Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγω κοντεύω τα +6 αλλά ειλικρινά, δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω! Και οι τιμές του θυρεοειδους επανήλθαν στο 0,8. Ελπίζω να αυξάνεται απλα πιο αργά και σταθερά τώρα. Έκανα και το πρώτο μου μπανακι, πολύ περίεργη αίσθηση με την κοιλίτσα! Ήταν στην παρέα μια κοπέλα 8,5 μηνών και η κοιλιές μας δεν απείχαν πολύ σε μέγεθος, να δω που θα φτάσει η μπαλίτσα μου! 

Ερώτηση! 21 εβδομάδων είμαστε τελευταία εβδομάδα 5ου ή 1η 6ου? Με έχουν μπερδέψει οι εφαρμογές, ο,τι να'ναι μετράει η κάθε μια..

Καλησπέρα κορίτσι μου τελος 5ου μήνα! 

22-26 ο 6ος μηνας (είναι μια εβδομάδα παραπάνω) 

27-30 ο 7ος μήνας 

31-35 ο 8ος μηνας 

36-40 ο 9ος μηνας 

αν κάνω λαθος διορθώστε με 


είναι περίεργη η αίσθηση οντως…

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου τελος 5ου μήνα! 

22-26 ο 6ος μηνας (είναι μια εβδομάδα παραπάνω) 

27-30 ο 7ος μήνας 

31-35 ο 8ος μηνας 

36-40 ο 9ος μηνας 

αν κάνω λαθος διορθώστε με 


είναι περίεργη η αίσθηση οντως…

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Ναι εχεις δίκιο με τα φρούτα! Εγώ γενικά τα γλυκά δε τα θέλω! Κ το απόγευμα τρώω τα φρούτα μου όταν θέλω κάτι εκτός φαγητού! 
 

και τώρα γιατι πρέπει να περιμένεις 15 ημερες; 

Άμα σου πω ότι πήγα αγόρασα παγωτο μήπως και θέλω με πιάσει η λιγούρα και ούτε που έφαγα; Τα αγόρασα αρχεσ Καλοκαιριού κ έχουμε 15Αυγουστο φαντάσου Χαχα εγώ αντιθέτως με είχε πιάσει η λιγούρα για πατατάκια κ τέτοια! Κ ευτυχως πλέον το περιορίζω! Λεω κ στον άντρα μου μην αγοράζεις γιατί άμα τα δω θα τα φάω χαχαχαχα

Πλέον αναλαμβάνουν οι γενετιστές.. Κάναμε αιματολογικες εγώ και ο άντρας μου, τις οποίες πρέπει να αναλύσουν σε βάθος. Αν κάποιος από τους δύο φέρει τη μετάλλαξη στον καρυοτυπο του, τότε πιθανά να μην έχουμε πρόβλημα. Αλλά η μέχρι τώρα βιβλιογραφία, δεν είναι με το μέρος μας..! Θα δούμε. Μετά θα πρέπει να το δουν σε ειδικά εργαστήρια κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε την Β επιπεδου σήμερα. Αγόρι επίσημα :wub:

ολα τέλεια, ακόμη και η μητριαιες μου είναι είναι καλά.(στην αυχενική είχαν αντίσταση και οι δυο) Κάνει όντως δουλειά η ασπιρίνη! Και ο πλακούντας μου από κάτω οπίσθιος που ήταν, τώρα γράφει οπίσθιος υψηλός. Τον τράχηλο μου τον μέτρησε κολπικά και είναι 4,1. 
 

το μωρο είναι 363 γραμμάρια και δεν μας άφηνε να το βγάλουμε μια 3D, είχε τα χέρια στα μουτρα του συνέχειαα :wacko: από εκεί που κουνιέται μόνιμα εδώ και 2 εβδομάδες, σήμερα δεν έπαιρνε τις μπουνιές του από τα μουτρα (πείσμα γαϊδουριου) 

20και4 είμαι σήμερα 

Εύχομαι σε όλες καλα αποτελέσματα ❤️

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Κάναμε την Β επιπεδου σήμερα. Αγόρι επίσημα :wub:

ολα τέλεια, ακόμη και η μητριαιες μου είναι είναι καλά.(στην αυχενική είχαν αντίσταση και οι δυο) Κάνει όντως δουλειά η ασπιρίνη! Και ο πλακούντας μου από κάτω οπίσθιος που ήταν, τώρα γράφει οπίσθιος υψηλός. Τον τράχηλο μου τον μέτρησε κολπικά και είναι 4,1. 
 

το μωρο είναι 363 γραμμάρια και δεν μας άφηνε να το βγάλουμε μια 3D, είχε τα χέρια στα μουτρα του συνέχειαα :wacko: από εκεί που κουνιέται μόνιμα εδώ και 2 εβδομάδες, σήμερα δεν έπαιρνε τις μπουνιές του από τα μουτρα (πείσμα γαϊδουριου) 

20και4 είμαι σήμερα 

Εύχομαι σε όλες καλα αποτελέσματα ❤️

Πολύ καλά νέα!! Συγχαρητήρια!! Δε πειράζει μπορεί να σου βρει καμία φωτό ο γιατρος σου! Κ εμεις θελαμε χθες να βγάλουμε καμία φατσούλα αλλά μας είχε γυρισμένη την πλάτη όλη την ώρα κοιμόταν! 
 

