Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, deppy14 είπε:

      Γειά σας κορίτσια!! Εύχομαι να τα καταφέρετε και να γεμίσουν οι αγκαλιές σας με μωράκια!!!Για αρχή να πω ότι έχω πωα,το ξέρω από το 21. Έχω κάνει 2 αποτυχημένες έμβρυο μεταφορές αρνητικές.Προσφατα έκανα εξετάσεις στον ενδοκρινολόγο κ μέσα σε αυτές ορμονικές,η fsh 43 κ η οιστραδιόλη 11.. Από πέρσι τον Ιούνιο έχουν ξεκινήσει κ οι καθυστερήσεις στην περίοδο.πιστεύετε είναι καλύτερα να πάω με δότρια;με τον εξωσωματική δεν έχω μιλήσει ακόμα.

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

10 hours ago, dreamteam said:

Κορίτσια μου όμορφα καλημέρα!!! Χάθηκα απ την Τετάρτη γιατί προσπαθούσα να το χωνέψω κάπως μέσα μου. Απ' την μία στενοχωριόμουν και ήθελα να βάλω τα κλάματα κι απ'την άλλη έλεγα δεν με νοιάζει ότι θέλει ας γίνει (εχω γίνει του γιατρού και τρομάζω). Τελικά αποφάσισα να πάω χωρίς να περιμένω κάτι, κι αν προκύψει κάποιο καλό καλώς να έρθει, αλλά το να πάω με ηθικό και ελπίδες εμένα προσωπικά δεν με βοηθάει. Εχθές έκανα στις 6 το απόγευμα τις τελευταίες 375 μονάδες μου και στις 9 arvecap και ovitrelle συν αντιβίωση. Σήμερα έχω κάτι πονάκια σαν περιόδου αλλά θέλω να πιστεύω οτι είναι φυσιολογικό. Αύριο μπαίνω στις 9 για ωοληψία. Φοβάμαι λίγο αλλά θα τα καταφέρω. Όλες θα τα καταφέρουμε. Έχουμε ζωντανά παραδείγματα τις εγκυούλες μας!!! Λέω τώρα που είπε οτι θα με αφήσει ένα διμηνο να ξεκουραστώ να πηγαίνω να παρακολουθούμε το ωάριο του μήνα. Έχει τύχει σε καμία να ξυπνήσουν σε επόμενο κύκλο από διέγερση? Μπορεί να λέω βλακείες αλλά σκέφτηκα μήπως έπαθαν σοκ τα χρυσά μου με τόσες μονάδες και ξυπνήσουν αργότερα που θα συνέλθουν!!!

Λοιπόν άκου. Όταν γύρισα από την ωοληψία και με πήραν τηλ να μου πουν ότι μόνο 2 ήταν κατάλληλα, και μετά την επόμενη μέρα με πήραν να μου πουν ότι πήραμε κουβά και δεν γονιμοποιήθηκε τίποτα, είπα ότι δεν πρόκειται να ξαναπάω με ελπίδες, ότι θα πηγαίνω με μηδενικές προσδοκίες, διότι έτσι δεν μπορείς και να απογοητευτείς. Αν δεν περιμένεις τίποτα, δεν θα απογοητευτείς κιόλας. 

Σε ρωτάω όμως και να μου απαντήσεις: πως μπορεί κάποιος να μπει σε μία τέτοια διαδικασία, που υποτίθεται θα φέρει το ΘΑΥΜΑ μίας νέας ζωής, χωρίς να έχει έστω και λίγη ΕΛΠΙΔΑ και ΠΙΣΤΗ; Παλεύω ακόμα μέσα μου με αυτήν την ερώτηση. 

