Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

Έχεις επιπλέον δωμάτιο για το παιδί ή όχι; Και εγώ σε δυάρι μένω αλλά το έχω πάρει χαλαρά. Θα αφήσω τα πράγματα μας ως έχει και θα πάρω μια συρταριέρα για τα πράγματα του μωρού. Θα πάρω μια καλαθούνα ή ένα λίκνο για τους πρώτους 3-4 μήνες γιατί δεν χωράει κούνια στο υπνοδωμάτιό μας και μετά θα μετακομίσουμε σε μεγαλύτερο σπίτι.

Εσείς πως το σκέφτεστε;

Δυαρακι και εμεις αλλα με πολυ μικρα δωματια και μπανιο!

Εχουμε 2 ντουλαπες 3 φυλλες!Στη μια βαζει ο ανδρα μου τα δικα του(η οποια ντουλαπα ειναι στο παιδικο) και μια αλλη 3φυλλη που βαζω εγω τα δικα μου(η οποια ειναι στη κρεβατοκαμαρα)..Μεσα σε αυτες εχω τα ασιδερωτα μου και καποια λευκα ειδη!

Στη κρεβατοκαμαρα για λιγο δεν παιρνει και τις δυο ντουλαπες μαζι!Αλλα ακομα και να τις επαιρνε, θα επρεπε να βγαλω την τουαλετα(τη συρταριερα με τον καθρεφτη)..Και εκει μεσα εχω πετσετες και σεντονια..Οποτε παλι να βρω χωρο για να βαλω και αυτα!Τελος παντω..Σκεφτηκα να αδειασω οσο μπορω την δικη μου ντουλαπα μπας και χωρεσουν και των 2 τα ρουχα!Μετα θα κανω 2 μεγαλα συρταρια με ροδακια και θα τα βαλω κατω απο το κρεβατι μας!Εκει θα βαλω λευκα ειδη,τα ασιδερωτα, καμια κουβερτα!

Το δωματιο ελπιζω να ειναι ετοιμο μεχρι να γεννησω.Κρεβατακι-ντουλαπα-αλλαξιερα!Αλλα μεχρι 3-4 μηνων θα ειναι μαζι μας στι δωματιο με λικνο..

Μακαρι να μπορουσα να κανω και εγω μετακομιση!Αλλα 1ον περα απο τα δωματια, το σπιτι ειναι πολυ καλο..Σε καλη περιοχη και κοντα στη μαμα μου που θα κραταει το μωρο και 2ον ορκιστηκαμε να μην κανουμε αλλη μετακομιση!Καναμε ειδη 3 μετακομισεις και τα επιπλα εχουν γινει χαλια!Μακαρι να αξιωθουμε να παμε σε δικο μας!


R96J9O8.jpgR96Jp3.png

Λιώνω με κάθε σας χαμόγελο..

8wYFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγω παντως κοριτσια 2 παιδια εκανα και καθε φορα κρατιομασταν λογω του ιστορικου μου αλλα δε νοιωσαμε αποξενωση μεταξυ μας.Μια χαρα ημασταν μετα τις γεννες.

Να γιατι πρεπει να εισαι σιγουρος για τη σχεση σου και να ειναι αυτη δυνατη πριν αποφασισεις για παιδι. Τα προβληματα ξεκινουν απο την αρχη της εγκυμοσυνης. Οποιοι λενε να κανουν παιδι για να σωσουν τη σχεση τους η το γαμο τους τη πατησανε!!!

