Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

Sophie ευχομαι ολα να πάνε καλα! Που θα πανε θα δεις! Το εχω περασει κ εγω κ ξερω. Πρεπει μετα για κανενα 5ημερο να εισαι ξαπλα!

Φουσκιτσα μου χρονια σου πολλα!!!!Σου ευχομαι να ειναι τα τελευταια γενεθλια που περνας χωρις το μωράκι σου κ τα επομενα να σε βρουν με 2-3 μωρακια στην αγκαλια σου!

Μαργκο υπομονη για το στομαχι! Καπου διαβασα αν πινεις σουρωτη θα νιωσεις λιγο καλυτερα ή λιγο κοκακολιτσα!

Νοvember rain κ εγω τα ιδια νιωθω! Βλεπω αλλες κ τις χαιρομαι. Τωρα θα βγουμε μια βολτα, δεν εχουμε παει πουθενα απο τοτε που εμεινα εγκυος κ φοβαμαι. Κ εγω ολα τα περιεργα τα παθαινω, πολυ ευαισθητος οργανισμος κ κυριως στην εγκυμοσυνη. Απο την αλλη δε θελω να βλεπω φιλους, ουτε να ερχονται επισκεψη...δεν ξερω γιατι. Θελω μονο τους δικους μου!

Καλως ηλθανε τα καινουργια κοριτσια!

Ευχαριστώ καλή μου!!! Κι εσύ οτι επιθυμείς!!! Φιλιά πολλά!


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Νοvember rain κ εγω τα ιδια νιωθω! Βλεπω αλλες κ τις χαιρομαι. Τωρα θα βγουμε μια βολτα, δεν εχουμε παει πουθενα απο τοτε που εμεινα εγκυος κ φοβαμαι. Κ εγω ολα τα περιεργα τα παθαινω, πολυ ευαισθητος οργανισμος κ κυριως στην εγκυμοσυνη. Απο την αλλη δε θελω να βλεπω φιλους, ουτε να ερχονται επισκεψη...δεν ξερω γιατι. Θελω μονο τους δικους μου!

Και εγω δεν θελω κανεναν.Ουτε για επισκεψεις,ουτε να μιλαω στο τηλ,ουτε να βρισκομαι με πολυ κοσμο.Κατι σαν αγοραφοβια,οχι τοσο πολυ,αλλα δε νιωθω καθολου κοινωνικη.Αυτο μου ειχε συμβει και στη πρωτη εγκυμοσυνη και το ξεπερασα μετα που σαραντησα.Οσο περναγαν οι μηνες να γεννησω γινομουν πολυ χειροτερα,μονο τον αντρα μου ηθελα να βλεπω.


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα.Πηγα το μεσημερι για την ληψη τροφοβλαστης κ με την εξεταση ολα πηγαν πολυ καλα!Ενα μικρο τσιμπημα ενιωσα κ ολη η διαδικασια τελειωσε μεσα σε 3-4 λεπτα.Οπως ειπε ο γιατρος χαριτωλογωντας ο συζυγος μου πονεσε περισσοτερο.χαχα!Επειτα μου ειπε να ξεκουραστω στο κρεβατι μεχρι αυριο αλλα εχω λεω να προσεχω μεχρι την Κυριακη,δεν χανω τιποτα!!Δεν μου εδωσε χαπια λεει γιατι δεν χρειαζονται.

Αμεσως μετα πηραμε τα αποτελεσματα απο το πρωτο papp-a που ειχα κανει:

Τρισωμια 21: 1/660

Τρισωμια 18: 1/5500

Τρισωμια 13: 1/290.Εκεινοι που του εδωσαν τα αποτελεσματα του ειπαν να σκεφτουμε την τροφοβλαστη λογω της τρισωμιας 13.Βεβαια ο συζυγος μου δεν ειπε οτι εμεις την εχουμε ηδη κανει.

Πηρα κατευθειαν τον γιατρο που μου εκανε την τροφοβλαστη κ ειπε οτι το δικο μου μωρο αποκλειεται να εχει τρισωμια 13 γιατι ειναι πολλαπλα τα προβληματα που εχουν τετοια μωρα κ θα ειχε φανει...

