Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Καλημερα:P

Ποιους πηρες?

Την εεταα ή τον παιδικο σταθμο?

Μηπως εννοουν οσες θεσεις μεινουν κενες μετα το τελος των εγγραφων?

Ετσι κι αλλιως αυτες τις παιρνουν οι επιλαχουσες με τα περισσοτερα μορια που εχουν δηλωσει το σταθμο..

Μακαρι να τα παρουν ολα τα παιδακια..!!!!

Πήρα τηλ τα γραφεία της εεταα στην Αθήνα. Ναι, οι επιλαχούσες/επιλαχόντες με τα περισσότερα μόρια θα μπουν μέσα (ανάλογα με τις δομές που έχουν δηλώσει). Και τι θα γίνει αν πάλι δεν καταφέρουν κάποια παιδιά να μπουν? Θα ξαναβγάλουν αργότερα αν ελευθερωθούν θέσεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήρα τηλ τα γραφεία της εεταα στην Αθήνα. Ναι, οι επιλαχούσες/επιλαχόντες με τα περισσότερα μόρια θα μπουν μέσα (ανάλογα με τις δομές που έχουν δηλώσει). Και τι θα γίνει αν πάλι δεν καταφέρουν κάποια παιδιά να μπουν? Θα ξαναβγάλουν αργότερα αν ελευθερωθούν θέσεις?

Μαλιστα.. Οι επιλαχουσες με περισσοτερα μορια θα μπουν λες με νεα λιστα? Ή στις κενες θεσεις που θα δηλωσουν μετα τις εγγραφες οι σταθμοι? Γιατι ετσι κι αλλιως αυτο συνεβαινε..

Αυριο θα μαζευτουμε καποιες εξω απ την ΕΕΤΑΑ Αθηνας και Θεσσαλονικης..

Αντε να δουμε!!:confused:

https://www.facebook.com/events/1530963997121613/


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε έναν από τους σταθμούς που είχα δηλώσει μπαίνω κανονικά ΔΕΝ επρεπε να είμαι επιλαχούσα αλλά από δικό τους λάθος δεν έχω μπει. Το λάθος μου είπαν διορθώθηκε και θα φανεί στους συμπληρωματικούς πίνακες αντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

το εύχομαι zoek να μπει το παιδάκι σου κανονικά όπως θα έπρεπε.

βιλλυ, ναι λογικά θα δηλώσουν κενές θέσεις οι σταθμοί αλλά θα τις κερδίσουν τα παιδάκια με τα περισσότερα μόρια, οι οποίοι σταθμοί όμως είναι μέσα στις επιλογές τους. Δλδ εγώ στην πρώτη επιλογή για την μικρή μου δεν έχω καμία ελπίδα.. είναι 51πρώτη στον πίνακα με τις επιλαχούσες.. στην δεύτερη επιλογή είναι κάπου 6η... οπότε θα πρέπει ο σταθμός να δηλώσει 6 κενές θέσεις για να προλάβει η δικιά μου να μπει.. έτσι τουλάχιστον έχω καταλάβει...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε λογικα το μονο που θα εχουν οι συμπληρωματικοι πινακες ειναι τα διορθωμενα λαθη της εεταα (σωστο), ωστοσο για τις επιλαχουσες δεν αλλαζει τιποτα, ισως βρεθουν και σε μεγαλυτερη θεση (πιο κατω απ τη θεση που βρισκονταν σαν επιλαχουσες στις δομες επιλογης τους), υστερα απ τις διορθωσεις των λαθων για τα οποια ευθυνεται η εεταα και εμεις μαλλον θα περιμενουμε να αδειασει καποια θεση....

