Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Χρωμοσωμικες ανωμαλίες!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Μη ζητάς συγνώμη δεν θα σε ρωτούσα αν είχα πρόβλημα να το συζητήσω.

Η εμπειρία μου ήταν μια χαρά όσον αφορά τη διαδικασία δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα, έκανα επισκλειριδιο γρήγορα οπότε δεν πρόλαβα να πονέσω ιδιαίτερα.. Μου έβαλαν τεχνητούς πόνους, υπόθετα χάπια και ορο..η διαστολή φυσικά άργησε πολύ καθώς ήμουν 30 εβδομάδων και το σώμα δεν ήταν καθόλου έτοιμο να γεννήσει, κράτησε πολλές ώρες η διαδικασία αλλά ήταν σωματικά ανώδυνη.

Εσύ είσαι και πιο νωρίς στις εβδομάδες οπότε δεν θα χρειαστεί να παρέμβουν και στο έμβρυο πριν ξεκινήσει η διαδικασία οπότε θα ξεκινήσουν αμέσως με την πρόκληση. Επίσης πιθανόν δεν θα χρειαστεί να φτάσει η διαστολή 10 αλλά δεν γνωρίζω περισσότερα για τη διαδικασία σε πρώιμη εγκυμοσύνη. 

Σαν διαδικασία η πρόκληση τοκετού ήταν ακριβώς η ίδια με τη γέννα μου ένα χρόνο μετά όπου απέκτησα την κορούλα μου.. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να γίνουν γρήγορα, να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου και πολύ σύντομα να μπεις στο μαιευτήριο για να φέρεις στον κόσμο ένα υγιέστατο και τελειομηνο μωράκι..❤️

Σε ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 5/8/2022 at 5:52 ΜΜ, Φραουλίνο είπε:

Μη ζητάς συγνώμη δεν θα σε ρωτούσα αν είχα πρόβλημα να το συζητήσω.

Η εμπειρία μου ήταν μια χαρά όσον αφορά τη διαδικασία δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα, έκανα επισκλειριδιο γρήγορα οπότε δεν πρόλαβα να πονέσω ιδιαίτερα.. Μου έβαλαν τεχνητούς πόνους, υπόθετα χάπια και ορο..η διαστολή φυσικά άργησε πολύ καθώς ήμουν 30 εβδομάδων και το σώμα δεν ήταν καθόλου έτοιμο να γεννήσει, κράτησε πολλές ώρες η διαδικασία αλλά ήταν σωματικά ανώδυνη.

Εσύ είσαι και πιο νωρίς στις εβδομάδες οπότε δεν θα χρειαστεί να παρέμβουν και στο έμβρυο πριν ξεκινήσει η διαδικασία οπότε θα ξεκινήσουν αμέσως με την πρόκληση. Επίσης πιθανόν δεν θα χρειαστεί να φτάσει η διαστολή 10 αλλά δεν γνωρίζω περισσότερα για τη διαδικασία σε πρώιμη εγκυμοσύνη. 

Σαν διαδικασία η πρόκληση τοκετού ήταν ακριβώς η ίδια με τη γέννα μου ένα χρόνο μετά όπου απέκτησα την κορούλα μου.. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να γίνουν γρήγορα, να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου και πολύ σύντομα να μπεις στο μαιευτήριο για να φέρεις στον κόσμο ένα υγιέστατο και τελειομηνο μωράκι..❤️

Καλησπερα και πάλι...εχω μια απορια καθως το βιωνω. .ειχαν πριστει τα στηθη σου μετά τη διακοπη?

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, KasiaKat είπε:

Καλησπερα και πάλι...εχω μια απορια καθως το βιωνω. .ειχαν πριστει τα στηθη σου μετά τη διακοπη?

 

Καλημέρα. Κι εγώ με τον ίδιο τρόπο απέβαλα το έμβρυο. Σαν φυσιολογική γεννα. 

Είχα πάρει από το σπίτι ένα χάπι  2 ημέρες πριν και ανήμερα καθ' οδόν προς το νοσοκομείο πήρα ακόμα 1 που προκαλεί συσπάσεις. 

Με έπιασε πολύ γρήγορα και έφτασα νοσοκομείο με.πολλουε πόνους, τάση λιποθυμίας κλπ. 

Άρχιζα και έτρεμα γτ μου ανέβαινε ο πυρετός, ΠΟΝΑΓΑ ΠΟΛΥ. Μου έκαναν μια ένεση για να μην πονάω μέχρι να μου πάρουν στοιχεία , να ξεντυθω κλπ. 

