Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια γεια σας έκανα εισαγωγή το πρωί μίλησα με τη γιατρο πονούσα πολύ ήρθα στη κλινικη μου έβαλαν όρο υπόθετο την προγεστερονη γιατί είχα καφέ κ μια ένεση! Όλα αυτά ήταν από το ινομυωμα τελικά άρχισε να νεκρώνει κ προκαλεί πονο. Κ ο πόνος που είχα πίσω στη μέση πάλι ήταν από αυτό! Είχε συσπάσεις η μήτρα μου λόγο της φλεγμονής που έκανε το ινομυωμα κ για αυτό είχα κ το αιμα… το μωράκι δόξα το θεό μια χαρά κ οι παλμοί 136!! Κ ο τράχηλος που φοβήθηκε η γιατρος θεοκλειστος!! Απλά προληπτικά θα μείνω εδώ θα βγω αύριο!!!

Περαστικά κοπέλα μου!! Ταλαιπωρηθηκες λίγο αλλά σημασία έχει οτι είστε καλά και οι δύο!!! Τέλος καλό όλα καλά!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια γεια σας έκανα εισαγωγή το πρωί μίλησα με τη γιατρο πονούσα πολύ ήρθα στη κλινικη μου έβαλαν όρο υπόθετο την προγεστερονη γιατί είχα καφέ κ μια ένεση! Όλα αυτά ήταν από το ινομυωμα τελικά άρχισε να νεκρώνει κ προκαλεί πονο. Κ ο πόνος που είχα πίσω στη μέση πάλι ήταν από αυτό! Είχε συσπάσεις η μήτρα μου λόγο της φλεγμονής που έκανε το ινομυωμα κ για αυτό είχα κ το αιμα… το μωράκι δόξα το θεό μια χαρά κ οι παλμοί 136!! Κ ο τράχηλος που φοβήθηκε η γιατρος θεοκλειστος!! Απλά προληπτικά θα μείνω εδώ θα βγω αύριο!!!

Περαστικά και γρήγορα σπίτι! Αυτό που έλεγες για άδεια, ρώτα τον γιατρό.. Ίσως είναι καλύτερα για την ασφάλεια σας. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Ολετ είπε:

Περαστικά να είναι ❤️

Φαντάζομαι τρομάρα!

Τρόμαξα παρά πολύ όταν είδα το ροζ μετά όταν είδα το πιο κόκκινο κ είχα και έντονους πόνους ελεγα τώρα θα κατέβει κ η περίοδος!! Τελικά έκανα πολύ καλά που ηρθα! Με φρόντισαν καλά εδώ οι μαίες με τα φάρμακα τις αντιβιωσεις σπίτι θα είχα έγνοια 

8 ώρες πρίν, Irenesirene είπε:

Περαστικά και γρήγορα σπίτι! Αυτό που έλεγες για άδεια, ρώτα τον γιατρό.. Ίσως είναι καλύτερα για την ασφάλεια σας. 

Σε ευχαριστώ! Θα μου γράψει μάλλον μια εβδομάδα κ βλέπουμε! Αλλά θα βάλω όρια στη δουλεια δεν θα ξανά κουραστώ όσο την Πέμπτη που μας πέρασε!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια εσείς π βάζετε προγεστερονη κολπικά έχετε καφέ;

Καλησπέρα κορίτσι μου, ελπίζω να είσαι καλύτερα! Τώρα τα παίρνω από το στόμα, αλλά όταν τα έβαζα κολπικά είχα γενικά διάφορες εκκρίσεις. Το μόνο που μου είπε ο γιατρός μου είναι ότι αν υπάρχει αιματακι τα παίρνουμε από το στόμα για να γίνεται καλά η απορρόφηση. Το λίγο καφέ δεν είναι ενεργή ροή ωστόσο και με ξεκούραση και ουτρο θα σταματήσει! Να προσέχεις και να ξεκουραζεσαι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, ελπίζω να είσαι καλύτερα! Τώρα τα παίρνω από το στόμα, αλλά όταν τα έβαζα κολπικά είχα γενικά διάφορες εκκρίσεις. Το μόνο που μου είπε ο γιατρός μου είναι ότι αν υπάρχει αιματακι τα παίρνουμε από το στόμα για να γίνεται καλά η απορρόφηση. Το λίγο καφέ δεν είναι ενεργή ροή ωστόσο και με ξεκούραση και ουτρο θα σταματήσει! Να προσέχεις και να ξεκουραζεσαι! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Πήγα τουαλέτα μολις μου έβγαλε την αντιβίωση η μαία κ είχα κόκκινο στην σερβιέτα  γεμάτο κ Στο σκούπισμα κ στην τουαλέτα στην ροή…έχω αγχωθεί παρά πολύ! Ελπίζω μόνο το μωρό να είναι καλά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Πήγα τουαλέτα μολις μου έβγαλε την αντιβίωση η μαία κ είχα κόκκινο στην σερβιέτα  γεμάτο κ Στο σκούπισμα κ στην τουαλέτα στην ροή…έχω αγχωθεί παρά πολύ! Ελπίζω μόνο το μωρό να είναι καλά 

