Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Angot είπε:

      εγώ δεν θέλω ούτε τις φίλες μ εχω φοβία μην κολλήσω τπτ γιατί είπε ο γιατρός θα γεννήσω αυτό το μήνα και λέω άμα κολλήσω τπτ τι θα κάνω! 

      @Eflenew είσαι αρκετά έγκυος κορίτσι ! ποντάρω 3 ψηφία 😁 ! @Blue Velvet καλή επιτυχία αύριο κορίτσι μ , θα περιμενω ενημέρωση!! 😉

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Κορίτσια θα χρειαστώ τα φώτα σας, ως πιο έμπειρες σίγουρα πάνω στο θέμα. Συγνώμη για την παρεμβολή!

Θέλω να πάρω τα πρώτα αφρόλουτρα και κρεμούλες-λαδάκια για το μωράκι μας, που προφανώς δεν έχει έρθει ακόμα. Διάβασα εδώ νομίζω για τη weleda και lavera. Ποιες είναι καλύτερες; Θέλω να πάρω όλη τη σειρά, δηλαδή ό,τι χρειάζεται. Αλήθεια τι χρειάζεται και από που με συμβουλεύετε ότι είναι πιο φτηνά;

Ψάχνοντας Ελλάδα βρήκα αυτό : http://www.ecobaby.gr/index.php?cat=40 , που μου φάνηκε πιο φτηνό από αμαζον. Εσείς τι λέτε;

Δεν χρειαζονται πολλα-πολλα,μια κρεμα συγκαματος και ενα σαμπουαν αφρολουτρο ειναι αρκετα.Ουτε λαδακια ουτε γαλακτωματα ;)

Για το ecobaby δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα απο αποψη εξυπηρετησης :rolleyes:

Εγω εχω το σαμπουαν-αφρολουτρο της weleda και για κρεμα συγκατατος την earth mama angel baby,και τα 2 τα αγοραζω απο το iherb. 7 ευρω κοστιζει το σαμπουαν-αφρολουτρο και 7.20 η κρεμα συγκαματος.

Πιο παλια ειχα παρει και σαμπουαν-αφρολουτρο της lavera αλλα ειναι λιγο πιο ακριβα απο της weleda οποτε δεν ξαναπηρα.

Μην αγορασεις ποσοτητες,απο ενα στο καθενα,γιατι μπορει να μην σου αρεσουν η μπορει να προκαλεσουν αλλεργια,ποτε δεν ξερεις :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα! Σας έχει τύχει σε δημοπρασία στο ebay να μπιντάρετε χωρίς να το πολυσκεφτείτε και μετά να το μετανιώσετΕ; Βασικά , *****κια μου, αλλά έβαλα προσφορά για κάτι ολόσωμα πιτζαμάκια και τώρα βρίσκω και πιο ωραία και πιο φτηνά. Τί να κάνω;


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! Σας έχει τύχει σε δημοπρασία στο ebay να μπιντάρετε χωρίς να το πολυσκεφτείτε και μετά να το μετανιώσετΕ; Βασικά , *****κια μου, αλλά έβαλα προσφορά για κάτι ολόσωμα πιτζαμάκια και τώρα βρίσκω και πιο ωραία και πιο φτηνά. Τί να κάνω;

Καλημέρα, διάβαζα αυτό κάποια στιγμή, αλλά δεν το έχω ολοκληρωσει. Μήπως σε βοηθάει;


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κυρίες μου!:)

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε ένα θέμα διότι έχει κολλήσει το μυαλό μου ....

