Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΔΙΑΙΤΑ


3girls

Recommended Posts

αχ περιστερακι μου!!!το ψυχολογικο ειναι το βασικο. και εγω δεν νιωθω καλα και το ριχνω στο φαι. σημερα παλι απογοητευτηκα. ξεκινησα καλα πρωι και μεσημερι, πηγαμε το απογευμα σε κατι φιλους, εφαγα λιγο. πως παρασυρομαι ετσι μου λες!!!!:mad::-x:-x και εγω:mad: εχω τοσα ρουχα και κυκλοφορω με 2-3 μονιμως!!!!ουφφφφφφ:-(:-(αυριο ελπιζω να τα παω καλυτερα!!!δεν μπορω αλλο με τα κιλα, ειναι και κουραστικο συνεχεια να εισαι στη στερηση!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια

βλεπω επανηλθες stafroditi2353 καλως την και μην μου αγχωνεσαι ολα θα γινουν με λιγη καλη θεληση.

peristeraki μου να ξερες μονο ποσο σε καταλαβαινω, φαντασου ουτε οι φορμες μου δεν μου κανουν πλεον. ευτυχως εχω τα φορεματακια μου που ειναι φαρδια και μπορω και φοραω κανα δυο για να βγαινω εξω.

georgiamami που χρονος γα γυμναστικη ηθελα πολυ να γραφτω γυμναστηριο αλλα δεν υπαρχει χρονος εκτος απο το βραδυ που κοιμαται η μικρη και ο αντρας μου.

σημερα που λετε εφυγε ο αντρας μου για επαγγελματικο ταξιδι και λεω κανα δυο μερες να κανω αποτοξινωση με σαλατουλες και φρουτα το μονο που με δυσκολευει πολυ ειναι στην δουλεια τι να φαω που εκει τρωω καθε πρωι 3 κριτσινια κ το ιδιο για δεκατιανο.

Link to comment
Share on other sites

Η πλήρης απογοήτευση!!!

Εχω θυμώσει πολύ με τον εαυτό μου.

Πήγαμε μια επίσκεψη, έφαγα γλυκα, ξηρούς καρπούς, αλμυρά μπιχλιμπίδια διάφορα, ήπια και ποτό και στον γυρισμό περάσαμε κι από μια ψησταριά και πήραμε σουβλάκια

Αυτά παθαίνω

Αμα κάνω ατασθαλία, μετά με παίρνει η μπάλα...

Είχα ξεκινησει με το τόσο καλή θέληση και με διάθεση

Δεν ξερω πια τι να κάνω...

Απόψε δεν με χώραγε ούτε το παλτό μου που το είχα πάρει πρόπερσι και πέρυσι λόγω εγκυμοσύνης δεν το έβαλα καθόλου

Κι αντί να συνετιστώ με αυτό, πήγα στην επίσκεψη και έφαγα το καταπέτασμα

Οταν ήμουν έγκυος ήμουν κομψότατη!!

Τώρα είμαι χειρότερη, ειλικρινά

Κι έρχονται και γιορτές

Σκέφτομαι που δεν θα έχω ρούχα να πάω κάπου

Φοβάμαι μην τσιμπήσω κι άλλα κιλά

Δεν ξέρω τι να κάνω!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια

βλεπω επανηλθες stafroditi2353 καλως την και μην μου αγχωνεσαι ολα θα γινουν με λιγη καλη θεληση.

peristeraki μου να ξερες μονο ποσο σε καταλαβαινω, φαντασου ουτε οι φορμες μου δεν μου κανουν πλεον. ευτυχως εχω τα φορεματακια μου που ειναι φαρδια και μπορω και φοραω κανα δυο για να βγαινω εξω.

georgiamami που χρονος γα γυμναστικη ηθελα πολυ να γραφτω γυμναστηριο αλλα δεν υπαρχει χρονος εκτος απο το βραδυ που κοιμαται η μικρη και ο αντρας μου.

