Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Το ίδιο ακριβώς polo ralph lauren παπουτσάκι αλλά με κανόνική σόλα,όχι αγκαλιάς, το πήρα εκ μέρους της νονάς μας για τη βάφτιση από το στοκ της λαπέν με 40 ευρώ.

Το ίδιο δερμάτινο ή αυτό;

Στυλιανού Γονατά 4, τηλ. 210 5706100 περιστέρι

Θα πάρω αύριο κιόλας τηλέφωνο κι αν είναι ανοιχτά το απόγευμα θα παω. Αλλιώς Τετάρτη πρωί μιας και την Τρίτη χλωμό να προλάβω.


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δερμάτινο,όχι πάνινο,και το είχαν και σε πολύ όμορφο κουτάκι..το έχω σε φωτο στο κινητό..πως να το βάλω? πάρε και ρώτα γιατί είναι στοκατζίδικο και δεν έχει πολλά πράγματα από το κάθε είδος..


dlmv0hz9t.png1ogehfdjy.png

kwtpmaqz0.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη τιμη. Δυστυχως μονο το εξαρι ειναι φτηνο. :-(

Ναι το είδα αλλά εμάς το 6άρι μας κάνει. Πήρα 2Χ132 και ελπίζω να μην χρειαστούμε άλλες πάνες για τον γιο μου. Καιρός να τα κόψει:P


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

...

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170804966058&var=470085325452#ht_500wt_1361 και αυτό σκέφτομαι για το γιο μου ;;;

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260981746795&var=560099031658#ht_500wt_1361 η αυτό;;;

Σας ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα.

Κοριτσι γιατι προβληματιζεσαι; Το ενα ειναι χειμερινο και το αλλο για τις αλλες εποχες. Αν το θελεις απο δω και μπρος παρε φυσικα αυτο που ειναι υφασμα και δερμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια όποια ξέρει ας με βοηθήσει. Του γιου μου το ποδαράκι είναι 16+ εκατοστά. Λογικά θέλουμε το νούμερο 27 με βάση αυτόν τον πίνακα

http://www.crocs.co.uk/fit-guide-nochrome/fit-guide-nochrome,en_GB,pg.html

Όμως το 10-11 είναι από 166 εκατοστά (που μας κάνει) έως 174 (που θα είναι τεράστιο). Αχ πείτε μου, έχω καταμπερδευτεί!

Γιατί να μην υπάρχει ενδιάμεσ νούμερο 9-10 παρά μόνο 8-9 και 10-11?


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

plastic stripes...δεν το χω το αγγλικό ή καουτσούκ?

Αν δεις στον πίνακα με τα μεγέθη που είδα. στο αμαζόν το 22 το έχει στους 13πόντους.

Kalamaraki τον είδα τον πίνακα αλλά επειδη εχω κροκοντιλίνο πέδιλο 20 που είναι 14 εκ από ακρη σ άκρη κ φυσικα δεν της κάνει, είναι μεγάλο, γι αυτό ρωτάω αν είναι νορμάλ η φόρμα τους κ όντως ανταποκρίνεται στα νούμερα.

Αν καταλαβα καλά αυτο που ζητας λεγεται "elastic nylon cord string" ή αν δε θες να εχει ελαστικοτητα ψαξε σαν nylon cord string στην Kathgoria

Crafts > Jewellery Making

Καλά κατάλαβες ;)

Τα βρηκα:P:p σ ευχαριστώ

Εμένα η μικρή μου έκανε το πρώτο της μπάνιο 8 μηνών. εκείνο το καλοκαίρι έκανε γύρω στα 90 μπάνια.δεν βάλαμε ποτέ μαγιό με πάνα μαζί..τι νόημα έχει το μαγιό αν βάλεις και πάνα?καταρχάς αν βουτήξεις το παιδί με την πάνα στη θάλασσα είναι κάπως..βαραίνει η πλαστικούρα,και ο συνδυασμός με την αλμύρα,μόνο ερεθισμούς μπορεί να προκαλέσει..κατα τη γνώμη μου βέβαια..κάνουμε μπανάκι με το μαγιό σκέτο,βγαίνουμε έξω ξεπλενόμαστε με καθαρό νεράκι,φοράμε παμπερς και καθόμαστε στη παραλία..όσο για το νούμερο είναι αναλογως τον σωματότυπο..φαντάζομαι θα φοράει ό,τι νουμερο παντελονάκι φοράει..

