Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 3
      • Δύναμη! 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Ellidr είπε:

Αρα 1/ 5.500 είχες όχι 1/5.5

Είναι μια χαρά οι εξετάσεις σου 

Εγώ στην θέση σου δε θα έκανα τίποτα 

Αλλά εγώ το ξεκαθαρίζω 

Με τέτοιες τιμές είσαι σούπερ .καθόλου μην αγχώνεσαι 

Αυτή με είχε πει 1/5,5 και χθες με είπε 1/5.500 και μετά με είπε οτι έπεσε στο 1/20000 αλλά με λέει να ξέρεις είναι αυξημένη η αυχενική σου και στα σχόλια κάτω γράφει οτι είναι ις βαρος μας αν δεν θέλουμε να κάνουμε η αμνιο η τροφό και οτι πρότεινε να κάνουμε νιπτ με έχουν μαυρισει αλήθεια γτ δεν ξέρω τι να πιστέψω 

πρίν από 21 λεπτά , Irenesirene είπε:

Βρε, με αυτά που είχες γράψει, άλλα είχα καταλάβει! Μια χαρά είσαι! Εμπιστεύεσαι τη γιατρό σου? Αν ναι, μην το συζητάς καθόλου!!! Η nipt δεν είναι τίποτα σαν διαδικασία! Καλά αποτελέσματα!!! 

Ξέρεις τι αυτός με είπε οτι είναι υποχρεωμένος να με πει οτι των είπε αυτή και οτι απο την μια τα νούμερα είναι με το μέρος μας αλλά είναι ανεβασμένη...δεν ξέρω τι να πιστέψω εγώ θα την κάνω την νιπτ αλλά δεν ξέρω τι να πιστέψω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Queen είπε:

Αυτή με είχε πει 1/5,5 και χθες με είπε 1/5.500 και μετά με είπε οτι έπεσε στο 1/20000 αλλά με λέει να ξέρεις είναι αυξημένη η αυχενική σου και στα σχόλια κάτω γράφει οτι είναι ις βαρος μας αν δεν θέλουμε να κάνουμε η αμνιο η τροφό και οτι πρότεινε να κάνουμε νιπτ με έχουν μαυρισει αλήθεια γτ δεν ξέρω τι να πιστέψω 

Ξέρεις τι αυτός με είπε οτι είναι υποχρεωμένος να με πει οτι των είπε αυτή και οτι απο την μια τα νούμερα είναι με το μέρος μας αλλά είναι ανεβασμένη...δεν ξέρω τι να πιστέψω εγώ θα την κάνω την νιπτ αλλά δεν ξέρω τι να πιστέψω

Να πιστέψεις αυτό που θα σου πει η nipt!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εμείς τελικά δεν τη γλυτώσαμε έχει όπως σας είπα από την Τετάρτη ο άντρας μου κοβιντ και από χθες είμαι κι εγώ και το μωρό με πυρετό υψηλό. Εγώ έχω και παρά πολύ πονόλαιμο και βήχα. Ελπίζω να περάσει σύντομα. Ειδικά το μωρό υποφέρει το καημένο δεν κοιμήθηκε όλο το βράδυ είχε 39 και του έδωσα παυσίπονα, κομπρεσες κι έκλαιγε όλο το βράδυ.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 6

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εμείς τελικά δεν τη γλυτώσαμε έχει όπως σας είπα από την Τετάρτη ο άντρας μου κοβιντ και από χθες είμαι κι εγώ και το μωρό με πυρετό υψηλό. Εγώ έχω και παρά πολύ πονόλαιμο και βήχα. Ελπίζω να περάσει σύντομα. Ειδικά το μωρό υποφέρει το καημένο δεν κοιμήθηκε όλο το βράδυ είχε 39 και του έδωσα παυσίπονα, κομπρεσες κι έκλαιγε όλο το βράδυ.

