Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα..

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

      Θα περάσει ο καιρός θα τα βάλεις όλα σε μια σειρά και θα δεις μερικές φορές θα σε πάει εκεί που πρέπει μόνο του βήμα βήμα … αλλά σίγουρα με το καιρό θα ηρεμήσεις κ θα σκέφτεσαι ψύχραιμα … αλλά από τη φάση σπυ έχω περάσει και ξέρω πολύ καλα πως νιώθεις … άφησε το χρόνο να σε οδηγήσει και σίγουρα τους ειδικούς … 

      • Ευχαριστώ 1

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

πότα θα ξαναπάρουμε πάνες από amazon επιτέλους??

εντιτ: Τις huggies Πάνες τις στέλνει Ελλάδα...

Ας μαςα εξηγήσει κάποιος τι γίνεται επιτέλους...!!!

Ότι συμβαίνει συνήθως, ο έλληνας αντιπρόσωπος προέβαλλε βέτο να μην στέλνουν Ελλάδα, ίσως ?

Και παλιά αυτό γινόταν. Στην αρχή έστελναν πάμπερς, μετά σταμάτησαν, πέρσυ πριν τις γιορτές ξαναέστελναν, μετά σταμάτησαν, φέτος πάλι τα ίδια. Μάλλον πάμε για τα χριστούγεννα πάλι.

Kαλημέρα! Σας έχει τύχει σε δημοπρασία στο ebay να μπιντάρετε χωρίς να το πολυσκεφτείτε και μετά να το μετανιώσετΕ; Βασικά , *****κια μου, αλλά έβαλα προσφορά για κάτι ολόσωμα πιτζαμάκια και τώρα βρίσκω και πιο ωραία και πιο φτηνά. Τί να κάνω;

Ή κάνεις προσευχή κάποιος να σε κάνει outbid ή αρχίζεις τα κλαφτήρια στον πωλητή....

Kαλημέρα κυρίες μου!:)

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε ένα θέμα διότι έχει κολλήσει το μυαλό μου ....

Είχα κερδίσει απ το ebay ένα μπουφάν. Σημείωσαν πως το έστειλαν στις 6 Μαρτίου από Γερμανία. Έκτοτε έχω λάβει δέματα από αμερική που στάλθηκαν αργότερα, δέματα από αγγλία αλλά το συγκεκριμένο άφαντο. Πήγα στο ταχυδρομείο για παραλαβή άλλου δέματος και επι τη ευκαιρία είπα να κοιτάξουν και γι αυτό, μήπως είχε χαθεί το ειδοποιητήριο, αλλά δεν βρέθηκε. Πριν λίγες μέρες τους έστειλα μήνυμα στο ebay και τους ανέφερα απλώς πως το δέμα δεν έχει φτάσει ακόμη και αν το έχουν στείλει συστημένο (με 17 ευρώ ταχυδρομικά, θα έπρεπε, πιστεύω) αλλά δεν μου απάντησαν. Βέβαια, το μήνυμα ήταν στα αγγλικά κι αυτοί είναι γερμανοί και από καλή προαίρεση τους δίνω ένα άλοθι, ενώ ακόμη κι αν δεν κατάλαβαν τι γράφω, θα έπρεπε να απαντήσουν και να μου το πουν. Τώρα σκέφτομαι να γράψω 2ο μήνυμα, χρησιμοποιώντας τα λίγα γερμανικά που γνωρίζω αλλά κολλάω στο τι ακριβώς να ζητήσω. Τι ζητάμε σ αυτές τις περιπτώσεις? refund? να το στείλουν ξανά? ή να αναφέρω απλά την απώλεια και για πρώτο βήμα να το αφήσω επάνω τους να προτείνουν εκείνοι λύση?

Σας ευχαριστώ πολύ.

Συμφωνώ με την Γάτα, η επίσημη γλώσσα επικοινωνίας είναι τα αγγλικά. Δεν είσαι υποχρεωμένη να ξέρεις την γλώσσα του πωλητή. Στείλε του μνμτα, κάθε μέρα μέχρι να σου απαντήσει. Στις 45 μέρες από την πληρωμή άνοιξε κέις.

