Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Σύλληψη: Θρησκεία κ Ελπίδα !


Recommended Posts

Ειμαι και εγω μια κοπελλα απο Κυπρο και προσπαθουμε πανω απο χρονο να αποκτισουμε μωρακι με τον αντρα μου αλλα τιποτα..... Εχουμε κανει καποιεσ εξ.. αλλα δεν πετυχε..

Σας παρακαλω πολυ αν μπορι καποια που εχει προσβαση στη Μονη της Αγια Ειρηνης να με βοηθησει στελνοντας μου ενα Μηλο και λιγο λαδακι....Δεν ειχα ακοθσει ποτε για αυτην την ιδιοτητα της Αγιας και χτες το βραδυ καθως ξαπλωνα μου καρφω8ικε στο μυαλο οτι αν κανω κοριτσακι καποια μερα 8α το ονομασω Ειρηνη κατι που δεν ειχα σκευτει ποτε ξανα!!!!! Το πρωι σιμερα σινεχισα να το σκεφτομαι και ωρικα αθτο το φορουμ και εμα8α ολα αυτα για τα 8αυματα τις Αγιας. Μακαρι να ιταν εφικτο αλλα δεν μπορουμε τωρα να τα3ιδεψουμε στην Αθηνα, εχουμε ξοδεψει τα παντα σε γιατρους και θεραπειεσς :(

Αν καπια κοπελλα μπορει να με βοηθησει θα σασ ειμαι απεραντα ευγνομων και να πλιρωσω ωεωαια οτι χρειαζετε για την αποστολη.

Ευχαριστω εκ των προτερων! Καλυ τυχη σε ολεσ μας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 209
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειμαι και εγω μια κοπελλα απο Κυπρο και προσπαθουμε πανω απο χρονο να αποκτισουμε μωρακι με τον αντρα μου αλλα τιποτα..... Εχουμε κανει καποιεσ εξ.. αλλα δεν πετυχε..

Σας παρακαλω πολυ αν μπορι καποια που εχει προσβαση στη Μονη της Αγια Ειρηνης να με βοηθησει στελνοντας μου ενα Μηλο και λιγο λαδακι....Δεν ειχα ακοθσει ποτε για αυτην την ιδιοτητα της Αγιας και χτες το βραδυ καθως ξαπλωνα μου καρφω8ικε στο μυαλο οτι αν κανω κοριτσακι καποια μερα 8α το ονομασω Ειρηνη κατι που δεν ειχα σκευτει ποτε ξανα!!!!! Το πρωι σιμερα σινεχισα να το σκεφτομαι και ωρικα αθτο το φορουμ και εμα8α ολα αυτα για τα 8αυματα τις Αγιας. Μακαρι να ιταν εφικτο αλλα δεν μπορουμε τωρα να τα3ιδεψουμε στην Αθηνα, εχουμε ξοδεψει τα παντα σε γιατρους και θεραπειεσς :(

Αν καπια κοπελλα μπορει να με βοηθησει θα σασ ειμαι απεραντα ευγνομων και να πλιρωσω ωεωαια οτι χρειαζετε για την αποστολη.

Ευχαριστω εκ των προτερων! Καλυ τυχη σε ολεσ μας....

Καλημέρα κι εύχομαι ότι καλύτερο! Μπορείς να στείλεις γράμμα στη μονή και σου το στέλνουνε ταχυδρομικώς οι ίδιες οι μοναχές ή μπορείς να πάρεις τηλ στη μονή και θα σου πούνε πώς θα σου το στείλουν.

Εύχομαι ολόψυχα να κάνει η Αγία Ειρήνη το θαύμα της και να μείνεις σύντομα έγκυος!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω μια κοπελλα απο Κυπρο και προσπαθουμε πανω απο χρονο να αποκτισουμε μωρακι με τον αντρα μου αλλα τιποτα..... Εχουμε κανει καποιεσ εξ.. αλλα δεν πετυχε..

Σας παρακαλω πολυ αν μπορι καποια που εχει προσβαση στη Μονη της Αγια Ειρηνης να με βοηθησει στελνοντας μου ενα Μηλο και λιγο λαδακι....Δεν ειχα ακοθσει ποτε για αυτην την ιδιοτητα της Αγιας και χτες το βραδυ καθως ξαπλωνα μου καρφω8ικε στο μυαλο οτι αν κανω κοριτσακι καποια μερα 8α το ονομασω Ειρηνη κατι που δεν ειχα σκευτει ποτε ξανα!!!!! Το πρωι σιμερα σινεχισα να το σκεφτομαι και ωρικα αθτο το φορουμ και εμα8α ολα αυτα για τα 8αυματα τις Αγιας. Μακαρι να ιταν εφικτο αλλα δεν μπορουμε τωρα να τα3ιδεψουμε στην Αθηνα, εχουμε ξοδεψει τα παντα σε γιατρους και θεραπειεσς :(

Αν καπια κοπελλα μπορει να με βοηθησει θα σασ ειμαι απεραντα ευγνομων και να πλιρωσω ωεωαια οτι χρειαζετε για την αποστολη.

