Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Σύλληψη: Θρησκεία κ Ελπίδα !


Recommended Posts

despoina91 διάβασα το θαύμα που μας διηγήθηκες και δοξάζω τον Θεό και ευχαριστώ την Αγία Άννα για τις ευλογίες της! Εύχομαι ολόψυχα η Αγία Άννα να χαρίσει μωράκια σε όλες τις μανούλες που ελπίζουν και περνούν δυσκολίες και σε ολες τις γυναίκες που επιθυμούν να τεκνοποιήσουν. Πριν γεννήσω τον πρώτο μου γιο είχα απευθυνθεί και εγώ στο μοναστήρι και είχα δώσει το όνομα μου να εύχονται οι μοναχές και το θαύμα έγινε. Να χαίρεστε το μωράκι σας και να το καμαρώνετε.

Να χαιρεσαι την οικογενεια σου το ευχομαι κ εγω να αποκτησουν ολα τα κοριτσια μωρακι γιατι το συναισθημα τελικα εγω θα γινω ποτε μαμα θα εχω κ εγω μωρακι ειναι πολυ δυσκολο πολυ βαρυ.Να πιστευει ο κοσμος θα το λεω συνεχεια η πιστη μας ειναι η μονη ζωντανη η μονη αληθινη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 209
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεσποινα,χαιρομαι που ακουω για ενα ακομη θαυμα της Αγιας Άννας!!κι εγω το παιδακι μου το χρωσταω σε Εκεινη!Μεγαλη η Χάρη της!να το χει γερο & να μας φωτιζει παντα!μετα απο 3 χρονια ταλαιπωριας & λιγο πριν τη εξωσωματικη μου την εστειλε εκει που ενιωθα πλεον ρακος!Ποτε να μην απελπιζομαστε,ο Θεος ολους μας βλεπει & προνοει!


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου κ εσας να σας εχει καλα κ το παιδακι σου πιστη χρειαζεται κ υπομονη.Δεν υπαρχει τουλαχιστον μια οικογενεια να μην εχει ζησει ενα θαυμα αρκει να εχουμε την καρδια Ανοιχτη να το δεχτει η πιστη ειναι η μονη αλιθινη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Γειά σας μανούλες! Να χαίρεστε τα παιδάκια σας όλες που μας στέλνει ο Θεός και ειναι τόση μεγάλη ευλογία στη ζωή μας!!! Θα ήθελα και εγώ να μοιραστώ το θαύμα της γέννησης των παιδιών μου! Εμένα η Αγία Αννα μου χάρισε δυο παιδάκια! Μετα από 3 χρόνια γάμου και πολύ προσευχή δεν ερχόταν ενα παιδάκι στη ζωή μας.Πήγε λοιπόν ο σύζυγος μου στο Άγιο Όρος στην σκητη της Μικράς Αγίας Αννης όπου του έδωσαν το κουτάκι που αναφέρει η κοπέλα και παραπάνω.Με το λαδάκι,τον αγιασμό,τα αντιδωρα,την παράκληση και την ζώνη και τις οδηγίες. Κάθε πρωί παίρναμε τα αντιδωρα και τον αγιασμό αλλά είχαμε κανόνα από τον πνευματικό μας να μην νηστεψουμε. Και το θαύμα έγινε! Τα αντιδωρα δεν είχανε τελειώσει καν και έμεινα έγκυος στην κόρη μου που φυσικά την ονομάσαμε Αννα για να ευχαριστήσουμε την Αγία! Όταν έδωσε ο μοναχός το κουτάκι στον άντρα μου του ειπε: Να μην ξεχάσεις να φέρεις την φωτογραφια του μωρού τον Μάιο.Και τον Μάιο γέννησα! Αυτό με συγκίνησε πολύ.Δεν αξιώθηκε ακόμη όμως να επισκεφθεί το περιβόλι της Παναγίας γιατι όταν η μικρή μου ήταν 3 μηνών ξαναεμεινα έγκυος στον γιο μου!!!Διπλό το θαύμα για μένα! Θα σας πω και για μια φίλη μου..Η κοπέλα προσπαθούσε 4 χρόνια να αποκτήσει παιδάκι και είχε απελπιστεί τελείως. Προσευχόταν,πήρε το μήλο από την Αγια Ειρήνη,είχε κάνει τα πάντα μου έλεγε και δεν γινόταν τίποτα. Ώσπου απελπιστηκε άρχισε να έχει κρίσεις πανικού,έτρεχε σε ψυχολόγους,σκεφτόταν για εξωσωματική κλπ.Το πρόβλημα γονιμότητας το είχε ο συζυγος, δεν πίστευε ο ίδιος..Όποτε της λέω θα σου στείλω ένα κουτάκι από την Αγία Αννα. Της το έστειλα με το ταχυδρομειο και το πήρε πολύ συγκινημένη. Ο σύζυγος της δεν συμμετείχε. Έπαιρνε μόνη της τα αντιδωρα,προσευχόταν και νηστευε μόνη της. Και μετά από ένα μηνα με παίρνει τηλεφωνο και μου λέει ότι είναι έγκυος!!! Το περίμενα της λέω,η Αγία Αννα δίνει παιδιά σε αυτούς που πραγματικά το επιθυμούν. Σας έγραψα και την ιστορία της φίλης μου για να σας πω ότι και χωρίς τη συμμετοχή του άντρα της η Αγια Αννα έκανε το θαύμα της! Να είναι όλα τα παιδιά του κόσμου ευλογημένα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα........