αν μπορει καποιος να με διαφωτισει γιατι δεν εχω ξαναψωνισει απο javari.uk και εχω απορια σχετικα με τα νουμερα.Θελω να αγορασω ενα τιμπερλαντ του αντρα μου και ξερω οτι στα τιμπερλαντ φοραει 11. αλλο ομως 11usa και αλλο 11uk. τι πρεπει να επιλεξω στο καλαθι αγορων, τα αγγλικα μεγεθη ή το μεγεθος της αμερικανικης εταιριας τιμπερλαντ?

Γιατί δεν στέλνεις μνμ να το ξεκαθαρίσεις ?


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τα κοκκαλάκια για τα μαλλιά έβλεπα... δεν είναι πολλά 3?... ξέρω γω?? μάλλον έχω χάσει την αίσθηση της αξιας του χρήματος (τραπεζικός γαρ!!)
εγω πηρα στην αρχη καποια κλιπ με πεταλουδες και τελος

θελουν πολυ μαλλι σαν αυτα

http://www.gymboree.com/shop/dept_item.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374302778163&PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446005827&Port=DataFeed&ad=SLI

αυτα που κυνηγαω και βλεπω οτι τωρα δεν εχει ειναι αυτο το στυλ

http://www.gymboree.com/shop/dept_item.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374302778163&PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446006142&Port=DataFeed&ad=SLI

τα εχω παρει με τα γυριστα φιογκακια (πολυ πιο ομορφα) και με τρεσσουλες σα μεταξωτο (τα λατρευω) οπως εδω

http://www.gymboree.com/shop/dept_item.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374302778163&PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524446005540&Port=DataFeed&ad=SLI

εχω αυτα και αλλα σε γαλαζιο!!! ερωτας!

Δίκιο έχετε...η καθε μια μας μιλούσε για τρια διαφορετικά κοκκαλάκια χαχαχα

εγώ παντως μιλουσα για τα κλιπ με το πλαστικό κουμπωμα οχι τα μεταλλικά την 4αδα γατόνι μου ουτε το λαστιχάκι γαι τα μαλλιά με την φουντιτσα!!

πότα θα ξαναπάρουμε πάνες από amazon επιτέλους??

εντιτ: Τις huggies Πάνες τις στέλνει Ελλάδα...

Ας μαςα εξηγήσει κάποιος τι γίνεται επιτέλους...!!!

Μπορείς να του στειλεις μύνημα να σου εξηγήσουν γιατί δεν στέλνουν ολα τα μοντέλα των παμπερς..... άλλοτε στέλνουν άλλοτε οχι....:confused:

άβυσσος η ψυχή του αμαζον χε χε

Είναι από τις χαμηλότερες τιμές.

Κοίτα εδώ

http://uk.camelcamelcamel.com/Pampers-Baby-Size-4-11-Nappies/product/B003P2UTS8

Ευχαριστώ!

Οχι η χαμηλότερη ήταν 8.13λιρες τον Σεπτέμβρη του 2010...!!

Ότι συμβαίνει συνήθως, ο έλληνας αντιπρόσωπος προέβαλλε βέτο να μην στέλνουν Ελλάδα, ίσως ?

Μαζί γράφαμε κοπελιά!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! Σας έχει τύχει σε δημοπρασία στο ebay να μπιντάρετε χωρίς να το πολυσκεφτείτε και μετά να το μετανιώσετΕ; Βασικά , *****κια μου, αλλά έβαλα προσφορά για κάτι ολόσωμα πιτζαμάκια και τώρα βρίσκω και πιο ωραία και πιο φτηνά. Τί να κάνω;

Αν εχουν μείνει πάνω από 12 ώρες μέχρι να τελειώσει η δημοπρασία ......... μπορείς να κανεις retract bid.

http://ocs.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?CustomerSupport&popularTool=true&query=1734&search=1&popularToolName=Retract%20my%20bid

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα που ειχα παρει κατι με αυτο τον τροπο μου ηρθε με πορτα-πορτα.

ο

Δηλαδή ΕΛΤΑ...:?:

Εντάξει επικοινώνησα με τον πωλητή και μου ακύρωσε την προσφορά. Πάλι καλά γιατί βρηκα πιτζαμάκια πιο φτηνά.


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δηλαδή ΕΛΤΑ...:?:

Εντάξει επικοινώνησα με τον πωλητή και μου ακύρωσε την προσφορά. Πάλι καλά γιατί βρηκα πιτζαμάκια πιο φτηνά.

Το κουριερ των Ελτα.

