Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, Annie4 είπε:

Γλυκια μου μη φοβασαι!!! Ο γιος μου ειχε κολλησει απο εμενα το Α στελεχος κιολας οταν ηταν 10μηνων και ειλικρινα ακομα κ τοτε δεν ανησυχουσαν οι γιατροι, ως και νοσοκομειο ειχαμε παρει τηλ. Ειλικρινα ξερω πολλα μωρα που το περασαν, ακομα κι ενα βρεφακι 3εεβδομαδων. Μη μου αγχωνεσαι, πλεον δεν ειναι τοσο επικινδυνος ο κοβιντ. Χαλαρωσε, θα δεις πως θα ειστε ολοι ενταξει.

 

Να σε ρωτησω....νιωθεις το μωρο στην κοιλια; εχω την πεποιθηση οτι το αισθανομαι εδω και 2μερες και πραγματι λενε στη 2η εγκυμοσυνη το νιωθεις νωριτερα απο την 1η

Ναι ρε συ το έχω ακούσει ειδικά τά παιδάκια δεν το περνάνρ βαριά αλλά όταν σου συμβαίνει φοβάσαι! Σήμερα θα ξανακάνω κι εγώ τεστ αλλά να σου πω την αλήθεια κάπως πιο ήρεμη είμαι , τι κακό να γίνει δηλαδή. Έχω κάποια συμπτώματα κι εγώ και το μωρό όπως και ο άντρας μου αλλά είναι σαν το συνάχι. Ο άντρας μου που είναι ήδη θετικός ούτε πυρετό δεν έχει.

Να σου πω την αλήθεια που και που νιώθω κάτι αλλά έλεγα δεν μπορεί ιδέα μου είναι, δεν γίνεται τόσο νωρίς. Λες; Θύμησε μου πόσο είσαι εσύ; Εγώ 14 εβδομάδων  αλλά έχω νιώσει κάτι εδώ και λίγες μέρες. Όχι κάθε μέρα βέβαια. Το έχω νιώσει δύο τρεις φορές νομίζω.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , Christina++ είπε:

Καλησπέρα!

Να καταθέσω και εγώ τη δική μου εμπειρία!Έκανα την Αυχενική στις 12 εβδομαδες ακριβώς,υπερηχογραφικα όμως "διορθωθηκε"στις 12 και 4 ημέρες.Η Αυχενική διαφάνεια βρέθηκε 2.5 που ακούγεται οκ,ο εμβρυομητρικος όμως είπε ότι είναι ανεβασμένη και ότι δεν πρόκειται για απόλυτο αριθμο(Αυτό που νόμιζα και εγώ <3.5 είναι οκ)αλλά σε συνάρτηση με την εβδομάδα κυησης..Το ρινικό ορατό,η καρδιακή ανατομία και λειτουργία άριστη και οι πιθανότητες για τρίχωμα 21 με αυτην την αυχενικη διαφανεια από το  1/41 .

Τρείς μέρες αργότερα και  μετά τις αιμαιτολογικες,τροποποιημένη πιθανοτητα 1/811.

Μου συστήθηκε περαιτέρω διερεύνηση και προτίμησα την nipt,και επειδή δεν υπάρχει επικινδυνότητα,κυρίως όμως επειδή μπορούσα να την κάνω συντομότερα από την αμνιοπαρακεντηση.

@QueenΑυτό που θέλω κυρίως να πω είναι ότι είναι πιθανό το ποσοστό 1/5 , οτι το πάχος της αυχενικής δεν είναι απόλυτος αριθμός και ότι υπάρχει η πιθανότητα να "φτιαξει" αρκετά το ποσοστό με την αιματολογικη και σου εύχομαι ετσι ακριβώς να γίνει!Θεωρώ δεδομένο ότι θα σου ζητήσουν να κάνεις και περαιτέρω εξετάσεις,να είσαι προετοιμασμένη και να έχεις πολλή υπομονή:)

Κορίτσι μου αν επιτρέπεται πόσο καιρό έκανε να σου βγει η νιπτ 

Και τι ποσοστό σου έδειξε;;

Και εγώ περιμένω αποτελέσματα της νιπτ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ellidr είπε:

Κορίτσι μου αν επιτρέπεται πόσο καιρό έκανε να σου βγει η νιπτ 

Και τι ποσοστό σου έδειξε;;

Και εγώ περιμένω αποτελέσματα της νιπτ

Δυστυχώς δεν έχει βγει ακόμη.. την έκανα και σχετικά αργά,ακολουθώντας την οδηγία των γιατρών,ώστε να έχει αρκετό ποσοστό εμβρυικυ DNA και να είναι έγκυρη.. 

