Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Mία Νέα Αρχή... στην Γερμανία;;;


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσι....ειναι ευκολα να στα λενε αλλα πολυ δυσκολα στην πραξη...σπιτι στην περιοχη στουτγαρδης αν δεν εχεις καποιον γνωστο ειναι πολυ δυσκολο να βρεις...θα πρεπει να δουλευουν και οι δυο και σε σχετικα καλες δουλειες για να σου εμπειστευτουν σπιτι...το θεμα δουλειας τωρα...πρπεει να ξερεις καλα γερμανικα...πληρης απασχοληση δεν εχει και παρα πολλες...εχει αυτες που εχουν καποιο πτυχιο...για αλλες που μπορουν ολοι να κανουν εχει ημιαπασχοληση...εχει ομως δουλειες...αν δεν εισαι επιλεκτικος...εγω τα βρηκα δυσκολα και να φανταστεις ειμαι γερμανιδα...αλλα απο τη στιγμη που τα κανεις ολα αυτα και αρχισεις να μπαινεις στο κλιμα τοτε μπορεις να κανεις πολλα και ωραια πραγματα...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτά ακούω κι εγώ και ανησυχώ. Πώς θα μεγαλώσουν 3 παιδιά με ημιαπασχόληση; Και αν υποθέσουμε ότι βρίσκουν 2 ημιαπασχολήσεις ο καθένας, τα παιδιά ποιος θα τα προσέχει; Θα τα βλέπουν ποτέ;

Δεν ξέρουν και καλά Γερμανικά, ούτε αυτοί ούτε τα παιδιά. Πήγαν σε ένα φροντιστήριο και τους είπαν ότι μπορούν σε ένα χρόνο να φτάσουν σε επίπεδο Β2, αλλά χλωμό το βλέπω προσωπικά.

Υπάρχουν μαθήματα γερμανικών για ξένους εκεί που είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Marija σε επιπεδο β2 θα φτασουν με εντατικα μαθηματα...μαθηματα εδω υπαρχουν που μπορουν να κανουν το θεμα ειναι δουλεια και μαθηματα κατα ποσο μπορει να γινει...απο τον ανδρα μου που δεν τα μιλαει και αυτος καλα βλεπω οτι δεν γινεται...γιατι δεν εχει σταθερη ωρα που σχολαει...οσο για το ποσο θα βλεπεις τα παιδια σε αυτο μπορει να απαντησει η μελυδια γιατι εγω ακομα δεν την εφερα την μικρη μου και μαλλον θα εχω και καποιον εδω απο τους γονεις μου να μου την κραταει μεχρι να βρω παιδικο- βρεφικο να την γραψω...δεν το εχω ψαξει ακομα τωρα...αν δεν εχουν βοηθεια απο κανεναν ειναι δυσκολο να ερθουν ολοι μαζι....καλυτερα να ερθει ο ενας..αυτος που εχει καλυτερες δυνατοτητες να βρει δουλεια...και αν μπορει να κανει αιτησεις ακομα και απο την ελλαδα...και μαζι με το βιογραφικο θελουν και το anschreiben...πτυχια και τετοια παντα να στελνει και ενα καλο βιογραφικο...ακομα και για καθαριστρια...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για εντατικά τους είπαν, αλλά πόσο εντατικά μπορείς να κάνεις όταν παράλληλα δουλεύεις, τα παιδιά πάνε σχολείο κλπ? Εγώ φοβάμαι μήπως πληρώσουν τα λεφτά τζάμπα...

Link to comment
Share on other sites

Για τσαμπα δεν ειναι τιποτα...τουλαχιστον θα το εχουν προσπαθησει απο το να καθονται στην ελλαδα και να μην εχουν τιποτα....αλλα προσπχη να μην ερθουν ολοι μαζι....


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

χρονια πολλα κοριτσια!!να ειστε ολες καλα!!με οτι επιθυμειται!!!

καιρο εχουμε να τα πουμε και εχω να ακουσω νεα σας!!

εγω προσωπικα δουλευω πολυ και δεν εχω πολυ χρονο....υπαρχουν ακομα δυσκολιες αλλα ολα φτιαχνουν...εσεις;τι κανετε;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια μου τι κανετε? Ποια πηγε τελικα Γερμανια ποια εμεινε πίσω ακομα? πως ειναι τα πραγματα εκει, τακτοποιηθηκατε? ΟΛΑ ΚΑΛΑ?


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Taxidevo taktika sti germania gia tourismo. sto monaho ehei elliniko sholio gimnasio kai likio an kai ta ellinakia pane se germaniko dimotiko ipohreotika nomizo. ektos kai an protimisete aggliko diethnes sholio gia ta paidia sas. kai fisika ehei elliniki koinotita -sillogo opos kai elliniki eklisia.

ta trofima sta super market einai ligo pio ftina apo ellada sinithos i stis idies times analoga pou psonizeis kai ta estiatoria prosferoun polles epiloges apo tourkiki, asiatiki kai germaniki kouzina.

ehei epiloges polles gia nixterini diaskedasi kai gia ta paidia polla thematika parka opos playmobil park, legoland exo apo to monaho. veveia to heimona exei hiona krio kai den epitrepei tis ekdromes o kairos. to kalokairi einai arketa pio aneta gia ekdromes xoris na kanei kafsones.

tora gia themata asfalias kai igias nosokomiakis nomizo ohi me vevaiotita oti einai dimosia i igia an kai tha prepei na apantisoun meli pou zoune idi ekei...