Για τα γυαλιά κι εγώ θεωρώ ότι είναι καλύτερα μετά τα 2 έτη..αν κι εγώ της έβαλα το καλοκαίρι που ήταν 22 μηνών γιατί πηγαίναμε κάθε μερα θάλασσα και έχει ανοιχτοχρωμα ματάκια που λένε πως είναι πιο ευαίσθητα.

Συμφωνώ!!

@Ταμαρ: αυτά ειναι τα περιβόητα βραχιολάκια

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια όποια ξέρει ας με βοηθήσει. Του γιου μου το ποδαράκι είναι 16+ εκατοστά. Λογικά θέλουμε το νούμερο 27 με βάση αυτόν τον πίνακα

http://www.crocs.co.uk/fit-guide-nochrome/fit-guide-nochrome,en_GB,pg.html

Όμως το 10-11 είναι από 166 εκατοστά (που μας κάνει) έως 174 (που θα είναι τεράστιο). Αχ πείτε μου, έχω καταμπερδευτεί!

Γιατί να μην υπάρχει ενδιάμεσ νούμερο 9-10 παρά μόνο 8-9 και 10-11?

Κοριτσακι ακομα παιδευεσαι με τα crocs?

Δοκιμασατε σε φυσικο μαγαζι και δεν του καθεται καλα κανενα απο τα 2 μεγεθη;

Αν το μεγαλυτερο ειναι λιγο φαρδυ τοτε προτιμησε το γιατι το καλοκαιρι "ανοιγουν" τα ποδαρακια,ασε που μπορει να μεγαλωσει ουτως ή αλλως. Αν ομως κανεις υποθεσεις μονο απο τον πινακα, πηγαινε σε ενα φυσικο μαγαζι ωστε να ξεμπερδευεις. Πηγαινε στο avenue στην πολη σου. Εχει crocs παιδικα.

Απο κει πηρε η κουμπαρα μου που μενει στο Ηρακλειο. Αν δεν το ξερεις να τη ρωτησω διευθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι ακομα παιδευεσαι με τα crocs?

Δοκιμασατε σε φυσικο μαγαζι και δεν του καθεται καλα κανενα απο τα 2 μεγεθη;

Αν το μεγαλυτερο ειναι λιγο φαρδυ τοτε προτιμησε το γιατι το καλοκαιρι "ανοιγουν" τα ποδαρακια,ασε που μπορει να μεγαλωσει ουτως ή αλλως. Αν ομως κανεις υποθεσεις μονο απο τον πινακα, πηγαινε σε ενα φυσικο μαγαζι ωστε να ξεμπερδευεις. Πηγαινε στο avenue στην πολη σου. Εχει crocs παιδικα.

Απο κει πηρε η κουμπαρα μου που μενει στο Ηρακλειο. Αν δεν το ξερεις να τη ρωτησω διευθυνση.

Ξέρω που είναι και ό,τι τα πουλάνε εκεί αλλά είναι πολύ δύσκολο να αφήσω την μικρή και να τον πάω να τα δοκιμάσει. Θα παραγγείλω το 10/11 εξάλλου το μικρότερο αποκλείεται να του κάνει. Ευχαριστω!!:tongue:

Καλημέρα, καλή εβδομάδα!!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Τελικά είχα κάνει εγώ βλακεία με το bce και είχα διαλέξει λάθος τρόπο πληρωμής....είχα βάλει κατάθεση στη τράπεζα. Γράφτηκα με καινούριο μέιλ και ξαναέκανα τη παραγγελία για να μη χάσω και το -5ευρώ πρώτη αγορά....τώρα περιμένω!