κορίτσια σας είπε για καμπύλη σακχάρου; Εμένα σε 4 εβδομαδες μου είπε να την κάνω μαζί με κάτι αλλες εξετάσεις αίματος κ να τα πάω όλα τα αποτελέσματα μετά σε 2-3 ημερες στο ραντεβού μου! 
 

επισης πονάτε κ εσείς τη μέση σας όταν ξυπνάτε; Εγώ δεν ξέρω πως να κοιμηθώ πλέον δεν έχω μεγάλη κοιλια αλλά πέφτω στο δεξί πλευρό δε βολεύομαι γιατί ποτέ δεν κοιμόμουν έτσι, πέφτω από το αριστερό σαν να με πονάει η κοιλια μου πέφτω ανάσκελα είναι χειρότερο για τη μέση! Έχω και μαξιλάρι στα πόδια…χθες που το συζήτησα μου είπε περπάτημα (αλλά δε μπορώ μέσα στη ζέστη), πιλάτες (έκλεισε για διακοπες το γυμναστήριο που πήγαινα), κ κολύμπι που τώρα π είμαι με άδεια πάω καθημερινά! Κ αν πονάω κ δεν αντέχω να πάρω παυσίπονο! Κ λίγο να της κάνω μασαζ με κάτι αλοιφές που μου εγραψε! Και υπομονή μου είπε γιατί ακόμα είμαστε στα μισα…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 11/8/2022 at 9:42 ΜΜ, Irenesirene είπε:

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, το πρόβλημα του τραχήλου φάνηκε στην κολπική εξέταση, οπότε μην σε τρομάζει.. Είναι για την ασφάλεια σας! 

Εμένα τα νέα είναι σχετικά κακά, αλλά θα το ξέρουμε σε 15 μέρες. Ευτυχώς που έκανα την αμνιοπαρακεντηση.. Έχει μια μετάλλαξη, που δεν είναι πολύ καταγεγραμμενη.. Και σχετίζεται με πολύ σοβαρά προβλήματα. Ίσως χρειαστεί να κάνω διακοπή κύησης. Να προσέχετε και να σκέφτεστε πάντα το καλύτερο για τα μικρακια. Ευτυχώς, η επιστήμη έχει εξελιχθεί πολύ. Πιθανά να τα πούμε σε δεκαπέντε μέρες.. Στείλτε θετική ενέργεια! 

Ολόψυχα σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

Πλέον αναλαμβάνουν οι γενετιστές.. Κάναμε αιματολογικες εγώ και ο άντρας μου, τις οποίες πρέπει να αναλύσουν σε βάθος. Αν κάποιος από τους δύο φέρει τη μετάλλαξη στον καρυοτυπο του, τότε πιθανά να μην έχουμε πρόβλημα. Αλλά η μέχρι τώρα βιβλιογραφία, δεν είναι με το μέρος μας..! Θα δούμε. Μετά θα πρέπει να το δουν σε ειδικά εργαστήρια κλπ. 

Κατάλαβα…κορίτσι μου τι να πω! Απλά να μη χάσεις την ελπιδα σου! Ο θεός είναι μεγαλος και θα ανάψουμε ένα κερασάκι για σας στην Παναγίτσα την Δευτέρα!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα κοριτσια με τις φουσκωμένες κοιλιτσες. 

Δεν καταλαβαίνω ούτε από διακοπές, ούτε από Κυριακές, εφτά με εφταμιση βαριά είμαι στο πόδι χωρίς απαραίτητα να έχω χορτάσει τον ύπνο μου. 

Και τελευταίες μέρες πραγματικά σκυλοπειναω ανεξάρτητα από το τι διατροφικό όργιο μπορεί να έχει προηγηθεί το βράδυ. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ολετ είπε:

Καλή σας ημέρα κοριτσια με τις φουσκωμένες κοιλιτσες. 

Δεν καταλαβαίνω ούτε από διακοπές, ούτε από Κυριακές, εφτά με εφταμιση βαριά είμαι στο πόδι χωρίς απαραίτητα να έχω χορτάσει τον ύπνο μου. 

Και τελευταίες μέρες πραγματικά σκυλοπειναω ανεξάρτητα από το τι διατροφικό όργιο μπορεί να έχει προηγηθεί το βράδυ. 

