Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

      Την επόμενη μέρα μετά την εμβρυομεταφορά,ξεκίνησαν πονακια και τσιμπήματα στην κοιλιά και τραβήγματα στους συνδέσμους της μήτρας,τα οποία στη συνέχεια γινόντουσαν όλο και πιο έντονα.Οποτε καταλαβαινα ότι κάτι γίνεται.Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο και μάλιστα από σήμερα το νιώθω ξεπρησμενο τελείως🤷Αυτο που λες με το φούσκωμα και εγώ το έχω,πιστεύω πως είναι από την προγεστερόνη σίγουρα.Κηλιδες αίματος δεν είχα ούτε οταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,ούτε τώρα.Πάντως υπάρχουν πολλές περιπτώσεις όπου δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και πήραν θετική χοριακη,οπότε πιστεύω πως τπτ δεν είναι στάνταρ 

ΔΙΑΙΤΑ


3girls

Recommended Posts

χαχαχα εισαι φοβερη εγω ομωσ ειμαι αγορομανα τι να πλεξω καλε ? :tongue::tongue::tongue::tongue:

Πλέξε πουλοβεράκια, κασκολάκι...

Κι εγώ αγορομάνα είμαι και κεντάω ένα αλφαβητο στα ελληνικά για να το κάνω κάδρο στο δωμάτιο του.Μεταξύ των γραμμάτων φτιάχνω και διάφορα παιδικά σχεδιάκια.Πολύ ωραίο βγαίνει...:lol::lol::lol:

Θα τα βρει η νύφη και θα τα εκτιμήσει!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πλέξε πουλοβεράκια, κασκολάκι...

Κι εγώ αγορομάνα είμαι και κεντάω ένα αλφαβητο στα ελληνικά για να το κάνω κάδρο στο δωμάτιο του.Μεταξύ των γραμμάτων φτιάχνω και διάφορα παιδικά σχεδιάκια.Πολύ ωραίο βγαίνει...:lol::lol::lol:

Θα τα βρει η νύφη και θα τα εκτιμήσει!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

πολυ ωραια ιδεα που το βρηκεσ?

πωσ τα κανεισ ?

για δωσε λεπτομεριεσ

σταυροβελονια για πλακοτο το κανεισ ?


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια ιδεα που το βρηκεσ?

πωσ τα κανεισ ?

για δωσε λεπτομεριεσ

σταυροβελονια για πλακοτο το κανεισ ?

Μου άρεσε ανέκαθεν σαν ιδέα.

Εψαξα πολυ για να βρω ελληνικό αλφάβητο, διότι τα σχέδια που υπάρχουν είναι στο λατινικό.Εκανα αναζήτηση πολλές φορές στο google και δεν έβρισκα κάτι.Κάποια στιγμή ένα μπλογκ "σταυροβελονιά"ανέβασε ένα σχέδιο για ελληνικό αλφάβητο και το αποθήκευσα.

Πήρα καμβά αρκετά χοντρό και ξεκίνησα να το κάνω σταυροβελονιά.

Από κλωστές με βόλεψε η μαμά μου που τις είχαν περισσέψει από κεντήματα, είχα κάποιες κι εγώ.Το φτιάχνω με πολλά χρώματα και βγαίνει χαρούμενο.Τα σχέδια που βάζω μεταξύ των γραμμάτων είναι λουλουδάκια, καρδούλες, σπιτάκια, δεντράκια, ψαράκια και άλλα τέτοια που βρήκα τυχαία σε δυο παλιά περιοδικά κεντήματος της μαμάς μου.Ξεκίνησα προχθες κι έχω φτάσει στο γράμμα "Γιώτα"

Φτιάχνω πρώτα κεφαλαίο, μετά μικρό γράμμα και μεταξύ των γραμμάτων φτιάχνω τα σχεδιάκια.Κι επειδή βαριόμουν να μπω στην διαδικασία του μετρήματος για να υπάρχει συμμετρία, το φτιάχνω λίγο άναρχο.Τα γράμματα είναι του ίδιου μεγέθους, αλλά τα σχέδια ποικίλουν.Δεν είναι στημένο, αυστηρό...

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε ανέκαθεν σαν ιδέα.

Εψαξα πολυ για να βρω ελληνικό αλφάβητο, διότι τα σχέδια που υπάρχουν είναι στο λατινικό.Εκανα αναζήτηση πολλές φορές στο google και δεν έβρισκα κάτι.Κάποια στιγμή ένα μπλογκ "σταυροβελονιά"ανέβασε ένα σχέδιο για ελληνικό αλφάβητο και το αποθήκευσα.

Πήρα καμβά αρκετά χοντρό και ξεκίνησα να το κάνω σταυροβελονιά.