Είχα κερδίσει απ το ebay ένα μπουφάν. Σημείωσαν πως το έστειλαν στις 6 Μαρτίου από Γερμανία. Έκτοτε έχω λάβει δέματα από αμερική που στάλθηκαν αργότερα, δέματα από αγγλία αλλά το συγκεκριμένο άφαντο. Πήγα στο ταχυδρομείο για παραλαβή άλλου δέματος και επι τη ευκαιρία είπα να κοιτάξουν και γι αυτό, μήπως είχε χαθεί το ειδοποιητήριο, αλλά δεν βρέθηκε. Πριν λίγες μέρες τους έστειλα μήνυμα στο ebay και τους ανέφερα απλώς πως το δέμα δεν έχει φτάσει ακόμη και αν το έχουν στείλει συστημένο (με 17 ευρώ ταχυδρομικά, θα έπρεπε, πιστεύω) αλλά δεν μου απάντησαν. Βέβαια, το μήνυμα ήταν στα αγγλικά κι αυτοί είναι γερμανοί και από καλή προαίρεση τους δίνω ένα άλοθι, ενώ ακόμη κι αν δεν κατάλαβαν τι γράφω, θα έπρεπε να απαντήσουν και να μου το πουν. Τώρα σκέφτομαι να γράψω 2ο μήνυμα, χρησιμοποιώντας τα λίγα γερμανικά που γνωρίζω αλλά κολλάω στο τι ακριβώς να ζητήσω. Τι ζητάμε σ αυτές τις περιπτώσεις? refund? να το στείλουν ξανά? ή να αναφέρω απλά την απώλεια και για πρώτο βήμα να το αφήσω επάνω τους να προτείνουν εκείνοι λύση?

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, διάβαζα αυτό κάποια στιγμή, αλλά δεν το έχω ολοκληρωσει. Μήπως σε βοηθάει;

Ευχαριστώ. Δυστυχώς δεν με καλύπτει...Εστειλα μνμ στον πωλητή κι ελπίζω να φανεί συνεργάσιμος.

International USPS priority service είναι κούριερ;


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν μπορει καποιος να με διαφωτισει γιατι δεν εχω ξαναψωνισει απο javari.uk και εχω απορια σχετικα με τα νουμερα.Θελω να αγορασω ενα τιμπερλαντ του αντρα μου και ξερω οτι στα τιμπερλαντ φοραει 11. αλλο ομως 11usa και αλλο 11uk. τι πρεπει να επιλεξω στο καλαθι αγορων, τα αγγλικα μεγεθη ή το μεγεθος της αμερικανικης εταιριας τιμπερλαντ?


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να με διαφωτισει γιατι δεν εχω ξαναψωνισει απο javari.uk και εχω απορια σχετικα με τα νουμερα.Θελω να αγορασω ενα τιμπερλαντ του αντρα μου και ξερω οτι στα τιμπερλαντ φοραει 11. αλλο ομως 11usa και αλλο 11uk. τι πρεπει να επιλεξω στο καλαθι αγορων, τα αγγλικα μεγεθη ή το μεγεθος της αμερικανικης εταιριας τιμπερλαντ?

Το αγγλικό μέγεθος όπως θα δεις στο size chart τους


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να με διαφωτισει γιατι δεν εχω ξαναψωνισει απο javari.uk και εχω απορια σχετικα με τα νουμερα.Θελω να αγορασω ενα τιμπερλαντ του αντρα μου και ξερω οτι στα τιμπερλαντ φοραει 11. αλλο ομως 11usa και αλλο 11uk. τι πρεπει να επιλεξω στο καλαθι αγορων, τα αγγλικα μεγεθη ή το μεγεθος της αμερικανικης εταιριας τιμπερλαντ?

Καλημέρα

αν επιλεξεις το παπούτσι θα δεις δίπλα γράφει size charts το πατάς κ σου βγάζει τα νούμερα που αντιστοιχούν σε κάθε κλίμακα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Εχω δει τον πινακα με τα νουμερα, αλλα μπερδευτηκα χειροτερα!!! οποτε επιλεγω το αγγλικο νουμερο, ετσι? OK λοιπον, βουρ για παραγγελια! Α, και κατι αλλο επιστροφες γινονται χωρις χρεωση μεταφοτικων γιατι εξοδα αποστολης δεν με χρεωνει!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Εχω δει τον πινακα με τα νουμερα, αλλα μπερδευτηκα χειροτερα!!! οποτε επιλεγω το αγγλικο νουμερο, ετσι? OK λοιπον, βουρ για παραγγελια! Α, και κατι αλλο επιστροφες γινονται χωρις χρεωση μεταφοτικων γιατι εξοδα αποστολης δεν με χρεωνει!

