Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

Καλα ειμαι κοριτσακι μου Δοξα το Θεο,ουτε καφε υγρα ουτε κατι ανησυχητικο εχω.Ειμαστε στη Θασο και ξεχνιεμαι να σου πω την αληθεια μου.Εσεις θα πατε πουθενα διακοπες?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Πότε μπαίνω στον 4ο μήνα κανονικά? Ή μπήκα τωρα που είμαι στην 13η εβδομάδα???? Ξέρετε πως πάνε οι αλλαγές του μήνα?

Σε 5 μερες μπαινεις στον 4ο.Τυχερουλα! Αντε ανυπομονουμε και εμεις!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειμαι κοριτσακι μου Δοξα το Θεο,ουτε καφε υγρα ουτε κατι ανησυχητικο εχω.Ειμαστε στη Θασο και ξεχνιεμαι να σου πω την αληθεια μου.Εσεις θα πατε πουθενα διακοπες?

θα πάμε... Να τελειώσει πρώτα ο άντρας μου με την δουλειά του,να πάρω τις εξετάσεις κι εγώ από το papp-a την Παρασκευή και να μου κλείσει το επόμενο ραντεβού. Όχι τίποτα άλλο απλά να ξέρω πόσο καιρό θα μείνουμε.Θα πάμε Αιδηψό,έχουμε σπίτι εκεί. Τουλάχιστον να αλλάξουμε λίγο παραστάσεις και να γεμίσουμε μπαταρίες γιατί ο χειμώνας προβλέπεται δύσκολος!!!! Εσείς θα καθίσετε πολύ ακόμα??


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Sophie μην αγχωνεσαι καλη μου! Εγω στις διδυμουλες μου ειχαν βρει στη μια τοσο. Θα εκανα ουτως ή αλλως τροφοβλαστη για εναν ιο που μου ειχαν βρεθ οποτε πληρωσα κ για καρυοτυπο για να ειμαστε σιγουροι! Ομως ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν χρειαζεται επουδενι να κανω τροφο μονο για την αυχενικη με τετοιο αριθμο κ σε τετοια ηλικια, απο την στιγμη βεβαια που δεν υπαρχει κληρονομικοτητα.

Καλα κανεις κ πας για μια 2η αυχενικη, για να σου φυγει το αγχος. Θα δεις ολα θα πανε τελεια! Ειμαι σιγουρη!

Πηγαμε λοιπον και για την 2η αυχενικη κ εδειξε παρομοια αποτελεσματα.Βεβαια αυτος ο γιατρος μου εκανε διαφορες μετρησεις κ τελικα εδωσε την τιμη στην αυχενικη 2,5.Οπως καταλαβαινετε το νουμερο ειναι οριακο και εγω ειμαι παρα παρα παρα πολυ αγχωμενη για να αντεξω ..εκανα κ παππ-α και τα αποτελεσματα βγαινουν αυριο(μαζι με της χθεσινης).Τελικα μας ρωτησε κ εκεινος αν μπορουμε να περιμενουμε κ να παιξουμε με τις πιθανοτητες κ τελικα αποφασισαμε να κανω αυριο την ληψη τροφοβλαστης.Θα την κανω αυριο το μεσημερι κ θα παρω τα πρωτα αποτελεσματα την επομενη μερα(σε 24 ωρες).

Δημιουργηθηκε βεβαια κ αλλο θεμα.Πηρα τηλεφωνο την γιατρο μου κ της ειπα οτι πηγα κ αλλου...δεν της πολυαρεσε γιατι λεει οτι δεν χρειαζοταν μιας και δεν ηταν κατι τοσο ανησυχητικο.Επειτα της ειπα για την τροφοβλαστη κ αυτο που μου ειπε ηταν να παω στην ''δικια'' της κ οχι στον αλλο γιατρο.Εγω βεβαια θελω να παω σάυτον γιατι μου δειχνει περισσοτερη εμπειρια κ τα αποτελεσματα αμεσα...Μου την δινει αυτο το κυκλωμα γενικως..Τι πρεπει να κοιταμε εμας κ τα μωρακια μας ή τον καθε γνωστο του γιατρου?