Δεν υπάρχουν εύκολες απαντήσεις. Τίποτα από όλα όσα περνάμε όλες μας εδώ μέσα δεν είναι εύκολα. Ανεβαίνουμε κάθε μέρα λόφους και βουνά, κάποιες κατεβαίνουν για λίγο πεδιάδα, και δώσ' του πάλι ανηφόρα... και κάποιες φτάνουν σε κάτι ωραία λιβάδια, εκεί που το όνειρο έχει πραγματοποιηθεί και υπάρχουν μόνο χαμόγελα. ❤️ 

Ξέρω ότι είσαι απογοητευμένη, το ξέρω γιατί το έζησα εγώ όπως και άλλες από πρώτο χέρι. Το μόνο που σου ζητώ είναι να θυμάσαι ότι κάθε ωάριο έχει αξία. ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ, σε σκεφτόμαστε όλες 💓 

Όσο για τους επόμενους μήνες... εγώ είπα αυτό θα κάνω, θα παρακολουθώ τους επόμενους μήνες να δω πως πάω από καταβολές. Αδιαθέτησα πολύ νωρίτερα αυτό το μήνα, και φοβήθηκα να πάω για υπέρηχο, μήπως τα αποτελέσματα ήταν επηρεασμένα από την πρόσφατη ωοληψία και ήμουν και με αρνητική ψυχολογία. Σου ορκίζομαι όμως ότι νιώθω κάτι σαν βάρος δεξιά και αριστερά, και νομίζω και εγώ πως ίσως κάπως 'ξυπνούν' μετά την διέγερση. Θα σου πω τον Απρίλιο, γιατί θα πάω σίγουρα για υπέρηχο εκεί, και αν δω μία θετική εικόνα, θα πάρω το ωάριο του Απριλίου με φυσικό κύκλο. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

4 hours ago, Titti said:

Εννοείς με χοριακη ή με test τύπου early predictor? Λογικά θα κάνω λίγη υπομονή ακόμα αν και πονάω τόσο χαμηλά που μου αφήνει λίγα περιθώρια ελπίδας...

 

Εννοώ με τεστ τύπου early. Στο εξωτερικό σε ομάδες ivf συνηθίζουν πολυ να κάνουν καθημερινά τεστ (πρωί και βραδυ κάποιες) απο την 4η μερα και μετά συγκρινοντας κιόλας και την πρόοδο της έντασης της γραμμής για να δουν αν πάει καλα ή για βιοχημική. Ειναι παρα πολλές που παίρνουν θετικό απο την 4η μερα. Εγώ παντως πήρα θετικό την 7η με τεστακι απλό το φτηνό σε ταινία και ηταν τοσο αχνό που δυσκολεύτηκα στην αρχή να το διακρίνω και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό. 

3 hours ago, Nephele78 said:

Εγώ στο γενεσις πληρωνα το 2020 350€ μονο την καθε ωοληψια και για 4 φορες και ετ ειχα πληρωσει 2400€ .τιποτα αλλο ουτε καταψυξη ουτε μικρο κλπ .τωρα  που εκανα ξανα ωοληψια τις προαλλες μου ειπανε 500€ στοιχιζει πλεον για 3 φορες ομως και η ετ θα μου κοστισει 2300€ (3800-1500€ οι 3 ωοληψιες)

Το έχουν παρακάνει κι αυτοί. Κάθε φορά ακούω και περισσότερα οτι χρεώνουν. Ολο αυξάνονται οι τιμές. Παντως αν σε επόμενη φορα χρειαστεις μονο ετ νομίζω ειναι πιο οικονομικά απλώς τωρα πρεπει να φτάσει η τιμή του πακέτου που σου έλεγα. 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μιας και θίγετε το οικονομικό, όσες από εσάς κάνατε εμβρυομεταφορά κατεψυγμένων πόσο σας κόστισε και σε ποιο κέντρο; Καλό είναι να ξέρουμε τι παίζει στην αγορά απ'ότι φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... 

Για εμάς μάλλον τελείωσε λίγο απότομα το όνειρο... Σήμερα 10η μερα από την εμβρυομεταφορά είδαμε καφέ και ροζ υγρά στο σκούπισμα... Πάει για περίοδο από ότι φαίνεται..... 