Αν είναι δικό τους λάθος σου επιστρέφουν τα μεταφορικά που θα δωσεις αν όμως το λάθος είναι δικό σου φυσικά κ θα χρεωθεις εσυ την επίστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

ιρενε θα συμφωνησω με το σοφακι...ΜΗΝ παρεις πολλα γιατι μπορει να κανει αλλεργια.εμενα τα weleda καποια στιγμη του προκαλεσαν σπυρακια...για την κρεμα συγκαματος θα σου ελεγα να την παρεις οπωσδηποτε.για μενα ειναι η καλυτερη!

βρε κοριτσια πως θα αναζητησω εκπτωτικο κωδικο για το apo rot??? εβαλα στον μεταφραστη και μου εβγαλε αυτο Werden Sie unser Partner ειναι σωστο? γιατι δεν μου βγαζει τιποτα στην αναζητηση:confused:


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

Σοφι ξαναστειλε μνμ σε αυτους στα αγγλικα, σιγα μη τους τα στειλουμε και κινεζικα

Αν δε σου ξανααπαντησουνε μεσα σε 3 μερες, ενημερωτικο οτι θα ανοιξεις case και αν παλι δε κουνηθουν το ανοιγεις, εχεις 45 μερες περιθωριο

Link to comment
Share on other sites

...

International USPS priority service είναι κούριερ;

Μια φορα που ειχα παρει κατι με αυτο τον τροπο μου ηρθε με πορτα-πορτα.

αν μπορει καποιος να με διαφωτισει γιατι δεν εχω ξαναψωνισει απο javari.uk και εχω απορια σχετικα με τα νουμερα.Θελω να αγορασω ενα τιμπερλαντ του αντρα μου και ξερω οτι στα τιμπερλαντ φοραει 11. αλλο ομως 11usa και αλλο 11uk. τι πρεπει να επιλεξω στο καλαθι αγορων, τα αγγλικα μεγεθη ή το μεγεθος της αμερικανικης εταιριας τιμπερλαντ?

Γραψε μας τι νουμερο φοραει σε Ευρωπαικο

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! Σας έχει τύχει σε δημοπρασία στο ebay να μπιντάρετε χωρίς να το πολυσκεφτείτε και μετά να το μετανιώσετΕ; Βασικά , *****κια μου, αλλά έβαλα προσφορά για κάτι ολόσωμα πιτζαμάκια και τώρα βρίσκω και πιο ωραία και πιο φτηνά. Τί να κάνω;

http://pages.ebay.com/help/buy/questions/retract-bid.html

Για δες εδώ αλλά πιστεύω οτι θα μιλήσεις με τον πωλητή κ θα πεις οτι αλλαξες γνώμη ή το έκανες καταλάθος κτλπ.

Kαλημέρα κυρίες μου!:)

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε ένα θέμα διότι έχει κολλήσει το μυαλό μου ....