Τι πάνα καλε λέτε και μαγιώ; Στη θάλασσα εμείς 7 μηνών που ξεκινήσαμε τα μπάνια φόραγε μαγιώ για 1 έτους και όταν βγαίναμε πάνα και βουρ για εξερεύνηση στη παραλία! Και εσύ για 1 έτους θα πάρεις αφού γίνεται 1 τον Ιούλη....

Βρε female στο ξαναείπα, το 8-9 έτσι και αλλιώς δε σας κάνει γιατί και εμείς 16 και κάτι εκατοστά είναι το πόδι μας και μας είναι μικρό το 8-9...άρα αναγκαστικά θα πάμε στην επόμενη επιλογή. Και αν είναι μεγάλο δυστυχώς δεν υπάρχει άλλη επιλογή σε crocs....

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια όποια ξέρει ας με βοηθήσει. Του γιου μου το ποδαράκι είναι 16+ εκατοστά. Λογικά θέλουμε το νούμερο 27 με βάση αυτόν τον πίνακα

http://www.crocs.co.uk/fit-guide-nochrome/fit-guide-nochrome,en_GB,pg.html

Όμως το 10-11 είναι από 166 εκατοστά (που μας κάνει) έως 174 (που θα είναι τεράστιο). Αχ πείτε μου, έχω καταμπερδευτεί!

Γιατί να μην υπάρχει ενδιάμεσ νούμερο 9-10 παρά μόνο 8-9 και 10-11?

Επειδή κ εμεις τώρα φοράμε 26αρι γεμάτο,οποτε λογικά το καλοκαίρι πάμε για 27αρι σιγουρα, πηρα πριν μήνες απο το αμαζον το C10-11

αυτό το μοντέλο σε μωβ και τώρα που το μέτρησα εσωτερικό μήκος έχει ακριβώς 17εκ. Και της δικιάς μου τώρα της είναι λιγο μεγάλο περίπου μισό + εκατοστό αλλά ειμαι σίγουρη πως το καλοκαίρι θα το γεμίσει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει καμία κοπέλα τα kangaroos παιδικά παπούτσια; Βρήκα ενά αθλητικό στο άμαζον σε πολύ καλή τιμή αλλά δε ξέρω τι λένε από ποιότητα...

Εντωμεταξύ πρωτη φορά έω παραγγείλει στο αμαζον παπούτσια babybotte στις 15/3 και ακόμα δεν έχει φύγει...έχουν πρόβλημα λέει με τον προμηθευτή τους. Με βλέπω για ακύρωση γιατί μέχρι να έρθουν θα φοράμε πεδιλα...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κ εμεις τώρα φοράμε 26αρι γεμάτο,οποτε λογικά το καλοκαίρι πάμε για 27αρι σιγουρα, πηρα πριν μήνες απο το αμαζον το C10-11

αυτό το μοντέλο σε μωβ και τώρα που το μέτρησα εσωτερικό μήκος έχει ακριβώς 17εκ. Και της δικιάς μου τώρα της είναι λιγο μεγάλο περίπου μισό + εκατοστό αλλά ειμαι σίγουρη πως το καλοκαίρι θα το γεμίσει.

Άσε καλαμάρακι γιατί και εγώ έτσι νόμιζα ότι φοράμε 26άρι γεμάτο και εβγαλα έξω το πάτο από 2 παπούτσια για να δω που είναι το πόδι της και έπαθα σοκ!Δε της κάνει τίποτα. Εμεινε μόνο με ένα ζευγάρι geox που έχουν πιο μεγάλη φόρμα....αντίο 26άρι....:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...