Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, deppy14 είπε:

      Γειά σας κορίτσια!! Εύχομαι να τα καταφέρετε και να γεμίσουν οι αγκαλιές σας με μωράκια!!!Για αρχή να πω ότι έχω πωα,το ξέρω από το 21. Έχω κάνει 2 αποτυχημένες έμβρυο μεταφορές αρνητικές.Προσφατα έκανα εξετάσεις στον ενδοκρινολόγο κ μέσα σε αυτές ορμονικές,η fsh 43 κ η οιστραδιόλη 11.. Από πέρσι τον Ιούνιο έχουν ξεκινήσει κ οι καθυστερήσεις στην περίοδο.πιστεύετε είναι καλύτερα να πάω με δότρια;με τον εξωσωματική δεν έχω μιλήσει ακόμα.

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

Cafe Ιουνίος 2012


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσακια!

Στεγια μου να χαιρεσαι τον γιοκα σου αν και λιγο καθυστερημενα οι ευχες!

τρεχω ομως με τον μικρο και τις αρρωστειες του...

Κατερινα μου πολυ χαρηκα που ειναι ολα καλα μπραβο κοπελα μου κι εγω σε αναμμενα καρβουνα ειμαι με το καρδιογραφημα δε βλεπω την ωρα!!

Ειρηνη μου μην αγχωνεσαι με το βαρος καθολου εγω οταν ειχα κοιταξει στις σημειωσεις μου ο γιος μου στη 14η εβδομαδα ειχε βαρος 240 γρ!!

Ομως ενταξει βγηκε σχετικα μεγαλουτσικος οχι ομως και παρα πολυ (3.700 αν σκεφτεις οτι εγω γεννηθηκα 4 κιλα στις 37 εβδομαδες με προκληση)

Τωρα σε αυτο δεν ξερω αλλα μονο στις μετρησεις της κοιλιας και του κεφαλιου ειδα οτι ειναι μπροστα απο την ηλικια του 1 με 2 εβδομαδες.Βεβαια οι υπερηχοι εχουν και αποκλισεις αλλα στο περιπου δειχνουν.

Επισης να πω οτι κι εγω κατα 99 τοις εκατο εχω κορακλα!!!!!:-P:-P:-P


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες!!!

irene υπομονη με τα κιλα!!!εγω στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα βαλει 5 κιλα στις διακοπες κ πανω που ελεγα να τελειωσουν επιτελους να χασουμε κανενα κιλα μενω εγκυος κ βα ζω 27!!!!να καλα διαβασες 27!!!βλεπεις τους περισσοτερους μηνες ημουν στο κρεβατι οποτε κ μεσα στο σπιτι κ αυτο δεν βοηθησε καθολου!συνολο 32!!!τελικος απολογισμος κιλων προς το μαιευτηριο 107 κιλα!!!τα νευρα μου,σαν αγελαδα ενιωθα χαχαχαχα!!!μετα ομως δεν μασησα εχασα 35!!!!!ετσι για να μαθω κ να προσεχω στη επομενη εγκυμοση.η επομενη εγκυμοσυνη ομως ηρθε κ εγω μυαλο δεν εβαλα!τωρα ειμαι στα 7 επιλπεον!!!ποιος νοιαζεται ομως???μετα παλι διαιτα κ θα φυγουν τα κιλα.το καλο ειναι οτι εμενα τουλαχιστον οι εξετασεις εβγαιναν κ τοτε κ τωρα καλες!

τωρα για το καρναβαλι το αφηνω τελευται στιγμη να δω πως θα ειναι η κοιλιτσα μου.αν την παλευω θελω πολυ να μπουμε οικογενειακως.θα δειξει.

επιτελους βρεθηκαν κ μανουλες με κοριτσακια!!!εγω να σας πω την αληθεια μου δεν θα με πειραζε να ηταν κοριτσακι το δευτερο γιατι κ η Ζωη θα ειχε παρεουλα οπως εχω κ εγω την αδερφουλα μου που την υπεραγαπαω κ τα εχω κ ολα ετοιμα απο ρουχα γιατι κ η Ζωη μεσα μαϊου γεννηθηκε.εεεε οπως κ να ειναι αλλη χαρα τα κοριτσακι με τα φιογκακια κ τα κορδελακια κ τα φουστανακια!!!βεβαια δεν το συζητω την υγεια του να εχει να ερθει κ με το καλο κ αλλο τπτ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια.Τι κανετε?Χτες ο μικρος μου εδωσε ρεσιταλ απο τα κλωτσομπουνια.Ειδικα το βραδυ.Αλλα ρε κοριτσια να σας πω κατι?Συνεχεια χαμηλα τον κατλαβαινω(απο τον αφαλο και κατω)και δεν μπορω να καταλαβω ποτε στριφογυρναει !!!!Ειναι νωρις για να αρχιζω να τον νιωθω και πιο πανω?Παντα το ιδιο νιωθω οταν με πειραζει αλλες φορες ειναι δυνατο αλλες φορες πιο ηρεμο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα πως είστε?