Περαστικά σας ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εμείς τελικά δεν τη γλυτώσαμε έχει όπως σας είπα από την Τετάρτη ο άντρας μου κοβιντ και από χθες είμαι κι εγώ και το μωρό με πυρετό υψηλό. Εγώ έχω και παρά πολύ πονόλαιμο και βήχα. Ελπίζω να περάσει σύντομα. Ειδικά το μωρό υποφέρει το καημένο δεν κοιμήθηκε όλο το βράδυ είχε 39 και του έδωσα παυσίπονα, κομπρεσες κι έκλαιγε όλο το βράδυ.

Κουραγιο σου ευχομαι...ειναι δυσκολα τωρα. Ο αντρας σου καλυτερευει ωστε να μπορει να σας υποστηριξει? Ευχομαι γρηγορα να ειναι περαστικα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , Annie4 είπε:

Κουραγιο σου ευχομαι...ειναι δυσκολα τωρα. Ο αντρας σου καλυτερευει ωστε να μπορει να σας υποστηριξει? Ευχομαι γρηγορα να ειναι περαστικα.

Ναι είναι η πέμπτη μέρα που βγαίνει θετικός και αυτός το περνάει σαν συνάχι, φαντάσου δεν έκανε καν πυρετό. Εγώ και το μωρό περνάμε δύσκολα. Χθες το μωρό έκανε και δύο εμετούς και σήμερα διάρροια. Κι εγώ σήμερα από το βήχα και που δεν βγαίνει εύκολα από τον πονόλαιμο έχω κάνει τρεις εμετούς,μου έχει κοπεί και η όρεξη! Ελπίζω να τελειώσει γρήγορα αυτό το πράγμα γιατί το περνάμε πάρα πολύ άσχημα!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Ναι είναι η πέμπτη μέρα που βγαίνει θετικός και αυτός το περνάει σαν συνάχι, φαντάσου δεν έκανε καν πυρετό. Εγώ και το μωρό περνάμε δύσκολα. Χθες το μωρό έκανε και δύο εμετούς και σήμερα διάρροια. Κι εγώ σήμερα από το βήχα και που δεν βγαίνει εύκολα από τον πονόλαιμο έχω κάνει τρεις εμετούς,μου έχει κοπεί και η όρεξη! Ελπίζω να τελειώσει γρήγορα αυτό το πράγμα γιατί το περνάμε πάρα πολύ άσχημα!

Περαστικά κορίτσι μου!!! Σύντομα να είστε καλά ❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ο γιατρός μου επιτρέπει bisolvon για το βήχα. Έχω απίστευτο πονόλαιμο όμως από τον COVID. Ξέρετε κάτι να καταπραΰνει το λαιμό και να επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη; Πραγματικά δεν αντέχω άλλο είναι ανυπόφορο δύο μέρες τώρα και έχουν πριστεί οι αμυγδαλές νιώθω. Το σιρόπι δεν κάνει κάτι. Κανένα αφέψημα ή κάτι φυτικό;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Κορίτσια ο γιατρός μου επιτρέπει bisolvon για το βήχα. Έχω απίστευτο πονόλαιμο όμως από τον COVID. Ξέρετε κάτι να καταπραΰνει το λαιμό και να επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη; Πραγματικά δεν αντέχω άλλο είναι ανυπόφορο δύο μέρες τώρα και έχουν πριστεί οι αμυγδαλές νιώθω. Το σιρόπι δεν κάνει κάτι. Κανένα αφέψημα ή κάτι φυτικό;

Μόνο χαμομηλακια κ αυτά να μην είναι καυτά 

Επίσης μπορώ να σου πω ένα τρικ που το έκανε η μητέρα μου σε μένα που είχα θέμα με τις αμυγδαλές και την επόμενη μέρα ήμουν περδικι 

Έπαιρνε μια αλεπτη πετσέτα και την πότιζε με οινόπνευμα και πιπέρι και την τύλιγε στο λαιμό μου όλο το βράδυ σε οληροφορω το πρωί ήμουν περδικι 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το κάνεις 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια ο γιατρός μου επιτρέπει bisolvon για το βήχα. Έχω απίστευτο πονόλαιμο όμως από τον COVID. Ξέρετε κάτι να καταπραΰνει το λαιμό και να επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη; Πραγματικά δεν αντέχω άλλο είναι ανυπόφορο δύο μέρες τώρα και έχουν πριστεί οι αμυγδαλές νιώθω. Το σιρόπι δεν κάνει κάτι. Κανένα αφέψημα ή κάτι φυτικό;

