Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Θέλω να αρχίσω να ψάχνω μαγιουδάκι για την μικρή μου.Τι νούμερο θεωρείτε πως πρέπει να πάρω;Αρχές Ιουλίου θα γίνει ενός!Α και κάτι ακόμη:πιστεύετε πως είναι υπερβολή να της πάρω φέτος γυαλιά ηλίου (ο άντρας μου έτσι λέει)!Τα baby banz θυμάμαι πέρυσι που ήμουν έγκυος συζητούσατε!:P

Εγώ είχα πάρει μαγιό για 2 ετών, μην ξεχνάς ότι θα φοράει και την πάνα από μέσα.

Τελικά καταλήξαμε να "δροσίζουμε ανεμπόδιστα τον θησαυρό". Εξάλλου μόνο πρωί πρωί ή απόγευμα ενδεικνύεται ο ήλιος για τα μωρά.

Γυαλιά ηλίου η παιδίατρός μας, μας είπε όχι, καλύτερα να μην κυκλοφορούμε καθόλου έξω 11-4.Τρώγομαι όμως τώρα για ένα ζευγάρι, δεν ξέρω αν θα το δεχτεί κι αυτό γιατί ήδη το καπέλο το πετάει συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Tamar εγιναν dispached τα αντιηλικά από το bce; Σου έστειλα κανά μέιλ; Εμένα δε με εχουν ενημερωσει καθόλου και εχω αγχωθει...
Μία από τα ίδια...Κι εγώ αναρωτιόμουν. Από Δευτέρα θα στείλω μνμ

εγω ελαβα μηνυμα οτι εφυγαν την Πεμπτη...απογευμα...για δειτε junk/spam mail...

εντιτ: τωρα ειδα τα υπολοιπα ποστς σας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει μαγιό για 2 ετών, μην ξεχνάς ότι θα φοράει και την πάνα από μέσα.

Τελικά καταλήξαμε να "δροσίζουμε ανεμπόδιστα τον θησαυρό". Εξάλλου μόνο πρωί πρωί ή απόγευμα ενδεικνύεται ο ήλιος για τα μωρά.

Γυαλιά ηλίου η παιδίατρός μας, μας είπε όχι, καλύτερα να μην κυκλοφορούμε καθόλου έξω 11-4.Τρώγομαι όμως τώρα για ένα ζευγάρι, δεν ξέρω αν θα το δεχτεί κι αυτό γιατί ήδη το καπέλο το πετάει συνέχεια.

Δηλαδή θα φοράμε πάνα και μέσα στο νερό;Από αυτές που βλέπω στα S/M πως είναι για την θάλασσα;Είναι δηλ πιο υγιεινό να μην βρέχεται η ευαίσθητη περιοχή μας;:oΌσο για τα γυαλιά εννοείται πως δεν υπάρχει περίπτωση να βγει έξω 11-4, άσε που είναι τόσο ασπρούλα και ξανθούλα που δεν το διανοούμαι!:DΑλλά κι εγώ τρώγομαι να πάρω!!:P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Προχθές μπίνταρα ένα μπουφάν και το έχασα για 1 λίρα (βγήκα για ποτό με φίλες μετά από ποοοοολύ καιρό)!Και όταν μπήκα από περιέργεια να δω στα στοιχεία του νικητή είχε την εξής φράση private listing - bidders' identities protected.Τι σημαίνει;Γιατί τα στοιχεία του είναι προστατευμένα;


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την βοήθεια σας....

Έχω παραγγείλει αυτό http://www.javari.fr/dp/B00675DRBG στις 7/3 έφυγε στις 8/3 και μου έδιναν εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής 16/3 , τελικά μέχρι και σήμερα δεν έχω λάβει κάτι. Με κάτι κουτσογαλλικούλια και την βοήθεια του γουγλή, τους έστειλα μήνυμα λέγοντας τους ότι δεν έχω παραλάβει και τι πρέπει να κάνω;;;

Μου απάντησαν ότι λυπούνται και να περιμένω μέχρι τις 23/3 και τότε να τους στείλω μήνυμα....

Είναι η πρώτη φορά που ψωνίζω από αυτούς και το κυριότερο είναι για την δύσκολη ανιψιά μου που με τρελαίνει καθημερινά.

Σκέφτομαι να τους στείλω μήνυμα ....μήπως μπορεί καμία να με βοηθήσει με το κείμενο γιατί όπως είπα τα γαλλικά μου δεν είναι τα καλύτερα!!!

