Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Neverstop είπε:

      @Angot τα νέα σου??!

      βγάλαμε χθες τον όρο και στο 3 το άρχισε πάλι ο χαμός! ειχα πολλούς πόνους όποτε αναγκαστικά μ το έβγαλαν! θα δει ο γιατρός σήμερα τα nst μου και αν δει ότι ακόμα κ με όρο δεν ηρεμώ θα γεννήσουμε την πεμτπτη! αν όμως δει οτι με πιάνει θα με κρατήσει να πάμε 34 και αν τραβάω ακόμα να πάμε 35! για την ώρα ειμαι καλα 

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια μου.. ειμαι χαλια σημερα εχω φυγει απο το πρωι για δουλειες και μετα πηγα στη δουλεια.. εχω κανει αρκετους εμετους, γενικα νιωθω συνεχεια ασχημα.... ειμαι τοσο χαλια σωματικα που με εχει καταβαλει..

ποτε θα περασει ολο αυτο?


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια καλησπερα!Χαθηκα λιγουλακι σημερα γιατι ηταν η μεγαλη μερα...!Αυχενικη λοιπον αλλα τα νεα μου δεν τα λες κ τελεια..Κατ'αρχην ειδαμε οτι το μωρακι ηταν καλα κ η αποκολληση αφαντη.Επειτα ειδαμε οτι εχει μεγαλωσει εινια περιπου 6,5 εκ και χερακια,ποδαρακια καλα.Το ρινικο οστο οκ ορατο αλλα η αυχενικη 2,7 περιπου!!!Λεω περιπου γιατι καναμε 2 ωρες περιπου..μπηκα ,βγηκα ,εφαγα σοκολατα ,περπατησα αλλα το μπεμπε δεν ειχε την καταλληλη θεση για να γινει καλη μετρηση.Τελικα εγιναν πολλες μετρησεις απο 2,5 εως 2,7.Ειτε το ενα παρεις ειτε το αλλο..χαλια το βλεπω εγω.Εκανα κ την papp-a κ τα αποτελεσματα θα βγουν σε 2 μερες.Αλλα μαλλον θα παω για τροφοβλαστη.Τι να πω εχω στεναχωρηθει λιγακι γιατι περιμενα καλυτερα νεα...η συνεχεια θα δειξει..!


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!Χαθηκα λιγουλακι σημερα γιατι ηταν η μεγαλη μερα...!Αυχενικη λοιπον αλλα τα νεα μου δεν τα λες κ τελεια..Κατ'αρχην ειδαμε οτι το μωρακι ηταν καλα κ η αποκολληση αφαντη.Επειτα ειδαμε οτι εχει μεγαλωσει εινια περιπου 6,5 εκ και χερακια,ποδαρακια καλα.Το ρινικο οστο οκ ορατο αλλα η αυχενικη 2,7 περιπου!!!Λεω περιπου γιατι καναμε 2 ωρες περιπου..μπηκα ,βγηκα ,εφαγα σοκολατα ,περπατησα αλλα το μπεμπε δεν ειχε την καταλληλη θεση για να γινει καλη μετρηση.Τελικα εγιναν πολλες μετρησεις απο 2,5 εως 2,7.Ειτε το ενα παρεις ειτε το αλλο..χαλια το βλεπω εγω.Εκανα κ την papp-a κ τα αποτελεσματα θα βγουν σε 2 μερες.Αλλα μαλλον θα παω για τροφοβλαστη.Τι να πω εχω στεναχωρηθει λιγακι γιατι περιμενα καλυτερα νεα...η συνεχεια θα δειξει..!

Μην σε στεναχωρεί η τιμή του 2,5 γιατί κάποιοι γιατροί δίνουν το 2,5 σαν όριο οπότε είσαι εντάξει από αυτή την άποψη. Πολλές φορές η papp-a βγαίνει πολύ καλύτερη σε σύγκριση με την τιμή αυτή. Πόσο χρόνων είσαι? Μέχρι τα 30 οι πιθανότητες λένε είναι με το μέρος σου.. Την Πέμπτη θα έχεις τα αποτελέσματα? Εγώ Παρασκευή. Θα τα συζητήσουμε κ μαζί. Φιλιά πολλά και μην στεναχωριεσαι,χωρίς να δεις κ τις υπόλοιπες εξετάσεις του papp-a.