Μιλήσαμε με τον γιατρό και αύξησε τα ουτροτζεσταν. Επίσης μας είπε να πάμε αύριο για χοριακη αντί για Σάββατο.... Σίγουρα θα είναι αρνητική κάναμε ένα τεστ στο σπίτι και κατά 70% είναι αρνητικό κάτι ίσως αχνοφαίνεται αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μας. Δυστυχώς.... Πονάει τόσο πολύ ρε γαμωτο..... 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

30 minutes ago, MarGe2022 said:

Λοιπόν κοριτσόπουλα! Τι, έτσι θα σας άφηνα, χωρίς update???

 

Γκρουπ Α: Κορίτσια που περιμένουν να περάσουν επιτροπή ή περιμένουν αποτελέσματα επιτροπής ❤️

@TaxAgg, @Zaxaroulamak, @xristinakarr, @Λουμ

 

Γκρουπ Βου: Κορίτσια που είναι ή θα είναι μέσα στο επόμενο 3/4μηνο στην φάση της διέγερσης/ωοληψίας ❤️

@Ele@n, @Alex@, @MarGe2022, @Katiamaxiking, @Soho24, @Anna G, @Βάσω91, @Machart, @Fay_  

@dreamteam & @Miss_Pineapple καλή επιτυχία για αύριο κορίτσια μου!!!!!!!!! 😘

 

Γκρουπ Γου: Κορίτσια που προγραμματίζουν μέσα στο επόμενο 3/4μηνο εμβρυομεταφορά ❤️

@Neverstop, @Perdikoula, @Lotos, @amelie77, @SummerDream, @Ria_ και τα VIP μέλη μας @Pagor & @Angot & το @Σποράκι μας 😘

 

Γκρουπ Δου: Κορίτσια που πήραν ή περιμένουν θετική χοριακή ❤️

Πήραν/περιμένουν επαναληπτικές - κανονικά πρέπει να σας φτιάξω νέο γκρουπ, λέω να το πω "Γκρουπ ωρε ΜΑΝΑ μου" 😃 😂 : @Nina_1979, @kateriiina25, @Ririii88, @Anthiii, @Nels

Περιμένουν: @dec-e, @piglet (κορίτσια μου περιμένουμε νέα σας!!!) & τα φρέσκα μέλη της ομάδας @vasoula88 & @Ninaki- & @Titti

welcome to @Chemist85 - σε έχω κατατάξει σωστά στο Γκρουπ Δου;;; πολύ καλή επιτυχία!

 

Πάμε γερά, γερά με τσαμπουκά! 💪

Καλησπέρα κορίτσια! Η χοριακή πήγε καλά πιστεύω, 507, μου φάνηκε κάπως ψηλή για 9η μέρα, ο γιατρός είπε είναι μια χαρά.  Η προγεστερόνη μου είναι κάπως χαμηλή, 20, οπότε αντί κολπικό υπόθετο θα αντικαταστήσει μια φορά με Prolutex 

  • Μου αρέσει 7
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 4
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Georgebbi είπε:

Καλησπέρα.... 

Για εμάς μάλλον τελείωσε λίγο απότομα το όνειρο... Σήμερα 10η μερα από την εμβρυομεταφορά είδαμε καφέ και ροζ υγρά στο σκούπισμα... Πάει για περίοδο από ότι φαίνεται..... 

Μιλήσαμε με τον γιατρό και αύξησε τα ουτροτζεσταν. Επίσης μας είπε να πάμε αύριο για χοριακη αντί για Σάββατο.... Σίγουρα θα είναι αρνητική κάναμε ένα τεστ στο σπίτι και κατά 70% είναι αρνητικό κάτι ίσως αχνοφαίνεται αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μας. Δυστυχώς.... Πονάει τόσο πολύ ρε γαμωτο..... 

