Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

Ναι ειναι αγορακι κ το νιωθω συχνα-πυκνα..!Εσυ?

εγώ δεν το έχω μάθει ακόμη, όπως είχα πει περιμένω να γυρίσει ο σύντροφος μου από το εξωτερικό, αλλά ανυπομονώ....

και εγώ το νιώθω συχνά- πυκνά είναι ωραίο αίσθημα


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εγώ πάντως βρε κορίτσια δεν πήρα τίποτα ακόμα ούτε άρχισα να βλέπω τίποτε, λέτε να μην προλαβαίνω στο τέλος;:shock:

για το μωρο κ εγω τιποτα. προς το παρον κοιταω μονο. αλλα οταν πηγαμε ikea για καναπε εεε εριξα κ τη ματια μου στις κουνιες...μια χαρουλα μου φανηκαν εγω θελω λευκη μαλλον η πολυ ανοιχτο ξυλο. το δωματιο ειναι πολυ απαλο λιλα. ειναι τελειο το χρωμα. θα ξεκινησω κατα το 6ο-7ο δυναμικα!!!!


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

για το μωρο κ εγω τιποτα. προς το παρον κοιταω μονο. αλλα οταν πηγαμε ikea για καναπε εεε εριξα κ τη ματια μου στις κουνιες...μια χαρουλα μου φανηκαν εγω θελω λευκη μαλλον η πολυ ανοιχτο ξυλο. το δωματιο ειναι πολυ απαλο λιλα. ειναι τελειο το χρωμα. θα ξεκινησω κατα το 6ο-7ο δυναμικα!!!!

και εγώ κάπου εκεί λεώ να ξεκινήσω με το καλό. πάντως τα ψώνια για το μωρό είναι ένα από τα καλά της εγκυμοσύνης,


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

hello κοριτσακια μου!!!καναμε την αυχενικη(ερχομαι αμεσως στο θεμα) και βγηκε καλη.(Ευτυχως Παναγιτσα μου!!!)1,1 παχος αυχενα και βεβαια περιμενω τωρα τα αποτελεσματα απο το papp-a,που δυστυχως θα βγουν την αλλη βδομαδα.Ο γιατρος τα ειδε καλα ομως ολα,στομαχακι-ρινικο οστο-ουροδοχο κυστη.Πως ειναι δυνατον βρε παιδια σε τοσο μικροσκοπικα πλασματακια να βλεπουνε ολα αυτα???εγω κοιταζα τον υπερηχο και εψαχνα να βρω ή να φανταστω που ειναι ολα αυτα!ειδαμε χερακια-ποδαρακια,το φυλλο δεν μπορεσαμε να το δουμε:rolleyes::rolleyes:δεν πειραζει καθολου δεν με απασχολει απο τη στιγμη που ολα ειναι καλα!Υπαρχει περιπτωση ρε κοριτσια να μη βγει καλη η papp-a παρολο που η υπερηχογραφικη εξεταση ητανε καλη?να μην εχω κιαλλο αγχος τωρα μεχρι την αλλη βδομαδα...............δεν θελω να το πιστευω!Παντως κοριτσια κανω σαν πρωταρα.Τοσο αγχος,τοση αγωνια,αυτο μου ειπε ο γιατρος,πως κανω ετσι.Ηθελα να του πω η καρδουλα μου το ξερει τι τραβαμε για να φερουμε στο κοσμο ενα παιδι,αλλα αντρας ειναι παιδι μου,που να καταλαβει !!!!:rolleyes:

Τι αλλο!!!62mm ητανε περιπου(σκατουλι κανονικο)και ειχε βαλει τα χερακια διπλα στα αυτια καποια στιγμη σαν να μας κοροιδευε!!!τι ωραια που ητανε!!!αντε η επομενη κοπελα τωρα,ποια εχει σειρα δωστε αναφορα εχω χασει τη μπαλα τωρα!παω να διαβασω τα πρωινα σας μηνυματα.......φιλακια........................