σημερα που λετε εφυγε ο αντρας μου για επαγγελματικο ταξιδι και λεω κανα δυο μερες να κανω αποτοξινωση με σαλατουλες και φρουτα το μονο που με δυσκολευει πολυ ειναι στην δουλεια τι να φαω που εκει τρωω καθε πρωι 3 κριτσινια κ το ιδιο για δεκατιανο.

Μεγα λαθος: μη τρως ποτε ακριβως τα ιδια. Διαφοροποιησε τα. Υπαρχουν πολλες εξυπνες λυσεις για σνακ.

Η πλήρης απογοήτευση!!!

Εχω θυμώσει πολύ με τον εαυτό μου.

Πήγαμε μια επίσκεψη, έφαγα γλυκα, ξηρούς καρπούς, αλμυρά μπιχλιμπίδια διάφορα, ήπια και ποτό και στον γυρισμό περάσαμε κι από μια ψησταριά και πήραμε σουβλάκια

Αυτά παθαίνω

Αμα κάνω ατασθαλία, μετά με παίρνει η μπάλα...

Είχα ξεκινησει με το τόσο καλή θέληση και με διάθεση

Δεν ξερω πια τι να κάνω...

Απόψε δεν με χώραγε ούτε το παλτό μου που το είχα πάρει πρόπερσι και πέρυσι λόγω εγκυμοσύνης δεν το έβαλα καθόλου

Κι αντί να συνετιστώ με αυτό, πήγα στην επίσκεψη και έφαγα το καταπέτασμα

Οταν ήμουν έγκυος ήμουν κομψότατη!!

Τώρα είμαι χειρότερη, ειλικρινά

Κι έρχονται και γιορτές

Σκέφτομαι που δεν θα έχω ρούχα να πάω κάπου

Φοβάμαι μην τσιμπήσω κι άλλα κιλά

Δεν ξέρω τι να κάνω!!

Αγαπα τον εαυτο σου και το σωμα σου. Μεσα σε αυτο ζεις και πρεπει να κανεις το καλυτερο γι αυτο.

stafroditi2353 αχ περιστερακι μου!!!το ψυχολογικο ειναι το βασικο. και εγω δεν νιωθω καλα και το ριχνω στο φαι. σημερα παλι απογοητευτηκα. ξεκινησα καλα πρωι και μεσημερι, πηγαμε το απογευμα σε κατι φιλους, εφαγα λιγο. πως παρασυρομαι ετσι μου λες!!!! και εγω εχω τοσα ρουχα και κυκλοφορω με 2-3 μονιμως!!!!ουφφφφφφαυριο ελπιζω να τα παω καλυτερα!!!δεν μπορω αλλο με τα κιλα, ειναι και κουραστικο συνεχεια να εισαι στη στερηση!!!

Διαιτα δε σημαινει στερηση. Αν το κανεις αυτο, κανεις το μεγαλυτερο εγκλημα στον εαυτο σου.Πιστευω το καταλαβαινεις!!

Κοριτσια, ζητω συγνωμη που μπαινω σα σιφουνας και γραφω κατι πολυ συντομο, αλλα οπως σας εχω ξαναπει προερχομαι απο την αλλη παρομοια ομαδα και πλεον διαβαζοντας σας, καταλαβαινω απολυτα αυτο που νιωθετε και θα ηθελα να σας βοηθησω. Δεν εχω πολυ χρονο γι αυτο αλλωστε σχολιαζω σπαρτιατικα. Αν θελετε να ρωτησετε κατι συγκεκριμενο.......:-D:grin:


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Μετά την χθεσινή μου κατακρύλα είμαι ένα χοντροπερίστερο σε κατάθλιψη...

Ετσι την πατάω πάντα

Εφαγα ενα γιαουρτάκι και δημητριακά για πρωινό και λέω να δείξω χαρακτήρα

georgiamami καλά κάνεις και μας επισκέπτεσαι

Διαβάζω διάφορα απ' όσα έχετε γράψει δίπλα

Το πρόβλημα με την αφεντιά μου είναι ότι δυσκολεύομαι να εφαρμόσω κάποια πράγματα όσο κι αν το θέλω

Το περπάτημα είναι ευεργετικό, αλλά με το μωρό δεν τα προλαβαίνω όλα

Και το περπάτημα για να αποδώσει θέλει πρόγραμμα κι όχι μια φορά στις 10 μέρες.