Μετα απο κανενα 2ωρο πηρα κ τα αποτελεσματα απο το papp-a το 2ο.Ακουστε πιθανοτητες....

Τρισωμια 21 :1/ 2200

Τρισωμια 18: 1/22.587

Τρισωμια 13 :1/ 22.547

Μιλησα παλι με τον γιατρο(τον οποιο θεωρω κορυφη κ πολυ καλο στην δουλεια του )κ ειπε οτι ολα ειναι τελεια κ αυριο που θα εχουμε τα πρωτα αποτελεσματα του τροφοβλαστη θα επιβεβαιωθει το γεγονος οτι το μωρακι ειναι φυσιολογικο...Ελπιζω λοιπον οτι αυριο θα φυγει ολο το αγχος κ το στρες γιατι τοσες μερες τρεχουμε κ δεν φτανουμε...

Φουσκιτσα χρονια σου πολλα κ ευτυχισμενα..με το καλο να δεχτεις το μωρακι σου!


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες στο παρεακι μας τσουρεκι μου!Ολοι οι καλοι χωραμε εδω μεσα!!!Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου και με το καλο το νεο μελος της οικογενειας σου.Αληθεια πως αντεχεις με 2 παιδια ηδη και μια ακομα εγκυμοσυνη?Τι διαφορα ηλικιας εχουν τα παιδακια σου?Εχεις βοηθεια?

γεια σας και παλι! ολοι στα κρεβατια τους και γω βρηκα ευκαιρια για ιντερνετ! αλλα για λιγο, γιατι δε βλεπω απο τη νυστα! τα παιδια μου ειναι μικρα. ο μεγαλος ειναι 2,5 χρονων! και η μικρη 16 μηνων! με την εγκυμοσυνη και τα παιδια δεν εχω προβλημα. ευτυχως το πρωτο τριμηνο το περναω σαν να μην ειμαι εγκυος. ουτε αναγουλες ουτε τιποτα. μονο υπνηλια και κουραση. (με εξαιρεση στον μεγαλο που περασα δυο βδομαδες ξαπλωτη στο πρωτο τριμηνο λογω μικρης αιμοραγιας). η δουλεια ειναι που με κουραζει. ευτυχως εχω βοηθεια. να ναι καλα η μαμα μου! αλλιως δεν θα τα εβγαζα περα και παιδια και σπιτι και δουλεια. μαλλον δε θα δουλευα. αλλα οπως και να εχει το πραγμα, ειναι λιγο δυσκολο αν δεν εχεις καποιον να σου κρατησει τα παιδια εστω και για μια ωρα βρε παιδι μου, να κοιμηθεις λιγο! εσεις εχετε βοηθεια?


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα παλι με τον γιατρο(τον οποιο θεωρω κορυφη κ πολυ καλο στην δουλεια του )κ ειπε οτι ολα ειναι τελεια κ αυριο που θα εχουμε τα πρωτα αποτελεσματα του τροφοβλαστη θα επιβεβαιωθει το γεγονος οτι το μωρακι ειναι φυσιολογικο...Ελπιζω λοιπον οτι αυριο θα φυγει ολο το αγχος κ το στρες γιατι τοσες μερες τρεχουμε κ δεν φτανουμε...

!

σου ευχομαι ολα να πανε καλα!!! παντως, με αυτες τις εξετασεις δεν ξερεις τι να πιστεψεις βρε παιδι μου. το βαφτιστηρι μας, ειχε πιθανοτητες 1:13!!!!! το φανταζεστε? τελικα ειναι ενα απολυτα φυσιολογικο παιδακι!! σκεφτειτε τι αγχος περασε αυτη η μανα με το αποτελεσμα 1:13! και ολο αυτο αδικα! δεν ξερω τι να πω, στατιστικη ειναι...


