Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

τιποτα ρε απλα οτι θελω να βγω σε αδεια. πρωτα μου το εγραψε ο δικός μου γιοτρος που δεν ειναι του ικα και μετα πηγα στον γιατρο του ικα με το χαρτι απο τον δικο μου απλα να μου το γραψει αυτος. αν ρωτησει λες οτι ο γιατρος μου κρινει οτι δεν πρεπει να ειμαι στην δουλεια κτλ....

α ωραια ευχαριστω!!!!!


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πηγαμε λοιπον και για την 2η αυχενικη κ εδειξε παρομοια αποτελεσματα.Βεβαια αυτος ο γιατρος μου εκανε διαφορες μετρησεις κ τελικα εδωσε την τιμη στην αυχενικη 2,5.Οπως καταλαβαινετε το νουμερο ειναι οριακο και εγω ειμαι παρα παρα παρα πολυ αγχωμενη για να αντεξω ..εκανα κ παππ-α και τα αποτελεσματα βγαινουν αυριο(μαζι με της χθεσινης).Τελικα μας ρωτησε κ εκεινος αν μπορουμε να περιμενουμε κ να παιξουμε με τις πιθανοτητες κ τελικα αποφασισαμε να κανω αυριο την ληψη τροφοβλαστης.Θα την κανω αυριο το μεσημερι κ θα παρω τα πρωτα αποτελεσματα την επομενη μερα(σε 24 ωρες).

Καλησπέρα και από μένα. Αν και είμαι του Δεκεμβρίου παρακολουθώ και εγώ τα νέα σας!

Sophie Jolie σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί εμένα η αυχενική μου έδειξε 3mm. Μάλιστα επειδή δεν μπορούσα να το πιστέψω έκανα 3! αυχενικές σε διαφορετικούς γιατρούς. Αλλά επειδή ήμουν οριακά 13w 5d δεν προλάβαινα να έρθω Αθήνα στη γιατρό μου να κάνω λήψη τροφοβλάστη (ο σύζυγος είνιαι στρατιωτικός και είμαστε με μετάθεση στην Κύπρο). Φαντάσου την αγωνία μου καθώς έπρεπε να περιμένω 4 ολόκληρες εβδομάδες για να κάνω άμνιο καθώς και το ότι έχω ήδη δύο παιδιά και δεν έπρεπε να με βλέπουν στενοχωρημένη! Τελικά τα πρώτα αποτελέσματα βγήκαν φυσιολογικά και περιμένουμε όπου να'ναι και τα τελικά(ελπίζω να είναι εξίσου καλά). Να έχεις υπόψη σου ότι παίζει ρόλο και το μήκος (κεφαλουραίο) του μωρού καθώς και η εβδομάδα που κάνεις την εξέταση.

Εύχομαι τα καλύτερα!


KOKmp2.png

PnX4p2.png

mxYqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Αν και είμαι του Δεκεμβρίου παρακολουθώ και εγώ τα νέα σας!

Sophie Jolie σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί εμένα η αυχενική μου έδειξε 3mm. Μάλιστα επειδή δεν μπορούσα να το πιστέψω έκανα 3! αυχενικές σε διαφορετικούς γιατρούς. Αλλά επειδή ήμουν οριακά 13w 5d δεν προλάβαινα να έρθω Αθήνα στη γιατρό μου να κάνω λήψη τροφοβλάστη (ο σύζυγος είνιαι στρατιωτικός και είμαστε με μετάθεση στην Κύπρο). Φαντάσου την αγωνία μου καθώς έπρεπε να περιμένω 4 ολόκληρες εβδομάδες για να κάνω άμνιο καθώς και το ότι έχω ήδη δύο παιδιά και δεν έπρεπε να με βλέπουν στενοχωρημένη! Τελικά τα πρώτα αποτελέσματα βγήκαν φυσιολογικά και περιμένουμε όπου να'ναι και τα τελικά(ελπίζω να είναι εξίσου καλά). Να έχεις υπόψη σου ότι παίζει ρόλο και το μήκος (κεφαλουραίο) του μωρού καθώς και η εβδομάδα που κάνεις την εξέταση.

