Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

Ξερω..εχει κατι θηκες για τα απλυτα ή τα ασιδερωτα.Αλλα δεν ξερω που να τη βαλω τη θηκη..Θα βολευτουμε μωρε..τωρα φαινονται βουνο.:D

τη θήκη για τα άπλυτα του μωρού θα την έχεις ξεχωριστά στο δωμάτιό του.

Πάντως γενικά μπορείς να εκμεταλλευτείς μέχρι και τους τοίχους του σπιτιού.

Τώρα όπως είπες μας φαίνονται όλα βουνό. Αλλά χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου γιατί ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα.


Jfnqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πάντως οσες φορές πήγα στα ΙΚΕΑ ενθουσιαστηκα με την οργάνωση και ειδικα οταν σου δειχνουν σε 25 τερ.μετρα ενα ολόκληρο σπιτι... Πως τα κανουν ρε γμτ?? Βασικα για να μπορεσουμε να εχουμε κι εμεις την οργανωση αυτη θελει και ολα τα παρεμφερη του ΙΚΕΑ οπως ντουλαπες κτλ

Αυτό ακριβώς εννοούσα κι εγώ. Βλέπεις κάτι τέτοια και παίρνεις ιδέες.


Jfnqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελευθερία,εσυ ποιο καρότσι έχεις πάρει??

Να πω και καλημέρα. Απορροφήθηκα με την συζήτηση και το παρέβλεψα:)

Τι κάνεις Δωράκι? Είδες ωραία πραγματάκια χθες? Ωραίες αυτές οι βόλτες, σε γεμίζουν θετική ενέργεια:P

Έχω το τρίο της chicco. Οκ ωραίο είναι αλλά θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Βασικά έχει μικρή καμπίνα και ο γιος μου ζορίζεται εκεί μέσα. Ιδίως μια εποχή που κοιμόταν μόνο στο καρότσι αναγκαστήκαμε και πήραμε ένα άλλο πολύ πιο άνετο και καλό!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν πονατε ρε κοριτσια?Εγω ακομα με ξυραφι ειμαι και μεσα σε 2μερες εχουν βγει!Μια φορα επιχειρησα να κανω με εκεινο το μηχανημα αλλα ειδα και επαθα..και μετα εμαθα!

Με το ξυραφι για μενα η κατασταση ειναι δραμα, ειδικα στην περιοχη του μπικινι. Εχω περιπου 10 χρονια που το εχω κοψει. Μετα ειχα τη μηχανη την ηλεκτρικη στο σπιτι αν αυτη εννοεις, που θελει απειρη υπομονη για να καθαρισεις ολες τις τριχες και μου εκανε και μπιμπικια.

Απ'οταν ανακαλυψα την αποτριχωση με το κερι στην αισθητικο μου δεν εχω ξανακανει τιποτε αλλο 8 χρονια τωρα.Το δερμα γυαλιζει, ουτε σπυρια ουτε τιποτα.Δεν ποναει, μονο λιγο στο μπικινι και αυτο τις πρωτες φορες.

Μετα συνηθιζεις!!


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να πω και καλημέρα. Απορροφήθηκα με την συζήτηση και το παρέβλεψα:)

Τι κάνεις Δωράκι? Είδες ωραία πραγματάκια χθες? Ωραίες αυτές οι βόλτες, σε γεμίζουν θετική ενέργεια:P

Έχω το τρίο της chicco. Οκ ωραίο είναι αλλά θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Βασικά έχει μικρή καμπίνα και ο γιος μου ζορίζεται εκεί μέσα. Ιδίως μια εποχή που κοιμόταν μόνο στο καρότσι αναγκαστήκαμε και πήραμε ένα άλλο πολύ πιο άνετο και καλό!

Εγω σκεφτομαι το σετ της carello να παρω που εχει και καλη τιμη...


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Να πω και καλημέρα. Απορροφήθηκα με την συζήτηση και το παρέβλεψα:)

Τι κάνεις Δωράκι? Είδες ωραία πραγματάκια χθες? Ωραίες αυτές οι βόλτες, σε γεμίζουν θετική ενέργεια:P

Έχω το τρίο της chicco. Οκ ωραίο είναι αλλά θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Βασικά έχει μικρή καμπίνα και ο γιος μου ζορίζεται εκεί μέσα. Ιδίως μια εποχή που κοιμόταν μόνο στο καρότσι αναγκαστήκαμε και πήραμε ένα άλλο πολύ πιο άνετο και καλό!