καλησπέρα σας !!!!!! Εγώ θα σου πω την δίκη μου εμπειρία μια βδοαμδα πριν … επι 2-3 μέρες πονούσε η κοιλιά μου σαν να μου έρχεται περίοδος , την 9η ημέρα μέρα την εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες (δεν θυμάμαι τι έμβρυα είχατε βάλει εσείς ) στο σκούπισα καφέ , κάνω τεστ αχνό , κάνω το απόγευμα early καραμπινάτο θετικό , 10η μέρα χοριακη 298 . Το καφέ συνεχίστηκε στο σκούπισμα για περίπου 4-5 μέρες , ο πόνος στην κοιλιά σταμάτησε αν θυμάμαι καλά την 13-14 μέρα . Αυτά από εμένα … όποτε μην απογοητεύστε !!!! Όλα να σας πάνε καλά !!!!!!!! 😍😍😍😍😍

πρίν από 13 λεπτά , dec-e είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η χοριακή πήγε καλά πιστεύω, 507, μου φάνηκε κάπως ψηλή για 9η μέρα, ο γιατρός είπε είναι μια χαρά.  Η προγεστερόνη μου είναι κάπως χαμηλή, 20, οπότε αντί κολπικό υπόθετο θα αντικαταστήσει μια φορά με Prolutex 

Συγχαρητήρια !!!!!!!!!! Μπράβο !!! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη .. 🧚🏼‍♂️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , dec-e είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η χοριακή πήγε καλά πιστεύω, 507, μου φάνηκε κάπως ψηλή για 9η μέρα, ο γιατρός είπε είναι μια χαρά.  Η προγεστερόνη μου είναι κάπως χαμηλή, 20, οπότε αντί κολπικό υπόθετο θα αντικαταστήσει μια φορά με Prolutex 

Ωωωω, τέλεια χοριακη, συγχαρητηρια! Για διδυμακια σε βλέπω και σένα! Καλούς διπλασιασμους (που μάλλον τριπλασσιασμοι θα είναι !!) σου εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ririii88 είπε:

καλησπέρα σας !!!!!! Εγώ θα σου πω την δίκη μου εμπειρία μια βδοαμδα πριν … επι 2-3 μέρες πονούσε η κοιλιά μου σαν να μου έρχεται περίοδος , την 9η ημέρα μέρα την εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες (δεν θυμάμαι τι έμβρυα είχατε βάλει εσείς ) στο σκούπισα καφέ , κάνω τεστ αχνό , κάνω το απόγευμα early καραμπινάτο θετικό , 10η μέρα χοριακη 298 . Το καφέ συνεχίστηκε στο σκούπισμα για περίπου 4-5 μέρες , ο πόνος στην κοιλιά σταμάτησε αν θυμάμαι καλά την 13-14 μέρα . Αυτά από εμένα … όποτε μην απογοητεύστε !!!! Όλα να σας πάνε καλά !!!!!!!! 😍😍😍😍😍

Συγχαρητήρια !!!!!!!!!! Μπράβο !!! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη .. 🧚🏼‍♂️

Θα ειμασταν ένα τόνο πιο αισιόδοξοι αν ήταν και το τεστ ξεκάθαρο βλαστοκυστες είχαμε βάλει.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Λοιπόν κοριτσόπουλα! Τι, έτσι θα σας άφηνα, χωρίς update???

 

Γκρουπ Α: Κορίτσια που περιμένουν να περάσουν επιτροπή ή περιμένουν αποτελέσματα επιτροπής ❤️

@TaxAgg, @Zaxaroulamak, @xristinakarr, @Λουμ

 

Γκρουπ Βου: Κορίτσια που είναι ή θα είναι μέσα στο επόμενο 3/4μηνο στην φάση της διέγερσης/ωοληψίας ❤️

@Ele@n, @Alex@, @MarGe2022, @Katiamaxiking, @Soho24, @Anna G, @Βάσω91, @Machart, @Fay_  

@dreamteam & @Miss_Pineapple καλή επιτυχία για αύριο κορίτσια μου!!!!!!!!! 😘

 

Γκρουπ Γου: Κορίτσια που προγραμματίζουν μέσα στο επόμενο 3/4μηνο εμβρυομεταφορά ❤️

@Neverstop, @Perdikoula, @Lotos, @amelie77, @SummerDream, @Ria_ και τα VIP μέλη μας @Pagor & @Angot & το @Σποράκι μας 😘