Επίσης να ρωτήσω , σας έχει συμβεί κάτι ανάλογο με το συγκεκριμένο σαίτ και πως το αντιμετωπίσατε ;;;

θα ήθελα την γνώμη σας γι' αυτό :http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290673164911&var=590055992962#ht_778wt_905 σε διαφορετικό χρώμα αλλά ίδιο σχέδιο την είχα πάρει πέρυσι στην τοπική αγορά , κοντά στα 80 ευρουλάκια ( λόγω ψωνισμένου συζύγου.... ) επειδή η τιμή είναι αρκετά χαμηλή , παίζει να μην είναι αυθεντική;;; ( όχι ότι στα καταστήματα που τα χρυσοπληρώνουμε ξέρουμε αν δεν είναι;;;)

που αλλού θα μπορούσα να κοιτάξω;;; ( παρά την κρίση, εδώ στην επαρχία το ψώνιο βασιλεύει ... να φανταστείτε ότι εγώ έζησα στην Ιταλία πέντε χρόνια και ψώνιζα μόνο από στοκατζίδικα και ο αγαπημένος μου κατά τ' άλλα αντρούλης και τα φιλαράκια του χάλαγαν για ένα πουκάμισο και ένα παντελόνι , όσο εγώ σε 3 χρόνια).

Συγνώμη που σας κουράζω με τον πόνο μου αλλά δίνω αγώνα καθημερινά να μην περάσει το ''μικρόβιο'' και στο παιδί , χωρίς να το καταφέρνω πάντα. Άλλωστε η δική μου θεωρία είναι πως ξεφύγαμε πολύ μέσα από όλη αυτή την φούσκα που μας πλασάρισαν τα τελευταία χρόνια και άντε τώρα να μας δω!!!

Τουλάχιστον μέσα από την δική σας εμπειρία έμαθα να ψωνίζω για τον μικρό πολλά πράγματα σε πραγματικά καλές τιμές!!!

Μόλις πήρα αυτό για το βαφτιστήρι της αδερφής μου....

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130663854840&var=430054913228#ht_500wt_1361 τι λέτε καλή αγορά;;;

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170804966058&var=470085325452#ht_500wt_1361 και αυτό σκέφτομαι για το γιο μου ;;;

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260981746795&var=560099031658#ht_500wt_1361 η αυτό;;;

Σας ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προχθές μπίνταρα ένα μπουφάν και το έχασα για 1 λίρα (βγήκα για ποτό με φίλες μετά από ποοοοολύ καιρό)!Και όταν μπήκα από περιέργεια να δω στα στοιχεία του νικητή είχε την εξής φράση private listing - bidders' identities protected.Τι σημαίνει;Γιατί τα στοιχεία του είναι προστατευμένα;

Κοριτσακι δεν ξερεις ποτε για ποσο εχασες κατι. Αν ησουν σπιτι και αποφασιζες να κανεις νεο bid μπορει να εβλεπες παλι να σε περναγε καποιος.

Ο πωλητης εχει τη δυνατοτητα αν θελει να επιλεξει να μη φαινονται ουτε καν τα κωδικοπιιημενα στοιχεια των συμμετεχοντων στη δημοπρασια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις πήρα αυτές τις πάνες για τον γιο μου

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005NFVGAU/ref=oh_o00_s00_i00_details

μήπως τις έχει δοκιμάσει καμιά? Πάντως η τιμή τους είναι πολύ καλή!

Πολυ καλη τιμη. Δυστυχως μονο το εξαρι ειναι φτηνο. :-(

Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα τίποτα ρε μαμωτο....και όταν παω στον λογαριασμο μου λεει ότι δεν έχει γινει ακόμα shipped....εσένα τι γράφει στον λογαριασμό σου;

Your order has been shipped today.

Your BCE Team

kaλημέρα και χρόνια πολλά!

Ξέρετε μήπως πως μπορώ να αναζητήσω sto ebay το πλαστικό κορδόνι με το οποίο φτιάχνουν τα περιφημα ''βραχιολάκια της Μενεγάκης''?

Ποια είναι αυτά;

Εγώ είχα πάρει μαγιό για 2 ετών, μην ξεχνάς ότι θα φοράει και την πάνα από μέσα.

Τελικά καταλήξαμε να "δροσίζουμε ανεμπόδιστα τον θησαυρό". Εξάλλου μόνο πρωί πρωί ή απόγευμα ενδεικνύεται ο ήλιος για τα μωρά.

Γυαλιά ηλίου η παιδίατρός μας, μας είπε όχι, καλύτερα να μην κυκλοφορούμε καθόλου έξω 11-4.Τρώγομαι όμως τώρα για ένα ζευγάρι, δεν ξέρω αν θα το δεχτεί κι αυτό γιατί ήδη το καπέλο το πετάει συνέχεια.