Είχα ακριβως το ίδιο με εσένα μία εβδομαδα μετά που έμαθα ότι είμαι έγκυος. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ο λαιμός μου ήταν χάλια. Εγώ αλατόνερο με χλιαρό νερό έκανα γαργαρες...βοηθούσε λίγο. Αλλα να σου πω θα πρέπει να κάνει τον κυκλο του δυστυχώς όλα αυτα τα γιατροσόφια με τον covid δεν βοηθούν πολύ.Περαστικά σας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και καλή εβδομάδα! Κοριτσια εδώ και μέρες νομίζω ότι κάτι νιώθω να με "γαργαλάει" αλλα έλεγα το έντερο θα είναι. Σήμερα είμαι 14+4 και κάθε φορά που ξαπλώνω στον καναπέ και είμαι χαλαρή κάτι χαρχαλεύει κι έτσι έκανα ένα κόλπο που διάβασα με τον φακό του κινητού για να το επιβεβαιώσω! Άναψα τον φακό και τον μετακινουσα πάνω από την κοιλιά ενώ ήμουν ξαπλωμένη και παιδιάααα πρέπει να είναι όντως το μωρό γιατί ξεκίνησε να κάνει σαν τρελό, εκτός και αν το έντερο μου έχει φωτοευαισθησια :lol:. Νιώθει καμιά σας τίποτα ή παραλογιζομαι??? 

@Hope.2019 περαστικά σας κορίτσι μου! Λίγο μελακι με λεμόνι ίσως που είναι αντισηπτικό,  αλλά δεν έχει σχέση με βακτήριο ο κοβιντ, ιός είναι, μάλλον θα κάνει τον κύκλο του.. υπομονή! 2 3 μέρες είναι τα δύσκολα και μετά υποχωρούν τα έντονα συμπτώματα!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια ο γιατρός μου επιτρέπει bisolvon για το βήχα. Έχω απίστευτο πονόλαιμο όμως από τον COVID. Ξέρετε κάτι να καταπραΰνει το λαιμό και να επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη; Πραγματικά δεν αντέχω άλλο είναι ανυπόφορο δύο μέρες τώρα και έχουν πριστεί οι αμυγδαλές νιώθω. Το σιρόπι δεν κάνει κάτι. Κανένα αφέψημα ή κάτι φυτικό;

Κορίτσι μου κοιταξε αν έχετε propex winter protection είναι πολύ καλό για το λαιμό κ μπορείς να το παρεις κ στην εγκυμοσύνη! Είναι σορόπι φυτικό! Διαφορετικά ψάξε για κάτι χωρις εχινακεια 

Κορίτσια πήγα γιατρο σήμερα για να με δει κ για την άδεια μου! Όλα τέλεια ευτυχως και με το ινομυωμα μια χαρά παρέμεινε 7cm έκανε απίστευτη νέκρωση κ μάλλον δεν θα ξανά έχουμε θέμα!! 
 

το μωρό μου σήμερα ήταν ζωηρό δεν καθόταν ήσυχο χαχα!! 150 παλμούς όλα καλά κ μάλλον ανησύχησα άδικα αλλά έκανα το νιπτ κ περιμένω τα αποτελέσματα λέει σήμερα ή αύριο αλλά θα με πάρει τηλ! 100γρ το γλυκουλη!! Μ είπε ότι σε λιγες εβδομαδες θα το νιωσω!! Ανυπομονώ!!!! Εγώ κορίτσια έβαλα 0.5κιλο σε όλο το τρίμηνο! Αύριο μπαίνω στον 4ο 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια ο γιατρός μου επιτρέπει bisolvon για το βήχα. Έχω απίστευτο πονόλαιμο όμως από τον COVID. Ξέρετε κάτι να καταπραΰνει το λαιμό και να επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη; Πραγματικά δεν αντέχω άλλο είναι ανυπόφορο δύο μέρες τώρα και έχουν πριστεί οι αμυγδαλές νιώθω. Το σιρόπι δεν κάνει κάτι. Κανένα αφέψημα ή κάτι φυτικό;

