Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Σύλληψη: Θρησκεία κ Ελπίδα !


Recommended Posts

Γεια κοπελα μου ελπιζω να δινουμε κουραγιο κ ελπιδα με τις εμπειριες μας....ευχομαι ολα τα κοριτσια που θελουν γινουν μανουλες να τα καταφερουν πρωτα ο Θεος!

δίνεις κ πολύ μάλιστα κουράγιο κ δύναμη!!!να είσαι σίγουρη!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 209
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια ποτε γιορταζει η αγια Αννα?στο ημερολογιο μου λεει 25 του μηνος

Στις 9.12 γιορτάζει(ειναι η συλληψη της) και 25.07 (ειναι η κοιμηση της)Να προσεύχεσαι..ειναι διπλα σου κοπελα μου.

Link to comment
Share on other sites

Στις 9.12 γιορτάζει(ειναι η συλληψη της) και 25.07 (ειναι η κοιμηση της)Να προσεύχεσαι..ειναι διπλα σου κοπελα μου.

14 του μηνος θα κανω ετ με εμβρυα 5 ημερων,αν με πουν χοριακη 25 θα τρελαθω!!!!

αγγελικη ευχαριστω πολυ,ξερεις εσυ!ακομη δεν ηρθε,αυριο πιστευω!

ζαμια ειδα οτι εχεις για προστατες σου τον αγιο Εφραιμ κ την Χρυσοβαλαντο,κ γω κατεβηκα αθηνα 2 φορες κ πηγα κ προσκυνησα,ο αγιος Εφραιμ αγαπημενος ιδιαιτερα!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 του μηνος θα κανω ετ με εμβρυα 5 ημερων,αν με πουν χοριακη 25 θα τρελαθω!!!!

αγγελικη ευχαριστω πολυ,ξερεις εσυ!ακομη δεν ηρθε,αυριο πιστευω!

ζαμια ειδα οτι εχεις για προστατες σου τον αγιο Εφραιμ κ την Χρυσοβαλαντο,κ γω κατεβηκα αθηνα 2 φορες κ πηγα κ προσκυνησα,ο αγιος Εφραιμ αγαπημενος ιδιαιτερα!

Σου Ευχομαι ολα να πανε τελεια!!!αναμενουμε πολλα ++++ και μια μεγαλη χοριακη!!!

Ναι με βοηθησαν παρα πολυ ψυχολογικα..καθως επισης η θαυματουργη Αγια Αννα!εβαλα την ζωνη της και ολοκληρωσα τις προσπαθειες μας!!σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειναι διπλα σου κ οι τρεις!!καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εφακι,μη χανεις το κουραγιο σου!ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο!!η Αγία Άννα θα ναι διπλα σου!!!διαβαζε και την προσευχη της & ολα θα πανε καλα!

http://rthodoxiapatridavasileia.blogspot.gr/2013/09/blog-post_8.html


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

εφακι,μη χανεις το κουραγιο σου!ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο!!η Αγία Άννα θα ναι διπλα σου!!!διαβαζε και την προσευχη της & ολα θα πανε καλα!

http://rthodoxiapatridavasileia.blogspot.gr/2013/09/blog-post_8.html

Ευχαριστω πολυ zamia k eirini!!!μακαρι,μακαρι.

δεν χανω το κουραγιο μου,ελπιζω,θα δειξει!

θα την διαβαζω την προσευχη,,

δεν την ηξερα,!!!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ποτε γιορταζει η αγια Αννα?στο ημερολογιο μου λεει 25 του μηνος

Έφη κανονικα τους Αγιους τους γιορτάζουμε στην κοίμηση τους οπότε κανονικα θα επρεπε να γιορταζει 25 Ιουλίου.Γιορτάζεται όμως 9 Δεκεμβρίου που είναι η σύλληψη της Αγίας γιατι είναι πολυ μεγάλο θρησκευτικό γεγονός,αφου γεννήθηκε η Παναγία μας.Γιορτάζει και 9 Σεπτεμβριου μαζί με τον Άγιο Ιωακείμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας!!! <3

