Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Despoina31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είχα πάει σήμερα στο γιατρό! 280 γρ η μικρή, είναι τέλεια μου είπε, όλα καλά και νορμάλ, και κλείσαμε 20/6 για την β επιπέδου :) στο 3d υπέρηχο μας γύρισε πλάτη οπότε δεν καταφέραμε να δούμε καλά το προσωπάκι :lol:

Τελεια νέα!εγώ εχω 13 Ιουλίου β επιπεδου

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 50 λεπτά , Despoina31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είχα πάει σήμερα στο γιατρό! 280 γρ η μικρή, είναι τέλεια μου είπε, όλα καλά και νορμάλ, και κλείσαμε 20/6 για την β επιπέδου :) στο 3d υπέρηχο μας γύρισε πλάτη οπότε δεν καταφέραμε να δούμε καλά το προσωπάκι :lol:

Χαχα..ποσο εβδομαδων εισαι; Εδω που μενω κανουν πολυ αργοτερα το 3d

Link to comment
Share on other sites

On 22/5/2022 at 7:23 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

Εμένα οι εμετοί συνεχίζονται,με συχνότητα 5-6 φορές τη μέρα. Ήμουν χειρότερα,έφτανα μέχρι και δώδεκα εμετούς τη μέρα..Ακόμα αναγουλιαζω και μόνο στη σκέψη κάποιων φαγητών και γενικά οι στομαχικες διαταραχές δεν έχουν σταματήσει..Πολύ φοβάμαι ότι θα παει έτσι μέχρι να γεννήσω,ελπίζω να βγω λαθος..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

Χαχα..ποσο εβδομαδων εισαι; Εδω που μενω κανουν πολυ αργοτερα το 3d

Εμένα έχει και 4d ο γιατρός και μου κάνει απ την 8η βδομάδα και 3d και 4d...άσχετο που εγώ δεν βλέπω ακόμα και τώρα πρόσωπο χαχχααχ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια στις κουβέρτες αγκαλιάς έχει διάφορες. Πικέ, βαμβακερες, Φλις.... Ποιες είναι πιο βολικές;  Επίσης στα φανελάκια του μωρού είναι καλύτερο να πάρω μακρυμάνικα ή κοντομανικα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια στις κουβέρτες αγκαλιάς έχει διάφορες. Πικέ, βαμβακερες, Φλις.... Ποιες είναι πιο βολικές;  Επίσης στα φανελάκια του μωρού είναι καλύτερο να πάρω μακρυμάνικα ή κοντομανικα;

Ειχα παρει μια πικε και μια φλις! Η πικε ηταν για πιο ζεστες μερες!! Αργοτερα απεκτησα ακομη μια φλις γιατι του αρεσε η υφη! Οσο για φανελακια ειναι αναλογα Πχ τα ξαδέρφια μας στο χωριο σε μονοκατοικια φορουσαν χωρις γκρινια μακρυμανικο φανελακι! Ο γιος μου ζεσταινεται απο τη μερα που γεννηθηκε οποτε κοιτουσα ειδικα ως νεογεννητο να μην τον ντυνω παραπανω απο οσο αισθανοταν ανετα! Μακρυμανικο δεν εβαλε ποτε! Κοντομανικα και αμανικα! 

  • Ευχαριστώ 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια στις κουβέρτες αγκαλιάς έχει διάφορες. Πικέ, βαμβακερες, Φλις.... Ποιες είναι πιο βολικές;  Επίσης στα φανελάκια του μωρού είναι καλύτερο να πάρω μακρυμάνικα ή κοντομανικα;

Η φλις προκαλούν στατικό ηλεκτρισμό και η πικε είναι για καλοκαίρι. Προτείνω 100% βαμβάκι. Φανελακια κοντομανικα για να μην σκάσει. Σκέψου ότι η ιδανική θερμοκρασία είναι 20-22 βαθμούς

  • Ευχαριστώ 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ελλάκι είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Έχει γεννήσει κάποια ή πρόκειται να γεννήσει στο Ιασώ; Έχουμε καμια πληροφορία απο εμπειρίες γενικα;

Εγώ θα γεννήσω εκεί αλλά δεν ξέρω τίποτα ακόμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Έχει γεννήσει κάποια ή πρόκειται να γεννήσει στο Ιασώ; Έχουμε καμια πληροφορία απο εμπειρίες γενικα;

Γέννησα εγώ στο ιασω τον Ιούλιο του 2021&τωρα που είμαι πάλι έγκυος εκεί θα γεννήσω με το καλο..

Εγω έμεινα πολύ ευχαριστημένη, βέβαια είμαι από επαρχία και δεν έχουμε εδώ ιδιωτικό μαιευτήριο και το συγκρίνω με το δημόσιο. Πάντως έμεινα σε 3κλινο,ημουν μόνο με τον σύζυγό λογω κοβιντ αλλά δεν χρειαζόμουν κπ άλλο. Οι μαιες εκεί ήταν εξυπηρετικότατες και ευγενικές. Περα από νυχτικακια για εσενα&ειδη προσωπικής υγιεινής (οδοντοβουρτσα, κλπ) τα άλλα στα παρέχει το ιασω. 

Τι συγκεκριμένο θες να ρωτήσεις?  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Despoina31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είχα πάει σήμερα στο γιατρό! 280 γρ η μικρή, είναι τέλεια μου είπε, όλα καλά και νορμάλ, και κλείσαμε 20/6 για την β επιπέδου :) στο 3d υπέρηχο μας γύρισε πλάτη οπότε δεν καταφέραμε να δούμε καλά το προσωπάκι :lol:

Στις πόσες εβδομάδες είστε 280 γραμμάρια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα  κοριτσια τι κάνετε; εγω εχω φρικτο πονοκεφαλο! Πηρα χτες 2 ντεπον μαζι και ειναι σαν να μην  περασε ποτε!! Προσπαθω να αποφευγω τα πολλα φαρμακα αλλα νιωθω οτι δεν θα αντεξω να μην παρω ξανα! Εσεις παιρνετε ντεπον στην εγκυμοσυνη; η γιατρος μου το επιτρεπει! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , nairobi είπε:

Καλησπερα  κοριτσια τι κάνετε; εγω εχω φρικτο πονοκεφαλο! Πηρα χτες 2 ντεπον μαζι και ειναι σαν να μην  περασε ποτε!! Προσπαθω να αποφευγω τα πολλα φαρμακα αλλα νιωθω οτι δεν θα αντεξω να μην παρω ξανα! Εσεις παιρνετε ντεπον στην εγκυμοσυνη; η γιατρος μου το επιτρεπει! 

Και μένα μου επιτρέπει ένα 1000 ,έχει χρειαστει να παρω 2 μέχρι τώρα γιατί και γω τότε δεν μπορούσα να κοιμηθώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...