Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Mία Νέα Αρχή... στην Γερμανία;;;


Recommended Posts

ΑΧ μελυδια μου δεν ξερω τι να κανω...ισως και να μην παω και να ερθω ετσι...εσυ εισαι εκει και για να λες οτι ειναι ετσι , ετσι θα ειναι...αλλα θα με παρουν???Στο πρακτορειο θα ειναι σιγουρο...εκει κολλαω...3 μηνες βεβαια ειναι αρκετοι...αλλα εδω 3 χρονια κοντα και δεν μπορω να βρω...εχει φοβηθει το ματι μου...σαν να ειμαι αχρηστη βρε παιδι μου...

einai logiko to aisthima elzu...tosa xronia psaxneis gia doulia kai avto exei epireasei tin psixologia sou!!alla den ftais esi!!

kai ego exo ena psixologiko tik edo!!fovamai na ksodepso xrimata!!kai ena evro na einai-xezomai sas leo!!!(signomi kiolas!)pistevo oti tha meino apo xrimata,tha peinaso,tha vretho sta pagkakia....

kai me avtin tin doulia tora-fovamai min tin xaso!!apo tin monimotita tis elladas ta televtaia 3 xronia eixa kalomathei!!tora kano les kai avti i doulia einai to pan,kai an den ta katafero,tha xathei o kosmos!!

prepei na koitakso kai peretairo gia doulia....den einai sigouro pos tha me analavoun...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελζου εγω σου ειπα και σε προηγουμενο ποστ πιστευω οτι ΑΜΕΣΑ πρεπει να παρεις συστατικες επιστολες και να τις μεταφρασεις για Γερμανια...Δουλεια θα βρεις μη φοβασαι ως προς αυτο.

Να ψειρισεις ομως πολλα πχ αν ο μισθος ειναι 1200 μεικτα δε σε φτανει με τιποτα. Δλδ δεν ειναι μονο να βρεις μια δουλεια ειναι να μπορεις και να επιβιωσεις με το μισθο που σου δινει. Και ειναι και αρκετες ωρες οποτε δε θα μπορεις να "συμπληρωσεις" με κατι αλλο.

Γνωμη μου ειναι να παρεις τηλ και να μιλησεις προσωπικα για το τι χαρτια χρειαζονται μεταφραση, αν σε ρωτησουν πες οτι εχεις βρει δουλεια σ ενα μαγαζι και δε ξερεις τι να φερεις. Πτυχιο μεταφρασμενο και διαβατηριο μονο? (που κατα τη γνωμη μου δε νομιζω να χρειαζεται κατι αλλο)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Τα χαρτια μου ειναι ηδη ολα μεταφρασμενα...τα παντα...οτι θα χρειαζομουν εδω τα εχω μεταφρασει ολα...οσο για τα χρηματα ειναι μεικτα..και ξερω οτι δεν θα φτανουν αλλα θα βρω και κατι αλλο με τον καιρο,...συστατικες επιστολες δεν μπορω να βρω γιατι ο ενας εργοδοτης μου δεν ειναι σε ζωη και ο αλλος δεν ξρω που βρισκεται...οσο για γνωστους δεν γινεται να μου γραψει καποιος γιατι δεν εχω καποιον...αυτο αν θα μου το κανει εκει ο θειος του ανδρα μου που θα μπορουσε...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελζου συστατικη επιστολη μπορει να σου γραψει και ενας φιλος σου δεν ειναι αναγκη να ειναι απο εργοδοτη απαραιτητα. Εσυ απλα θα τη μεταφρασεις. Η' καποιος συγγενης της μητερας σου γιατι δεν μπορεις να παρεις συστατικη απο την ιδια σου τη μαμα.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

eixame ekseliksis!