Βέβαια. Το ζευγάρι πάνω απ' όλα πρέπει να είναι αγαπημένο. Εμείς μιλάμε γενικά τώρα. Δεν ισχύουν για όλους τα ίδια πράγματα. Το θέμα είναι η επικοινωνία στο ζευγάρι. Γιατί έχω ακούσει περιπτώσεις που ήθελε η γυναίκα και ο άντρας δεν ήθελε ή το αντίθετο. Εκεί αν δεν υπάρχει σωστή επικοινωνία ο ένας από τους δύο θα νιώσει απόρριψη. Έτσι δεν είναι;


Jfnqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα βλαστοκύτταρα το είχα ψάξει στον γιο μου. Μούφα μεγάλη όντως. Το θέμα δεν είναι μόνο αν θα μπορέσουν (αχρείαστα να είναι) να χρησιμοποιηθούν από το παιδί αλλά και δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο να σε διασφαλίζει απέναντι σε αυτές τις ιδιωτικές τράπεζες. Κοινώς αν κλείσει κάποια από αυτές, τότε πάνε και τα βλαστοκύτταρα στα σκουπίδια και τα λεφτά που έδωσες άδικα.

Εγώ στον γιο μου δεν κράτησα και τώρα δεν νομίζω να κρατήσω. Εξάλλου δεν θέλω να ξεκινάω με τέτοιες σκέψεις όχι πως δεν είναι όλα μέσα στην ζωή. Αν ήμουν σίγουρη πως αυτά αν και όποτε τα χρειαστώ θα είναι εκεί για μένα θα τα κρατούσα χωρίς δεύτερη σκέψη.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια. Το ζευγάρι πάνω απ' όλα πρέπει να είναι αγαπημένο. Εμείς μιλάμε γενικά τώρα. Δεν ισχύουν για όλους τα ίδια πράγματα. Το θέμα είναι η επικοινωνία στο ζευγάρι. Γιατί έχω ακούσει περιπτώσεις που ήθελε η γυναίκα και ο άντρας δεν ήθελε ή το αντίθετο. Εκεί αν δεν υπάρχει σωστή επικοινωνία ο ένας από τους δύο θα νιώσει απόρριψη. Έτσι δεν είναι;

ετσι ειναι κασσανδρα μου και συνηθως αυτο συμβαινει οταν δεν υπαρχει επικοινωνια και πριν ερθει το παιδι


0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και εγώ έτσι σκέφτομαι. Πρέπει να κρατήσουμε και τη θηλυκή μας διάσταση. Μην μας βλέπουν σαν μάνες των παιδιών τους που δεν "κάνει" να ακουμπήσουν. Βέβαια όσες κοπέλες περιμένουν δεύτερο ή τρίτο σαφώς έχουν βρει τη φόρμουλα με τον άντρα τους. Εμείς οι πρωτάρες που τα αντιμετωπίζουμε όλα για πρώτη φορά...

Οσον αφορα τη θηλυκοτητα σου σαφως και πρεπει να φροντιζεις τον εαυτο σου και να μην αφηνεσαι για κανενα λογο. Αυτο κανει καλο και στην ψυχολογια σου.Εγω ημουν εκεινη που προχθες εβαψε τα μαλλια της και εχθες εκανε αποτριχωση. Δε σημαινει οτι επειδη θα γινεις μανα πρεπει να εισαι και χαλια στην εμφανιση σου!!


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου αρεσε που εχει πολλους αποθ. χωρους!Τελικα σε κουνια απλη κατεληξες?

Αλλο και αυτο..Και εμενα ο ανδρα μου κουνια απλη θελει!Θα μας δεσμευση λεει η κουνια που μετατρεπεται..Βεβαια δεν μου ειπε και κανενα επιχειρημα αλλα του αρεσει πιο πολυ λεει!


R96J9O8.jpgR96Jp3.png

Λιώνω με κάθε σας χαμόγελο..

8wYFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα βλαστοκύτταρα το είχα ψάξει στον γιο μου. Μούφα μεγάλη όντως. Το θέμα δεν είναι μόνο αν θα μπορέσουν (αχρείαστα να είναι) να χρησιμοποιηθούν από το παιδί αλλά και δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο να σε διασφαλίζει απέναντι σε αυτές τις ιδιωτικές τράπεζες. Κοινώς αν κλείσει κάποια από αυτές, τότε πάνε και τα βλαστοκύτταρα στα σκουπίδια και τα λεφτά που έδωσες άδικα.