Από κλωστές με βόλεψε η μαμά μου που τις είχαν περισσέψει από κεντήματα, είχα κάποιες κι εγώ.Το φτιάχνω με πολλά χρώματα και βγαίνει χαρούμενο.Τα σχέδια που βάζω μεταξύ των γραμμάτων είναι λουλουδάκια, καρδούλες, σπιτάκια, δεντράκια, ψαράκια και άλλα τέτοια που βρήκα τυχαία σε δυο παλιά περιοδικά κεντήματος της μαμάς μου.Ξεκίνησα προχθες κι έχω φτάσει στο γράμμα "Γιώτα"

Φτιάχνω πρώτα κεφαλαίο, μετά μικρό γράμμα και μεταξύ των γραμμάτων φτιάχνω τα σχεδιάκια.Κι επειδή βαριόμουν να μπω στην διαδικασία του μετρήματος για να υπάρχει συμμετρία, το φτιάχνω λίγο άναρχο.Τα γράμματα είναι του ίδιου μεγέθους, αλλά τα σχέδια ποικίλουν.Δεν είναι στημένο, αυστηρό...

τελεια ιδεα θα μπορουσεσ να μου στηλεισ το αλφαβητο ?


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και για μένα η επικίνδυνη ώρα είναι από τις 5 (ώρα γλυκού) μέχρι το βραδυνό. Εφτιαξα ζελέ λαϊτ και στο ψυγείο υπάρχουν γιαούρτια λάϊτ. Οταν κάνω δίαιτα πάω και παίρνω αυτά με τα μπισκότα ή κομματάκια σοκολάτας, που σου δίνουν την ψευδαίσθηση γλυκού.

Τώρα για τις χειροτεχνίες μου: μέχρι στιγμής και προσπαθώντας να θυμηθώ την τέχνη από το σχολείο, έφτιαξα με κάτι νήματα της μάνας μου κουβέρτες για τις κουκλες της κόρης μου. Το επόμενο project ευελπιστώ να είναι είτε κασκόλ ή γκέτες.

Σήμερα πάντως ήμουν κυρία και παρά το ότι είμαι ακόμα ξύπνια.

Link to comment
Share on other sites

Πλέξε πουλοβεράκια, κασκολάκι...

Κι εγώ αγορομάνα είμαι και κεντάω ένα αλφαβητο στα ελληνικά για να το κάνω κάδρο στο δωμάτιο του.Μεταξύ των γραμμάτων φτιάχνω και διάφορα παιδικά σχεδιάκια.Πολύ ωραίο βγαίνει...:lol::lol::lol:

Θα τα βρει η νύφη και θα τα εκτιμήσει!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Peristeraki θα σου δωσω την κορη μου νυφη οποτε αφου θα ξερω εγω τι εχεις περασει για να το κανεις αυτο το καδρο θα το εκτιμησει θελει δεν θελει.

ρε κοριτσια εγω δν ξερω να πλεκω ουτε να κενταω ευτυχως εχω καλη παρεουλα και παιζουμε συχνα μπιριμπες αλλα και παλι δυσκολο ειναι να μην τσιμπας τπτ στην μπιριμπα. σημερα το παλεψα με γιαουρτι και λιγα κρακερ.

αααα και ξεχασα να σας πω σημερα ηρθε το ηλεκτρονικο τσιγαρο που παρηγγειλα και μπορω να πω οτι μου αρεσει πολυ!!! αντε να κοψω μαζι με το φαι και το παλιοτσιγαρο.

Link to comment
Share on other sites

Και για μένα η επικίνδυνη ώρα είναι από τις 5 (ώρα γλυκού) μέχρι το βραδυνό. Εφτιαξα ζελέ λαϊτ και στο ψυγείο υπάρχουν γιαούρτια λάϊτ. Οταν κάνω δίαιτα πάω και παίρνω αυτά με τα μπισκότα ή κομματάκια σοκολάτας, που σου δίνουν την ψευδαίσθηση γλυκού.

Τώρα για τις χειροτεχνίες μου: μέχρι στιγμής και προσπαθώντας να θυμηθώ την τέχνη από το σχολείο, έφτιαξα με κάτι νήματα της μάνας μου κουβέρτες για τις κουκλες της κόρης μου. Το επόμενο project ευελπιστώ να είναι είτε κασκόλ ή γκέτες.

Σήμερα πάντως ήμουν κυρία και παρά το ότι είμαι ακόμα ξύπνια.