ERXONTAI!!

katafera kai vrika mia doulia gia ton antra mou,kai ksekinaei stis 1.9!!kai erxontai tin alli evdomada!!

apo tin mia xeromai apo tin alli provlimatizomai,dioti den exo etoimasei akoma ta pragmata!eimai akoma se dokimastiki periodo,spiti den exoume akoma...ola kremontai ston aera akoma...kai me to piagogio provlimatizomai!den kaliptei tis ores pou doulevoume me ton antra mou....mou fenetai pos lino ena provlima kai anoigoun alla 10!!

vevaia den itan etsi to arxiko mas sxedio...elega na doulepso ego 2 doulies o antras mou mia mikri,kai ta paidakia na pane sto nipiagogio oso tha doulevei o antras mou,pou tha douleve tis ores pou tha itan oi mikres sto nipiagogio!

tora to programma allakse kai tha doulevoume kai oi dio!!pos to sixainomai avto,na kaneis sxedio kai na prepei na avtosxediazeis meta!!

kata vathos xairomai para poli alla fovamai kai para poli-pos tha ta kataferoume??

polla pragmata allaksan!!o thee mou!!

pros to paron eimaste se avtous tous filous,oi opoioi vevaia den aisthanthikan kai poli aneta otan tous anakoinosa oti erxontai tin alli evdomada!!me to dikio tous-allo einai na exeis enan sto spiti kai allo na exeis mia olokliri oikogeneia!!tous katalavaino,alla kai ti na kano??

einai asximo na eksartasai apo allous!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μελύδια, καλή αρχή να έχετε.

Πληρώνεις κάποιο ενοίκιο στους φίλους σου; Αν όχι, νομίζω ότι θα ήταν μια πολύ καλή κίνηση, ειδικά τώρα που έρχεται και η υπόλοιπη οικογένεια.

Και εννοείται ότι ψάχνεις σπίτι για άμεση μετακόμιση!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

eixame ekseliksis!

ERXONTAI!!

katafera kai vrika mia doulia gia ton antra mou,kai ksekinaei stis 1.9!!kai erxontai tin alli evdomada!!

apo tin mia xeromai apo tin alli provlimatizomai,dioti den exo etoimasei akoma ta pragmata!eimai akoma se dokimastiki periodo,spiti den exoume akoma...ola kremontai ston aera akoma...kai me to piagogio provlimatizomai!den kaliptei tis ores pou doulevoume me ton antra mou....mou fenetai pos lino ena provlima kai anoigoun alla 10!!

vevaia den itan etsi to arxiko mas sxedio...elega na doulepso ego 2 doulies o antras mou mia mikri,kai ta paidakia na pane sto nipiagogio oso tha doulevei o antras mou,pou tha douleve tis ores pou tha itan oi mikres sto nipiagogio!

tora to programma allakse kai tha doulevoume kai oi dio!!pos to sixainomai avto,na kaneis sxedio kai na prepei na avtosxediazeis meta!!

kata vathos xairomai para poli alla fovamai kai para poli-pos tha ta kataferoume??

polla pragmata allaksan!!o thee mou!!

pros to paron eimaste se avtous tous filous,oi opoioi vevaia den aisthanthikan kai poli aneta otan tous anakoinosa oti erxontai tin alli evdomada!!me to dikio tous-allo einai na exeis enan sto spiti kai allo na exeis mia olokliri oikogeneia!!tous katalavaino,alla kai ti na kano??

einai asximo na eksartasai apo allous!!

Με το καλό Μελύδια να έρθει η οικογένεια σου. Έτσι είναι όταν λύνεις ένα θέμα υπάρχει κάτι άλλο που θα σε προβληματίζει και θα σε ανησυχεί. Αλλά νομίζω αν είστε όλοι μαζί θα είστε ποιο δυνατοί. Ο ένας θα ενθαρρύνεται από τον άλλον. Και εγώ όταν ήρθα Γερμανία φιλοξενήθηκα, βέβαια σε άλλη περιοχή πολύ μακριά, για να βλέπω τον άντρα μου έστω τα Σαββατοκύριακα, όταν νοικιάσαμε το σπίτι, μέχρι να έρθουν τα έπιπλα αποφάσισα να έρθω Στουττγάρδη να μείνω, για να είμαστε μαζί, είχα αγοράσει μόνο μια κούνια για το μωρό και στρώματα για μας και τα κορίτσια.

