Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Εξωσωματική στο νοσοκομείο Ιωαννίνων


Faith13

Recommended Posts

1 hour ago, Vikukoureli είπε:

Μακάρι να πάρουμε θετικά αποτελέσματα όλες.και εγώ επαρχία.δεν έχω πολύ χρόνο γενικά εγώ.ηλικιακα.χαμηλη ΑΜΗ.και λήγει η επιτροπή μου τον Ιούλιο.αραα ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά.εσυ έχεις κάποια επιτυχία;είσαι απο της τυχερές;

Ναι σε αυτήν την 8η πήρα πρώτη φορά θετικη χοριακη. Στις αλλες 7 οι 4 ήταν αρνητικές και 3 στην γκρίζα ζώνη, χοριακη μεταξύ 6-24 που δε θεωρείται σίγουρα θετικη...και πάντα έπεφτε στη 2η επανάληψή και τέλος...Σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι 6w 3d αλλά ο υπέρηχος της Δευτέρας θα δείξει πιο καλά πόσο είμαι και αν είμαι...αν ακούσουμε καρδια...

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 554
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Eflenew said:

Ναι σε αυτήν την 8η πήρα πρώτη φορά θετικη χοριακη. Στις αλλες 7 οι 4 ήταν αρνητικές και 3 στην γκρίζα ζώνη, χοριακη μεταξύ 6-24 που δε θεωρείται σίγουρα θετικη...και πάντα έπεφτε στη 2η επανάληψή και τέλος...Σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι 6w 3d αλλά ο υπέρηχος της Δευτέρας θα δείξει πιο καλά πόσο είμαι και αν είμαι...αν ακούσουμε καρδια...

Κορίτσι μου έκανες κάτι διαφορετικό αυτή την φορά που πέτυχε η έμβρυο μεταφορά; Και αν επιτρέπεται τι πρόβλημα υπήρχε και απέτυχαν οι προηγούμενες; Εγώ έχω κάνει δυο αποτυχημένες, χωρίς να έχει βρεθεί κάποιο θέμα 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Ναι σε αυτήν την 8η πήρα πρώτη φορά θετικη χοριακη. Στις αλλες 7 οι 4 ήταν αρνητικές και 3 στην γκρίζα ζώνη, χοριακη μεταξύ 6-24 που δε θεωρείται σίγουρα θετικη...και πάντα έπεφτε στη 2η επανάληψή και τέλος...Σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι 6w 3d αλλά ο υπέρηχος της Δευτέρας θα δείξει πιο καλά πόσο είμαι και αν είμαι...αν ακούσουμε καρδια...

Άντε έχουμε 2 χαρές σε αυτό το φόρουμ για την ώρα.εσενα κ την @domna1..άντε να περνούμε σειρά κ εμείς @Faith13.να πάνε όλα καλά κορίτσι μου μέσα από την καρδιά μου.την δευτερα θα περιμένουμε νέα σου ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Vikukoureli said:

Άντε έχουμε 2 χαρές σε αυτό το φόρουμ για την ώρα.εσενα κ την @domna1..άντε να περνούμε σειρά κ εμείς @Faith13.να πάνε όλα καλά κορίτσι μου μέσα από την καρδιά μου.την δευτερα θα περιμένουμε νέα σου ♥️

Εγώ να σου πω την αλήθεια έχω απογοητευτει. Ηλπιζα ότι η δεύτερη θα ήταν και η τυχερή. Τώρα πρέπει να ξεκινήσω πάλι από την αρχή και απελπιστηκα. Εύχομαι όλες μας να έχουμε καλά νέα 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Faith13 είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια έχω απογοητευτει. Ηλπιζα ότι η δεύτερη θα ήταν και η τυχερή. Τώρα πρέπει να ξεκινήσω πάλι από την αρχή και απελπιστηκα. Εύχομαι όλες μας να έχουμε καλά νέα 

Όχι μην απελπίζεσαι.εγω κάνω τον σταυρό μου να έχω εμβρυακια στην κατάψυξη μήπως κ κάνω κ δεύτερη προσπάθεια.χωρις επιτροπή πλέον.ολα θα πάνε καλά.σου έκανε η γιατρός εκ νέου εξετάσεις για να σου πει τον λόγο της αποτυχίας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Faith13 είπε:

Κορίτσι μου έκανες κάτι διαφορετικό αυτή την φορά που πέτυχε η έμβρυο μεταφορά; Και αν επιτρέπεται τι πρόβλημα υπήρχε και απέτυχαν οι προηγούμενες; Εγώ έχω κάνει δυο αποτυχημένες, χωρίς να έχει βρεθεί κάποιο 

Πήγα σε αιματολογο, μου εκανε πολλες εξετασεις, με ξεσκονισε, μου έδωσε κορτιζόνη γιατί είχα τάση προς αυτοανοσα χωρίς να έχω εκδηλωσει  και μου εδωσε και ,D3 η οποια πρεπει να ειναι πανω απο 30. Επίσης ανακάλυψα σε υστεροσκοπηση ότι στο μικροβιωμα μητρας δεν είχα το ποσοστο γαλακτοβακιλλων που έπρεπε. Παίρνω το profile activ από πέρυσι + κολπικό υπόθετο.  Το κολπικό το σταμάτησα τώρα το prolife το παίρνω. Ενώ έβαζα άριστα έμβρυα δε γινόταν ποτέ εμφυτευση . Σε αυτό το επαναλαμβανομενο  γεγονος (οχι να γινει απλα 1 ή 2 φορες) η προσωπική μου γνώμη είναι(χωρίς να είμαι γιατρος) ότι 1) ή υπαρχει κάτι ανοσολογικο που θέλει αιματολογο 2) ή έχει κάτι η μήτρα 3) ή υπαρχουν χρωμοσωμικα θέματα στα έμβρυα (τυχαίο γεγονός ή μη τυχαίο λόγω ηλικιας). Στις 2 φορές μπορεί και να είναι τυχαίο γεγονός...αν βάλεις και 3η φορά άριστα και δε γίνει εμφυτευση ψαξτο. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eflenew said:

Πήγα σε αιματολογο, μου εκανε πολλες εξετασεις, με ξεσκονισε, μου έδωσε κορτιζόνη γιατί είχα τάση προς αυτοανοσα χωρίς να έχω εκδηλωσει  και μου εδωσε και ,D3 η οποια πρεπει να ειναι πανω απο 30. Επίσης ανακάλυψα σε υστεροσκοπηση ότι στο μικροβιωμα μητρας δεν είχα το ποσοστο γαλακτοβακιλλων που έπρεπε. Παίρνω το profile activ από πέρυσι + κολπικό υπόθετο.  Το κολπικό το σταμάτησα τώρα το prolife το παίρνω. Ενώ έβαζα άριστα έμβρυα δε γινόταν ποτέ εμφυτευση . Σε αυτό το επαναλαμβανομενο  γεγονος (οχι να γινει απλα 1 ή 2 φορες) η προσωπική μου γνώμη είναι(χωρίς να είμαι γιατρος) ότι 1) ή υπαρχει κάτι ανοσολογικο που θέλει αιματολογο 2) ή έχει κάτι η μήτρα 3) ή υπαρχουν χρωμοσωμικα θέματα στα έμβρυα (τυχαίο γεγονός ή μη τυχαίο λόγω ηλικιας). Στις 2 φορές μπορεί και να είναι τυχαίο γεγονός...αν βάλεις και 3η φορά άριστα και δε γίνει εμφυτευση ψαξτο. 

Και μένα είναι άριστα τα έμβρυα και η μήτρα. Και έλεγα να κάνω μια υστεροσκοπηση να δω τι γίνεται. Πιστεύω ότι κάτι υπάρχει και δν έχει βρεθεί ☹️

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Faith13 είπε:

Και μένα είναι άριστα τα έμβρυα και η μήτρα. Και έλεγα να κάνω μια υστεροσκοπηση να δω τι γίνεται. Πιστεύω ότι κάτι υπάρχει και δν έχει βρεθεί ☹️

Αν δεν έχεις κάνει υστεροσκοπηση κανε!!! Αχ...τη φράση "Πιστεύω ότι κάτι υπάρχει και δν έχει βρεθεί" πόσες φορές την είχα πει....

