το σκέφτεται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Η πίεση με υ χάλια. 10 με 5 άντε 6 το πολύ. Μ αρέσει που παίρνω Σαλοσπιρ για να μην ανεβάσω πίεση για την προεκλαμψία. Εγώ απ' την υπόταση θα πάω! Δε ξέρω πραγματικά. Έχει κάποια άλλη κοπέλα τόσο χαμηλή πίεση; Επίσης υπάρχει κάποια που παίρνει Σαλοσπιρ και κάνει τις innohep  να τη ρωτήσω κάτι για τη δοσολογία;

Καλημέρα και εμένα η πίεση μου τόση είναι και καμιά φορά και 9 και παίρνω και σαλοσπιρ και ινοχεπ

Είμαι από τις μανουλες Δεκεμβρίου

Τι σε προβληματίζει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Η πίεση με υ χάλια. 10 με 5 άντε 6 το πολύ. Μ αρέσει που παίρνω Σαλοσπιρ για να μην ανεβάσω πίεση για την προεκλαμψία. Εγώ απ' την υπόταση θα πάω! Δε ξέρω πραγματικά. Έχει κάποια άλλη κοπέλα τόσο χαμηλή πίεση; Επίσης υπάρχει κάποια που παίρνει Σαλοσπιρ και κάνει τις innohep  να τη ρωτήσω κάτι για τη δοσολογία;

Και εγω τοσο την εχω την πιεση.. στην χαμηλη δεν ανησυχουμε μονο οταν ειναι υψηλη.. εγω παιρνω παιδικη ασπιρινη μια μερα ναι μια μερα οχι.. στην αρχη επαιρνα καθε μερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...