Πετάγομαι από το πουθενά να βοηθήσω αν μπορώ. Χαμομηλακια με μέλι ή μέλι σκέτο μαλακώνει τον λαιμό. Φυτικό είναι ένα σιρόπι για τον βήχα παιδικό της frezyderm. Όταν πέρασα κοβιντ έπινα αυτό μαζί με τον μικρό. Είναι ήπιο, δεν κάνει θαύματα όμως.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα! Κοριτσια εδώ και μέρες νομίζω ότι κάτι νιώθω να με "γαργαλάει" αλλα έλεγα το έντερο θα είναι. Σήμερα είμαι 14+4 και κάθε φορά που ξαπλώνω στον καναπέ και είμαι χαλαρή κάτι χαρχαλεύει κι έτσι έκανα ένα κόλπο που διάβασα με τον φακό του κινητού για να το επιβεβαιώσω! Άναψα τον φακό και τον μετακινουσα πάνω από την κοιλιά ενώ ήμουν ξαπλωμένη και παιδιάααα πρέπει να είναι όντως το μωρό γιατί ξεκίνησε να κάνει σαν τρελό, εκτός και αν το έντερο μου έχει φωτοευαισθησια :lol:. Νιώθει καμιά σας τίποτα ή παραλογιζομαι??? 

@Hope.2019 περαστικά σας κορίτσι μου! Λίγο μελακι με λεμόνι ίσως που είναι αντισηπτικό,  αλλά δεν έχει σχέση με βακτήριο ο κοβιντ, ιός είναι, μάλλον θα κάνει τον κύκλο του.. υπομονή! 2 3 μέρες είναι τα δύσκολα και μετά υποχωρούν τα έντονα συμπτώματα!

Δεν παραλογιζεσαι!!! Καλβς τα δεχτηκες! Και εγω στην 1η εγκυμοσυνη 14+ ενιωσα το πρωτο πεταρισμα. Και τωρα εχω αρχισει να το νιωθω! Καλη απολαυση!

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσι μου κοιταξε αν έχετε propex winter protection είναι πολύ καλό για το λαιμό κ μπορείς να το παρεις κ στην εγκυμοσύνη! Είναι σορόπι φυτικό! Διαφορετικά ψάξε για κάτι χωρις εχινακεια 

Κορίτσια πήγα γιατρο σήμερα για να με δει κ για την άδεια μου! Όλα τέλεια ευτυχως και με το ινομυωμα μια χαρά παρέμεινε 7cm έκανε απίστευτη νέκρωση κ μάλλον δεν θα ξανά έχουμε θέμα!! 
 

το μωρό μου σήμερα ήταν ζωηρό δεν καθόταν ήσυχο χαχα!! 150 παλμούς όλα καλά κ μάλλον ανησύχησα άδικα αλλά έκανα το νιπτ κ περιμένω τα αποτελέσματα λέει σήμερα ή αύριο αλλά θα με πάρει τηλ! 100γρ το γλυκουλη!! Μ είπε ότι σε λιγες εβδομαδες θα το νιωσω!! Ανυπομονώ!!!! Εγώ κορίτσια έβαλα 0.5κιλο σε όλο το τρίμηνο! Αύριο μπαίνω στον 4ο 

Πολυ καλ8 βαρος, μπραβο σου! Ομορφα τα νεα σου. Ηθελα να σου γραψω, στην αυχενικη κι εμενα 173 παλμους ειχε και καθολου δεν το σχολιασε κανεις απο τους 2 γιατρους, προφανως συνδυαστικα με ολα τα αλλα δεν ειναι ανησυχητικο. Χαιρομαι πολυ που ολα πηγαν καλα και με το ινομυωμα :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...