καλη η ιδεα για το ζελε παντως.... λεω να παω να παρω αυριο να εχω στο ψυγειο για οταν με πιανει η μανια μου για γλυκο

εγω παλι σημερα δεν μπορω να πω οτι ημουν κυρια βασικα για το μεσημεριανο ειχε μαγειρεψει η μανα μου πεννες αλα κρεμ στο φουρνο και οσο και αν προσπαθησα να αντισταθω τελικα κατεληξα να τις φαω... ειμαι μακαρονου τι να κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

http://mycraft.gr/wp-content/uploads/2011/08/ellhnikoAlphabhto.jpg αχ το βρηκα για πεσ σε τι κοματι το κανεισ ?

Yes:pαυτό είναι.

Πήρα καμβά κεντήματος σε εκρού χρώμα, αυτό που έχει τα τετραγωνάκια.

Σε μαγαζί με είδη κεντήματος άμα πας και πεις τι το θες θα σε κατατοπίσουν,

Εδώ που μένω δεν υπάρχει ποικιλία σε υφάσματα, οπότε κατέληξα στον κλασικό καμβά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πωσ ειμαστε σημερα εγω οκ εφαγα ενα κοματι κεικ μηλου κ ενα ποτηρι χυμο ροδι με πορτοκαλι ειμαι κ λιγο αρωστουλα εωσ πολυ θα ελεγα ... κ μια φετα κασερι τσουρνεψα καθοσ εκανα το τοστακι του μικρου ..

εχουμε σηνεχεια σηεμερα ελπιζω να παμε καλα ...

οσο για τι υφασμα εχω κατα νου ενα που να ειναι ποιο καλο

ποιοτηκοσ απο τον κλασικο ψαθινο καμβα ... εντομεταξη σκεφτικα μιασ κ εχω τα γραμματα να κανω πρωτα τα ονοματα των παιδιων κ μετα το αλφαβητο ...


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλη η ιδεα για το ζελε παντως.... λεω να παω να παρω αυριο να εχω στο ψυγειο για οταν με πιανει η μανια μου για γλυκο

εγω παλι σημερα δεν μπορω να πω οτι ημουν κυρια βασικα για το μεσημεριανο ειχε μαγειρεψει η μανα μου πεννες αλα κρεμ στο φουρνο και οσο και αν προσπαθησα να αντισταθω τελικα κατεληξα να τις φαω... ειμαι μακαρονου τι να κανουμε?

αχ αχ αυτα ειναι κολαση ....


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

αχ αχ αυτα ειναι κολαση ....

και πως να αντισταθεις σε αυτην την κολαση μου λετε???

δεν πειραζει σημερα μιας και δεν θα μαγειρεψω το μεσημερι θα φαω ενα τοστακι και θα εξισορροπηθουν με το χτεσινο

να εχετε μια υπεροχη μερα. καλο Σ/Κ κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

Yes:pαυτό είναι.

Πήρα καμβά κεντήματος σε εκρού χρώμα, αυτό που έχει τα τετραγωνάκια.

Σε μαγαζί με είδη κεντήματος άμα πας και πεις τι το θες θα σε κατατοπίσουν,

Εδώ που μένω δεν υπάρχει ποικιλία σε υφάσματα, οπότε κατέληξα στον κλασικό καμβά.

Κορίτσια καλημέρα σας με βάλατε στην πρίζα τώρα με το κέντημα,ήταν κάτι που το σκεφτόμουν πολύ καιρό σαν χάπι στο πρόβλημα μου και τώρα που σας βλέπω να το λέτε λέω μπας και το βάλω μπροστά κα εγώ……

Τώρα είμαι σε αναζήτηση στο google μπας κα βρω κανένα ωραίο και εύκολο σχέδιο.


an1cEXV0g410000MzAwNDlkfDY3MTY4MTQzZGF8VG8gYW50cmFraSBtb3UgZWluYWk.gif

an1cOLN0g410000MjAzZHw5MDIyOTVkYXwmIzkyNTsmIzk1MzsmIzk0NTsmIzk3MDsg.gif

Link to comment
Share on other sites

χαλια, χαλια, χαλια!!!!εφαγα παρα πολυ το σκ!!!φαγητα, γλυκα.ειχα και τις μαυρες μου σημερα και ενας λογος παραπανω-γουρουνιασα για τα καλα!!!

Μα έφτιαξες τόσο λαχταριστά φαγάκια, όπως διάβασα δίπλα!Είναι δυνατόν να μην τα τιμήσεις;:confused:

Ευτυχώς κινήθηκα σε λογικά πλαίσια το Σ/Κ.Εφαγα κάτι παραπάνω αλλά όχι υπερβολές...

Συνεχίζω ακάθεκτη...

Σε λίγο το βλέπω να ανοίγει και θέμα κεντήματος ξεχωριστά στο καφέ!!!

Είμαστε προκομένα κορίτσια:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...