Εγώ στον γιο μου δεν κράτησα και τώρα δεν νομίζω να κρατήσω. Εξάλλου δεν θέλω να ξεκινάω με τέτοιες σκέψεις όχι πως δεν είναι όλα μέσα στην ζωή. Αν ήμουν σίγουρη πως αυτά αν και όποτε τα χρειαστώ θα είναι εκεί για μένα θα τα κρατούσα χωρίς δεύτερη σκέψη.

εγω κρατησα της μικρης μου διοτι δεν υπηρχε και πολυ σωστη ενημερωση τωρα θα τα δωρισω


0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια. Το ζευγάρι πάνω απ' όλα πρέπει να είναι αγαπημένο. Εμείς μιλάμε γενικά τώρα. Δεν ισχύουν για όλους τα ίδια πράγματα. Το θέμα είναι η επικοινωνία στο ζευγάρι. Γιατί έχω ακούσει περιπτώσεις που ήθελε η γυναίκα και ο άντρας δεν ήθελε ή το αντίθετο. Εκεί αν δεν υπάρχει σωστή επικοινωνία ο ένας από τους δύο θα νιώσει απόρριψη. Έτσι δεν είναι;

Σε αυτη τη περιπτωση ναι εχεις δικιο.Το θεμα ειναι τι αποφασιζετε απο κοινου.


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα βλαστοκύτταρα το είχα ψάξει στον γιο μου. Μούφα μεγάλη όντως. Το θέμα δεν είναι μόνο αν θα μπορέσουν (αχρείαστα να είναι) να χρησιμοποιηθούν από το παιδί αλλά και δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο να σε διασφαλίζει απέναντι σε αυτές τις ιδιωτικές τράπεζες. Κοινώς αν κλείσει κάποια από αυτές, τότε πάνε και τα βλαστοκύτταρα στα σκουπίδια και τα λεφτά που έδωσες άδικα.

Εγώ στον γιο μου δεν κράτησα και τώρα δεν νομίζω να κρατήσω. Εξάλλου δεν θέλω να ξεκινάω με τέτοιες σκέψεις όχι πως δεν είναι όλα μέσα στην ζωή. Αν ήμουν σίγουρη πως αυτά αν και όποτε τα χρειαστώ θα είναι εκεί για μένα θα τα κρατούσα χωρίς δεύτερη σκέψη.

Κι εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε αυτό το θέμα με τα βλαστοκύτταρα! Και ασε που πιστεύω οτι αν ειναι χτυπα ξυλο να αρρωστησει το παιδι σου μονο με τα βλαστοκυτταρα δεν σώζεται...


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Δυαρακι και εμεις αλλα με πολυ μικρα δωματια και μπανιο!

Εχουμε 2 ντουλαπες 3 φυλλες!Στη μια βαζει ο ανδρα μου τα δικα του(η οποια ντουλαπα ειναι στο παιδικο) και μια αλλη 3φυλλη που βαζω εγω τα δικα μου(η οποια ειναι στη κρεβατοκαμαρα)..Μεσα σε αυτες εχω τα ασιδερωτα μου και καποια λευκα ειδη!

Στη κρεβατοκαμαρα για λιγο δεν παιρνει και τις δυο ντουλαπες μαζι!Αλλα ακομα και να τις επαιρνε, θα επρεπε να βγαλω την τουαλετα(τη συρταριερα με τον καθρεφτη)..Και εκει μεσα εχω πετσετες και σεντονια..Οποτε παλι να βρω χωρο για να βαλω και αυτα!Τελος παντω..Σκεφτηκα να αδειασω οσο μπορω την δικη μου ντουλαπα μπας και χωρεσουν και των 2 τα ρουχα!Μετα θα κανω 2 μεγαλα συρταρια με ροδακια και θα τα βαλω κατω απο το κρεβατι μας!Εκει θα βαλω λευκα ειδη,τα ασιδερωτα, καμια κουβερτα!