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε λοιπον και για την 2η αυχενικη κ εδειξε παρομοια αποτελεσματα.Βεβαια αυτος ο γιατρος μου εκανε διαφορες μετρησεις κ τελικα εδωσε την τιμη στην αυχενικη 2,5.Οπως καταλαβαινετε το νουμερο ειναι οριακο και εγω ειμαι παρα παρα παρα πολυ αγχωμενη για να αντεξω ..εκανα κ παππ-α και τα αποτελεσματα βγαινουν αυριο(μαζι με της χθεσινης).Τελικα μας ρωτησε κ εκεινος αν μπορουμε να περιμενουμε κ να παιξουμε με τις πιθανοτητες κ τελικα αποφασισαμε να κανω αυριο την ληψη τροφοβλαστης.Θα την κανω αυριο το μεσημερι κ θα παρω τα πρωτα αποτελεσματα την επομενη μερα(σε 24 ωρες).

Δημιουργηθηκε βεβαια κ αλλο θεμα.Πηρα τηλεφωνο την γιατρο μου κ της ειπα οτι πηγα κ αλλου...δεν της πολυαρεσε γιατι λεει οτι δεν χρειαζοταν μιας και δεν ηταν κατι τοσο ανησυχητικο.Επειτα της ειπα για την τροφοβλαστη κ αυτο που μου ειπε ηταν να παω στην ''δικια'' της κ οχι στον αλλο γιατρο.Εγω βεβαια θελω να παω σάυτον γιατι μου δειχνει περισσοτερη εμπειρια κ τα αποτελεσματα αμεσα...Μου την δινει αυτο το κυκλωμα γενικως..Τι πρεπει να κοιταμε εμας κ τα μωρακια μας ή τον καθε γνωστο του γιατρου?

Καλημερα και απο εμενα την πρωινη!!!! Κοριτσακι μου κατ αρχην κουραγιο κ ψυχραιμια! μπλεχτηκες με γιατρους ε? πολυ ασχημο αυτο που κανουν βρε παιδι μου! και εμενα ο γιατρος μου σε δικο του θελει να παω για την αυχενικη και ενω ειχα κλεισει με αλλον το ακυρωσα. Βεβαια στον γιατρο μου εχω απολυτη εμπιστοσυνη. να κανεις αυτο που αισθανεσαι καλυτερο για εσενα και το πλασματακι σου.

Σημερα κανεις τροφοβλαστη? πες σε ποιον τελικα? να δεις δεν θα ειναι τιποτα, παρα μια ακομα ταλαιπωρια για εμας τις μελλουσες μανουλες!! ετσι να ετοιμαζομαστε απο νωρις νωρις! Θελω να μου πεις ακριβως πως ηταν η εξεταση και αν ποναει γιατι μαλλον θα την κανω και εγω (λογω ηλικιας).

καλη τυχη ευχομαι καλη μου. Περιμενουμε νεα σου!


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να δω πότε και αν θα συναντηθούμε όλες μαζί!!!!! Μα που είστε καλε?????????????

Φουσκιτσα μου!? μα που ειστε μπαινετε μονο βραδι? εγω πρωι με τον καφε (λεμε τωρα) και μετα απο την δουλεια το μεσημερι κατα τις 13.

το βραδι δεν μπορω παντα γιατι καθομαι και λιγο με το μωρο μου!!!

πειτε ποτε μπαινετε να ξερω βρε κοριτσια?

Πωπω!!!! μπαινεις και στον 4ο σε λιγο!!! παει το 1ο τριμηνακι!!! τελεια! πως νιωθεις εσυ αληθεια? απο κουραση? απο οτι θυμαμαι εισαι τυχερουλα και δεν ειχες ναυτιες! λενε οτι απο τον 4ο μεχρι και τον 7ο ειναι οι καλυτεροι μηνες!

λοιπον φευγω και θα ξαναμπω το μεσημερι! ελπιζω να ειναι καμια!