Είμαι καινούργια εδώ...αλλά λόγω της πίστης μου στην αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου..οδηγήθηκα εδώ... Ειμαι 27 ετών και θέλουμε να κάνουμε μωράκι με τον άντρα μου...Εχω πολυκυστικές όμως κάτι που το κάνει πιο δύσκολο καθώς δεν κάνω πάντα ωορηξία και δεν ξέρω τις γόνιμες μέρες μου...Περίπου ένα χρόνο κάνουμε ελευθερα με τον άντρα μου (αν και όχι συστηματικά βέβαια ωστε να μη χανω τις μερες) και τίποτα.. Μέσα από τις ιστορίες σας πήρα πολύ δύναμη.....Από πολύ μικρή η μητέρα μου με πήγαινε στην Αγία Είρηνη Χρυσοβαλάντου..και έτσι ξέρω για τα θαύματα τηςκαι σε οικογενειακές μου υποθέσεις.έτσι είναι πάντα στις προσευχές μου και με έχει βοηθήσει σε όλα όσα της έχω ζητήσει μέχρι τώρα.. Έχω νηστέψει αρκετές φορές και έχω φάει το μήλο της... Τώρα θέλω να πάω να βάλω τη ζωνούλα της και να μου χαρίσει ένα μωρό..!Πιστέυω στο θαύμα της και ξέρω ότι θα το κάνει!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια..

Επανέρχομαι σήμερα πολύ πεσμενη..αλλά γεμάτη δύναμη και ελπίδα γιατι πριν λιγο γεννησε μια γλυκια μου ξαδερφη ενα υγιεστατο μωρακι..Πριν δυο μερες σε μία τυπική εξέταση τεστ παπ..ο γιατρος εντοπισε ενα μικρο πολυποδακι στη μητρα και σε συνδυασμο με τις πολυκυστικες φοβαμαι πολυ. Μου ειπε πως δεν ειναι τιποτα και πως μπορει να φυγει μονο του...αλλα πως είναι σοβαροτερο το θεμα της ωορηξιας.. Φοβαμαι πολυ... ολα μου μοιαζουν δυσκολα και αδυνατα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...
On 3/2/2016 at 10:09 ΜΜ, despoina91 είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για τις ευχες σου κ τα καλα σου λογια,πρεπει να λεμε τα θαυματα που μας δινει ο θεος να πιστευει ο κοσμος να μην χανει τις ελπιδες του.Σου ευχομαι μεσα απο τη ψυχη μου οτι ποθεις να στο δωσει ο θεος εκεινος ξερει το καλο μας κ ποτε ειναι η σωστη στιγμη.

καλημερα και απο μενα και γω εχω προβλημα με την κορη μου,προσπαθουν ποσα χρονια και δεν καταφεραν ακομα να τεκνοποιησουν,μηπως μπορειτε να μου στειλετε κατι εστω τη ζωνη η οτιδηποτε?το μηλαρακι το ειχαν στο ψυγειο και μουχλιασε ,καναν νηστεια δεν το φαγαν,τους μαλωσα και στενοχωρεθηκα παρα πολυ,ας τα συγχωρεσει ο Θεος,ας τα λυπηθει ,και γω ειχα προβλημα υγειας μικρη στη γερμανια και το φαγα ετσι ,ξερω η πιστη σωνει,νεολαια ,τι ναπω,βοηθηστε με και ντρεπομαι που το γραφω

 

On 29/12/2014 at 2:38 ΜΜ, Peace! είπε:

Μετα απο 3 μερες νηστειας και προσευχης εφαγα το μηλο της Αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου ,αφου κοινωνησα,παρακαλωντας να μεινω εγκυος!Παραλληλα εβαζα λαδακι στην κοιλια μου καθε μερα!Ειπα πως εαν το τεστ ειναι θετικο θα φοραω τη ζωνη της Αγιας σε ολη την εγκυμοσυνη μου!!Δοξα το Θεο μεχρι στιγμης ολα εχουν παει καλα!!