μπραβο κοριτσακι μουυυυυυ!!!!!! συγχαρητηρια!!!! ολα να μας πανε καλα κοριτσια φτου φτουυ! κ μενα με ψιλοκοροιδευε ο γιατρος κ καλα πως κανω ετσι...πολυ με νευριασε! μα καλα τι φανταζονται οτι ειναι λες κ παμε για καφε? τι να πω ρε αντρες κ γιατροι κιολας με ολα αυτα που βλεπουν ολα ισοπεδωνονται γι αυτους!


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Μαιρη, ολα καλα!!

Μην ανησυχεις και για το αιμα ολα καλα θα ειναι!!

Σου ειπε οτι το 62mm ειναι χωρις τα ποδια??Εμενα ετσι μου ειχε πει οτι στην αυχενικη αυτο που μετρανε ειναι το μηκος χωρις τα ποδια, βαλε και αυτα λοιπον 2-3 ποντους....

Τωρα δεν ξερω αν εχει αλλη σειρα στην αρχη της εβδομαδας αλλα εγω εχω την Πεμπτη αμνιοπαρακεντηση.:confused::confused:

ωχ! καλα εσυ σχεδον για τυπικους λογους το κανεις λογω ηλικιας ετσι? γιατι θυμαμαι η αυχενικη σου ειχε δειξει πολυ καλη. δηλαδη γινεται να δειξει πολυ καλη κ να βγει κατι κακο μετα στην αμνιο? κ ποιο το νοημα τοτε της εξετασης? μαλλον οτι ειναι αλλο να εχεις 1/30000 και αλλο 1/100....

μην ανησυχεις πιστευω ολα θα ειναι τελεια... μωρε ειναι κ συμφεροντα πιστευω..

ενα πραγμα δεν καταλαβαινω. αν ενα μωρακι εχει κατι.. γιατι τοτε να δειξει τοσο μικρη πιθανοτητα π.χ 1/40000? δεν θα εδειχνε παραπανω?


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγώ κάπου εκεί λεώ να ξεκινήσω με το καλό. πάντως τα ψώνια για το μωρό είναι ένα από τα καλά της εγκυμοσύνης,

ναι κ εμενα με ενθουσιαζει πολυ το θεμα κ θελω να το ψαξω παρα πολυ..


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

ωχ! καλα εσυ σχεδον για τυπικους λογους το κανεις λογω ηλικιας ετσι? γιατι θυμαμαι η αυχενικη σου ειχε δειξει πολυ καλη. δηλαδη γινεται να δειξει πολυ καλη κ να βγει κατι κακο μετα στην αμνιο? κ ποιο το νοημα τοτε της εξετασης? μαλλον οτι ειναι αλλο να εχεις 1/30000 και αλλο 1/100....

μην ανησυχεις πιστευω ολα θα ειναι τελεια... μωρε ειναι κ συμφεροντα πιστευω..

ενα πραγμα δεν καταλαβαινω. αν ενα μωρακι εχει κατι.. γιατι τοτε να δειξει τοσο μικρη πιθανοτητα π.χ 1/40000? δεν θα εδειχνε παραπανω?

Ναι, λογω ηλικιας θα την κανω.Καλα ειναι και τα συμφεροντα στη μεση, και γενικα οι γυναικολογοι στο Αλεξανδρα το εχουν κανονα αυτο, δλδ αμνιο μετα τα 35, απο'τι μου εχει πει και ο φιλος μας ο γυναικολογος εδω στο Αργοστολι.

Οποτε τι να κανω αφου σου λεει οτι πρεπει??

Δεν σου δειχνει μονο για το down σου δειχνει σχεδον τα παντα,δλδ για διαφορες χρωμοσομ. ανωμαλιες, ειναι πανακριβη 880 ευρω, αλλα οταν βγουν τα αποτελεσματα εχεις πλεον το κεφαλι σου ησυχο πως περιμενεις ενα γερο μωρο!