Καλημέρα. Συμπάσχω στο ξύπνημα αλλά εγώ λόγω του γιου μου που εκείνος αποφασίζει πότε θα ξυπνήσουμε. 7-7.45 ξυπνάει οπότε και διακοπές που ειμαστε δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά. Κι εγώ πεινάω πολύ και δεν θέλω να πάρω πάλι 17 κιλά όπως στην 1η μου εγκυμοσυνη. +5.5 ως τωρα....σε καλο δρομο δεν ειμαι. Πραγματικά όμως πειναω,εχω σταματησει και το τσιγαρο οποτε δε σηκωνω πολλες ακομα στερησεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Επίσης ξυπνάω νωρίς κι εγώ το πρωί το πολύ μέχρι τις 8:30 θα έχω σηκωθεί. Κι η πλάκα είναι ότι σηκώνομαι για τουαλέτα και μετά το μάτι δεν κλείνει. Ποιος εγώ; Που κοιμόμουν όταν μπορούσα μέχρι το μεσημέρι. Πλέον δεν δουλεύω κι έχω βγει εντελώς εκτός προγράμματος.

Άλλο θέμα τώρα... Το φαγητό και γενικότερα λιγούρες. Τρώω λιγότερο απ' ότι έτρωγα πριν την εγκυμοσύνη, έχω καθημερινά καούρες περίπου απ' τη 10η βδομάδα (δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση), λιγούρες δεν έχω καθόλου, δεν έχω ζηλέψει τίποτα περίεργο για να φάω, ο άντρας μου δε... κάνει σαν έγκυος και καταβροχθίζει ότι υπάρχει χαχαχα. Μου κάνει συμπαράσταση λέει! :P

Διακοπές δεν έχει φέτος, κάνουμε μετακόμιση, βρήκαμε σπίτι επιτέλους μετά από δυόμιση χρόνια (απίστευτο!) και όπως καταλαβαίνετε, τρέχουμε και δεν φτάνουμε. Όχι εγώ δηλαδή, οι υπόλοιποι που βοηθάνε, εγώ στην καρέκλα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Εγω εχω ζητήσει μόνο 2 φαγητά που σιχαίνομαι να φάω, γίγαντες και γεμιστά! Έφυγα για διακοπές την Πέμπτη με +5,5 κιλά και ποιος ξέρει με πόσα θα γυρίσω! 

Ξυπνάω κι εγώ αχάραγα, και κάνω γενικότερα άστατο ύπνο γιατί σηκώνομαι 3 φορές για τουαλέτα.. και μου λένε όλοι κοιμήσου τώρα που μπορείς! Παιδιά, δεν γίνεται, απλά!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγω εχω ζητήσει μόνο 2 φαγητά που σιχαίνομαι να φάω, γίγαντες και γεμιστά! Έφυγα για διακοπές την Πέμπτη με +5,5 κιλά και ποιος ξέρει με πόσα θα γυρίσω! 

Ξυπνάω κι εγώ αχάραγα, και κάνω γενικότερα άστατο ύπνο γιατί σηκώνομαι 3 φορές για τουαλέτα.. και μου λένε όλοι κοιμήσου τώρα που μπορείς! Παιδιά, δεν γίνεται, απλά!!!

Ποσό δίκιο εχεις με τον ύπνο! Κ εγώ κάνω γενικά άστατο κ οταν ξυπνήσω δύσκολα με ξανά παίρνει ο ύπνος αυτό το είχα πάντα! Ξυπνάω για τουαλέτα κ εγώ κάπου στις 3 φορες δε βολεύομαι στο κρεβάτι κάθε πρωί με πονάει η μέση μου λες και κοιμήθηκα σε σανίδι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι! 
 

εγω κορίτσια δεν έχω πεθυμισει τίποτα από φαγητό, το κρέας και τα γλυκά είναι το μόνα που απεχθάνομαι δεν μπορώ να τα βάλω στο στόμα μου! Κ η όρεξη μου είναι ακριβώς η ίδια οπως κ πριν! Απλά καμία φορά μπορεί να μη με ικανοποιήσει το πρωινό κ να θέλω ακόμα κάτι αυτό με ξεκίνησε πριν καμία εβδομάδα…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, να ρωτήσω κάτι? Τα κιλά που λέτε ότι πήρατε, είναι πλας από την αρχή της εγκυμοσύνης? Από αυτά που ήσασταν αρχικά? Γιατί εγώ στην αρχή έχασα κιλά και τώρα πλησιάζω αυτά που ήμουν πριν μείνω έγκυος.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Irenesirene είπε:

Ρε σεις, να ρωτήσω κάτι? Τα κιλά που λέτε ότι πήρατε, είναι πλας από την αρχή της εγκυμοσύνης? Από αυτά που ήσασταν αρχικά? Γιατί εγώ στην αρχή έχασα κιλά και τώρα πλησιάζω αυτά που ήμουν πριν μείνω έγκυος.. 

Ναι + είναι…εσυ ακόμα είσαι - χαχαχα είχα χάσει κάποια στην αρχή

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχασα 4 κιλά στην αρχή γιατί είχα αναγούλες και δύσκολα έτρωγα... μέχρι στιγμής   έχω κρατήσει  τα -4. Στην πρώτη εγκυμοσύνη  πήρα 12 στην 2η  5-6  τώρα είμαι μείον ακόμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...