Μενω κοντα στην μονη της Αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου οποτε οποια κοπελα θελει να της στειλω μηλαρακι,λαδακι ή τη ζωνη απο την μονη της ας μου στειλει μηνυμα! Με πιστη και προσευχη ολοι βλεπουμε θαυματα!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 10/2/2012 at 12:30 ΜΜ, maryy είπε:

firefly διαβασα την περιπετεια σου στο αλλο τόπικ και ειμαι πραγματικά συγκλονισμενη.. σαν να βλεπω ταινια με ασχημο τελος! γιατι λες οχι αυτα δεν γινονται στην πραγματικότητα.. ποσο στενοχωρηθηκα ενιωσα οργη για ολους και για ολα.. ειναι αδικο αυτο που συμβαινει πολυ αδικο!! σε συγχαιρω κοριτσι μου και σε θαυμαζω με απερναντο ατελειωτο σεβασμο και εκτιμηση!! μπραβο σου που στεκεσαι ακομα ορθια, που το παλευεις που ελπιζεις που δεν εχεις χασει την πιστη σου και τον ευατο σου!! εισαι αξιος ανθρωπος και ο Θεός δεν θα σε αφησει ετσι!! ΑΞΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΑ!!! Κι οπως ειπε και η φιλη μου η Ειρηνη ειμαστε ολες μανες στη καρδια ακομα και αν δεν εχουμε μωρακια.. Πραγματικα δεν ξερω γιατι παιδευονται τοσο πολυ οι ¨¨καλοί¨¨ σε αυτον το πλανητη και στους Αθεους απιστους κακους ανθρωπους ερχονται ολα βολικα??? γιατι??? για να ανταμειφθούμε σε μια άλλη ζωη?? ισως.. αλλα Αγια μου Ειρηνη κανε το θαυμα σου και για εμας εδω σε παρακαλω..

Στην τελευταία ερώτηση θα σ απαντήσω ότι (κάπου το είχα διαβασει) για τους "κακους" ανθρώπους δεν ενδιαφέρεται ο Θεός,αλλά για τους "καλούς" ανθρώπους που τους αγαπάει τους παιδεύει λίγο για να δείξουν την πίστη τους σε εκείνον κ τους δοκιμάζει.

On 5/7/2016 at 9:48 ΜΜ, despoina91 είπε:

Γεια κοπελα μου ελπιζω να δινουμε κουραγιο κ ελπιδα με τις εμπειριες μας....ευχομαι ολα τα κοριτσια που θελουν γινουν μανουλες να τα καταφερουν πρωτα ο Θεος!

συμπτωματικά μια που ξαναδιαβάσω εδώ τα θέματα 15/7/16 έμαθα ότι είμαι έγκυος!κ εγώ έχω προστάτη τον αγ.Εφραίμ κ πηγαίνω συχνά μιας που μένω Αθήνα...κ με βοήθησε πολύ στον 2ο γιο μου αλλά κ στο να μείνω..έκανε 1.5 χρόνο να έρθει ο 2ος...τεσπα ποστ η ομόνοια αυτό..κ όλα τα άλλα θα έρθουν σιγά σιγά..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι νέα εδώ και επειδή δεν βρήκα κάποια συζήτηση που να με καλύψει είπα να γράψω!

Που λέτε, πριν λίγες μέρες έκανα τεστ και βγήκε θετικό, είμαι τριών εβδομάδων. Σήμερα είχα την πρώτη επίσκεψη στη γυναικολόγο η οποία μας είπε για κάποιες λεπτομέρειες όχι δυσάρεστες αλλά όχι και 100% αισιόδοξες.

Σκέφτομαι τώρα το τριήμερο να πάω στη Παναγία Σουμελά να προσευχηθώ και σκεφτόμουν μήπως να έκανα ένα ταμα αλλά δεν έχω ιδέα ούτε πως το κάνουμε, με τι αντικείμενο, από που το παίρνουμε και με ποιους τρόπους το εκπληρώνουμε, οπότε θα ήθελα τη βοήθεια σας γενικά με λεπτομέρειες.