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια, εγκυες ειμαστε, οχι αρρωστες!!! νομιζω δεν πρεπει να κλεινομαστε μεσα, εκτος και αν υπαρχει σοβαρος λογος. πριν το πρωτο μου παιδακι, ειχα μεινει εγκυος και στην ογδοη βδομαδα παλινδρομησε. δεν ειχα κανει τιποτα να κουραστω, η ψυχολογια ηταν μια χαρα. θεωρητικα, δεν υπηρχε εξωτερικος λογος να "φυγει" αυτο το μωρο. και ομως το χασαμε. και μαλιστα μια βδομαδα πριν το γαμο... στην επομενη εγκυμοσυνη, δυο βδομαδες ξαπλα στην αρχη λογω αιμοραγιας. μετα ολα καλα. μεχρι την 23η βδομαδα που με επιασαν προωρες συσπασεις και περασα το υπολοιπο της εγκυμοσυνης ξαπλα. τελειως ξαπλα ομως. και παλι, δεν ειχα κανει κατι που να οδηγησει σε προβληματα. στην επομενη εγκυμοσυνη, δεν ειχα τιποτα. απολυτως. και ειχα και το μωρο ολο αγκαλια. τωρα, παλι δεν εχω τιποτα. μεχρι στιγμης τουλαχιστον, φτου φτου μην το ματιασω! βεβαια, δεν μπορω να ξερω πως θα εξελιχθει. αλλα νομιζω οτι αν ειναι κατι να συμβει, θα συμβει. θελει προσοχη, σιγουρα. αλλα οχι υπερβολες. ισως βοηθουσε οτι και ο γιατρος μου ηταν χαλαρος. παντως η ψυχολογια ειναι πολυ σημαντικη. χαρουμενη μαμα, χαρουμενο εμβρυο!


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ευχαριστο!Σημερα εφαγα μια ολοκληρη πιτσα,εσεις τι φαγατε σημερα?

χαχαχαχχαχαχαχαχα!!!! η χαρουμενη νοτα παντως δεν σου λειπει!:tongue:

εμενα μην με ρωτας...τρωω βεβαια αλλα δεν εχω πολυ γευση απο την αηδια

χτες εφαγα μακαρονια με μια σαλτσα απο χρωματιστες πιπεριες σκορδο και κρεμμυδι! κανονικα ειναι πολυ νοστιμη αλλα τωρα δεν μου αρεσει τιποτα!!

μετα ενα τοστ και κερασια τα οποια τα εφαγα το βραδι που ημουν καλυτερα και μου αρεσαν αρκετα!!!!!

εγω ο πιο λιχουδης να μην εχω γευση???? μα ειναι πραγματα αυτα?


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Sophie ευχομαι ολα να πάνε καλα! Που θα πανε θα δεις! Το εχω περασει κ εγω κ ξερω. Πρεπει μετα για κανενα 5ημερο να εισαι ξαπλα!

Φουσκιτσα μου χρονια σου πολλα!!!!Σου ευχομαι να ειναι τα τελευταια γενεθλια που περνας χωρις το μωράκι σου κ τα επομενα να σε βρουν με 2-3 μωρακια στην αγκαλια σου!

Μαργκο υπομονη για το στομαχι! Καπου διαβασα αν πινεις σουρωτη θα νιωσεις λιγο καλυτερα ή λιγο κοκακολιτσα!

Νοvember rain κ εγω τα ιδια νιωθω! Βλεπω αλλες κ τις χαιρομαι. Τωρα θα βγουμε μια βολτα, δεν εχουμε παει πουθενα απο τοτε που εμεινα εγκυος κ φοβαμαι. Κ εγω ολα τα περιεργα τα παθαινω, πολυ ευαισθητος οργανισμος κ κυριως στην εγκυμοσυνη. Απο την αλλη δε θελω να βλεπω φιλους, ουτε να ερχονται επισκεψη...δεν ξερω γιατι. Θελω μονο τους δικους μου!

Καλως ηλθανε τα καινουργια κοριτσια!

και εγω δεν θελω πολυ φιλους ασε που καπιζουν ολοι σαν φουγαρα! τι να κανω δεν το αντεχω καθολου... και που να παω...ουτε μια μπυριτσα δεν κανει να πιουμε...ασε που φοβαμαι.