Έκανα το panorama το πλήρες πακέτο και μου είπαν 2 εβδομάδες,αλλά ότι σε μερικές περιπτώσεις υπάρχουν και καθυστερησεις.. :((

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Christina++ είπε:

Δυστυχώς δεν έχει βγει ακόμη.. την έκανα και σχετικά αργά,ακολουθώντας την οδηγία των γιατρών,ώστε να έχει αρκετό ποσοστό εμβρυικυ DNA και να είναι έγκυρη.. 

Έκανα το panorama το πλήρες πακέτο και μου είπαν 2 εβδομάδες,αλλά ότι σε μερικές περιπτώσεις υπάρχουν και καθυστερησεις.. :((

Στις πόσες βδομάδες την έκανες;;

Εγώ έχω το αντίθετο ενώ μου έβγαλε στην αυχενική 1/1365 τροποποιημένη 

Το pappa μου το ανέβασε 1/118 

Οι γιατροί μου λένε λόγω ηλικίας είμαι στα 41 και δεν ανησυχουν αλλά όσο να ναι μια ανυπομονησία την έχω 

Εμένα τον έστειλαν Αμερική και θέλει λέει γύρω στις 3 βδομάδες 13+1 μου πήραν αίμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ellidr είπε:

Στις πόσες βδομάδες την έκανες;;

Εγώ έχω το αντίθετο ενώ μου έβγαλε στην αυχενική 1/1365 τροποποιημένη 

Το pappa μου το ανέβασε 1/118 

Οι γιατροί μου λένε λόγω ηλικίας είμαι στα 41 και δεν ανησυχουν αλλά όσο να ναι μια ανυπομονησία την έχω 

Εμένα τον έστειλαν Αμερική και θέλει λέει γύρω στις 3 βδομάδες 13+1 μου πήραν αίμα 

Στις 15 εβδομάδες την έκανα!

Εγώ είμαι στα 42,δεν ήταν ιδιαίτερα ανήσυχοι οι γιατροί,άκουσα ατάκες του στυλ"για την ηλικία σου τα αποτελέσματα είναι καλα,όμως δε γίνεται να μην προτείνουμε περαιτέρω διερευνηση"

Το δικό μου δείγμα έφυγε Κύπρο..

Προφανώς και έχουμε αγωνία,ενώ να φανταστείς ακόμη δεν μπορώ να το χαρώ,και το χω μοιραστεί με ελάχιστο κόσμο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Christina++ είπε:

Στις 15 εβδομάδες την έκανα!

Εγώ είμαι στα 42,δεν ήταν ιδιαίτερα ανήσυχοι οι γιατροί,άκουσα ατάκες του στυλ"για την ηλικία σου τα αποτελέσματα είναι καλα,όμως δε γίνεται να μην προτείνουμε περαιτέρω διερευνηση"

Το δικό μου δείγμα έφυγε Κύπρο..

Προφανώς και έχουμε αγωνία,ενώ να φανταστείς ακόμη δεν μπορώ να το χαρώ,και το χω μοιραστεί με ελάχιστο κόσμο.. 

Ναι κ εμένα αυτό μου είπαν ότι η ηλικία μου φταίει που ανεβαίνουν τα ποσοστά 

Αυτά τα ποσοστά θα μας φάνε 

Τι να κάνουμε υπομονή αφού οι γιατροί είναι καθησυχαστικοι δε φοβάμαι 

Τι ίδιο και εσύ 

Πόσο ήταν η αυχενική σου ;; Εμένα ήταν 2

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ellidr είπε:

Ναι κ εμένα αυτό μου είπαν ότι η ηλικία μου φταίει που ανεβαίνουν τα ποσοστά 

Αυτά τα ποσοστά θα μας φάνε 

Τι να κάνουμε υπομονή αφού οι γιατροί είναι καθησυχαστικοι δε φοβάμαι 

Τι ίδιο και εσύ 

Πόσο ήταν η αυχενική σου ;; Εμένα ήταν 2

2.5 ήταν,από εκεί ξεκίνησαν όλα *)

Υπομονή βέβαια.. και ψυχραιμία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Ναι ρε συ το έχω ακούσει ειδικά τά παιδάκια δεν το περνάνρ βαριά αλλά όταν σου συμβαίνει φοβάσαι! Σήμερα θα ξανακάνω κι εγώ τεστ αλλά να σου πω την αλήθεια κάπως πιο ήρεμη είμαι , τι κακό να γίνει δηλαδή. Έχω κάποια συμπτώματα κι εγώ και το μωρό όπως και ο άντρας μου αλλά είναι σαν το συνάχι. Ο άντρας μου που είναι ήδη θετικός ούτε πυρετό δεν έχει.