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι περνας και συ βρε κοπελια!οταν λες οτι κανεις συνεχεια εμετους σε καταλαβαινω πως νιωθεις!Εισαι απο τις ατυχες που το πρωτο τριμηνο ταλαιπωρουνται πολυ.Ευχομαι να σου σταματησει τον τεταρτο μηνα,οπως γινεται συνηθως.Ετσι ημουνα και εγω και με το που μπηκα στην 14 βδομαδα ειδα μεγαλη διαφορα.Θα γινεις αλλος ανθρωπος,τωρα δεν μπορεις να ευχαριστηθεις τιποτα, σε καταλαβαινω!

εχεις και εσυ εμετους? πως την βγαζεις? τι τρως? ολα μου φαινονται χαλια ειδικα το πρωι οπως τωρα ακομα και το νερο με ανακατευει χειροτερα. μαγειρευω κιολας και μυριζει το φαι....μακαρι να περασει γρηγορα!!!!!


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα την πρωινη!!!! Κοριτσακι μου κατ αρχην κουραγιο κ ψυχραιμια! μπλεχτηκες με γιατρους ε? πολυ ασχημο αυτο που κανουν βρε παιδι μου! και εμενα ο γιατρος μου σε δικο του θελει να παω για την αυχενικη και ενω ειχα κλεισει με αλλον το ακυρωσα. Βεβαια στον γιατρο μου εχω απολυτη εμπιστοσυνη. να κανεις αυτο που αισθανεσαι καλυτερο για εσενα και το πλασματακι σου.

Σημερα κανεις τροφοβλαστη? πες σε ποιον τελικα? να δεις δεν θα ειναι τιποτα, παρα μια ακομα ταλαιπωρια για εμας τις μελλουσες μανουλες!! ετσι να ετοιμαζομαστε απο νωρις νωρις! Θελω να μου πεις ακριβως πως ηταν η εξεταση και αν ποναει γιατι μαλλον θα την κανω και εγω (λογω ηλικιας).

καλη τυχη ευχομαι καλη μου. Περιμενουμε νεα σου!

Kαλημερα!Ειναι περιεργη μερα σημερα ..δεν λεω, σκεφτομαι αισιοδοξα αλλα ελπιζω αυριο να εχω μαθει ευχαριστα νεα κ να μην θυμαμαι τιποτα απο το αγχος κ την πιεση που περναω αυτην την στιγμη.Τελικα αποφασισα να παω στον 2ο γιατρο για την τροφοβλαστη γιατι μου ειπε οτι θα εγω τα αποτελεσματα την επομενη μερα ακριβως κ εκει θα τελειωσει η αγωνια.Ωστοσο τον ξερω ,ειναι πολυ καλος κ εμπειρος!Ειχα παει κ η αδελφη μου εκει αλλα μονο για αυχενικη.Μας ειπε κιολας οτι ειναι αγορακι ...το μωρακι μας κ μας εδωσε κ DVD.Το εχουμε δει 3-4 φορες!!!

Δεν φοβαμαι για την εξεταση,οτι ειναι θα περασει..!Το μονο που προσευχομαι ειναι να ειναι φυσιολογικο το μωρακι μας!!

Θα επανελθω με την εμπειρια μου κ ελπιζω να εχω κ ευχαριστα νεα..Σας φιλω !


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

sophie jolie, δεν ειχα διαβασει τα νεα σας τοσες μερες, ελειπα διακοπές. Ευχομαι η τροφοβλαστη να δειξει ότι όλα είναι καλά! Εχεις τις ευχες μου και τη θετική μου ενεργεια για τελεια αποτελεσματα!


pdNQp3.pngjWt5p3.pngsOJAp3.png

27/5/2010: Αντίο αγγελούδι μου...

Link to comment
Share on other sites

sophie jolie, δεν ειχα διαβασει τα νεα σας τοσες μερες, ελειπα διακοπές. Ευχομαι η τροφοβλαστη να δειξει ότι όλα είναι καλά! Εχεις τις ευχες μου και τη θετική μου ενεργεια για τελεια αποτελεσματα!

Eυχαριστω Βαλια μου!Απο το στομα σου κ στου Θεου τ'αφτι!!

Προσευχομαι κ ευελπιστω γαι το καλυτερο...!