Ανέβηκα σε μια αίθουσα όπου περιμέναμε 8 ώρες μέχρι να γίνει από μόνο του. Κάναμε επισκληριδιο (3-4 φορές σίγουρα μου έβαλαν φάρμακο) γτ υπέφερα. 

Μετά μου έκαναν κ αποξεση. 

Εν τέλη απαίσια εμπειρία. Αλλά θα την ξανά ζούσα αν ήταν να έχω στα χέρια μου το μωρό μου υγιές. 

Εσυ έκανες διακοπή?

 

Εμείς αυτόν τον μήνα ξανά προσπαθούμε για μωρό. Στις γόνιμες μέρες είχαμε καθημερινές επαφές. 

Όμως τώρα θεωρητικά 3-4 ημέρες πριν την περίοδο δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Ούτε καν περιόδου. Τι περίεργο. 

Δεν το νιώθω βέβαια για εγκυμοσύνη 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Mariam23 είπε:

Καλημέρα. Κι εγώ με τον ίδιο τρόπο απέβαλα το έμβρυο. Σαν φυσιολογική γεννα. 

Είχα πάρει από το σπίτι ένα χάπι  2 ημέρες πριν και ανήμερα καθ' οδόν προς το νοσοκομείο πήρα ακόμα 1 που προκαλεί συσπάσεις. 

Με έπιασε πολύ γρήγορα και έφτασα νοσοκομείο με.πολλουε πόνους, τάση λιποθυμίας κλπ. 

Άρχιζα και έτρεμα γτ μου ανέβαινε ο πυρετός, ΠΟΝΑΓΑ ΠΟΛΥ. Μου έκαναν μια ένεση για να μην πονάω μέχρι να μου πάρουν στοιχεία , να ξεντυθω κλπ. 

Ανέβηκα σε μια αίθουσα όπου περιμέναμε 8 ώρες μέχρι να γίνει από μόνο του. Κάναμε επισκληριδιο (3-4 φορές σίγουρα μου έβαλαν φάρμακο) γτ υπέφερα. 

Μετά μου έκαναν κ αποξεση. 

Εν τέλη απαίσια εμπειρία. Αλλά θα την ξανά ζούσα αν ήταν να έχω στα χέρια μου το μωρό μου υγιές. 

Εσυ έκανες διακοπή?

 

Εμείς αυτόν τον μήνα ξανά προσπαθούμε για μωρό. Στις γόνιμες μέρες είχαμε καθημερινές επαφές. 

Όμως τώρα θεωρητικά 3-4 ημέρες πριν την περίοδο δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Ούτε καν περιόδου. Τι περίεργο. 

Δεν το νιώθω βέβαια για εγκυμοσύνη 

Ναι έκανα..ζητησα κ την ειδα.. εμένα κρατησε πολλές ώρες.. έκτοτε τα στηθη μου έχουν γίνει πετρα, ολοστρόγγυλα και πονανε.. γιατι συμβαίνει αυτό, ξέρετε?

Καλη δύναμη και σύντομα με το μωρακι σας αγκαλια!

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , KasiaKat είπε:

Ναι έκανα..ζητησα κ την ειδα.. εμένα κρατησε πολλές ώρες.. έκτοτε τα στηθη μου έχουν γίνει πετρα, ολοστρόγγυλα και πονανε.. γιατι συμβαίνει αυτό, ξέρετε?

Καλη δύναμη και σύντομα με το μωρακι σας αγκαλια!

Δεν θα άντεχα να δω το μωρό. Ούτε στην ιδέα. 

Είσαι πολύ δυνατή! 

Δεν ξέρω γιατί. Ίσως αν έγινε τώρα τελευταία η όλη διαδικασία , να είναι ορμονικό. Θα περάσει. Ο οργανισμός σου θα ηρεμήσει σιγά σιγά. Δεν είναι εύκολο. 

Με τον γιατρό σου μίλησες?

Θα κάνετε περαιτέρω εξετάσεις?

Πότε σας είπε να ξεκινήσετε πάλι προσπάθειες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Mariam23 είπε:

Δεν θα άντεχα να δω το μωρό. Ούτε στην ιδέα. 

Είσαι πολύ δυνατή! 

Δεν ξέρω γιατί. Ίσως αν έγινε τώρα τελευταία η όλη διαδικασία , να είναι ορμονικό. Θα περάσει. Ο οργανισμός σου θα ηρεμήσει σιγά σιγά. Δεν είναι εύκολο. 