Δεν ειχα ομως θεμα με τελωνειο ισως γιατι ηταν ενα μικρο εξαρτηματακι πολυ χαμηλης αξιας που απλα δεν εβρισκα στην Ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, η μκρή σηκώνει την πάντα της κούνιας, μπαίνει από κάτω και χτυπάει με δύναμη το κεφάλι στα κάγκελα :(:(

Φοβάμαι μήπως χτυπήσει στην πηγή του κεφαλιού της...και μόλις ξυπνήσει την βγάζω αμέσως από την κούνια.

Επίσης χθες την είχαμε στο διπλό και έπεσε κάτω στο πάτωμα και χτύπησε το κεφάλι της....:(:( σε κλάσματα δευτερολέπτου...δεν ξέρω πώς έγινε..

Μήπως υπάρχει κάτι να το βάζω στα κάγκελα, ας πούμε μεμονομένες θήκες για κάθε κάγκελο (λέω τώρα, δεν ξέρω αν υπάρχουν) ή κάτι άλλο έστω μονοκόμματο, αλλά να μην μπορεί να το σηκώνει και να βάζει από κάτω το κεφαλάκι της;;

Πρέπει να την αφήνω λίγο στην κούνια να απλώσω κανένα ρούχο ή να πάω τουαλέτα...:oops::oops:

παιδιά βοηθήστε.

Ευχαριστώ.


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, η μκρή σηκώνει την πάντα της κούνιας, μπαίνει από κάτω και χτυπάει με δύναμη το κεφάλι στα κάγκελα :(:(

Φοβάμαι μήπως χτυπήσει στην πηγή του κεφαλιού της...και μόλις ξυπνήσει την βγάζω αμέσως από την κούνια.

Επίσης χθες την είχαμε στο διπλό και έπεσε κάτω στο πάτωμα και χτύπησε το κεφάλι της....:(:( σε κλάσματα δευτερολέπτου...δεν ξέρω πώς έγινε..

Μήπως υπάρχει κάτι να το βάζω στα κάγκελα, ας πούμε μεμονομένες θήκες για κάθε κάγκελο (λέω τώρα, δεν ξέρω αν υπάρχουν) ή κάτι άλλο έστω μονοκόμματο, αλλά να μην μπορεί να το σηκώνει και να βάζει από κάτω το κεφαλάκι της;;

Πρέπει να την αφήνω λίγο στην κούνια να απλώσω κανένα ρούχο ή να πάω τουαλέτα...:oops::oops:

παιδιά βοηθήστε.

Ευχαριστώ.

δεν ξέρω αν υπάρχουν αλλά δεν νομίζω.

Η λύση είναι πάρκο ή παρκοκρεβατο για την ηλικία της

Link to comment
Share on other sites

Το αγγλικό μέγεθος όπως θα δεις στο size chart τους

Συμφωνώ. Έχω παραγγείλει 3 φορές timberland για τον μικρό απ το amazon και απ το javari και πάντα μου έστειλαν αυτό που είχα επιλέξει σε uk size. Μόνο μία φορά έγινε λάθος και έστειλαν αμερικάνικο νούμερο, ενώ έλεγαν πως ήταν το αγγλικό, αλλά αυτό ήταν απ το asos και όχι απ το amazon - javari. Όπως και να είναι, εφόσον στην παραγγελία αναφέρει πως το νούμερο είναι αγγλικό, αν στείλουν λάθος, είναι υποχρεωμένοι να στο αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koρίτσια, σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Θα τους στείλω ξανά σήμερα μέηλ που θα αναφέρω απλά πως δεν έλαβα το δέμα ακόμη και θα δω τι θα μου πουν αυτοί, αν βέβαια απαντήσουν. Κρίμα γιατί το παρακολουθούσα καιρό αυτό του μπουφάν κι ακριβώς επειδή τα ταχυδρομικά έτσουζαν περίμενα κάποια στιγμή που δεν θα ανέβαινε πολύ η τιμή του....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, η μκρή σηκώνει την πάντα της κούνιας, μπαίνει από κάτω και χτυπάει με δύναμη το κεφάλι στα κάγκελα :(:(

Φοβάμαι μήπως χτυπήσει στην πηγή του κεφαλιού της...και μόλις ξυπνήσει την βγάζω αμέσως από την κούνια.

Επίσης χθες την είχαμε στο διπλό και έπεσε κάτω στο πάτωμα και χτύπησε το κεφάλι της....:(:( σε κλάσματα δευτερολέπτου...δεν ξέρω πώς έγινε..