Ετσι κι αλλιως, οταν αδειαζει καποια θεση, καλειται η επομενη επιλαχουσα βαση μοριοδοτησης, αυτο το ξεραμε...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχει καμιά σας κανένα νεότερο για το πότε θα βγουν οι συμπληρωματικοί πίνακες για τους παιδικούς σταθμούς? Εμένα προσωπικά μου είχαν πει τέλος εβδομάδας (δηλ.σήμερα) ή αρχές της άλλης.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πάλι σήμερα να ρωτήσω για το πότε θα βγουν οι περιβόητοι συμπληρωματικοί πίνακες. Η κοπέλα μου λέει ποιοι πινακες? δεν προκειται να βγουν νεοι πινακες σε περίπτωση που φτάσει η σειρά σας σε καποια από τις δομές που έχετε δηλώσει θα σας καλέσουν. Τέλοσπάντων εκει έπαθα ένα σοκ και της εξήγησα την δική μου περίπτωση κατάλαβε και με παρέπεμψε σε μια άλλη αυτή έλεγξε τα στοιχεία μου με παρέπεμψε σε μια άλλη κλπ Για να μην τα πολυλογώ αύριο το παιδί μου θα πάει σχολείο μετά από 15 μέρες καθυστέρηση αφου εγώ έπρεπε να είμαι στις ωφελούμενες και όχι στις επιλαχούσες. Τώρα τι να απαντήσω για το αν τελικά θα βγουν πινακες για τους επιλαχόντες σήμερα μου ειπαν οχι μετά από μερικές μέρες μπορεί να πουν ναι... Ο καθένας λεει ότι θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει ελπίδα. Όσο για την πληροφόρηση, ναι ο καθένας λέει ότι θέλει. Μέχρι την προηγούμενη τέταρτη λέγανε για συμπληρωματικους πίνακες και αμέσως την επόμενη το διαψευσανε. Για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μουφα ειναι.... Δεν υπαρχουν σχεδον καθολου κενες θεσεις πλεον στους σταθμους...ειτε δημοτικους ειτε ιδιωτικους... :mad::mad::mad::mad::mad:

Ενημερώθηκες κάπου γι'αυτό?

Κοίτα εδώ...

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/paideia/38732/10-000-paidia-tha-kalyfthoyn-stous-paidikoys-stathmoys-espa-tis-eetaa

http://www.madata.gr/epikairotita/social/373546.html

Link to comment
Share on other sites

Αν μπειτε στο φεις στη σελιδα εεταα επιστολη διαμαρτυριας θα δειτε πως παρα πολλες γυναικες, μια απο αυτες κι εγω, εχουμε παρει τις δομες επιλογης μας τηλ και οι περισσοτερες δηλωνουν πληροτητα.. Κοινως εδωσαν τις θεσεις τους σε παιδακια που γραφτηκαν κανονικα, εκτος εσπα.. Τωρα ο υπουργος δηλωνει πως δινει τα 23 εκ ευρω και θα ζητησει απο τους σταθμους νεες θεσεις... Ποιες θεσεις????????????


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μόλις μίλησα με εεταα. Παίρνουν τηλ τους σταθμούς νά δουν τι θέσεις μπορούν νά δώσουν.

Οποτε αν οι σταθμοί που έχετε δηλώσει δώσουν θέσεις έχετε ελπίδες.

Αν εχουν ήδη γεμίσει, απλά μένετε απ έξω...

Έτσι έχει η κατάσταση.... Δυστυχώς


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μόλις μίλησα με εεταα. Παίρνουν τηλ τους σταθμούς νά δουν τι θέσεις μπορούν νά δώσουν.

Οποτε αν οι σταθμοί που έχετε δηλώσει δώσουν θέσεις έχετε ελπίδες.

Αν εχουν ήδη γεμίσει, απλά μένετε απ έξω...

Έτσι έχει η κατάσταση.... Δυστυχώς

Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα!

Έβγαλαν ανακοίνωση σήμερα.

http://www.eetaa1.gr/enarmonisi/paidikoi_stathmoi_2014/index.html

Αλλά ας ελπίσουμε πως τώρα που οι σταθμοί είδαν ότι υπάρχουν κι'αλλα λεφτά να πάρουν.. να βρεθούν τελικά οι θέσεις που μέχρι χθες λέγανε πως δεν έχουν!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...