Το δωματιο ελπιζω να ειναι ετοιμο μεχρι να γεννησω.Κρεβατακι-ντουλαπα-αλλαξιερα!Αλλα μεχρι 3-4 μηνων θα ειναι μαζι μας στι δωματιο με λικνο..

Μακαρι να μπορουσα να κανω και εγω μετακομιση!Αλλα 1ον περα απο τα δωματια, το σπιτι ειναι πολυ καλο..Σε καλη περιοχη και κοντα στη μαμα μου που θα κραταει το μωρο και 2ον ορκιστηκαμε να μην κανουμε αλλη μετακομιση!Καναμε ειδη 3 μετακομισεις και τα επιπλα εχουν γινει χαλια!Μακαρι να αξιωθουμε να παμε σε δικο μας!

Κατάλαβα. Εγώ όταν λέω δυάρι εννοώ ένα υπνοδωμάτιο μόνο. Το δικό μας το σπίτι είναι πιο μικρό από το δικό σας και θα μετακομίσουμε σε ένα που θα έχει 2 υπνοδωμάτια. Πάντως λύσεις υπάρχουν. Και εμείς έχουμε αποθηκευτικό χώρο κάτω από το κρεβάτι μας και έχει βολέψει απίστευτα. Επίσης μια βόλτα σε καταστήματα τύπου ικέα και πιστεύω θα βρεις λύσεις.


Jfnqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε αυτό το θέμα με τα βλαστοκύτταρα! Και ασε που πιστεύω οτι αν ειναι χτυπα ξυλο να αρρωστησει το παιδι σου μονο με τα βλαστοκυτταρα δεν σώζεται...

μονο με την βοηθεια του Θεου


0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσε που εχει πολλους αποθ. χωρους!Τελικα σε κουνια απλη κατεληξες?

Αλλο και αυτο..Και εμενα ο ανδρα μου κουνια απλη θελει!Θα μας δεσμευση λεει η κουνια που μετατρεπεται..Βεβαια δεν μου ειπε και κανενα επιχειρημα αλλα του αρεσει πιο πολυ λεει!

Δεν ειναι κουνια απλη... Ειναι κρεβατακι καναπες


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Εγώ όταν λέω δυάρι εννοώ ένα υπνοδωμάτιο μόνο. Το δικό μας το σπίτι είναι πιο μικρό από το δικό σας και θα μετακομίσουμε σε ένα που θα έχει 2 υπνοδωμάτια. Πάντως λύσεις υπάρχουν. Και εμείς έχουμε αποθηκευτικό χώρο κάτω από το κρεβάτι μας και έχει βολέψει απίστευτα. Επίσης μια βόλτα σε καταστήματα τύπου ικέα και πιστεύω θα βρεις λύσεις.

Λυσεις υπαρχουν αλλα θελει σκεψη!Εμενα μετα απο 3μερες σκεψης μου ηρθε η ιδεα για κατω απο το κρεβατι!

Στο ικεα να παω..αλλα τι να κανω?Να παρω και αλλα επιπλα?


R96J9O8.jpgR96Jp3.png

Λιώνω με κάθε σας χαμόγελο..

8wYFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσε που εχει πολλους αποθ. χωρους!Τελικα σε κουνια απλη κατεληξες?

Αλλο και αυτο..Και εμενα ο ανδρα μου κουνια απλη θελει!Θα μας δεσμευση λεει η κουνια που μετατρεπεται..Βεβαια δεν μου ειπε και κανενα επιχειρημα αλλα του αρεσει πιο πολυ λεει!

Και εμενα οι κουνιες οι απλες μου αρεσουν, ειναι πιο παιχνιδιαρες και πιο μικροσκοπικες για τα μπεμπε. Οι αλλες ειναι πολυ ογκωδες βρε παιδι μου!!

Την κουνια τη κρατας και για 2ο παιδι και ταυτοχρονα για το 1ο ετοιμαζεις κρεβατακι και δωματιο με καποιον ηρωα που του αρεσει.


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...