Είχα κερδίσει απ το ebay ένα μπουφάν. Σημείωσαν πως το έστειλαν στις 6 Μαρτίου από Γερμανία. Έκτοτε έχω λάβει δέματα από αμερική που στάλθηκαν αργότερα, δέματα από αγγλία αλλά το συγκεκριμένο άφαντο. Πήγα στο ταχυδρομείο για παραλαβή άλλου δέματος και επι τη ευκαιρία είπα να κοιτάξουν και γι αυτό, μήπως είχε χαθεί το ειδοποιητήριο, αλλά δεν βρέθηκε. Πριν λίγες μέρες τους έστειλα μήνυμα στο ebay και τους ανέφερα απλώς πως το δέμα δεν έχει φτάσει ακόμη και αν το έχουν στείλει συστημένο (με 17 ευρώ ταχυδρομικά, θα έπρεπε, πιστεύω) αλλά δεν μου απάντησαν. Βέβαια, το μήνυμα ήταν στα αγγλικά κι αυτοί είναι γερμανοί και από καλή προαίρεση τους δίνω ένα άλοθι, ενώ ακόμη κι αν δεν κατάλαβαν τι γράφω, θα έπρεπε να απαντήσουν και να μου το πουν. Τώρα σκέφτομαι να γράψω 2ο μήνυμα, χρησιμοποιώντας τα λίγα γερμανικά που γνωρίζω αλλά κολλάω στο τι ακριβώς να ζητήσω. Τι ζητάμε σ αυτές τις περιπτώσεις? refund? να το στείλουν ξανά? ή να αναφέρω απλά την απώλεια και για πρώτο βήμα να το αφήσω επάνω τους να προτείνουν εκείνοι λύση?

Σας ευχαριστώ πολύ.

Εχεις περιθώριο 45 ημέρες απο την ημερομηνία πληρωμής του δέματός σου να κάνεις αναφορά.

Αν δεν απαντήσουν, ξαναστέλνεις μύνημα αναφέροντας πως αν δεν επικοινωνήσουν αμεσα μαζί σου θα κάνεις αναφορά στο εμπευ(θα ανοίξεις case δηλαδή) για μη παραλαβή δέματος. Σιγουρα θα σου απαντήσουν. Το τι θα κάνεις είναι δικό σου θέμα, μπορεις να ζητήσεις επιστροφή ολων των χρημάτων σου ή να ζητήσεις να στο ξαναστείλουν δωρεάν.

Αν επιμένει να στο ξαναστείλει ενώ εσυ δεν θες κ του προτείνεις την επιστροφή χρημάτων , πάλι μπορεις να ανοίξεις αναφορά στο εμπευ κ κατά 99% θα δικαιωθείς καθώς ειναι δικαίωμα σου να μη θέλεις να στο ξαναστείλει κ να θες τα χρηματά σου πισω.

αν μπορει καποιος να με διαφωτισει γιατι δεν εχω ξαναψωνισει απο javari.uk και εχω απορια σχετικα με τα νουμερα.Θελω να αγορασω ενα τιμπερλαντ του αντρα μου και ξερω οτι στα τιμπερλαντ φοραει 11. αλλο ομως 11usa και αλλο 11uk. τι πρεπει να επιλεξω στο καλαθι αγορων, τα αγγλικα μεγεθη ή το μεγεθος της αμερικανικης εταιριας τιμπερλαντ?

Το 11US ειναι το 44 δηλαδή το 10UK

Ενώ το 11UK είναι το 45 δηλαδή το 12US

Εσύ θα σκέφτεσαι πως τα αμερικάνικα νούμερα ειναι ένα νούμερο πανω σε σχέση με τα αγγλικά δηλαδή

10UK = 11US

Άρα αν χρειάζεσαι το 11US θα παραγγείλεις το 10UK από το javari.co.uk.

Και ο πινακας που έχει στο how it fits ειναι αναλυτικός κ κατατοπιστικότατος.

Menʼs Shoe Size Equivalents

UK EU US Cm

5.5 39.5 6.5 24

6 40 7 24.5

6.5 40.5 7.5 25

7 41 8 25.5

7.5 41.5 8.5 26

8 42 9 26.5

8.5 42.5 9.5 27

9 43 10 27.5

9.5 43.5 10.5 28

10 44 11 28.5

10.5 44.5 11.5 29

11 45 12 29.5

11.5 45.5 12.5 30

12 46 13 30.5

12.5 46.5 13.5 31

13 47 14 31.5

14 48 15 32.5

Έχετε καμιά πρόταση για ανδρικά ρούχα, καθημερινά και φυσικά όχι ακριβά;

Eχει σε διάφορα σαιτ ανδρικά ρίξε μια ματιά στη λιστα με ενδυση κτλπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...