Θα σας πω και εγω την ιστορια μου για να δωσω κουραγιο σε οσες κοπελες προσπαθουν......Πιστη και παλι πιστη....μεσα απο την καρδια μου σας το λεω.....

2 χρονια προσπαθουσαμε για παιδακι.....μερα νυχτα εκλαιγα....εκανα σαν τρελη οτι εξετασεις υπαρχουν για να δουμε αν υπαρχει καποιο θεματακι....ενα μικρο θεμα ειχε ο αντρας μου το οποιο λυθηκε σχετικα γρηγορα...το παιδακι μας ομως ακομη δεν ερχοταν.....

προσευχομουν καθε μερα......πρωι βραδυ...

ειχα παει στην Αγια Ειρηνη τη Χρυσοβαλαντο και ειχα παρει την ζωνη της και το μηλο της.....

παλι δεν ερχονταν η εγκυμοσυνη....ειχα απελπιστει....

Πηγαινα συνεχεια και στον Αγιο Εφραιμ...αυτους τους δυο ειχα σαν προστατες μου.....αυτους παρακαλουσα να μας στειλουν το θαυμα τους....

οι μηνες περναγαν και εγω ενιωθα πως ειχα χασει τις δυναμεις μου...

Μεσα μου ομως κατι μου ελεγε πως ο θεος ειναι μεγαλος και δεν ξεχνα ποτε κανεναν...(θα ερθει ελεγα...να εχω πιστη και θα ερθει...μονο αυτο μου εδινε κουραγιο....)

Οι μερες περνουσαν και ακομη τιποτα...

Το περιεργο ειναι πως....ενα πρωι καθως πηγαινα στην δουλεια μου κατι μεσα μου,μου ελεγε να παω να προσκυνησω στην εκκλησια που ειναι στο δρομο μου....(χρονια περνουσα απεξω..)ετσι πηγα!!ανεβαινοντας τα σκαλια αντικριζω της Αγια Αννα.....μεγαλη συγκινηση...τα δακρυα ετρεχαν......εφτασα στην εικονα της και εκλαιγα απαρηγορητη.....της ζητησα να κανει ενα θαυμα και σε εμας......κρεμασα και ενα ταματακι και προσευχηθηκα να μας φερει το επιθυμητο....

Κατευθειαν μου ηρθε στο μυαλο μια φιλη μου που μας ελεγε την ιστορια της.......πως προσπαθουσε χρονια για το μωρακι της και με το που φορεσε την ζωνη της Αγιας Αννας,στους 2 μηνες εμεινε εγκυυος!!με ολο το θαρρος της ζητησα να μου στειλει την ευλογημενη ζωνη της απο το Αγιο Ορος..το λαδακι και το αντιδωρο...

