Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

ΔΙΑΙΤΑ


3girls

Recommended Posts

Γνωριζεις οτι μια φυσιολογικη απωλεια πρεπει να κυμαινεται μεταξυ 2-4 κιλων το μηνα??????? Τα περισσοτερα μπορει να βλαψουν την υγεια σου μα θα προκληθει και μια αποτομη χαλαρωση που δε θα σου αρεσει καθολου. :(

Εγω με το -3 το μηνα θα ημουν υπερ ευχαριστημενη.

Το ξέρω γλυκιά μου, απλά είμαι ανυπόμονη

Και γιατι παρακαλω τα ξαναβαζεις?????? πιστευω οτι κανεις κατι λαθος. Τι εννοω??? Λες οτι κανεις διαιτα....καταπιεζεις τον εαυτο σου να μη φαει το ενα ή το αλλο, αντεχεις λιγο διαστημα και αυτοπειθαρχεις....μετα αρχιζεις και τα παιρνεις στο κρανιο...... ξεσπας.....κοινως γουρουνιαζεις και τσουπ....να τα παλι τα απωλεσθενα.......

Αυτό ακριβώς κάνω...:confused:

Βαλε την ασκηση (τουλαχιστο καθημερινο περπατημα) και φαε προσεκτικα ....απο ολα....ωστε να μη νιωθεις στερημενη. (πιστεψε με αυτο πλεον μου εχει γινει συνηθεια που αν φαω περισσοτερο ....πρηζομαι και το μετανοιωνω. Τρωω απο ολα ...... και γλυκα....... αλλα ......με πολυ πολυ μετρο.)

Καπου ειχα διαβασει οτι ατομα που αρχισαν να περπατουν καθημερινα για 1 ωρα μεσα σε διαστημα ενος μηνα εχασαν το λιγοτερο 2 κιλα χωρις να αλλαξουν κατιι στις διατροφικες τους συνηθειες.

Πόσο θέλω να βρω χρόνο για περπάτημα.Το έκανα για ένα μήνα κι είχα χάσει 6 κιλά, καθώς είχα αρχίσει και χάπι θυρεοειδή.Μετά ήρθε η εγκυμοσύνη...

Επισης σημαντικο ειναι να μαθετε καθε τι που βαζετε στυο στοματακι σας, ποσες περιπου θερμιδες εχει. Προσθετοντας ολες τις μλκιουλες που τσιμπολογατε ολημερις, θα δειτε οτι εχετε καλυψει τις απαιτουμενες ημερησιες θερμιδες (κατι που αν το πω αλλιως ....σε συνυνολο εχετε φαει αλλο ενα κυριο γευμα). Μηπως κανω λαθος???????? ( Η απαντηση στο καθρεπτη σας παρακαλω !!!!!!! :wink::tongue: )

Σε ό,τι λες έχεις δίκιο...

Απόλυτο!

Στη θεωρία είμαι καλή, στην πράξη χωλαίνω...

Αλλά που θα πάει...

Κι ενα ενα τον μήνα ας είναι θα τα χάσω τα παλιόκιλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαιρεται και παλι.

εγω που λετε τοσες μερες τα ψιλοφορτωσα στο κοκορα αλλα ειχα δουλεια γι αυτο δεν εγραφα. τελικως το -1 εχει παραμεινει (ευτυχως) αν και δεν ξερω για ποσο ακομη. ειμαι στη φαση που κανω διατροφη απλως οχι ολα τα βηματα οποτε και γι αυτο και δεν εχω απωλεια. αφηστε ειμαι πληρως απογοητευμενη γιατι την Κυριακη πρεπει να παω σε μια βαφτιση και δεν εχω τπτ να φορεσω ρεζιλι θα γινω.

peristeraki μου γλυκο κανε υπομονη θελει δουλεια το πραγμα, και θα τα καταφερουμε. αν μη τι αλλο σκεψου οτι εισαι στο -3 εχασες 2 κιλα παραπανω απο μενα! μην το βαζεις κατω τωρα που ξεκινησες.

Link to comment
Share on other sites

Peristeraki

ΚΙ εσυ problem με τον αδενα?????? (ειναι το 2ο πακετο μου, που κοντευω να παρω διδακτορικο με τοσα που εχω μαθει).