Κορίτσι μου ψυχραιμία. χτες είδαν το μωράκι σου και είναι μια χαρά. έχουν βρει την πηγη του προβλήματος οπότε προσπαθησε να ηρεμήσεις. βγήκες από το νοσοκομείο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Πήγα τουαλέτα μολις μου έβγαλε την αντιβίωση η μαία κ είχα κόκκινο στην σερβιέτα  γεμάτο κ Στο σκούπισμα κ στην τουαλέτα στην ροή…έχω αγχωθεί παρά πολύ! Ελπίζω μόνο το μωρό να είναι καλά 

Αρχικά προσπάθησε να ηρεμήσεις κορίτσι μου, είσαι στο νοσοκομείο και σε φροντίζουν! Όλα θα είναι μια χαρά! Έπαιρνες ασπιρίνη, σωστά? Ελπίζω να σου την έχουν σταματήσει γιατί ευνοεί την αιμορραγία. Έχουν ελέγξει για τυχόν αποκολλησουλα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Κορίτσι μου ψυχραιμία. χτες είδαν το μωράκι σου και είναι μια χαρά. έχουν βρει την πηγη του προβλήματος οπότε προσπαθησε να ηρεμήσεις. βγήκες από το νοσοκομείο? 

 

4 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Αρχικά προσπάθησε να ηρεμήσεις κορίτσι μου, είσαι στο νοσοκομείο και σε φροντίζουν! Όλα θα είναι μια χαρά! Έπαιρνες ασπιρίνη, σωστά? Ελπίζω να σου την έχουν σταματήσει γιατί ευνοεί την αιμορραγία. Έχουν ελέγξει για τυχόν αποκολλησουλα? 

Κορίτσια όλα καλά είναι! Μάλλον θα είναι από την ασπιρίνη! Θα την σταματήσω καμία εβδομάδα και θα δούμε! Να κλείσει το αγγείο κ θα δούμε μετά ποτέ θα το ξαναπάρω! Το μωρό μια χαρά οι παλμοί του τέλειοι 145 σήμερα! Το ινομυωμα νέκρωσε εντελώς! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια στείλτε μου όσες ξέρετε ΠΗΤ και φύλο να ενημερώσω το πινακακι μας και β επιπέδου όσες κλεισατε

Εγώ ΠΗΤ 26/12 και το φύλο κατά 70% Αγόρι :wub:

και περαστικά σου ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια στείλτε μου όσες ξέρετε ΠΗΤ και φύλο να ενημερώσω το πινακακι μας και β επιπέδου όσες κλεισατε

Εγώ ΠΗΤ 13/12 και κατά 80% κορίτσι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια στείλτε μου όσες ξέρετε ΠΗΤ και φύλο να ενημερώσω το πινακακι μας και β επιπέδου όσες κλεισατε

ΠΗΤ 23/12 και πολύ πιθανόν αγόρι!!

Πώς είσαι σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είχα μέρες να μπω. 

@Rafaela_123διάβασα τα νέα σου και τρόμαξα είσαι καλά! Πολύ πιθανό η ασπιρίνη να σου κάνει το αίμα. Εγώ όταν έβλεπα στην αρχή την έκοψα τρεις μέρες με οδηγίες του γιατρού.Σιδερενια και μην ανησυχείς αφού δεν είναι αποκόλληση και είναι εντάξει το μωρό. Ελπίζω να μην ξανά πάρεις τέτοια τρομάρα.

 

 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...