Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Mία Νέα Αρχή... στην Γερμανία;;;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kalispera.dinoun stin germania epidoma gamou?paidou?giati akouw polla k den xerw ti isxuei.px oti an pantreuteis stin germania perneis epidoma gamou..xereis kapoios site pou mporw na dw spitia??euxaristw!!!

Καλημέρα kalliopik, στην Γερμανία πέρνουν όλοι επίδομα παιδιού, γύρω στα 184 κάπου εκεί, για κάθε παιδί.

Σε αυτό το site βρήκαμε εμείς το δικό μας σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Απλα για να κλεισεις σπιτι πρεπει να εχεις συμβολαιο απο δουλεια...εγω που ηθελα σπιτι χωρις να εχω δουλεια δεν μου εκλειναν...Θα πρεπει να πας ή σε ξενοδοχειο ή σε ferien wohnung!!!!


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Απλα για να κλεισεις σπιτι πρεπει να εχεις συμβολαιο απο δουλεια...εγω που ηθελα σπιτι χωρις να εχω δουλεια δεν μου εκλειναν...Θα πρεπει να πας ή σε ξενοδοχειο ή σε ferien wohnung!!!!

Ναι ζητάνε, συμβόλαιο εργασίας για να τους αποδείξεις οτι μπορείς να τους πληρώνεις το ενοίκιο. Και από μακριά ακόμα ποιο δύσκολο εώς και αδύνατον να κλείσεις σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσάρες,

Ευχομαι οτι οτι καλυτερο στο νεο ξεκινημα ......

Melydiaki πολυ ευχαριστα τα νεα σου....Μπορει να ειναι ΠΟΛΥ δυσκολα αλλα οπως ηδη γνωριζεις καθε αρχη και δυσκολη.....Σιγα σιγα με υπομονη και επιμονη θα πιειτε το νερακι απο την πηγουλα!!!

Ελζου μου κρατα γερα, δυναμη μην το βαλεις κατω σε οτι δυσκολια σου τυχει!!!!

Ο ΕΠΙΜΕΝΩΝ ΝΙΚΑ......

φιλουρες κορες!!!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον κοριτσάρες,

Ευχομαι οτι οτι καλυτερο στο νεο ξεκινημα ......

Melydiaki πολυ ευχαριστα τα νεα σου....Μπορει να ειναι ΠΟΛΥ δυσκολα αλλα οπως ηδη γνωριζεις καθε αρχη και δυσκολη.....Σιγα σιγα με υπομονη και επιμονη θα πιειτε το νερακι απο την πηγουλα!!!

Ελζου μου κρατα γερα, δυναμη μην το βαλεις κατω σε οτι δυσκολια σου τυχει!!!!

Ο ΕΠΙΜΕΝΩΝ ΝΙΚΑ......

φιλουρες κορες!!!

stellinula θέλω να σε ρωτήσω πώς είναι τα πράγματα στην αγγλία για έλληνες? Ας πούμε, ένας έλληνας που μιλάει καλά (για έλληνας) αγγλικά, με ένα πτυχίο, μεταπτυχιακό και μια ορισμένη εμπειρία, πόσο εύκολα μπορεί να βρει δουλειά? Επίσης, πόσο είναι τα μηνιαία έξοδα σε ρεύμα, θέρμανση κλπ έξοδα σπιτιού (εκτός από τα είδη τροφίμων)?

Σορυ για το off topic!

Link to comment
Share on other sites

stellinula θέλω να σε ρωτήσω πώς είναι τα πράγματα στην αγγλία για έλληνες? Ας πούμε, ένας έλληνας που μιλάει καλά (για έλληνας) αγγλικά, με ένα πτυχίο, μεταπτυχιακό και μια ορισμένη εμπειρία, πόσο εύκολα μπορεί να βρει δουλειά? Επίσης, πόσο είναι τα μηνιαία έξοδα σε ρεύμα, θέρμανση κλπ έξοδα σπιτιού (εκτός από τα είδη τροφίμων)?