 

Γκρουπ Δου: Κορίτσια που πήραν ή περιμένουν θετική χοριακή ❤️

Πήραν/περιμένουν επαναληπτικές - κανονικά πρέπει να σας φτιάξω νέο γκρουπ, λέω να το πω "Γκρουπ ωρε ΜΑΝΑ μου" 😃 😂 : @Nina_1979, @kateriiina25, @Ririii88, @Anthiii, @Nels

Περιμένουν: @dec-e, @piglet (κορίτσια μου περιμένουμε νέα σας!!!) & τα φρέσκα μέλη της ομάδας @vasoula88 & @Ninaki- & @Titti

welcome to @Chemist85 - σε έχω κατατάξει σωστά στο Γκρουπ Δου;;; πολύ καλή επιτυχία!

 

Πάμε γερά, γερά με τσαμπουκά! 💪

Ευτυχώς που μας οργανώνεις!!! 🥰 Εμένα πάντως μου φτιάχνεις τη διάθεση!

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , Georgebbi είπε:

Καλησπέρα.... 

Για εμάς μάλλον τελείωσε λίγο απότομα το όνειρο... Σήμερα 10η μερα από την εμβρυομεταφορά είδαμε καφέ και ροζ υγρά στο σκούπισμα... Πάει για περίοδο από ότι φαίνεται..... 

Μιλήσαμε με τον γιατρό και αύξησε τα ουτροτζεσταν. Επίσης μας είπε να πάμε αύριο για χοριακη αντί για Σάββατο.... Σίγουρα θα είναι αρνητική κάναμε ένα τεστ στο σπίτι και κατά 70% είναι αρνητικό κάτι ίσως αχνοφαίνεται αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μας. Δυστυχώς.... Πονάει τόσο πολύ ρε γαμωτο..... 

Αυτά τα καφέ και ροζ που περιγράφεις είναι σημάδι ότι κάτι καλό γίνεται! Γι' αυτό και σου αύξησε τα utrogestan! Περίοδος πάντως αποκλείεται να είναι, αδύνατο να συμβεί όσο παίρνεις φάρμακα! Και αυτή την αχνή γραμμούλα ε, δεν μπορεί να τη φανταστήκατε... Εύχομαι η αυριανή χοριακή να σου χαρίσει μεγάλη χαρά και να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , happiness79 είπε:

Αυτά τα καφέ και ροζ που περιγράφεις είναι σημάδι ότι κάτι καλό γίνεται! Γι' αυτό και σου αύξησε τα utrogestan! Περίοδος πάντως αποκλείεται να είναι, αδύνατο να συμβεί όσο παίρνεις φάρμακα! Και αυτή την αχνή γραμμούλα ε, δεν μπορεί να τη φανταστήκατε... Εύχομαι η αυριανή χοριακή να σου χαρίσει μεγάλη χαρά και να πάνε όλα καλά!

Στεναχωρηθηκαμε πολύ πονάνε τα σώθηκα μας.... Αν ήταν καλή η χοριακη αύριο δεν θα ήταν και έντονη η γραμμούλα η έστω πιο ξεκάθαρη.... Σε σημείο τουλάχιστον να μην αμφιβαλουμε ότι την βλέπουμε.... Μακάρι να γινόταν ένα θαύμα.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Georgebbi είπε:

Όχι το απόγευμα μόλις είδαμε τα ροζ

Καλο είναι τόσο νωρίς τα τεστ να γίνονται με πρωινά ουρά .. κ εγώ απόγευμα που το έκανα έκανα τεστ που δείχνει 6 μέρες πριν . Τώρα όσον αφορά την περίοδο της δεν νομίζω με τόσα που παίρνουμε να αδιαθετήσουμε .. όποτε ας κάνει μια χοριακη αύριο κ θα στείλω κ εγώ πολύ μπεμπεδοσκονη να βοηθήσει στο αποτέλεσμα .. 🥰😍👶🏻🧚🏼‍♂️👼🏼

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...