γενικα η εγκυμοσυνη εχει φερει ηδη μεγαλη αλλαγη στη ζωη μου αφου ημουν πολυ του εξω και αρκετα των καταχρησεων. τωρα ολα αλλαξαν και μου λειπουν ηδη βεβαια αλλα πιο πολυ με μια νοσταλγια για τα ωραια που εχω ζησει με παρεες σε νησια διακοπες τριημερα παρτυ κ διαφορα που ξερω δεν προκεται να συνεχιστουν ετσι.

Νιωθω βασικα οτι κλεινει ενα κεφαλαιο και ανοιγει ενα αλλο που ειναι αγνωστο για μενα αλλα το θελω πολυ.

ελπιζω να ειμαι εξισου καλη και σ αυτο!!!!!


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλησπερα.Πηγα το μεσημερι για την ληψη τροφοβλαστης κ με την εξεταση ολα πηγαν πολυ καλα!Ενα μικρο τσιμπημα ενιωσα κ ολη η διαδικασια τελειωσε μεσα σε 3-4 λεπτα.Οπως ειπε ο γιατρος χαριτωλογωντας ο συζυγος μου πονεσε περισσοτερο.χαχα!Επειτα μου ειπε να ξεκουραστω στο κρεβατι μεχρι αυριο αλλα εχω λεω να προσεχω μεχρι την Κυριακη,δεν χανω τιποτα!!Δεν μου εδωσε χαπια λεει γιατι δεν χρειαζονται.

Αμεσως μετα πηραμε τα αποτελεσματα απο το πρωτο papp-a που ειχα κανει:

Τρισωμια 21: 1/660

Τρισωμια 18: 1/5500

Τρισωμια 13: 1/290.Εκεινοι που του εδωσαν τα αποτελεσματα του ειπαν να σκεφτουμε την τροφοβλαστη λογω της τρισωμιας 13.Βεβαια ο συζυγος μου δεν ειπε οτι εμεις την εχουμε ηδη κανει.

Πηρα κατευθειαν τον γιατρο που μου εκανε την τροφοβλαστη κ ειπε οτι το δικο μου μωρο αποκλειεται να εχει τρισωμια 13 γιατι ειναι πολλαπλα τα προβληματα που εχουν τετοια μωρα κ θα ειχε φανει...

Μετα απο κανενα 2ωρο πηρα κ τα αποτελεσματα απο το papp-a το 2ο.Ακουστε πιθανοτητες....

Τρισωμια 21 :1/ 2200

Τρισωμια 18: 1/22.587

Τρισωμια 13 :1/ 22.547

Μιλησα παλι με τον γιατρο(τον οποιο θεωρω κορυφη κ πολυ καλο στην δουλεια του )κ ειπε οτι ολα ειναι τελεια κ αυριο που θα εχουμε τα πρωτα αποτελεσματα του τροφοβλαστη θα επιβεβαιωθει το γεγονος οτι το μωρακι ειναι φυσιολογικο...Ελπιζω λοιπον οτι αυριο θα φυγει ολο το αγχος κ το στρες γιατι τοσες μερες τρεχουμε κ δεν φτανουμε...

Φουσκιτσα χρονια σου πολλα κ ευτυχισμενα..με το καλο να δεχτεις το μωρακι σου!

Αχ μπραβοο!!! τι τελεια νεα!!!! πολυ χαρηκα!!!! ετσι να ξορκιζουμε το κακο!!!!

ολα τελεια θα πανε αγαπη!!!! θα δεις! αντε και ευχομαι να μην περασεις αλλη ταλαιπωρια χωρις λογο! περισσοτερο ψυχολογικη εννοωω! και οικονομικη βεβαια..αληθεια ποσο κοστισε?