Να σου πω την αλήθεια που και που νιώθω κάτι αλλά έλεγα δεν μπορεί ιδέα μου είναι, δεν γίνεται τόσο νωρίς. Λες; Θύμησε μου πόσο είσαι εσύ; Εγώ 14 εβδομάδων  αλλά έχω νιώσει κάτι εδώ και λίγες μέρες. Όχι κάθε μέρα βέβαια. Το έχω νιώσει δύο τρεις φορές νομίζω.

Και εγω οχι καθε μερα. Εγω ειμαι 12+4

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια εμείς ολοκληρώσαμε την αυχενική και περιμένουμε τις εξετάσεις από το αίμα η γυναικολόγος από αυτά που είδε ήταν όλα φυσιολογικά.μας είπε ότι είδε και τι φύλλο αλλά εμείς θέλουμε να κάνουμε πάρτυ έκπληξη για το φύλλο οπότε δεν μας το ανακοίνωσε.Αυτο που με προβλημάτισε είναι ότι μου είπε ότι ο πλακούντας μου είναι πολύ χαμηλά και επιπωματικος και ότι θα έχω δύσκολη γεννά με αιμορραγίες και τέτοια και ότι πρέπει να προσέχω πολύ για τυχόν αιμορραγίες από τώρα .Από ότι διάβασα αυτό αλλάζει όσο περνάει ο καιρός αλλά αυτή δεν μου έδωσε ελπίδες ότι θα αλλάξει έχετε παρόμοιες εμπειρίες ::;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αθανασία Ι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εμείς ολοκληρώσαμε την αυχενική και περιμένουμε τις εξετάσεις από το αίμα η γυναικολόγος από αυτά που είδε ήταν όλα φυσιολογικά.μας είπε ότι είδε και τι φύλλο αλλά εμείς θέλουμε να κάνουμε πάρτυ έκπληξη για το φύλλο οπότε δεν μας το ανακοίνωσε.Αυτο που με προβλημάτισε είναι ότι μου είπε ότι ο πλακούντας μου είναι πολύ χαμηλά και επιπωματικος και ότι θα έχω δύσκολη γεννά με αιμορραγίες και τέτοια και ότι πρέπει να προσέχω πολύ για τυχόν αιμορραγίες από τώρα .Από ότι διάβασα αυτό αλλάζει όσο περνάει ο καιρός αλλά αυτή δεν μου έδωσε ελπίδες ότι θα αλλάξει έχετε παρόμοιες εμπειρίες ::;;

Καλησπέρα κορίτσι μου! Ναι, έχει συμβεί σε εμένα. Πράγματι, είχα συνέχεια αιμορραγίες, από την αρχή που δεν οφειλονταν σε τίποτα παθολογικο. Αυτό συμβαίνει γιατί ο πλακούντας είναι ένα αγγειοβριθές όργανο και όπως πιέζεται αιμορραγει. Οπότε ναι, μια επιπλέον ξεκούραση και προσοχή την χρειάζεσαι. Επίσης, όπως μεγαλώνει η κοιλίτσα μας συνήθως ένας πλακούντας που είναι χαμηλός ανεβαίνει κάπως προς τα επάνω. Ο επιπωματικος από τόσο νωρίς όμως δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να ανέβει ολόκληρος ώστε να απελευθερωθει ο γενετικός σωλήνας. Σε περίπτωση επιπωματικου κάνουν απαραίτητα καισαρική και όλα καλά, δεν κατάλαβα γιατί σου είπαν ότι θα έχεις δύσκολη γέννα! Να σας πάνε όλα καλά εύχομαι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Ναι, έχει συμβεί σε εμένα. Πράγματι, είχα συνέχεια αιμορραγίες, από την αρχή που δεν οφειλονταν σε τίποτα παθολογικο. Αυτό συμβαίνει γιατί ο πλακούντας είναι ένα αγγειοβριθές όργανο και όπως πιέζεται αιμορραγει. Οπότε ναι, μια επιπλέον ξεκούραση και προσοχή την χρειάζεσαι. Επίσης, όπως μεγαλώνει η κοιλίτσα μας συνήθως ένας πλακούντας που είναι χαμηλός ανεβαίνει κάπως προς τα επάνω. Ο επιπωματικος από τόσο νωρίς όμως δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να ανέβει ολόκληρος ώστε να απελευθερωθει ο γενετικός σωλήνας. Σε περίπτωση επιπωματικου κάνουν απαραίτητα καισαρική και όλα καλά, δεν κατάλαβα γιατί σου είπαν ότι θα έχεις δύσκολη γέννα! Να σας πάνε όλα καλά εύχομαι! 