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

Με το ξυραφι για μενα η κατασταση ειναι δραμα, ειδικα στην περιοχη του μπικινι. Εχω περιπου 10 χρονια που το εχω κοψει. Μετα ειχα τη μηχανη την ηλεκτρικη στο σπιτι αν αυτη εννοεις, που θελει απειρη υπομονη για να καθαρισεις ολες τις τριχες και μου εκανε και μπιμπικια.

Απ'οταν ανακαλυψα την αποτριχωση με το κερι στην αισθητικο μου δεν εχω ξανακανει τιποτε αλλο 8 χρονια τωρα.Το δερμα γυαλιζει, ουτε σπυρια ουτε τιποτα.Δεν ποναει, μονο λιγο στο μπικινι και αυτο τις πρωτες φορες.

Μετα συνηθιζεις!!

Tι συνηθιζεις χρυση μου? Αν παω εγω για αποτριχωση τωρα που χρησιμοποιω μονο ξυραφι χρονιααααααααααααααα τωρα,θα ψοφισω απο τον πονο.Μπορει και να λιποθυμισω!

Εσυ εχεις συνηθισει,αλλα χρησιμοποιεις αυτη τη μεθοδο πολυ καιρο!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Tι συνηθιζεις χρυση μου? Αν παω εγω για αποτριχωση τωρα που χρησιμοποιω μονο ξυραφι χρονιααααααααααααααα τωρα,θα ψοφισω απο τον πονο.Μπορει και να λιποθυμισω!

Εσυ εχεις συνηθισει,αλλα χρησιμοποιεις αυτη τη μεθοδο πολυ καιρο!

και εγώ το μπικίνι το κάνω με το ξυράφι και τα πόδια το ίδιο. χέρια και μασχάλες όμως έμαθα με το μέλι. τα πόδια μου πήγα να τα κάνω με το μέλι αλλά τι πόνος ήταν αυτός καλέ, μακριά!!!


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

Tι συνηθιζεις χρυση μου? Αν παω εγω για αποτριχωση τωρα που χρησιμοποιω μονο ξυραφι χρονιααααααααααααααα τωρα,θα ψοφισω απο τον πονο.Μπορει και να λιποθυμισω!

Εσυ εχεις συνηθισει,αλλα χρησιμοποιεις αυτη τη μεθοδο πολυ καιρο!

Ετσι νομιζα και εγω στην αρχη οτι θα ποναω αλλα πιστεψε με δεν ειναι τιποτα, ειδικα στα ποδια δεν ποναω καθολου.Με το ξυραφι εμενα μου εβγαιναν σε 2 μερες οι τριχες και αγριες. Οσο για το μπικινι μου εκανε σπυρακια, χαλια μαυρα!!Μονο στις μασχαλες βαζω ξυραφι!

Μετα απο το κερι κανουν περιπου 2-3 εβδομ. να βγουν και βγαινουν σα χνουδι απαλες.


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο Μαιρη, ολα καλα!!

Μην ανησυχεις και για το αιμα ολα καλα θα ειναι!!

Σου ειπε οτι το 62mm ειναι χωρις τα ποδια??Εμενα ετσι μου ειχε πει οτι στην αυχενικη αυτο που μετρανε ειναι το μηκος χωρις τα ποδια, βαλε και αυτα λοιπον 2-3 ποντους....

Τωρα δεν ξερω αν εχει αλλη σειρα στην αρχη της εβδομαδας αλλα εγω εχω την Πεμπτη αμνιοπαρακεντηση.:confused::confused:

Ναι τα 62mm ειναι το κεφαλογλουτιαιο μηκος!!