Ευχαριστω εκ των προτερων! Καλυ τυχη σε ολεσ μας....

Αν και καθυστερημένα, τελικα βρηκες άκρη; Χρειάζεσαι ακόμα βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Υποσχέθηκα ότι μόλις γεννήσω, θα γράψω εδώ για το θαύμα της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου για να μάθουν κι άλλοι για τη χάρη της Αγίας.

Την ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου για τα θαύματά και για το καλό που μας έχει κάνει και που συνεχίζει να μας έχει υπό την σκέπη της. Το θαύμα το έκανε όταν επί μήνες προσπαθούσα να κάνω παιδί και δεν έμενα έγκυος. Τότε η μητέρα μου και μια φίλη της μου μίλησαν για την Αγία και μου έδωσαν το Άγιο μήλο και ένα περιοδικό σχετικό να διαβάζω. Μετά από νηστεία 3 ημερών, έφαγα το μήλο και διάβασα όλο το περιοδικό και δάκρυα κυλούσαν από τα μάτια μου από τη συγκίνηση και το δέος. Καλή μου, Αγία μου Ειρήνη Χρυσοβαλάντου, το έκανες το θαύμα σου και τώρα έχω έναν παίδαρο 5,5 μηνών, υγιέστατο! Σε όλες τις εξετάσεις που κάναμε, προσευχόμουν στη χάρη της και έπαιρνα μαζί μου το περιοδικό και το φιλούσα και προσευχόμουν και πάντα οι εξετάσεις ήταν άριστες! Φοβόμουν πολύ γτ είχα διαγνωστοί με τον ιό των κονδυλωμάτων. Τρόμαξα πάρα πολύ και φοβήθηκα απίστευτα. Προσευχήθηκα και πάλι, με το περιοδικό στα χέρια και έχοντας το μαζί μου στον γιατρό, οι εξετάσεις βγαίνουν κάθε φορά άριστες. Δεν χρειάστηκε τίποτα και το κονδύλωμα εξασθένησε από μόνο του. Κάθε φορά που εξετάζομαι τα αποτελέσματα είναι άριστα! Έχω υποσχεθεί να πάω στο μοναστήρι και να προσκυνήσω τη θαυματουργή εικόνα, να πάρω λαδάκι από την ακοίμητη καντήλα για να σταυρώνομαι και ανυπομονώ να πάρω και την Αγία ζώνη να τη φορέσω γτ δεν καταφερα να το κάνωκατά την εγκυμοσύνη. Υποσχέθηκα να γράψω τα θαύματα που έκανε στο περιοδικό και να γίνω συνδρομήτρια για να διαβάσω τα θαύματά, αλλά και να δίνω το περιοδικό να το διαβάζουν και να πιστεύουν στη χάρη της!

Δεν ξέρω αν πιστεύετε και τι πιστεύετε, αλλά εγώ δεν θα σταματήσω ποτέ να ευγνωμονώ την Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου και τον Θεό για όλη τους την καλοσύνη και την προστασία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαίρομαι πάρα πολύ που το μοιράστηκες μαζί μας!!!! Να σου ζήσει το μωράκι! Και να σε αξιώσει σύντομα η Αγία Ειρήνη να πάτε οικογενειακώς και να προσκυνήσετε τη χάρη Της!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Θεώρησα υποχρέωση μου να καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου ώστε να ευχαριστήσω μέσα από τα βάθη της ψυχής μου την Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου!!Μετά από 4 χρόνια έγγαμου βίου, όπου στον 1ο χρόνο γάμου διαπιστώθηκε καρκίνος στον άντρα μου και πολλά άλλα προβλήματα υγείας τα οποία έχουμε ξεπεράσει με την βοήθεια του Θεού.. αρχίσαμε να ονειρευόμαστε μια ολοκληρωμένη οικογένεια, δηλαδή να αποκτήσουμε ένα παιδάκι. Οι εξετάσεις δεν έδειχναν πρόβλημα γονιμότητας, έδειξαν όμως ότι έχω μικρή μήτρα και συνεπώς δύσκολα θα μπορούσα να έχω τελειόμηνη κύηση σε περίπτωση σύλληψης. Είχα απελπιστεί .. όταν μια ημέρα τυχαία είδα μια παλιά συνάδελφο ονόματι Δέσποινα, η οποία χωρίς να της αναφέρω τίποτα προσωπικό, μου είπε ότι πρέπει να ξαναβρώ το χαμόγελό μου 'θωρακίζοντας' το σπίτι μου. Μου είπε να εξομολογηθώ και να επισκεφτώ το μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης στην Λυκόβρυση. Μετά από καιρό πήγα στο μοναστήρι, με είδε μια από τις αδελφές στεναχωρημένη και με ρώτησε τι μου συνέβαινε. Αμέσως με έπιασαν τα κλάμματα. Αφού είπα την 'ιστορία' μού, μου έδωσε το μήλο και τη ζώνη, με συμβούλεψε να νηστέψω 3 ημέρες τα πάντα, να παρακαλέσω την Αγία και μετά να φάω το μήλο. Τρίτη ήμουν στο μοναστήρι, Τετάρτη άρχισα τη νηστεία, Σάββατο έφαγα το μήλο .. και μετά από πολλά παρακάλια .. η Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου έκανε το θαύμα της.. έκανα το τεστ την Τρίτη και ήταν θετικό!!!!Σήμερα έχω ένα υγιέστατο παιδάκι, ένα παιδάκι που γεννήθηκε 1200 γραμμάρια και με την βοήθεια της Αγίας δεν χορταίνουμε να την αγκαλιάζουμε και να της λέμε πόσο πολύ την αγαπάμε!!!!Αγια μου Ειρήνη θαυματουργή σε ευχαριστούμε πολύ για τα θαύματα σου.. σε ευχαριστώ που με αξίωσες να γίνω μαμά...προστάτευε την οικογένεια μου και όλο τον κόσμο!! Εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να πιστεύουμε στη χάρη σου και να προσευχόμαστε...!!!Συγνώμη για το μέγεθος του κειμένου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια,καλησπέρα!!