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!Χαθηκα λιγουλακι σημερα γιατι ηταν η μεγαλη μερα...!Αυχενικη λοιπον αλλα τα νεα μου δεν τα λες κ τελεια..Κατ'αρχην ειδαμε οτι το μωρακι ηταν καλα κ η αποκολληση αφαντη.Επειτα ειδαμε οτι εχει μεγαλωσει εινια περιπου 6,5 εκ και χερακια,ποδαρακια καλα.Το ρινικο οστο οκ ορατο αλλα η αυχενικη 2,7 περιπου!!!Λεω περιπου γιατι καναμε 2 ωρες περιπου..μπηκα ,βγηκα ,εφαγα σοκολατα ,περπατησα αλλα το μπεμπε δεν ειχε την καταλληλη θεση για να γινει καλη μετρηση.Τελικα εγιναν πολλες μετρησεις απο 2,5 εως 2,7.Ειτε το ενα παρεις ειτε το αλλο..χαλια το βλεπω εγω.Εκανα κ την papp-a κ τα αποτελεσματα θα βγουν σε 2 μερες.Αλλα μαλλον θα παω για τροφοβλαστη.Τι να πω εχω στεναχωρηθει λιγακι γιατι περιμενα καλυτερα νεα...η συνεχεια θα δειξει..!

Ειναι λιγο οριακο το νουμερο αλλα εχω διαβασει απειρες φορες οτι δεν ηταν τιποτα τελικα! απλα τυχαιο. Τωρα αναγκαστικα περιμενεις τα νεα απο του αιματος για να δεις πως θα κινηθεις ε? ο γιατρος τι ειπε?

Εισαι και μικρουλα 28 οποτε οι πιθανοτητες ειναι με το μερος σου!


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο οριακο το νουμερο αλλα εχω διαβασει απειρες φορες οτι δεν ηταν τιποτα τελικα! απλα τυχαιο. Τωρα αναγκαστικα περιμενεις τα νεα απο του αιματος για να δεις πως θα κινηθεις ε? ο γιατρος τι ειπε?

Εισαι και μικρουλα 28 οποτε οι πιθανοτητες ειναι με το μερος σου!

Καλημερα!Η αληθεια ειναι οτι ηλικιακα οι πιθανοτητες θα ειναι καλες αλλα με το νουμερο που ειναι οριακο ,δεν ξερω..Ισως ειναι κατι τυχαιο ,ισως ομως και οχι.Σημερα εκλεισα και αλλο ραντεβου για αυχενικη (σε αλλον γιατρο) γιατι μια 2η δευτερη χρειαζεται νομιζω.Απο εκει κ επειτα περιμενω τα αποτελεσματα απο το papp-a αυριο κ θα τα συζητησουμε με την γιατρο μου την Παρασκευη..Ιδομεν!!

Στην τελικη καλυτερα να κανω τροφοβλαστη να ειμαι σιγουρη παρα να παιζω με τις πιθανοτητες..ε?


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!Η αληθεια ειναι οτι ηλικιακα οι πιθανοτητες θα ειναι καλες αλλα με το νουμερο που ειναι οριακο ,δεν ξερω..Ισως ειναι κατι τυχαιο ,ισως ομως και οχι.Σημερα εκλεισα και αλλο ραντεβου για αυχενικη (σε αλλον γιατρο) γιατι μια 2η δευτερη χρειαζεται νομιζω.Απο εκει κ επειτα περιμενω τα αποτελεσματα απο το papp-a αυριο κ θα τα συζητησουμε με την γιατρο μου την Παρασκευη..Ιδομεν!!

Στην τελικη καλυτερα να κανω τροφοβλαστη να ειμαι σιγουρη παρα να παιζω με τις πιθανοτητες..ε?

Ποτε θα πας για την 2η αυχενικη? εννοειται να κανεις ληψη τροφοβλαστη αν χρειαστει!!! του αιματος βγαινουν αυριο ε?


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα πας για την 2η αυχενικη? εννοειται να κανεις ληψη τροφοβλαστη αν χρειαστει!!! του αιματος βγαινουν αυριο ε?

Σημερα το απογευμα παω για την 2η αυχενικη.Το αιμα βγαινει μαλλον αυριο το απογευμα ..απλα περιμενουμε κ ελπιζουμε γαι το καλυτερο..!


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα παω για την 2η αυχενικη.Το αιμα βγαινει μαλλον αυριο το απογευμα ..απλα περιμενουμε κ ελπιζουμε γαι το καλυτερο..!

Εγώ πάντως δεν νομίζω να μην είναι καλά τα αποτελέσματα της papp-a.

Καλά θα κάνεις να πας και για 2η γνώμη κάπου αλλού.Πάντως επειδή το έψαξα λίγο,το όριο είναι 2,5 σε πολλούς γιατρούς!

Τώρα αν βγουν τα αποτελέσματα σου από το αίμα καλά πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε λήψη τροφοβλάστης? Δεν ξέρω...