Μηπως πρεπει να σκεφτω να σπουδασω ενδοκρινολογια?????? :lol::lol::lol:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε???πως πατε??? εγω θυμωνω πραγματικα με τον εαυτο μου!!!!χθες τρωω τα φρουτα μου, το γιαουρτι μου στη δουλεια, τη φακη μου το μεσημερακι. λεω το βραδυ ας του φτιαξω μια πιτσα να φαει. καθομαι και εγω σαν τη γουρουνα και τρωω 3 κομματια. και σαν να μην εφτανε αυτο τρωω και μιση σοκολατα. το αποτελεσμα???το πρωι ξυπνησα και με πονουσε το στομαχι μου. εχω και θεμα δυσκοιλιοτητας και ειμαι χ@@@ μεσα!!αχχχ!!!!το πρωι ταποφασιζω, το βραδυ το σκατ@@@@!!!!!γιατι???γιατι??γιατι???:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι η μόνη. Η προσπάθεια απώλειας κιλών, θέλει να είσαι σε συνεχή εγρήγορση και να έχεις επιμονή. Και όπως μου είχε πεί μια φίλη "Το μάτι δεν χορταίνει ποτέ!" και έχει τόσο δίκιο. Όσο αστείο και να σου φανεί, εαν έχεις στο χώρο που προετοιμάζεις το φαγητό, μια ωραία παλιά φωτογραφία σου με μαγιό για παράδειγμα, δεν θα παρασύρεσαι τόσο ευκολα.

(συμβουλές από μια χοντρή, μεσημεριάτικα :cool:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είσαι η μόνη. Η προσπάθεια απώλειας κιλών, θέλει να είσαι σε συνεχή εγρήγορση και να έχεις επιμονή. Και όπως μου είχε πεί μια φίλη "Το μάτι δεν χορταίνει ποτέ!" και έχει τόσο δίκιο. Όσο αστείο και να σου φανεί, εαν έχεις στο χώρο που προετοιμάζεις το φαγητό, μια ωραία παλιά φωτογραφία σου με μαγιό για παράδειγμα, δεν θα παρασύρεσαι τόσο ευκολα.

(συμβουλές από μια χοντρή, μεσημεριάτικα :cool:)

σορρυ που πεταγομαι σαν....:tongue:

αλλα να σε διορθωσω...συμβουλες απο μια μανουλα δις παρακαλω που εχει χασει ηδη τα κιλα της εγκυμοσυνης κ εχουν μεινει κατι λιγα...αιιιντεεεεεεε:tongue::tongue::tongue:


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

σορρυ που πεταγομαι σαν....:tongue:

αλλα να σε διορθωσω...συμβουλες απο μια μανουλα δις παρακαλω που εχει χασει ηδη τα κιλα της εγκυμοσυνης κ εχουν μεινει κατι λιγα...αιιιντεεεεεεε:tongue::tongue::tongue:

Ho Ho Ho!!! Γελάει κι ο Αϊ Βασίλης με το "κάτι λίγα" :rolleyes:.

Βέβαια ανάλογα με τι το συγκρίνουμε. Σε σχέση με μια φάλαινα, ναι είναι κάτι λίγα :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ξερω τι ειναι ικανη να προσφερει η Mpap, σας προτεινω : ελατε διπλα στις γοργονες, θα ρθουν και οι αλλες και θα δειτε οτι το μονο που θα χασετε ειναι ΚΙΛΑ. (οχι, δεν παιρνω ποσοστα για διαφημιση αλλα ξερω πολυ καλα τι ειναι ικανες να κανουν οι γοργονες (οι παλαιμαχες γοργονες).

Τι λετε??? Θα οργανωθουμε?????? Αλλωστε οπως βλεπω μερικες γραφετε κι εδω κι εκει. Ας ενωθουμε σε ενα χωρο (θα το κανουν ετσι κι αλλιως οι admins οταν δουν οτι γραφουμε για το ιδιο θεμα τα ιδια ατομα σε διαφορετικο μερος. Μην τους βαζουμε σε κοπο) :rolleyes::rolleyes:

Angel, εσυ με το επιτευγμα σου, εισαι θαυμα. Μου αρεσει ομως ο αυτοσαρκασμος σου. :tongue::P

Τσιφακο μου, χαιρομαι που οπου παω σε βρισκω ....διπλα μου!!!!!! :lol:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Μετακομισσαμε διπλα :

Αν και οποιες συμφωνειτε, ελατε στο θεμα "Γοργονες σε διαιτα (ομαδα της Mpap)"

http://parentscafe.gr/showthread.php?p=1331922#post1331922


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 χρόνια μετά...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...