Πάνα; Σοβαρά; Δεν το ήξερα...

Καπελάκι δέχεται. Του αρέσει πολύ. Του φορούσα άλλωστε και το χειμώνα για στυλ. Γυαλιά σκέφτομαι κι εγώ αλλά η παιδίατρος είπε πως είναι περιττά μιας και δεν πρόκειται να κυκλοφορεί με ήλιο. Άρα περιττά έξοδα.

Μόλις πήρα αυτό για το βαφτιστήρι της αδερφής μου....

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130663854840&var=430054913228#ht_500wt_1361 τι λέτε καλή αγορά;;;

Πολύ ωραία. Πες εντυπώσεις όταν παραλάβεις γιατί τα έβαλα κι εγώ στη wish list

Eγώ παρήγγειλα αυτό για τα βαφτίσια καθότι και παραγαμπράκι.

Για παουτσάκι λέω αυτό, αν και με προβληματίζει το νούμερο


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα φοράμε πάνα και μέσα στο νερό;Από αυτές που βλέπω στα S/M πως είναι για την θάλασσα;Είναι δηλ πιο υγιεινό να μην βρέχεται η ευαίσθητη περιοχή μας;:oΌσο για τα γυαλιά εννοείται πως δεν υπάρχει περίπτωση να βγει έξω 11-4, άσε που είναι τόσο ασπρούλα και ξανθούλα που δεν το διανοούμαι!:DΑλλά κι εγώ τρώγομαι να πάρω!!:P

Εμένα η μικρή μου έκανε το πρώτο της μπάνιο 8 μηνών. εκείνο το καλοκαίρι έκανε γύρω στα 90 μπάνια.δεν βάλαμε ποτέ μαγιό με πάνα μαζί..τι νόημα έχει το μαγιό αν βάλεις και πάνα?καταρχάς αν βουτήξεις το παιδί με την πάνα στη θάλασσα είναι κάπως..βαραίνει η πλαστικούρα,και ο συνδυασμός με την αλμύρα,μόνο ερεθισμούς μπορεί να προκαλέσει..κατα τη γνώμη μου βέβαια..κάνουμε μπανάκι με το μαγιό σκέτο,βγαίνουμε έξω ξεπλενόμαστε με καθαρό νεράκι,φοράμε παμπερς και καθόμαστε στη παραλία..όσο για το νούμερο είναι αναλογως τον σωματότυπο..φαντάζομαι θα φοράει ό,τι νουμερο παντελονάκι φοράει..

Για τα γυαλιά κι εγώ θεωρώ ότι είναι καλύτερα μετά τα 2 έτη..αν κι εγώ της έβαλα το καλοκαίρι που ήταν 22 μηνών γιατί πηγαίναμε κάθε μερα θάλασσα και έχει ανοιχτοχρωμα ματάκια που λένε πως είναι πιο ευαίσθητα.


dlmv0hz9t.png1ogehfdjy.png

kwtpmaqz0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Your order has been shipped today.

Your BCE Team

Ποια είναι αυτά;

Πάνα; Σοβαρά; Δεν το ήξερα...

Καπελάκι δέχεται. Του αρέσει πολύ. Του φορούσα άλλωστε και το χειμώνα για στυλ. Γυαλιά σκέφτομαι κι εγώ αλλά η παιδίατρος είπε πως είναι περιττά μιας και δεν πρόκειται να κυκλοφορεί με ήλιο. Άρα περιττά έξοδα.

Πολύ ωραία. Πες εντυπώσεις όταν παραλάβεις γιατί τα έβαλα κι εγώ στη wish list

Eγώ παρήγγειλα αυτό για τα βαφτίσια καθότι και παραγαμπράκι.

Για παουτσάκι λέω αυτό, αν και με προβληματίζει το νούμερο

Το ίδιο ακριβώς polo ralph lauren παπουτσάκι αλλά με κανόνική σόλα,όχι αγκαλιάς, το πήρα εκ μέρους της νονάς μας για τη βάφτιση από το στοκ της λαπέν με 40 ευρώ.


dlmv0hz9t.png1ogehfdjy.png

kwtpmaqz0.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς κάναμε το πρώτο μπάνιο 7 μηνών και ποτέ δε της φόρεσα πάνα.

Μαγιουδάκι ή και γυμνούλα, μετά καλό σκούπισμα και ξέπλυμα με νεράκι και τότε της φόραγα το pampers.


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς polo ralph lauren παπουτσάκι αλλά με κανόνική σόλα,όχι αγκαλιάς, το πήρα εκ μέρους της νονάς μας για τη βάφτιση από το στοκ της λαπέν με 40 ευρώ.

To oποίο είναι πού;


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...