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Πήγα σε αιματολογο, μου εκανε πολλες εξετασεις, με ξεσκονισε, μου έδωσε κορτιζόνη γιατί είχα τάση προς αυτοανοσα χωρίς να έχω εκδηλωσει  και μου εδωσε και ,D3 η οποια πρεπει να ειναι πανω απο 30. Επίσης ανακάλυψα σε υστεροσκοπηση ότι στο μικροβιωμα μητρας δεν είχα το ποσοστο γαλακτοβακιλλων που έπρεπε. Παίρνω το profile activ από πέρυσι + κολπικό υπόθετο.  Το κολπικό το σταμάτησα τώρα το prolife το παίρνω. Ενώ έβαζα άριστα έμβρυα δε γινόταν ποτέ εμφυτευση . Σε αυτό το επαναλαμβανομενο  γεγονος (οχι να γινει απλα 1 ή 2 φορες) η προσωπική μου γνώμη είναι(χωρίς να είμαι γιατρος) ότι 1) ή υπαρχει κάτι ανοσολογικο που θέλει αιματολογο 2) ή έχει κάτι η μήτρα 3) ή υπαρχουν χρωμοσωμικα θέματα στα έμβρυα (τυχαίο γεγονός ή μη τυχαίο λόγω ηλικιας). Στις 2 φορές μπορεί και να είναι τυχαίο γεγονός...αν βάλεις και 3η φορά άριστα και δε γίνει εμφυτευση ψαξτο. 

Ξέχασα...βρήκαμε και μικρόβιο στην υστεροσκοπηση για έλεγχο μικροβιωματος. Ξεπεράστηκε γρήγορα με αντιβίωση....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eflenew said:

Ξέχασα...βρήκαμε και μικρόβιο στην υστεροσκοπηση για έλεγχο μικροβιωματος. Ξεπεράστηκε γρήγορα με αντιβίωση....

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση. Μακάρι να δω και εγώ τι φταίει και να τα καταφέρω κάποια στιγμή 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Faith13 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση. Μακάρι να δω και εγώ τι φταίει και να τα καταφέρω κάποια στιγμή 

Θυμησε μου..έχεις κατάψυξη ή θα κάνετε διέγερση από την αρχή? Κάνε μια κουβέντα με τον γιατρό σου και πες του ότι θέλεις να ψάξεις 2-3 πράγματα.  Το σπέρμα για οξειδωτικο στρες και κατακερματισμο το έχετε ελέγξει?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eflenew said:

Θυμησε μου..έχεις κατάψυξη ή θα κάνετε διέγερση από την αρχή? Κάνε μια κουβέντα με τον γιατρό σου και πες του ότι θέλεις να ψάξεις 2-3 πράγματα.  Το σπέρμα για οξειδωτικο στρες και κατακερματισμο το έχετε ελέγξει?

Δεν έχω αλλά στην κατάψυξη. Τα χρησιμοποιήσαμε στις 2 έμβρυο μεταφορές. Με την γιατρό θα μιλήσω αρχές Ιουνίου που έχω κλείσει ραντεβού. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε κάνει κατακερματισμό 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σε όλες!! Διάβασα εδώ οτι ο ντοκτορ θα παρει παράταση και τον καλεσα να δω αν ισχύει. Μου ειπε ναι αλλα για 15 μερες θα ειναι εκτος για κατι διαδικαστικά... Μολις το ακουσα λεω ωραια,ξανα τα ίδια. Μου ειπε παρε με οταν αδιαθετησεις.... Δεν πρεπει να κανω ξανα εξετασεις ρε κοριτσια?? Εκανα τα νοσηματα για να ειμαι ετοιμη αλλα δεν θελει παλι ορμονες?? Πες οτι εχω μια κύστη τι θα κανω θα παω εκει και θα μου πει αααα δεν γινεται?? Ετσι αδιαφοροι ειναι ολοι οι γιατροι ή αυτος ειναι ετσι?? 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσι μου.εγω δεν εχω εμπιστοσυνη πλεον σε αυτον τον γιατρο.ετσι ελεηε κ τοτε.για 15 μερες κ περασαν 7 μηνες.με  αποτελεσμα την δευτερα να κανω την πρωτη μου ωοληψια  στην αθηνα κ να μην εχω το χαρτι για την επιτροπη για δευτερη προσπαθεια αν χρειαστει.περασαν οι μηνες περιμενωντας τον.εμενα μου ζητησε απο την αρχη λοιμωδη κ ορμονες.υπερηχο δεν μου εκανε...πρωτη φορα με ειδε στον πρωτο υπερηχο εφοσον εκανα τισ ενεσεις...καλη επιτυχια σε οτι κανεις. 💗

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...