Εμένα γράφει στο χαρτι της αυχενικής «πλακούντας: κάτω οπίσθιο». Δεν μου ανέφερε κάτι. Αυτό είναι το ίδιο με αυτο που λέτε; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Εμένα γράφει στο χαρτι της αυχενικής «πλακούντας: κάτω οπίσθιο». Δεν μου ανέφερε κάτι. Αυτό είναι το ίδιο με αυτο που λέτε; 

Ο οπίσθιος πλακούντας είναι μια χαρά θέση, οσο για το κάτω, είναι πολύ νωρίς ακόμα για να σου πει κάτι ο γιατρός, με την έννοια ότι μπορεί να ανέβει όπως μεγαλώνει η κοιλίτσα. Στην Β επιπέδου θα έχει καθαρή εικόνα. Της κοπέλας είναι από τώρα επιπωματικος, γιαυτό και την ενημέρωσε ο γιατρός. Εσένα σου είπε αν είναι επιχειλιος, παραχειλιος ή επιπωματικος (προδρομικος)? Από τα 3, μόνο το τρίτο είναι σχεδόν βέβαιη καισαρική. Τα άλλα αν ανέβουν δεν υπάρχει θέμα. Ωστόσο, ένας πλακούντας σε χαμηλή θέση θέλει προσοχή αλλά όχι και κάτι που ούτως ή άλλως δεν θα έκανες φυσιολογικά, δλδ όχι βάρη, να μην σκύβεις κλπ. Αν χρειαζόταν κάποια ιδιαίτερη αντιμετώπιση θεωρώ θα στο έλεγαν. Εμένα δλδ μου τα είχαν πει όλα αυτά στην αυχενική τότε, έτσι τα γνωρίζω! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Εμένα γράφει στο χαρτι της αυχενικής «πλακούντας: κάτω οπίσθιο». Δεν μου ανέφερε κάτι. Αυτό είναι το ίδιο με αυτο που λέτε; 

Και εγω το ιδιο εχω και οντως μου ειπε απλα προσεχουμε λιγο τις κινησεις μας ωσπου να ανεβει. Και στην 1η εγκυμοσυνη μου το ιδιο μου ειχαν πει, πραγματι στην πορεια ανεβηκε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Ο οπίσθιος πλακούντας είναι μια χαρά θέση, οσο για το κάτω, είναι πολύ νωρίς ακόμα για να σου πει κάτι ο γιατρός, με την έννοια ότι μπορεί να ανέβει όπως μεγαλώνει η κοιλίτσα. Στην Β επιπέδου θα έχει καθαρή εικόνα. Της κοπέλας είναι από τώρα επιπωματικος, γιαυτό και την ενημέρωσε ο γιατρός. Εσένα σου είπε αν είναι επιχειλιος, παραχειλιος ή επιπωματικος (προδρομικος)? Από τα 3, μόνο το τρίτο είναι σχεδόν βέβαιη καισαρική. Τα άλλα αν ανέβουν δεν υπάρχει θέμα. Ωστόσο, ένας πλακούντας σε χαμηλή θέση θέλει προσοχή αλλά όχι και κάτι που ούτως ή άλλως δεν θα έκανες φυσιολογικά, δλδ όχι βάρη, να μην σκύβεις κλπ. Αν χρειαζόταν κάποια ιδιαίτερη αντιμετώπιση θεωρώ θα στο έλεγαν. Εμένα δλδ μου τα είχαν πει όλα αυτά στην αυχενική τότε, έτσι τα γνωρίζω! 