Με τον γιατρό σου μίλησες?

Θα κάνετε περαιτέρω εξετάσεις?

Πότε σας είπε να ξεκινήσετε πάλι προσπάθειες?

Το ειχα αναγκη! Περάσαμε μαζι 4 μηνες και την ειδα να μεγαλώνει.. ήθελα ν την δω και απο κοντα...δεν εχω μιλησει ακομα μαζι του, δεν είχε εφημερία ιταν πήρα εξιτηριο..θ τον καλέσω μετα της Παναγίας να μας κατευθύνει...❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , KasiaKat είπε:

Το ειχα αναγκη! Περάσαμε μαζι 4 μηνες και την ειδα να μεγαλώνει.. ήθελα ν την δω και απο κοντα...δεν εχω μιλησει ακομα μαζι του, δεν είχε εφημερία ιταν πήρα εξιτηριο..θ τον καλέσω μετα της Παναγίας να μας κατευθύνει...❤️

Ναι ναι να τον καλέσεις. Σίγουρα πρέπει να σε κατευθύνει. 

Εμένα μου είχε δώσει σίδηρο να πάρω λόγω της μακράς αιμορραγίας που θα ερχόταν - λοχεία αλλά και ένα χάπι. Λεγόταν mitrotan για να δυναμώσει και να βοηθήσει την μήτρα στην ανάρρωση. 

Αν και είμαι 3-4 ημέρες πριν την περίοδο έκανα τέστ εγκυμοσύνης. Ξέρω είναι νωρίς. Αρνητικό βγήκε βέβαια. Αλλά το νιώθω. Δεν είμαι. Τον άλλο μήνα. :(

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, KasiaKat είπε:

Καλησπερα και πάλι...εχω μια απορια καθως το βιωνω. .ειχαν πριστει τα στηθη σου μετά τη διακοπη?

 

επειδη ηταν προχωρημενη κυηση,κ εκανες γεννα πιθανολογω.αλλα δεν εχω προσωπικη εμπειρια

ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που ειχαν απωλειες,συντομα να κρατατε γερα μωρακια

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Mariam23 είπε:

Ναι ναι να τον καλέσεις. Σίγουρα πρέπει να σε κατευθύνει. 

Εμένα μου είχε δώσει σίδηρο να πάρω λόγω της μακράς αιμορραγίας που θα ερχόταν - λοχεία αλλά και ένα χάπι. Λεγόταν mitrotan για να δυναμώσει και να βοηθήσει την μήτρα στην ανάρρωση. 

Αν και είμαι 3-4 ημέρες πριν την περίοδο έκανα τέστ εγκυμοσύνης. Ξέρω είναι νωρίς. Αρνητικό βγήκε βέβαια. Αλλά το νιώθω. Δεν είμαι. Τον άλλο μήνα. :(

 

Οταν ερθει, ας ερθει και να είναι το μωρό κι εσυ καλα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, KasiaKat είπε:

Ναι έκανα..ζητησα κ την ειδα.. εμένα κρατησε πολλές ώρες.. έκτοτε τα στηθη μου έχουν γίνει πετρα, ολοστρόγγυλα και πονανε.. γιατι συμβαίνει αυτό, ξέρετε?

Καλη δύναμη και σύντομα με το μωρακι σας αγκαλια!

Εκτός από αντιβίωση ο γιατρός πρέπει να σου δώσει και χάπι για να μην κατέβει το γάλα. Έχεις πάρει κάτι τέτοιο;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, KasiaKat είπε:

Οχι δεν πηρα!θα του το πω!

Εμένα πάντως μου το έδωσαν στο νοσοκομείο την ημέρα της διακοπής. 

Μην το αφήσεις να περάσει άλλος χρόνος. Πατρόν τηλ. 

Έπρεπε ήδη να στα είχε δώσει! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Mariam23 είπε:

Εμένα πάντως μου το έδωσαν στο νοσοκομείο την ημέρα της διακοπής. 

Μην το αφήσεις να περάσει άλλος χρόνος. Πατρόν τηλ. 

Έπρεπε ήδη να στα είχε δώσει! 

Μιλησαμε και μου ειπε οτι θεωρει οτι δεν θα κατεβει γαλα λογω του ότι δεν ηταν πολύ προχωρημένη εγκυμοσύνη..θα το παρακολουθήσω και αναλογα θα δουμε.  Μπορω να το παρω μονη μου αυτο το χάπι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...