Καλη επιτυχια και σε σενα dolphin σου ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα!Εχεις καθολου αγχος?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

hello κοριτσακια μου!!!καναμε την αυχενικη(ερχομαι αμεσως στο θεμα) και βγηκε καλη.(Ευτυχως Παναγιτσα μου!!!)1,1 παχος αυχενα και βεβαια περιμενω τωρα τα αποτελεσματα απο το papp-a,που δυστυχως θα βγουν την αλλη βδομαδα.Ο γιατρος τα ειδε καλα ομως ολα,στομαχακι-ρινικο οστο-ουροδοχο κυστη.Πως ειναι δυνατον βρε παιδια σε τοσο μικροσκοπικα πλασματακια να βλεπουνε ολα αυτα???εγω κοιταζα τον υπερηχο και εψαχνα να βρω ή να φανταστω που ειναι ολα αυτα!ειδαμε χερακια-ποδαρακια,το φυλλο δεν μπορεσαμε να το δουμε:rolleyes::rolleyes:δεν πειραζει καθολου δεν με απασχολει απο τη στιγμη που ολα ειναι καλα!Υπαρχει περιπτωση ρε κοριτσια να μη βγει καλη η papp-a παρολο που η υπερηχογραφικη εξεταση ητανε καλη?να μην εχω κιαλλο αγχος τωρα μεχρι την αλλη βδομαδα...............δεν θελω να το πιστευω!Παντως κοριτσια κανω σαν πρωταρα.Τοσο αγχος,τοση αγωνια,αυτο μου ειπε ο γιατρος,πως κανω ετσι.Ηθελα να του πω η καρδουλα μου το ξερει τι τραβαμε για να φερουμε στο κοσμο ενα παιδι,αλλα αντρας ειναι παιδι μου,που να καταλαβει !!!!:rolleyes:

Τι αλλο!!!62mm ητανε περιπου(σκατουλι κανονικο)και ειχε βαλει τα χερακια διπλα στα αυτια καποια στιγμη σαν να μας κοροιδευε!!!τι ωραια που ητανε!!!αντε η επομενη κοπελα τωρα,ποια εχει σειρα δωστε αναφορα εχω χασει τη μπαλα τωρα!παω να διαβασω τα πρωινα σας μηνυματα.......φιλακια........................

Συγχαρητήρια! Πολύ ωραία τα νέα. Δεν θυμάμαι αν έχει μείνει καμιά άλλη για αυχενική. Τώρα πάμε όλες για β' επιπέδου ή είναι καμιά που την έχει κάνει;


Jfnqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα 62mm ειναι το κεφαλογλουτιαιο μηκος!!

Καλη επιτυχια και σε σενα dolphin σου ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα!Εχεις καθολου αγχος?

Εχω οχι τοσο για την εξεταση οσο για το μετα που πρεπει να προσεξω μερικες μερες, και να κατσω ξαπλα 2.


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το μπικίνι το κάνω με το ξυράφι και τα πόδια το ίδιο. χέρια και μασχάλες όμως έμαθα με το μέλι. τα πόδια μου πήγα να τα κάνω με το μέλι αλλά τι πόνος ήταν αυτός καλέ, μακριά!!!

Ποιο μελι καλε???αυτο που τρωμε????


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ετσι νομιζα και εγω στην αρχη οτι θα ποναω αλλα πιστεψε με δεν ειναι τιποτα, ειδικα στα ποδια δεν ποναω καθολου.Με το ξυραφι εμενα μου εβγαιναν σε 2 μερες οι τριχες και αγριες. Οσο για το μπικινι μου εκανε σπυρακια, χαλια μαυρα!!Μονο στις μασχαλες βαζω ξυραφι!

Μετα απο το κερι κανουν περιπου 2-3 εβδομ. να βγουν και βγαινουν σα χνουδι απαλες.

Μπορούμε άραγε να ξεκινήσουμε αποτρίχωση στην εγκυμοσύνη; Φαντάζομαι ότι μετά από μερικούς μήνες δεν θα μπορούμε να σκύβουμε για να ξυρίσουμε εκεί που θέλουμε :D


Jfnqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...