Εύχομαι τα καλύτερα!

ΥΓ. Μέχρι να καταφέρω να βάλω τικεράκι είμαι 19 w ακριβώς σήμερα.

annpan,ευχαριστούμε πολύ που έγραψες κι εσύ στο δικό μας καφέ για να πεις την δική σου εμπειρία στην φίλη μας!!! Ελπίζω να το διαβάσει και να ηρεμήσει λίγο γιατί κι εγώ είμαι σίγουρη οτι όλα θα είναι μια χαρά στο τέλος!!:P


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πείτε μου χρόνια πολλά!!!! Έχω γενέθλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Xρονια πολλα κοπελιτσα μου,να εχεις παντα υγεια και το αγγελουδι σου στην αγκαλια σου συντομα!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου δεν ξερω απο που να αρχισω.Διαβασα ολα τα μηνυματα και θελω να απαντησω σε ολες σας,τωρα που ειμαι λιγο μονη,μιας και εχει παει ο συζυγος με το μωρο για μπανιο και εγω εκατσα στο δωματιο να ξεκουραστω γιατι με τσιμπαγε λιγο η μεση μου.Ολο προβληματα.................


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου δεν ξερω απο που να αρχισω.Διαβασα ολα τα μηνυματα και θελω να απαντησω σε ολες σας,τωρα που ειμαι λιγο μονη,μιας και εχει παει ο συζυγος με το μωρο για μπανιο και εγω εκατσα στο δωματιο να ξεκουραστω γιατι με τσιμπαγε λιγο η μεση μου.Ολο προβληματα.................

Έκανες τίποτα και κουράστηκες??Να προσέχεις...


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

μπανακια εκανες?? εγω απλα θελω να ειμαι ξαπλα συνεχεια! σχεδον δεν θελω να παω διακοπες...απο το χαλι μου...

Margo μου δεν κανω μπανιο καθομαι στην ξαπλωστρα σαν τις γιαγιαδες και απολαμβανω.........το νερακι μου!!!Εχω λιωσει απτη ζεστη και απο τη ζηλεια

αλλα φοβαμαι να μπω στη θαλασσα.Εχω ενα καρο κουσουρια ασε μη με βρει και τιποτα αλλο.Και εγω δεν ειχα ορεξη για διακοπες μη νομιζεις,αλλα εβλεπα τον αντρα μου που ειχε ενα παραπονεμενο υφος και ηταν σα να μου ζηταγε καπου να παμε...........Και εγω πως ειναι να ειμαι συνεχεια ξαπλωμενη και να μη μου μιλαει κανεις,να μη μιλαω πουθενα,δεν εχω καλη διαθεση,οι ορμονες μου ειναι και μενα χαλια,αλλα πες μου τι να κανουμε?Ολο υπομονη,ολο τα ιδια και τα ιδια...........


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας. χωραω και γω στην παρεα σας? ειμαι και γω προσεχως μανουλα φεβρουαριου του 12. μεσα φεβρουαριου, ισως και τελη ιανουαριου (λογω καισαρικης). αυριο γινομαι 12 εβδομαδων ακριβως! α, ειμαι καινουργια στο φορουμ και το καφε γενικα, αν και διαβαζω καιρο....

Καλως ορισες στο παρεακι μας τσουρεκι μου!Ολοι οι καλοι χωραμε εδω μεσα!!!Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου και με το καλο το νεο μελος της οικογενειας σου.Αληθεια πως αντεχεις με 2 παιδια ηδη και μια ακομα εγκυμοσυνη?Τι διαφορα ηλικιας εχουν τα παιδακια σου?Εχεις βοηθεια?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έκανες τίποτα και κουράστηκες??Να προσέχεις...