Μήπως να πας και σε άλλη περιοχή να ρωτήσεις για παιδικούς σταθμούς. Υπάρχουν και ολοήμερα. Μπορεί σε κάποια άλλη περιοχή να είναι ποιο οικονομικοί. Ίσως στην περιοχή που μαίνεται να χρηματοδοτούνται από το αντίστοιχο δημαρχείο και όχι από της Στουττγάρδης όπως γίνεται σε εμάς και γι' αυτό να είναι τόσο ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

evxaristo pou mou apantisate toso grigora!!

koitaksa na po tin alithia kai sto diplano dimo pou exei oloimera,i kopela mou eipe vevaia oti einai ligo braxiprothesma alla tha parei tilefona kai mesa se mia evdomada tha mou exei nea...epeidi o dimos avtos einai kamia 3-4 xoria,leo na perimeno esto avtin tin evdomada na do pou tha vrei kai na psakso gia ekei giro-kai oxi gia kapion allo logo,alla den exoume avtokinito,kai o xeimonas edo einai varvatos!!den einai evkolo na kikloforeis me dio paidakia to proi me ta podia,leoforio,gia na ta pas nipiagogio...ego desmevomai tora ligo christina mou,logo ton doulion pou vrikame-prepei na eimai kapou edo giro....giati kai oi dio doulies mas einai edo giro se dio diaforetika xoria...opote to nipiagogio as einai toulaxiston ekei pou tha menoume...

opote skeftika se mia evdomada pou tha exo nea tis ipallilou,na koitakso pio entatika gia spiti...ola tavtoxrona den ginontai....snif!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και ναι παιδιααααα...ερχομαι και εγω! Εκλεισε το σπιτακι μου, σημερα θα κλεισουμε και το αεροπλανακι και 20 σεπτεμβριου θα ειμαι στουτγαρδη! Βρηκα σπιτακι διπλα στο σταθμο οποτε καρακεντρο...διπλα απο το δημαρχειο...ολα τα μαγαζια στα ποδια μου για να ρωτησω για δουλειες και να τακτοποιησω τα παντα..με τις εφημεριδες θα δω αν ζητανε και κατι στις γυρο περιοχες και εχω τοση ορεξη για δουλεια που την περιμενω πως και πως την καινουργια μας αρχη! Μελυδια εσεις πως τα πατε?Ποτε ερχονται οι δικοι σου???


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και ναι παιδιααααα...ερχομαι και εγω! Εκλεισε το σπιτακι μου, σημερα θα κλεισουμε και το αεροπλανακι και 20 σεπτεμβριου θα ειμαι στουτγαρδη! Βρηκα σπιτακι διπλα στο σταθμο οποτε καρακεντρο...διπλα απο το δημαρχειο...ολα τα μαγαζια στα ποδια μου για να ρωτησω για δουλειες και να τακτοποιησω τα παντα..με τις εφημεριδες θα δω αν ζητανε και κατι στις γυρο περιοχες και εχω τοση ορεξη για δουλεια που την περιμενω πως και πως την καινουργια μας αρχη! Μελυδια εσεις πως τα πατε?Ποτε ερχονται οι δικοι σου???

Με το καλό να έρθεις Elzu! Καλή Επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

geia sas kai apo mena-meta apo toso kairo!!kat arxin,elzu kalos na ertheis,kai an mporo na se voithiso,na mou peis-oti mporo tha kano!esto kai gia pareoula!

emena oi dikoi mou irthan edo kai peripou mia evdomada,einai mia kainourgia fasi,epitelous mazi!eleipsa stis mikres mou poli-akoma ligo kai ftasame ston stoxo!ti peripeteia kai avti!!ena spiti kai mia kopela gia ta paidia meta apo to nipiagogio mas leipoun...thelei psaksimo,epimoni kai ipomoni...ouf!!poso tha xaro otan ola tha mpoune stin thesi tous!!

elzu pote ftaneis?pios tha se parei apo to aerodromio?moni sou erxesai??