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι! ολοι στα κρεβατια τους και γω βρηκα ευκαιρια για ιντερνετ! αλλα για λιγο, γιατι δε βλεπω απο τη νυστα! τα παιδια μου ειναι μικρα. ο μεγαλος ειναι 2,5 χρονων! και η μικρη 16 μηνων! με την εγκυμοσυνη και τα παιδια δεν εχω προβλημα. ευτυχως το πρωτο τριμηνο το περναω σαν να μην ειμαι εγκυος. ουτε αναγουλες ουτε τιποτα. μονο υπνηλια και κουραση. (με εξαιρεση στον μεγαλο που περασα δυο βδομαδες ξαπλωτη στο πρωτο τριμηνο λογω μικρης αιμοραγιας). η δουλεια ειναι που με κουραζει. ευτυχως εχω βοηθεια. να ναι καλα η μαμα μου! αλλιως δεν θα τα εβγαζα περα και παιδια και σπιτι και δουλεια. μαλλον δε θα δουλευα. αλλα οπως και να εχει το πραγμα, ειναι λιγο δυσκολο αν δεν εχεις καποιον να σου κρατησει τα παιδια εστω και για μια ωρα βρε παιδι μου, να κοιμηθεις λιγο! εσεις εχετε βοηθεια?

εγω την μονη βοηθεια που θα εχω θα ειναι η πεθερα μου αλλα δεν μενει και διπλα οποτε εχω ανχωθει λιγο....δεν ξερω τι θα κανω..


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

ετσι λεμε τη μικρη μας. ειναι ασπρουλη, αφρατη και μπαμπατσικια!!!! σκετο τσουρεκακι!!!

χαχαχχαχα..τελειο πραγματικα!!! ετσι με λεει και αντρας μου οταν τον πρηζω!!! χαχαχαχαχαχα (για πλακα εννοειται!)


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! σας διαβαζω μερες τωρα, και βρε κοριτσια να σας πω κατι? εγω συνεχιζω τοσο φυσιολογικα τη ζωη μου που σχεδον ξεχναω οτι ειμαι εγκυος! εχω καποιες αναγουλες βεβαια και μια μονιμη κουραση αλλα προσπαθω να τα ξεπερναω. παω για τα μπανακια μου κανονικα, θα παω κ διακοπες, κανω ολες τις δουλειες το σπιτι, καθημερινες εχω παντα επισκεψεις απο φιλους και Παρασκευη-Σαββατο βγαινουμε για ποτακι ( εγω βεβαια πινω 1 μπυρα ή μπυρα χωρις αλκοολ).

απλα δεν βρισκω λογο να αλλαξει η ζωη μου εφοσον δεν εχω -ευτυχως- καποιο σοβαρο προβλημα. καλα δεν κανω? η μαμα μου με φωναζει οτι δεν προσεχω και θα το μετανοιωσω αλλα ΔΕΝ θελω να αλλαξει η ζωη μου-απο τωρα!!!


BJVqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ μπραβοο!!! τι τελεια νεα!!!! πολυ χαρηκα!!!! ετσι να ξορκιζουμε το κακο!!!!

ολα τελεια θα πανε αγαπη!!!! θα δεις! αντε και ευχομαι να μην περασεις αλλη ταλαιπωρια χωρις λογο! περισσοτερο ψυχολογικη εννοωω! και οικονομικη βεβαια..αληθεια ποσο κοστισε?

Βασικα αυτο ειναι το θεμα ...αυτη η ψυχολογικη πιεση των τελευταιων ημερων ηταν χαλια!!Και επισης με εβαλαν κ στην διαδικασια να διαλεγω γιατρους κ που θα κανω την τροφοβλαστη κ πιεστηκα!Εγω ηθελα να την κανω στον 2ο γιατρο που πηγα(θεοδωροπουλο) ενω η γιατρος μου επεμενε για την δικη της!!Μα ειναι δυνατον να σου επιβαλλει καποιος που θα κανεις αυχενικη ή οποιαδηποτε αλλη εξωτερικη εξεταση??Εσεις που τα κανετε αληθεια? Σας εχει πει ο γιατρος σας?

Οσο για το κοστος 650 με αποδειξη η ληψη τροφοβλαστη.


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...