Μαρία ακόμα έχει πολύ χώρο και κολυμπάει μάλλον βολεύεται προς τα κάτω...μην αγχώνεσαι....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα πως είστε?

Μαρία ακόμα έχει πολύ χώρο και κολυμπάει μάλλον βολεύεται προς τα κάτω...μην αγχώνεσαι....[/

Καλησπερα.Τι κανεις?Σημερα μιλησα με το γιατρο μου και μου ειπε να παω την δευτερα να μετρησουμε τον τραχηλο αλλα ειναι ακομα μικρο γι αυτο ειναι κατω ετσι μου ειπε.Α!και κατι αλλο απο χτες κι σημερα την ωρα που περπαταγα ενιωσα ενα δυνατο πονο αριστερα στον αφαλο.Χτες μολις εκατσα μετα απο λιγο περασε σημερα επειδη δεν μπορουσα να κατσω συνεχισα να περπαταω και μετα απο 3-4 λεπτα σταματησε.Χτες κρατησε περισσοτερο 5-10 λεπτα συνολο.Το ειπα σημερα στο γιατρο και μου ειπε οτι αν συνεχιστει θα πρεπει να μου δωσει φαρμακα.Την δευτερα που θα παω θα μαθω.Αν ηταν κατι σοβαρο πιστευω πως δεν θα με αφηνε μεχρι την δευτερα.Ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα πως είστε?

Μαρία ακόμα έχει πολύ χώρο και κολυμπάει μάλλον βολεύεται προς τα κάτω...μην αγχώνεσαι....

Καλησπερα.Τι κανεις?Σημερα μιλησα με το γιατρο μου και μου ειπε να παω την δευτερα να μετρησουμε τον τραχηλο αλλα ειναι ακομα μικρο γι αυτο ειναι κατω ετσι μου ειπε.Α!και κατι αλλο απο χτες κι σημερα την ωρα που περπαταγα ενιωσα ενα δυνατο πονο αριστερα στον αφαλο.Χτες μολις εκατσα μετα απο λιγο περασε σημερα επειδη δεν μπορουσα να κατσω συνεχισα να περπαταω και μετα απο 3-4 λεπτα σταματησε.Χτες κρατησε περισσοτερο 5-10 λεπτα συνολο.Το ειπα σημερα στο γιατρο και μου ειπε οτι αν συνεχιστει θα πρεπει να μου δωσει φαρμακα.Την δευτερα που θα παω θα μαθω.Αν ηταν κατι σοβαρο πιστευω πως δεν θα με αφηνε μεχρι την δευτερα.Ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.Τι κανετε?Θελω τη βοηθεια σας.Λοιοπον....τελος του μηνα παω Αθηνα για το β επιπεδου.Αλλα χτες εμαθα οτι αυτη η εξεταση γινεται και στη πολη μου απο πιστοποιημενο γιατρο.Το ειπα στο δικο μου γιατρο για να μου πει τη γνωμη του και μου ειπε οτι ο αλλος γιατρος που κανει την εξεταση δεν βλεπει καρδια εννουσε αναλυτικα και οτι δεν θα μου πει τιποτα περισσοτερο απο οτι μου εχει πει ο ιδιος.Συγκεκριμενα μου ειπε δυο ποδια,δυο χερια τα βλεπω κι εγω!!!!!Και εγω αναρωτιεμαι υπαρχουν πιστοποιημενοι γιατροι β επιπεδου με καρδια και β επιπεδου χωρις καρδια?Ειναι δυνατον?Δεν τον πιστεψα να σας πω την αληθεια γιατι μου φαινεται παρλογο!!!!!!!Εσεις τι λετε?Α!και μαλλον για να με πεισει να παω στην Αθηνα μου ειπε τι θα γινει αν αργοτερα εχουμε προβλημα?αναφεροταν στην καρδια επειδη μου ειπε οτι στην Αθηνα θα παω κυριως για την καρδια!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρία καλαματιανή κοίτα αν είναι στην λίστα ο γιατρός που λες...

είναι η λίστα με αυτούς που έχουν πιστοποίηση για αυχενική,β επιπέδου κτλ

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακι την ειδα και δεν ειναι μεσα αλλα μια κοπελα που την εκανε σε αυτον μου ειπε οτι ειναι και οτι αν εχω αμφιβολλιες μπορω να του ζητησω να μου δειξει τα χαρτια του.Τι λες?Υπαρχει περιπτωση να παιζει κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

τι κάνετε?

εμείς τέλεια....

Μαράκι τι να σου πώ καλύτερα να πας σε κάποιον από την λίστα....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Μελιτάκι,Ελίνα σας βλέπω πραάσινες.....

μελιτάκι δε σε είχα δει


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα!!!!!!!

Κι εμενα τον λενε Μαλαθρακη τον γιατρο για την β'επιπεδου..Εκει εκανα και την αυχενικη..και ειναι απο τους καλυτερους στο Ηρακλειο.Δεν ειναι στη λιστα αλλα ξερω οτι ειναι πιστοποιημενος ...Τι να πω..

Καλυτερα αν επιλεξεις τωρα να πας σε καποιον απο τη λιστα...


cT2Cp3.png

kJlGp2.png

HmHip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...