τους 2 πρωτους μηνες φοραγα την ζωνη αλλα δεν ειχα φαει το αντιδωρο...(δε ξερω γιατι..)τον 3 μηνα δεν ηθελα να τη βγαλω απο πανω μου...εκανα συνεχεια προσευχη...εφαγα το αντιδωρο....και τωρα βρισκομαι στον 4 μηνα κυησης...Με ΠΗΤ 9/12/2016 η μερα που γιορταζει η Αγια Αννα!!!

Ευχομαι να δωσω δυναμη και κουραγιο στις κοπελες που προσπαθουν!!!!!!!ολες θα γινουμε μανουλες!!!!να εχετε πιστη!!!!:D:D:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα........

Θα σας πω και εγω την ιστορια μου για να δωσω κουραγιο σε οσες κοπελες προσπαθουν......Πιστη και παλι πιστη....μεσα απο την καρδια μου σας το λεω.....

2 χρονια προσπαθουσαμε για παιδακι.....μερα νυχτα εκλαιγα....εκανα σαν τρελη οτι εξετασεις υπαρχουν για να δουμε αν υπαρχει καποιο θεματακι....ενα μικρο θεμα ειχε ο αντρας μου το οποιο λυθηκε σχετικα γρηγορα...το παιδακι μας ομως ακομη δεν ερχοταν.....

προσευχομουν καθε μερα......πρωι βραδυ...

ειχα παει στην Αγια Ειρηνη τη Χρυσοβαλαντο και ειχα παρει την ζωνη της και το μηλο της.....

παλι δεν ερχονταν η εγκυμοσυνη....ειχα απελπιστει....

Πηγαινα συνεχεια και στον Αγιο Εφραιμ...αυτους τους δυο ειχα σαν προστατες μου.....αυτους παρακαλουσα να μας στειλουν το θαυμα τους....

οι μηνες περναγαν και εγω ενιωθα πως ειχα χασει τις δυναμεις μου...

Μεσα μου ομως κατι μου ελεγε πως ο θεος ειναι μεγαλος και δεν ξεχνα ποτε κανεναν...(θα ερθει ελεγα...να εχω πιστη και θα ερθει...μονο αυτο μου εδινε κουραγιο....)

Οι μερες περνουσαν και ακομη τιποτα...

Το περιεργο ειναι πως....ενα πρωι καθως πηγαινα στην δουλεια μου κατι μεσα μου,μου ελεγε να παω να προσκυνησω στην εκκλησια που ειναι στο δρομο μου....(χρονια περνουσα απεξω..)ετσι πηγα!!ανεβαινοντας τα σκαλια αντικριζω της Αγια Αννα.....μεγαλη η συγκινηση...τα δακρυα ετρεχαν......εφτασα στην εικονα της και εκλαιγα απαρηγορητη.....της ζητησα να κανει το θαυμα και σε εμας......κρεμασα και ενα ταματακι και προσευχηθηκα να μας φερει το επιθυμητο....

Κατευθειαν μου ηρθε στο μυαλο μια φιλη μου που μας ελεγε την ιστορια της.......πως προσπαθουσε χρονια για το μωρακι της και με το που φορεσε την ζωνη της Αγιας Αννας,στους 2 μηνες εμεινε εγκυυος!!με ολο το θαρρος της ζητησα να μου στειλει την ευλογημενη ζωνη της απο το Αγιο Ορος..το λαδακι και το αντιδωρο...

τους 2 πρωτους μηνες φοραγα την ζωνη αλλα δεν ειχα φαει το αντιδωρο...(δε ξερω γιατι..)τον 3 μηνα δεν ηθελα να τη βγαλω απο πανω μου...εκανα συνεχεια προσευχη...εφαγα το αντιδωρο....και τωρα βρισκομαι στον 4 μηνα κυησης...Με ΠΗΤ 9/12/2016 η μερα που γιορταζει η Αγια Αννα!!!

Ευχομαι να δωσω δυναμη και κουραγιο στις κοπελες που προσπαθουν!!!!!!!ολες θα γινουμε μανουλες!!!!να εχετε πιστη!!!!:D:D:D

συγκλονιστικα...με εστειλες αδιαβαστη ζαμιακι....