Μήπως υπάρχει κάτι να το βάζω στα κάγκελα, ας πούμε μεμονομένες θήκες για κάθε κάγκελο (λέω τώρα, δεν ξέρω αν υπάρχουν) ή κάτι άλλο έστω μονοκόμματο, αλλά να μην μπορεί να το σηκώνει και να βάζει από κάτω το κεφαλάκι της;;

Πρέπει να την αφήνω λίγο στην κούνια να απλώσω κανένα ρούχο ή να πάω τουαλέτα...:oops::oops:

παιδιά βοηθήστε.

Ευχαριστώ.

Δες λιγο αυτα

http://www.amazon.co.uk/Hippychick-Bumpsters-Individual-Bumpers-Assorted/dp/B0046Z77Z6/ref=pd_sim_by_27

http://www.amazon.co.uk/Safe-Dreams-Sided-Wrap-Blue/dp/B004DAU4T0/ref=pd_cp_by_3

Τα ειχα δει οταν ηταν πολυ μωρο ο δικος μου αλλα τελικα δεν τα πηρα.

Το πρωτο νομιζω κανει γι αυτο που θελεις:)


q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα χρειαστώ τα φώτα σας, ως πιο έμπειρες σίγουρα πάνω στο θέμα. Συγνώμη για την παρεμβολή!

Θέλω να πάρω τα πρώτα αφρόλουτρα και κρεμούλες-λαδάκια για το μωράκι μας, που προφανώς δεν έχει έρθει ακόμα. Διάβασα εδώ νομίζω για τη weleda και lavera. Ποιες είναι καλύτερες; Θέλω να πάρω όλη τη σειρά, δηλαδή ό,τι χρειάζεται. Αλήθεια τι χρειάζεται και από που με συμβουλεύετε ότι είναι πιο φτηνά;

Ψάχνοντας Ελλάδα βρήκα αυτό : http://www.ecobaby.gr/index.php?cat=40 , που μου φάνηκε πιο φτηνό από αμαζον. Εσείς τι λέτε;

Βέβαια είδα πως αρκετές κοπέλες σου απάντησαν αλλά θα σου πω και τι χρησιμοποιούμε εμείς.Από τότε που γεννήθηκε η μικρή βάζουμε weleda.Μόνο την κρέμα συγκάματος και το σαμπουάν-αφρόλουτρο

(είναι 2 σε 1).Κρέμα σώματος παίρνω την frezyderm γιατί το δερματάκι της είναι αρκετά ευαισθητο και η weleda δεν μας ταίριαξε.Τα weleda τα παίρνω από το iherb όλους τους μήνες και μόνο τώρα από apo-rot (μεταφορικά 10ευρώ) που πήρα αντιηλιακά κα.Με το καλό το μωράκι σου!:P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, η μκρή σηκώνει την πάντα της κούνιας, μπαίνει από κάτω και χτυπάει με δύναμη το κεφάλι στα κάγκελα :(:(

Φοβάμαι μήπως χτυπήσει στην πηγή του κεφαλιού της...και μόλις ξυπνήσει την βγάζω αμέσως από την κούνια.

Επίσης χθες την είχαμε στο διπλό και έπεσε κάτω στο πάτωμα και χτύπησε το κεφάλι της....:(:( σε κλάσματα δευτερολέπτου...δεν ξέρω πώς έγινε..

Μήπως υπάρχει κάτι να το βάζω στα κάγκελα, ας πούμε μεμονομένες θήκες για κάθε κάγκελο (λέω τώρα, δεν ξέρω αν υπάρχουν) ή κάτι άλλο έστω μονοκόμματο, αλλά να μην μπορεί να το σηκώνει και να βάζει από κάτω το κεφαλάκι της;;

Πρέπει να την αφήνω λίγο στην κούνια να απλώσω κανένα ρούχο ή να πάω τουαλέτα...:oops::oops:

παιδιά βοηθήστε.

Ευχαριστώ.

Κοριτσακι πως σηκωνει την παντα; Δεν εχει κορδονακια και στο κατω μερος της; Αν εχει μονο στις ακρες μπορεις να ραψεις και αλλα ενδιαεμσα και να τα δεσεις σφιχτα ωστε να μην κινειται η παντα (αν καταλαβα καλα ποιο ειναι το προβλημα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...