;)

Link to comment
Share on other sites

Taxidevo taktika sti germania gia tourismo. sto monaho ehei elliniko sholio gimnasio kai likio an kai ta ellinakia pane se germaniko dimotiko ipohreotika nomizo. ektos kai an protimisete aggliko diethnes sholio gia ta paidia sas. kai fisika ehei elliniki koinotita -sillogo opos kai elliniki eklisia.

ta trofima sta super market einai ligo pio ftina apo ellada sinithos i stis idies times analoga pou psonizeis kai ta estiatoria prosferoun polles epiloges apo tourkiki, asiatiki kai germaniki kouzina.

ehei epiloges polles gia nixterini diaskedasi kai gia ta paidia polla thematika parka opos playmobil park, legoland exo apo to monaho. veveia to heimona exei hiona krio kai den epitrepei tis ekdromes o kairos. to kalokairi einai arketa pio aneta gia ekdromes xoris na kanei kafsones.

tora gia themata asfalias kai igias nosokomiakis nomizo ohi me vevaiotita oti einai dimosia i igia an kai tha prepei na apantisoun meli pou zoune idi ekei...

;)

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..ΕΓΩ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ..ΦΕΤΟΣ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ..ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΩ ΣΕ ΔΙΓΛΩΣΣΟ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ..ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ..ΕΙΜΑΙ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ ΑΠΟ ΑΕΙ ΑΘΗΝΩΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ..ΟΠΩΣ Κ Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ..ΘΑ ΔΟΥΜΕ..Κ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΜΗ ΗΜΑΣΤΕ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ..

Link to comment
Share on other sites

KALLH να το τολμήσετε με τον άντρα σου. απλά βεβαιωθείτε προτού φύγετε ότι θα έχετε κατοχυρώσει τη θέση εργασίας ο καθένας στην ειδικότητα του αν και πιστεύω οτι τόσο το καλύτερο που έχετε περιζήτητες ειδικότητες και οι δυο σας γιατί σίγουρα θα απορροφηθείτε άμεσα στην ιδιωτική αγορά εργασίας ή ίσως και στο δημοσιο... και έχεις και το πλεονέκτημα ότι τα παιδιά σας θα γίνουν δύγλωσσα σε ένα ευρωπαϊκό σχολείο δίνοντας τους περισσότερες ευκαιρίες για το μέλλον τους. ένα θέμα που θα πρεπει να προσέξετε είναι να κάνετε οποιαδήποτε νόμιμη γραφειοκρατική διαδικασία χρειαζεται για να νοικιασετε αρχικα τη πρωτη σας κατοικία. νομίζω ότι πρώτα θα εξασφάλίσετε την εργασία σας αν δεν κανω λάθος. αυτα ειναι λεπτομερειες που πρεπει να σου πουν τα μέλη που ηδη ζουν στη γερμανια.

σου εύχομαι καλο ξεκίνημα στη νέα σας ζωή εφοσον το αποφασίσετε και περιμένουμε φυσικά τα νέα σας όταν με το καλό εγκατασταθείτε!

Link to comment
Share on other sites

KALLH να το τολμήσετε με τον άντρα σου. απλά βεβαιωθείτε προτού φύγετε ότι θα έχετε κατοχυρώσει τη θέση εργασίας ο καθένας στην ειδικότητα του αν και πιστεύω οτι τόσο το καλύτερο που έχετε περιζήτητες ειδικότητες και οι δυο σας γιατί σίγουρα θα απορροφηθείτε άμεσα στην ιδιωτική αγορά εργασίας ή ίσως και στο δημοσιο... και έχεις και το πλεονέκτημα ότι τα παιδιά σας θα γίνουν δύγλωσσα σε ένα ευρωπαϊκό σχολείο δίνοντας τους περισσότερες ευκαιρίες για το μέλλον τους. ένα θέμα που θα πρεπει να προσέξετε είναι να κάνετε οποιαδήποτε νόμιμη γραφειοκρατική διαδικασία χρειαζεται για να νοικιασετε αρχικα τη πρωτη σας κατοικία. νομίζω ότι πρώτα θα εξασφάλίσετε την εργασία σας αν δεν κανω λάθος. αυτα ειναι λεπτομερειες που πρεπει να σου πουν τα μέλη που ηδη ζουν στη γερμανια.

σου εύχομαι καλο ξεκίνημα στη νέα σας ζωή εφοσον το αποφασίσετε και περιμένουμε φυσικά τα νέα σας όταν με το καλό εγκατασταθείτε!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ...ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ Κ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ...ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΨΑΞΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΑΣ...ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΩΝ ΕΓΩ...Κ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ...ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΕΑ ΜΟΥ...:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...