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα!Ειναι περιεργη μερα σημερα ..δεν λεω, σκεφτομαι αισιοδοξα αλλα ελπιζω αυριο να εχω μαθει ευχαριστα νεα κ να μην θυμαμαι τιποτα απο το αγχος κ την πιεση που περναω αυτην την στιγμη.Τελικα αποφασισα να παω στον 2ο γιατρο για την τροφοβλαστη γιατι μου ειπε οτι θα εγω τα αποτελεσματα την επομενη μερα ακριβως κ εκει θα τελειωσει η αγωνια.Ωστοσο τον ξερω ,ειναι πολυ καλος κ εμπειρος!Ειχα παει κ η αδελφη μου εκει αλλα μονο για αυχενικη.Μας ειπε κιολας οτι ειναι αγορακι ...το μωρακι μας κ μας εδωσε κ DVD.Το εχουμε δει 3-4 φορες!!!

Δεν φοβαμαι για την εξεταση,οτι ειναι θα περασει..!Το μονο που προσευχομαι ειναι να ειναι φυσιολογικο το μωρακι μας!!

Θα επανελθω με την εμπειρια μου κ ελπιζω να εχω κ ευχαριστα νεα..Σας φιλω !

Αγορακι ειναι το μωρακι σου!! πως ενιωσες οταν το εμαθες? τελεια φανταζομαι!!! δηλαδη αν δεν ειχες και την αγωνια σου... Εισαι πολυ θαρραλεα ομωσ μπραβο!!! Θετικη ενεργεια χρειαζεται! παντως πιστευω ολα οτι θα ειναι καλα. σημερα πας το απογευμα? αθηνα μενεις? και αν ναι σε ποιον γιατρο θα πας? εγω σημερα σχεδον λιποθυμισα...δηλαδη εχασα τις δυναμεις μου για λιγο και εκατσα σε ενα πεζουλι. ε ρε αυτες οι ορμονες..

Ευχομαι ο μπεμπαρος να ειναι υγιεστατος κουκλιτσα!!!


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειμαι κοριτσακι μου Δοξα το Θεο,ουτε καφε υγρα ουτε κατι ανησυχητικο εχω.Ειμαστε στη Θασο και ξεχνιεμαι να σου πω την αληθεια μου.Εσεις θα πατε πουθενα διακοπες?

εγω φευγω σαββατο για αιγινα!


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

θα πάμε... Να τελειώσει πρώτα ο άντρας μου με την δουλειά του,να πάρω τις εξετάσεις κι εγώ από το papp-a την Παρασκευή και να μου κλείσει το επόμενο ραντεβού. Όχι τίποτα άλλο απλά να ξέρω πόσο καιρό θα μείνουμε.Θα πάμε Αιδηψό,έχουμε σπίτι εκεί. Τουλάχιστον να αλλάξουμε λίγο παραστάσεις και να γεμίσουμε μπαταρίες γιατί ο χειμώνας προβλέπεται δύσκολος!!!! Εσείς θα καθίσετε πολύ ακόμα??

Eμεις το Σαββατο θα φυγουμε,καλα ητανε μια βδομαδουλα,αλλα περναει γρηγορα ρε κοριτσια.ο χειμωνας δεν περναει γρηγορα...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Eμεις το Σαββατο θα φυγουμε,καλα ητανε μια βδομαδουλα,αλλα περναει γρηγορα ρε κοριτσια.ο χειμωνας δεν περναει γρηγορα...

μπανακια εκανες?? εγω απλα θελω να ειμαι ξαπλα συνεχεια! σχεδον δεν θελω να παω διακοπες...απο το χαλι μου...


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας. χωραω και γω στην παρεα σας? ειμαι και γω προσεχως μανουλα φεβρουαριου του 12. μεσα φεβρουαριου, ισως και τελη ιανουαριου (λογω καισαρικης). αυριο γινομαι 12 εβδομαδων ακριβως! α, ειμαι καινουργια στο φορουμ και το καφε γενικα, αν και διαβαζω καιρο....


5aAIp3.pngzOSbp3.png148cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...