Κ εμας το δεύτερο παιδακι μας απο θαυμα της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλαντου σωθηκε κ την έχουμε γερη σπιτι μας καθως ειχα πολλα προβληματα στην εγκυμοσυνη μου κ γέννησα πολύ προωρα στην 28η εβδ... Ευτυχώς ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

συγκλονιστικα...με εστειλες αδιαβαστη ζαμιακι....

Κ εμας το δεύτερο παιδακι μας απο θαυμα της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλαντου σωθηκε κ την έχουμε γερη σπιτι μας καθως ειχα πολλα προβληματα στην εγκυμοσυνη μου κ γέννησα πολύ προωρα στην 28η εβδ... Ευτυχώς ολα καλα!

Yotou μου ειναι ηρωιδα το κοριτσι σας!!"πριν σε γνωρισω"διάβασα τι σας ειχε συμβεί...περιμενα πως και πως να δω μηνυμα σου...και τα ομορφοτερα νεα απο την ζουζουνα σας!!!το θυμάμαι πολυ καλα το ποσο σας βοηθησει η Αγια Ειρηνη η Χρυσοβαλαντου!!

Πλεον ολα τελεια!!!!ενα γλυκο χαμόγελο στην ομορφη οικογενεια σου!:D

Link to comment
Share on other sites

Yotou μου ειναι ηρωιδα το κοριτσι σας!!"πριν σε γνωρισω"διάβασα τι σας ειχε συμβεί...περιμενα πως και πως να δω μηνυμα σου...και τα ομορφοτερα νεα απο την ζουζουνα σας!!!το θυμάμαι πολυ καλα το ποσο σας βοηθησει η Αγια Ειρηνη η Χρυσοβαλαντου!!

Πλεον ολα τελεια!!!!ενα γλυκο χαμόγελο στην ομορφη οικογενεια σου!:D

Το ξερω οτι το θυμασαι, ειχαμε μιλησει κ πριν γνωριστούμε, το εγραψα για τις κοπελες που αντιμετωπιζουν παρόμοια προβλήματα για να περνουν κουράγιο! Κατι πηρε το ματι μου οτι σηκωνεις βάρος! Για κατσε φρονημα ναι? Φιλάκια στον αγοραρο σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το ξερω οτι το θυμασαι, ειχαμε μιλησει κ πριν γνωριστούμε, το εγραψα για τις κοπελες που αντιμετωπιζουν παρόμοια προβλήματα για να περνουν κουράγιο! Κατι πηρε το ματι μου οτι σηκωνεις βάρος! Για κατσε φρονημα ναι? Φιλάκια στον αγοραρο σου!

Ναι εκανα μια βλακεια yotou Μου....ευχομαι να μην ειναι τιποτα....σημερα θα παμε να τον δουμε να ηρεμησουμε λιγο:D:D:D

Φιλακια στις κουκλες σου!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα! Είπα να σας γράψω και ένα ακόμα θαύμα της Αγίας Άννας! Σήμερα βάφτιζε την κορούλα της η φίλη μου που της είχα στείλει το κουτάκι από την Αγία Άννα και μου είπε κάτι πολύ συγκινητικό! Μιλούσε με μια κοπέλα στο ίντερνετ που ήθελε να πάρει και αυτή το κουτάκι από την Αγία Άννα και η φίλη μου της είπε πως δυστυχώς δεν το στέλνουν από το Άγιο Όρος και πρέπει να πάει κάποιος να το πάρει. Της είπε όμως ότι μπορεί να της στείλει την Αγία ζώνη που είχε μέσα το κουτάκι. Κορίτσια της έστειλε την ζώνη και η κοπέλα είναι τώρα 2 μηνών έγκυος! Επικαλείστε όλες την Αγία Άννα! Πραγματικά δίνει παιδιά σε όλα τα ζευγάρια!!! Πάρα πολύ συγκινήθηκα...Δεν μπορώ να σας περιγράψω πόσο...

Link to comment
Share on other sites

ζαμια κ Δέσποινα οι ιστορίες σας είναι συγκλονιστικές!!!!!εύχομαι όλες οι κοπέλες που επιθυμούν μωράκι να μείνουν έγκυες!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...