θα ήθελα να μου πείτε,αν γνωρίζετε,που μπορω να βρω την Αγία Ζώνη,την θέλω για τεκνοποίηση & για υγεια!Είμαι από Σέρρες οπότε θα πρέπει να μου την στείλουν,εκτός αν έχει κανενα μοναστηρι εδω κοντα!


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Την τίμια ζώνη μπορούν να στη στείλουν απο το Άγιο όρος , στη μονη Βατοπαιδίου εχουν την τίμια ζώνη της Παναγίας . Μπορεις να ζητήσεις να σου στείλουν πάλι απο το Άγιο προς απο τη μονη της Αγίας Αννας και ζωνιτσα της Αγίας . Εμενα μου τα έφερε κάποιος που πήγε Άγιο όρος αλλα σίγουρα αν πάρεις τηλέφωνο θα στα στείλουν

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ,pitsipopali32!:D

Σκέφτηκα να στείλω γραμμα στην Μονή της Οσίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου!Δεν ξερω αν μου στείλουν!να δοκιμάσω & στο Αγιο όρος;

Αχ μωρε δεν θέλω να ενοχλώ,φαντάζομαι ποσοι άνθρωποι το τους ζητούν!:-(


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σ'ευχαριστω πολυ,pitsipopali32!:D

Σκέφτηκα να στείλω γραμμα στην Μονή της Οσίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου!Δεν ξερω αν μου στείλουν!να δοκιμάσω & στο Αγιο όρος;

Αχ μωρε δεν θέλω να ενοχλώ,φαντάζομαι ποσοι άνθρωποι το τους ζητούν!:-(

Στη μονη της αγιας ειρήνης θα σου στείλουν το μηλαρακι και ζωνιτσα της αγιας ειρήνης . Να πάρεις στο Άγιο όρος , δεν ειναι κακό, ξερω οτι στέλνουν σε πολλούς τις ζωνιτσες

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά,efaki27;από ποιά πόλη είσαι;σ'ευχαριστώ πολύ!θα σου πω εγκαίρως!επίσης θέλω να μου πεις αν κανεις καποιες προσευχες,νηστείες κτλ.γιατι μου είπαν οτι ακολουθείς μια διαδικασία!


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

μενω θεσσαλονικη,μου το εστηλε μια κοπελα απο εδω μεσα την προηγουμενη εβδομαδα,μου εστηλε 2 παραπάνω κ μου ειπε να το δωσω σε οποια κοπελα το εχει αναγκη.πρωτη φορα θα το παρω,θα νιστεψω εγω κ ο αντρας μου 3 μερες απο όλα (αλάδωτα)κ μετα θα το πάρω.επισης όσο θα διαρκεσει η διαδικασια εξωσωματικης θα βαζω το λαδακι.δεν γνωριζω περρισοτερα,για κλωστη δεν γνωριζω.οποτε θες μου λες.


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι,θα σου στείλω διευθυνση τη Δευτερα για να τα στείλεις!!!!Σ'ευχαριστω πολυ,Έφη!!!!πάρα πολυ!!εγω μένω Σέρρες!!ο σύζυγος δεν τα ενστερνίζεται αυτα αλλά θα τα κάνω μόνη μου!!


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...