Τιποτα απολυτως καθομαι ολη μερα.Ουτε σηκωνω το μωρο,ουτε κουραζομαι,δε ξερω τι να πω.Χαιρομαι μερικες κοπελες που ειναι τοσο δραστηριες στην εγκυμοσυνη τους ενω εγω με το παραμικρο προβληματα και αγχος μη συμβει κατι χειροτερο.


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Sophie περιμενουμε τα νεα σου.Και εγω ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι μια περιπετεια που σου δημιουργει μονο αγχος και στεναχωρια.Σε καταλαβαινω απολυτα ποσο αγχωμενη πρεπει να εισαι.Σε νιωθω και σου ευχομαι απτα βαθη της ψυχης μου να τελειωσει γρηγορα και ανωδυνα.


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τιποτα απολυτως καθομαι ολη μερα.Ουτε σηκωνω το μωρο,ουτε κουραζομαι,δε ξερω τι να πω.Χαιρομαι μερικες κοπελες που ειναι τοσο δραστηριες στην εγκυμοσυνη τους ενω εγω με το παραμικρο προβληματα και αγχος μη συμβει κατι χειροτερο.

Έλα ρε συ μην το βλέπεις έτσι... Κι εγώ που δεν έχω κανένα πρόβλημα σπίτι είμαι συνέχεια γιατί φοβάμαι να μην πάθω τίποτα... Βαριέμαι πολύ!!!! Ευτυχώς που έχουμε και η μια την άλλη!!! Σήμερα όμως λέω να βγω να γιορτάσω τα 29 χρόνια που μπαίνω σήμερα... χα χα


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Sophie ευχομαι ολα να πάνε καλα! Που θα πανε θα δεις! Το εχω περασει κ εγω κ ξερω. Πρεπει μετα για κανενα 5ημερο να εισαι ξαπλα!

Φουσκιτσα μου χρονια σου πολλα!!!!Σου ευχομαι να ειναι τα τελευταια γενεθλια που περνας χωρις το μωράκι σου κ τα επομενα να σε βρουν με 2-3 μωρακια στην αγκαλια σου!

Μαργκο υπομονη για το στομαχι! Καπου διαβασα αν πινεις σουρωτη θα νιωσεις λιγο καλυτερα ή λιγο κοκακολιτσα!

Νοvember rain κ εγω τα ιδια νιωθω! Βλεπω αλλες κ τις χαιρομαι. Τωρα θα βγουμε μια βολτα, δεν εχουμε παει πουθενα απο τοτε που εμεινα εγκυος κ φοβαμαι. Κ εγω ολα τα περιεργα τα παθαινω, πολυ ευαισθητος οργανισμος κ κυριως στην εγκυμοσυνη. Απο την αλλη δε θελω να βλεπω φιλους, ουτε να ερχονται επισκεψη...δεν ξερω γιατι. Θελω μονο τους δικους μου!

Καλως ηλθανε τα καινουργια κοριτσια!


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε συ μην το βλέπεις έτσι... Κι εγώ που δεν έχω κανένα πρόβλημα σπίτι είμαι συνέχεια γιατί φοβάμαι να μην πάθω τίποτα... Βαριέμαι πολύ!!!! Ευτυχώς που έχουμε και η μια την άλλη!!! Σήμερα όμως λέω να βγω να γιορτάσω τα 29 χρόνια που μπαίνω σήμερα... χα χα

Kαλα να περασεις βρε κοριτσακι να σε χαιρονται οι δικοι σου ανθρωποι.Αληθεια εχεις πει οτι εισαι εγκυος στις φιλες σου?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλα να περασεις βρε κοριτσακι να σε χαιρονται οι δικοι σου ανθρωποι.Αληθεια εχεις πει οτι εισαι εγκυος στις φιλες σου?

Ναι εμένα το ξέρουν σχεδόν όλοι!! χα χα


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...