Ενω η chicco μου αρεσει παρα πολυ σε ολα της, και στα μπιμπερο και στα παντα, παρολα αυτα ενα καροτσι της που ειχα παρει δε με βολεψε καθολου.Ειχε πραγματικα στενο καθισμα και το παιδι ηταν σα διπλωμενο μεσα. Το ιδιο το καροτσι δε ηταν πολυ αβολο για εμενα στη μετακινηση του και στο κλεισιμο του.

Αντιθετα με ενα καροτσι της peg-perego βολευτηκα απιστευτα, τοσο εγω οσο και τα παιδια μου.


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

Πφφ δεν ξερω μωρε!Εγω ημουν τοσο σιγουρη οτι θα με βολεψουν αυτα που ειναι και εφηβικα..Αλλα οσες εχετε παιδι, λετε οτι δεν ειναι βολικα!Χμμ..:rolleyes:

Τι να σου πω αυτοι για να πουλησουν σου λενε οτι ειναι για μια ζωη το επιπλο αυτο.

Οταν εχεις ομως μικρα παιδια σιγουρα δε θα το προσεξουν τοσο, και θα χοροπηδανε επανω, και θα χτυπανε παιχνιδια επανω στο ξυλο.... οσο και να εισαι αυστηρη δεν παυει να ειναι παιδια.

Εγω δλδ μετα την κουνια τα εβαλα σε τετοια κρεβατια, που υπαρχουν σε πολλα σχεδια και χρωματα, και τα βρισκεις και σε χαμηλο υψος για τις μικρες ηλικιες , και ειπα δε με νοιαζει ας τα πεταξω σε 12 χρονια.

Οταν θα ειναι στην εφηβεια παιρνεις ενα κρεβατι ωραιο και πιο καλο, γιατι θα μεινει εκει μετα για παντα!

Βεβαια ειναι πως το σκεφτεται ο καθε ενας!


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

Δώρα δεν το ξέρω το καρότσι που θες. Καλό όμως θα είναι ό,τι και αν διαλέξεις να φροντίσεις να το δεις πρώτα από κοντά. Σημαντικές λεπτομέριες δεν φαίνονται στις εικόνες (αν το πάρεις μέσω νετ εννοώ).

Άννα το peg perego ζαχάρωνα αλλά τελικά το απέρριψα λόγω όγκου και βάρους. Δεν ξέρω αν θα ήταν καλύτερο. Πολλοί λένε πως είναι δυσκίνητο και άβολο.

Καλά λόγια έχω ακούσει για τα zippy και τα inglesina. Επίσης τα quinny και τα stokke που είναι όμως ακριβότερα.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με τα κρεβατάκια και επειδή κάποια στιγμή σχετικά σύντομα θα χρειαστεί να κάνω κάτι στον μικρό μου, σκεφτόμουν είτε να πάρω ένα πολύ φθηνό κρεβάτι μόνο (έχω 2 σιφουνιέρες, οπότε θα συνδιάσω την μια με το κρεβάτι), είτε να του κάνω κανονικό παιδικό από τώρα. Είναι όμως πολύ ζωηρό παιδί και δεν ξέρω αν αξίζει να ξοδέψω χρήματα από τώρα.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ξερω αυτα που λες Ελευθερια.

Εγω παντως θα βολευτω και με το Peg-perego που ηδη εχω, και με ενα αλλο της αδερφης μου, που δεν θυμαμαι ονομα, μιας και τα κοριτσια της τωρα δεν τα βαζει!!!

Απο ψωνια μονο ρουχα θα παρω πρωτα ο Θεος!!Εχω τα παντα ως και αποστειρωτη σε πολυ καλη κατασταση!!


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

Με τα κρεβατάκια και επειδή κάποια στιγμή σχετικά σύντομα θα χρειαστεί να κάνω κάτι στον μικρό μου, σκεφτόμουν είτε να πάρω ένα πολύ φθηνό κρεβάτι μόνο (έχω 2 σιφουνιέρες, οπότε θα συνδιάσω την μια με το κρεβάτι), είτε να του κάνω κανονικό παιδικό από τώρα. Είναι όμως πολύ ζωηρό παιδί και δεν ξέρω αν αξίζει να ξοδέψω χρήματα από τώρα.

Αν εχεις χωρο γιατι να μη του κανεις παιδικο δωματιο?? Μπορεις να το κανεις με φθηνα επιπλα σαν και αυτα που ειπα πριν.

Αλλωστε αυτο θα ειναι και μια ευχαριστη εκπληξη για αυτον τωρα που την κουνια του θα την καταλαβει αλλος!!!


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ!! Αυτο μ'αρεσει!!!

Ειναι πολυ ζουζουνιαρικο!!!!


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...