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!Χαθηκα λιγουλακι σημερα γιατι ηταν η μεγαλη μερα...!Αυχενικη λοιπον αλλα τα νεα μου δεν τα λες κ τελεια..Κατ'αρχην ειδαμε οτι το μωρακι ηταν καλα κ η αποκολληση αφαντη.Επειτα ειδαμε οτι εχει μεγαλωσει εινια περιπου 6,5 εκ και χερακια,ποδαρακια καλα.Το ρινικο οστο οκ ορατο αλλα η αυχενικη 2,7 περιπου!!!Λεω περιπου γιατι καναμε 2 ωρες περιπου..μπηκα ,βγηκα ,εφαγα σοκολατα ,περπατησα αλλα το μπεμπε δεν ειχε την καταλληλη θεση για να γινει καλη μετρηση.Τελικα εγιναν πολλες μετρησεις απο 2,5 εως 2,7.Ειτε το ενα παρεις ειτε το αλλο..χαλια το βλεπω εγω.Εκανα κ την papp-a κ τα αποτελεσματα θα βγουν σε 2 μερες.Αλλα μαλλον θα παω για τροφοβλαστη.Τι να πω εχω στεναχωρηθει λιγακι γιατι περιμενα καλυτερα νεα...η συνεχεια θα δειξει..!

Sophie μην αγχωνεσαι καλη μου! Εγω στις διδυμουλες μου ειχαν βρει στη μια τοσο. Θα εκανα ουτως ή αλλως τροφοβλαστη για εναν ιο που μου ειχαν βρεθ οποτε πληρωσα κ για καρυοτυπο για να ειμαστε σιγουροι! Ομως ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν χρειαζεται επουδενι να κανω τροφο μονο για την αυχενικη με τετοιο αριθμο κ σε τετοια ηλικια, απο την στιγμη βεβαια που δεν υπαρχει κληρονομικοτητα.

Καλα κανεις κ πας για μια 2η αυχενικη, για να σου φυγει το αγχος. Θα δεις ολα θα πανε τελεια! Ειμαι σιγουρη!


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα!Χαθηκα λιγουλακι σημερα γιατι ηταν η μεγαλη μερα...!Αυχενικη λοιπον αλλα τα νεα μου δεν τα λες κ τελεια..Κατ'αρχην ειδαμε οτι το μωρακι ηταν καλα κ η αποκολληση αφαντη.Επειτα ειδαμε οτι εχει μεγαλωσει εινια περιπου 6,5 εκ και χερακια,ποδαρακια καλα.Το ρινικο οστο οκ ορατο αλλα η αυχενικη 2,7 περιπου!!!Λεω περιπου γιατι καναμε 2 ωρες περιπου..μπηκα ,βγηκα ,εφαγα σοκολατα ,περπατησα αλλα το μπεμπε δεν ειχε την καταλληλη θεση για να γινει καλη μετρηση.Τελικα εγιναν πολλες μετρησεις απο 2,5 εως 2,7.Ειτε το ενα παρεις ειτε το αλλο..χαλια το βλεπω εγω.Εκανα κ την papp-a κ τα αποτελεσματα θα βγουν σε 2 μερες.Αλλα μαλλον θα παω για τροφοβλαστη.Τι να πω εχω στεναχωρηθει λιγακι γιατι περιμενα καλυτερα νεα...η συνεχεια θα δειξει..!

Sophie μην στεναχωριεσαι κοπελα μου γιατι αυτη η τιμη δεν σημαινει κατι απαραιτητα.Οταν ειναι αυξημενη η αυχενικη τοτε την κοιτανε σε συνδιασμο με το pap-a.Και παλι παιζει ρολο η ηλικια.Η αδερφη μου ειχε σαν εσενα την αυχενικη και η αιματολογικη εξεταση ηταν μεσα στα φυσιολογικα ορια και ουτε εξετασεις παραπανω εκανε,και ητανε και 33 χρονων.και εννοειτε ολα καλα πηγανε.Περιμενουμε τα νεα σου απτην δευτερη αυχενικη


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου.. ειμαι χαλια σημερα εχω φυγει απο το πρωι για δουλειες και μετα πηγα στη δουλεια.. εχω κανει αρκετους εμετους, γενικα νιωθω συνεχεια ασχημα.... ειμαι τοσο χαλια σωματικα που με εχει καταβαλει..

ποτε θα περασει ολο αυτο?

Τι περνας και συ βρε κοπελια!οταν λες οτι κανεις συνεχεια εμετους σε καταλαβαινω πως νιωθεις!Εισαι απο τις ατυχες που το πρωτο τριμηνο ταλαιπωρουνται πολυ.Ευχομαι να σου σταματησει τον τεταρτο μηνα,οπως γινεται συνηθως.Ετσι ημουνα και εγω και με το που μπηκα στην 14 βδομαδα ειδα μεγαλη διαφορα.Θα γινεις αλλος ανθρωπος,τωρα δεν μπορεις να ευχαριστηθεις τιποτα, σε καταλαβαινω!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...