Σορυ για το off topic!

off topic:

Παιζει μεγαλο ρολο να μιλάς την γλωσσα φυσικα...Αλλα απο κει επειτα ειναι πολυ γενικο αυτο που λες περι πτυχιου μεταπτυχιακου...Ειναι αναλογα σε ποιο τομεα εχεις το πτυχιο, αν ψαξεις σωστά και μεθοδικα πανω στον κλαδο σου, αν εχει ζητηση σε αυτον κλπ κλπ...

γενικα ομως αν δεν σε νοιαζει ΓΙΑ ΑΡΧΗ να βρεις δουλεια στον τομέα σου και ΜΟΝΟ , βρισκεις δουλεια...Εδω δεν δουλευει οποιος δεν θελει να δουλεψει....ΟΛΟΙ οι αλλοι δουλευουν....Εδω δεν τους νοιαζει τι δουλεια εκανες αλλα αν δουλευες γενικα....Η εργατικοτητα ρε παιδι μου, να μην εισαι τεμπελης!!!

Όσο για τα μηνιαια εξοδα θα σου πω ακριβως τι δινουμε εμεις οκ? Δεν ξερω τι πληρωνουν αλλες κοπέλες εδω μεσα και τι εξοδα εχουν...εγω θα σου πω ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!!

- Νοικι - 695 λιρες (μονοκατοικια μεζονετα διπατη με 3 υπνοδωματια)

- council tax - 108 λιρες (κοινοτικός φορος, τον πληρωνουν ΟΛΟΙ)

- ρευμα - 20 λιρες

- γκαζι - (τον χειμωνα 100-120 λιρες) (το καλοκαιρι 35-40 λιρες)

- νερο - 15 λιρες

- Ιντερνετ τηλεφωνια και απεριοριστα τηλεφωνα στην Ελλαδα - 27 λιρες

- tv licence - 12 λιρες (τωρα πια, γιατι τους πρωτους εξι μηνες που κανεις εγγραφη πληρωνεις 30 λιρες, αυτο ειναι αν θες να εχεις τηλεοραση σπιτι σου, κοινως πληρωνεις το BBC)

Αυτα ειναι τα εξοδα.....Βεβαια μετα ειναι το σουπερ μαρκετ και η μετακινηση σου για δουλεια...Εμεις ας πουμε, ο ανδρας μου ειναι πολυ κοντα 6-7 χιλιομετρα και παιρνει ενα λεωφορειο σε 5 λεπτα εχει φτασει δουλεια...Πληρωνει μηνιαια καρτα 74 λιρες...

Το σουπερ μαρκετ σε τιμες ειναι σχεδον ιδιες με Ελλαδα....Πολλα θα τα βρεις πολυ οικονομικοτερα απο Ελλαδα, αλλα ιδιες τιμες και πολυ λιγα προιόντα ακριβότερα...Αλλα σε γενικες γραμμες ειναι ιδια με τις Ελλαδας...

Απο κει και επειτα τα εστιατορεια ειναι πολυ οικονομικα τουλαχιστον εδω που ειμαι εγω....Ινδικο 2 ατομα με ποτα και πληρες γευμα και επιδορπιο, 29 λιρες. Αγγλικο εστιατορειο (οχι fast food, κανονικο εστιατορειο) με free σαλατα ΟΣΗ θες και refill αναψυχτικο ΟΣΟ θες με 2.95 λιρες και 1 γευμα ο καθενας για 2 μιση ατομα και επιδορπιο ΟΛΑ μαζι 25 λιρες....

Αυτα!!

Τελος του οφφ τοπικ (θα μας παρουν με τις πέτρες)


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

off topic:

Παιζει μεγαλο ρολο να μιλάς την γλωσσα φυσικα...Αλλα απο κει επειτα ειναι πολυ γενικο αυτο που λες περι πτυχιου μεταπτυχιακου...Ειναι αναλογα σε ποιο τομεα εχεις το πτυχιο, αν ψαξεις σωστά και μεθοδικα πανω στον κλαδο σου, αν εχει ζητηση σε αυτον κλπ κλπ...

γενικα ομως αν δεν σε νοιαζει ΓΙΑ ΑΡΧΗ να βρεις δουλεια στον τομέα σου και ΜΟΝΟ , βρισκεις δουλεια...Εδω δεν δουλευει οποιος δεν θελει να δουλεψει....ΟΛΟΙ οι αλλοι δουλευουν....Εδω δεν τους νοιαζει τι δουλεια εκανες αλλα αν δουλευες γενικα....Η εργατικοτητα ρε παιδι μου, να μην εισαι τεμπελης!!!