Όχι δεν μου ανέφερε τίποτα από τα τρία. Γενικά δεν μου μίλησε καθόλου για τον πλακούντα. Ίσως μου αναφέρει κάτι ο γιατρός στο ραντεβού. Να σε ρωτήσω, μήπως λόγω χαμηλού τραχήλου πρέπει να σταματήσω και τις επαφές; Γνωρίζεις; 

Εντωμεταξύ ρε κορίτσια εγώ σκύβω συχνά γιατί όλο και κάτι θέλω να πιάσω που είναι χαμηλά κτλ. Λυγίζω γόνατα και σκύβω. Είναι κακό; Πρέπει να το κόψω; Ο γιατρός για σκύψιμο δεν μου έχει αναφέρει ποτε τίποτα… 

Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2022 at 4:17 ΜΜ, Sisii είπε:

Ναι, με πήρε τηλέφωνο σήμερα το πρωί. Μου είπε ότι είναι πιθανότητες αυτά και βγήκαν από διάφορα πράγματα τα οποία θα παρακολουθούμε στενά. Ξεκινάω ασπιρίνη (σαλοσπιρ μου την είπε) κάθε βράδυ για πρόληψη... Είμαι λίγο χάλια απο χθες, ελπίζω να είμαι υπερβολική...

Κορίτσι μου δεν είναι τίποτε! Μια πιθανότητα είναι!! Κ εγώ παιρνω ασπιρίνη (την σταμάτησα τώρα λόγο της αιμορραγίας που είχα) γιατί ισως το μωρό δεν τρέφεται κ δε βάζει βάρος στο 3ο τρίμηνο! Προληπτικά το παίρνεις! Ισως κ να μη κανεις ποτέ πίεση! Θα το ξαναδείτε στην β επιπέδου! Μην αγχώνεσαι όλα καλά 

On 22/6/2022 at 7:24 ΜΜ, marpi91 είπε:

Πράγματι, είναι μόνο μια πιθανότητα, ανάμεσα σε σχεδόν 100 γυναίκες να εμφανίσεις εσύ προεκλαμψια, πράγμα όμως που αντιμετωπιζεται έγκαιρα με συχνή παρακολούθηση. Να μετράς της πίεση σου 1 φορά την εβδομάδα και να περιορίσεις το αλάτι στην διατροφή σου. Φαντάσου εμένα από την αρχή με αφήνει 1 κ. Του γλυκού αλάτι την ημέρα πάνω κάτω και έχω υποταση γενικά. Μέσω της διατροφής (ελάχιστο αλάτι και πολύ νερό) μπορείς να την αποφύγεις! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Εγω αύριο ξεκινάω τις ενεσουλες και ένα άγχος το έχω, δεν θα το κρύψω! Πιο πολύ φοβάμαι μην έχω καμία απρόβλεπτη αιμορραγία, παρά το τρύπημα... 

@Rafaela_123 είσαι καλά κορίτσι μου? Ελαττωθηκε η αιμορραγία? Δεν έχουμε νέα σας!

@Queen καλά σοβαρά τώρα?  Να βάλει δάχτυλα τόσο νωρίς για ποιο λόγο, να δει τι ακριβώς? Υπέρηχο δεν είχαν στο νοσοκομείο? Εγώ θα έπαιρνα να την καταγγείλω στο αρμόδιο υπουργείο, δεν ξέρω τι θα έκανα, θα το έφτανα στα άκρα. Μιλάμε για επικίνδυνους ανθρώπους που τους εμπιστευομαστε ότι πιο πολύτιμο έχουμε... Όταν επουλώσουν οι πληγές σου, κάνε βρε κορίτσι μου μια καλλιέργεια κολπικου υγρού να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

Μια χαρά όλα δόξα το θεό!! Είμαι σπίτι ξάπλα όλη μέρα! Δεν ξανά είχα αιμα! Παιρνω την αντιβίωση ακόμα προληπτικά ως την Δευτέρα κ την Δευτέρα θα πάω να με δει η γιατρος! Όλα καλά θα είναι!! 

On 22/6/2022 at 10:07 ΜΜ, Hope.2019 είπε:

Αχ κορίτσια έχω αγχωθει πολύ! Δεν ένιωθε καλά ο άντρας μου από χθες και έκανε σελφ και έχει κοβιντ. Εγώ και το μωρό είμαστε αρνητικοί. Αλλά σε ένα σπίτι μένουμε τόσες μέρες φιλιομασταν, κοιμόμαστε όλοι μαζί και έχουμε πιει μέχρι και σήμερα από το ίδιο ποτήρι. Λένε να πάθει τίποτα το μωρό αν έχω κολλήσει τώρα; Φοβάμαι πολύ και για τον μικρό μου που είναι 16 μηνών. 

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι!!! Όλα καλά θα είναι!! Κάντε τα τεστ σας, φόρα την μάσκα σου κ όσο μπορείτε να προσέχετε! Μην αγχώνεσαι γιατί το άγχος είναι χειρότερο! Κ το μικρό σου να κολλήσει να ξερεις το περνάνε πολύ ήπια τα μωρά!! Περαστικά στον άντρα σου 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...