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά εύχομαι. Βλέπω πως δεν έχει δημοσιεύσει κάποιος εδώ και καιρό, αλλά θα ήθελα να πω και εγώ την ιστορία μου, όσο αφορά την θρησκεία. 

Ήμαστε που λέτε με τον άντρα μου παντρεμένοι κοντά 1,5 χρόνο (οκ το γνωρίζω δεν είναι πολύς ο καιρός). Γενικά για παιδάκι όμως προσπαθούσαμε από πριν. Οι γιατροί μου έδιναν λίγες ελπίδες, περισσότερες με εξωσωματική. Είχαμε πάει και στην Αγία Ειρήνη, και μήλα φάγαμε και νηστεία κάναμε. Θετικό τεστ δεν βλέπαμε ομως. Εγώ είχα πραγματικά απογοητευτεί. Πίστευα πως για κάποιον λόγο η Αγία σε εμάς δεν ήθελε να βοηθήσει. 

Μια καλοκαιρινή μέρα λοιπόν, που ίσα ίσα είχε ξημερώσει, καθώς κοιμόμουν και λίγο πριν ξυπνήσω είδα ένα όνειρο. Ήμουν ξαπλωμένη στο κρεβάτι μου και ήθελα να σηκωθώ. Δίπλα απο το κρεβάτι μου όμως ήταν μια λευκή μορφή και δεν μου επέτρεπε να σηκωθώ. Εγώ τον σύνδεσα για κάποιον λόγο με γιατρό. Παρόλα αυτά όμως έβλεπα απλά μια φιγούρα που φώτιζε ολόκληρη. Δεν υπήρχε πρόσωπο. Δεν υπήρχε τίποτα που να δειχνει κάποιον άνθρωπο. Στα πόδια του κρεβατιού είδα τον άντρα μου που γελούσε. Ένα χαμόγελο στον θεο. Κάτι σπάνιο γιατι ο άντρας μου χαμογελαει αλλά τέτοιο χαμόγελο δεν έχω ξαναδει. Και άκουσα κλάματα μωρού. Και ξύπνησα.

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο. Έψαξα για αγίους, με βάση την ημερομηνία, με βάση το ότι θεώρησα πως ήταν γιατρός. Άκρη δεν έβγαλα καθως εκείνη την ημέρα δεν γιορταζε κανείς, και δεν είχε κανένα αλλο σημάδι να καταλάβω ποιος Αγιος ήταν. Υπάρχουν αρκετοί με την ιδιότητα του γιατρού. Οπότε θεώρησα πως ήταν ο Θεός. 

Άρχισα μετά από λίγο να παρακαλάω και να μιλάω στην Παναγία και τον Πατέρα μας. Πέρασε ο καιρός (που προσωπικά μου φαίνεται αιώνας) και αφού ήρθαν οι κατάλληλοι γιατροί στο πλευρό μου και ξεκίνησα την κατάλληλη αγωγή είχα ένα ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη. Εκεί πήγα στην Παναγία των Βλαχερνών και στο Αγίασμα Ζωοδόχου Πηγής. 

Λίγο περισσότερο από έναν μήνα μετά και κοντά στην σύλληψη την Αγίας Άννας ξεκίνησαν συμπτώματα που προσωπικά δεν θα τα έλεγα εγκυμοσύνης. Παρόλα αυτά ήταν.

Περίπου 7 μήνες μετά το όνειρο και κοντά στους 2 μήνες μετά την επίσκεψη στις εκκλησίες είχα το πρώτο μου θετικό τεστ. Παρόλο που οι γιατροί μου έλεγαν πως δεν έχω πολλές πιθανότητες για φυσιολογική σύλληψη. 

Δεν ξέρω για εσάς αν είναι θαύμα. Για εμένα όμως είναι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...