Όσο για τα μηνιαια εξοδα θα σου πω ακριβως τι δινουμε εμεις οκ? Δεν ξερω τι πληρωνουν αλλες κοπέλες εδω μεσα και τι εξοδα εχουν...εγω θα σου πω ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!!

- Νοικι - 695 λιρες (μονοκατοικια μεζονετα διπατη με 3 υπνοδωματια)

- council tax - 108 λιρες (κοινοτικός φορος, τον πληρωνουν ΟΛΟΙ)

- ρευμα - 20 λιρες

- γκαζι - (τον χειμωνα 100-120 λιρες) (το καλοκαιρι 35-40 λιρες)

- νερο - 15 λιρες

- Ιντερνετ τηλεφωνια και απεριοριστα τηλεφωνα στην Ελλαδα - 27 λιρες

- tv licence - 12 λιρες (τωρα πια, γιατι τους πρωτους εξι μηνες που κανεις εγγραφη πληρωνεις 30 λιρες, αυτο ειναι αν θες να εχεις τηλεοραση σπιτι σου, κοινως πληρωνεις το BBC)

Αυτα ειναι τα εξοδα.....Βεβαια μετα ειναι το σουπερ μαρκετ και η μετακινηση σου για δουλεια...Εμεις ας πουμε, ο ανδρας μου ειναι πολυ κοντα 6-7 χιλιομετρα και παιρνει ενα λεωφορειο σε 5 λεπτα εχει φτασει δουλεια...Πληρωνει μηνιαια καρτα 74 λιρες...

Το σουπερ μαρκετ σε τιμες ειναι σχεδον ιδιες με Ελλαδα....Πολλα θα τα βρεις πολυ οικονομικοτερα απο Ελλαδα, αλλα ιδιες τιμες και πολυ λιγα προιόντα ακριβότερα...Αλλα σε γενικες γραμμες ειναι ιδια με τις Ελλαδας...

Απο κει και επειτα τα εστιατορεια ειναι πολυ οικονομικα τουλαχιστον εδω που ειμαι εγω....Ινδικο 2 ατομα με ποτα και πληρες γευμα και επιδορπιο, 29 λιρες. Αγγλικο εστιατορειο (οχι fast food, κανονικο εστιατορειο) με free σαλατα ΟΣΗ θες και refill αναψυχτικο ΟΣΟ θες με 2.95 λιρες και 1 γευμα ο καθενας για 2 μιση ατομα και επιδορπιο ΟΛΑ μαζι 25 λιρες....

Αυτα!!

Τελος του οφφ τοπικ (θα μας παρουν με τις πέτρες)

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Μια τελευταία ερώτηση να τολμήσω? :-) Σε ποια περιοχή είσαι εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Μια τελευταία ερώτηση να τολμήσω? :-) Σε ποια περιοχή είσαι εσύ?

Νοτιοδυτικο Hampshire!!!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Και εφτασε και για εμενα κοριτσια η ωρα να αποχαιρετισω την Ελλαδα...Αυριο τετοια ωρα θα ειμαι στην Στουτγαρδη και θα προσπαθω να βαλω ολα τα συναισθηματα μου στην ακρη...να παρω δυναμη για τις συνεντευξεις που εχω κλεισει και τα δυσκολα που ερχονται!


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παιδια ολα καλα...εφτασα χτες...σημερα εκλεισε και η δουλεια...ολα εγιναν τοσο γρηγορα που δεν προλαβα να το καταλαβω...ακομα νομιζω δεν το εχω καταλαβει...τωρα την δευτερα παω για τα χαρτια στο δημαρχειο...ευχομαι να γινουν ολα γιατι την τριτη αρχιζω με την δουλεια!

Ευχομαι σε ολους να εχουν δυναμη και να ειναι αισιοδοξοι...για εμενα δεν ηταν τοσο μεγαλη αλλαγη αλλα ολα τα συνηθηζεις!!!


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Elzu πώς πάει; Ξεκίνησες δουλειά; Όλα καλά;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...