Link to comment
Share on other sites

Ερχομαι μονη και θα ερθω μονη απο το αεροδρομιο...στο κεντρο παω οποτε δεν θα εχω προβλημα...χαρηκα παρα πολυ που τους εχεις ολους μαζι...για παρεουλα αν εχω χρονο δεν θα πω οχι...χαχα αλλα να ειναι καλα το ιντερνετ εχω ψαξει ολη την πολη...οσο αφορα την μετακομιση μας εκαναν μια καλη προσφορα και οταν με το καλο ερθουν και ο ανδρας μου με την μικρη θα ερθουν και τα πραγματα και θα εχω βρει και σπιτι και ολα,,,20 σεπτεμβριου βουλα φτανω


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

:idea:

ΟΧΙ ΟΧΙ δεν ειναι άλλο θέμα...είναι ακριβώς το ΑΥΤΟ....ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΜΩΣ......

Δεν μας νοιάζει ο λόγος που ειστε εκει....Μας νοιάζουν οι λόγοι που αφησατε την Ελλάδα για να πάτε εκει....

Αυτο συζητάμε....Δεν αφηνουμε την χωρα μας για τον χαβαλέ μας αλλά για πραγματα ουσιωδη και βιοποριστικά....αλλιώς θα καθομασταν εδω που ειμαστε...

Περι κομμωτηριων και μόδας (όπως ακριβώς ειπωθηκε) μίλησα εγώ όχι περι επαγγελματος κομμωτη.

Και στην τελική τα κομμωτήρια και την μόδα τα έχουμε και εδώ, την ταλαιπωρια την τρώμε και εδώ όχι μόνο σε ελληνικά εστιατόρια αλλά και σε γραφεία για μέλλον μηδέν και χρήμα μηδέν....

Αν εσυ λαμβάνεις την αγανάκτιση ως ειρωνία λυπάμαι δεν έχω τον τρόπο να σου αλάξω γνώμη αλλά ούτε και θέλω και δεν με απασχολεί να αλλάξω τα μυαλά των άλλων ανθρώπων.

Και θα το ξαναπω για τελευταια φορά γιατι το έχω πεί πολλάκις και εδώ και δίπλα στο parents....

"KANENAΣ μα ΚΑΝΕΝΑΣ μας (διαμένοντες Ελλάδας) δεν είπε ότι ΟΛΑ στο εξωτερικό είναι ομορφότερα / ανώτερα απο εδώ (λόγια σου δανείζομαι), ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είπε ότι ο δρόμος του πηγαίνοντας εκεί (εξωτερικό) θα είναι στρωμένος με ροδοπέταλα, ΕΙΠΑΜΕ ΟΜΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ότι όπως ταλαιπωρούμαστε εδώ και παίρνουμε τα @@ μας , να το κάνουμε και κεί γιατι ΙΣΩΣ να δούμε ένα καλύτερο μέλλον απο αυτο που θα είχαμε εδώ"

Έσενα πόνεσε η καρδιά σου που τα παιδιά δεν μπορούσαν να προσαρμοστούν στα γερμανικά σχολεία ΕΜΕΝΑ όμως πονάει η καρδιά μου όταν αυτά τα παιδάκια τρέφονται συνέχεια με μακαρόνια νεροβραστα εδώ στην Ελλάδα γιατι δεν έχουν τι άλλο να φάνε.

Και τέλος, αν ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΣΕΙΣ οικονομικοι μετανάστες ΌΠΩΣ εμείς και δεν μεταναστεύσατε απλά γιατι γουστάρατε ή ΓΙΑΤΙ είχατε συγγενείς εκει που σας βοηθήσαν και τα βρήκατε ΟΛΑ στρωμένα, καλό θα ήταν να κάνετε μια αναδρομή στον ψυχισμό σας τότε που φεύγατε και ξεκινούσατε την επίφοβη, επικυνδυνη, αβέβαιη πλυν όμως κρυφοενθουσιώδη κίνηση σας για ένα καλύτερο μέλλον....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...