Κάποτε περπατούσα 2 ώρες την ημέρα, για κάτι παραπάνω από 2 μήνες κι είχα χάσει 6 κιλά αβίαστα.Το σώμα μου είχε αλλάξει απίστευτα και τέτοιο αποτέλεσμα δεν είχα δει ούτε στο γυμναστήριο.Αλλά μετά έμεινα έγκυος.Περπατούσα βέβαια αρκετά, αλλά μετά την γέννα η εξέλιξή μου ήταν καταστροφική

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κατάφερε κάποια γοργόνα χάσει πολλά κιλά

Ειχα δει τον πίνακα με τις γοργονες και κάποιες κοπέλες είχαν πράγματι σοβαρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κατάφερε κάποια γοργόνα χάσει πολλά κιλά

Ειχα δει τον πίνακα με τις γοργονες και κάποιες κοπέλες είχαν πράγματι σοβαρό πρόβλημα.

Μην απελπιζεσαι. Να σου ζησει το bebe, και βρες εναλλακτικες λυσεις εντος σπιτιου με το μωρο. Υπαρχουν. Εχουμε διαφορα βαλει σχετικα tips. Αυτο που εχω καταλαβει κι εγω ειναι οτι δεν ειναι απαραιτητο να τρελαινεσαι στη γυμναστικη. Θελει συστηματικα και τακτικα. Βεβαια το περπατημα ενδεικνυται και εχει αποτελεσμα αβιαστα οπως λες κι εσυ.

Μπορεις. Καθε μερα, (αντε σου δινω αδεια το Σ/Κ) να κανεις καποιο ειδος ασκησης μεσα στο σπιτι...αν βαλεις προγραμμα στο χρονο σου θα τα καταφερεις να κλεψεις μιση ωρα για σενα οταν κοιμαται το νινι.

Και ναι, εχουν αδυναστισει κοπελες και εχουν αποφοιτησει (ετσι το λεγαμε εμεις). Απλα δεν πολυμπαινουμε πλεον εκει (τα λεμε ...αλλου) και δεν ενημερωνεται η λιστα μας.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

κουραγιο περστερακι μου, μην απελπιζεσαι και μην το βαζεις κατω...χθες ηταν χθες. σημερα ειναι μια καινουργια μερα και ξεκιναμε δυναμικα. σιγουρα ειναι δυσκολο οταν εισαι στο σπιτι να ακολουθησεις διατροφη. εγω οταν πειναω πολυ, φτιαχνω εναν καφε η τσαι για να ξεχνιεμαι λιγο...μακια:wink:

Link to comment
Share on other sites

peristeraki μου μην στεναχωριεσαι και προπαντων μην οτ βαλεις κατω, ε και τι εγινε για μια μερα που εφαγες παραπανω? δεν θα παεθανουμε κιολας. μπορεις σημερα να κανεις μια αποτοξινωση (αυτο που ελεγα και εγω να κανω με σαλατες και φρουτα) και να ισοβαθμιστουν λιγο τα πραγματα. εγω παντως θα το ακνω για 2 μερες και μετα ξανααρχιζω διατροφη. ετσι για να παρω λιγο τα πανω μου, να ανανεωθω λιγο και να νιωσω οτι αφου μπορω μονο σαλατες μπορω και να ακνω την διατροφη.

georgiamami ναι το ξερω οτι δεν πρεπει αλλα δνες εχω και πολλες επιλογες εδω στο μαγαζι η αυτο η κανα χυμο στην αλλη περιπτωση.

stafroditi2353 ενας λογος που ξεκινησα την διατροφη ηταν γτ δεν μου χωρουσαν τα ρουχα μου.

βρηκα που λετε χτες το βραδυ και ενα σκευασμα που ειχα παρει πριν την εγκυμοσυνη (kilokillers λεγεται ηθελα να χασω τελευταια κιλα που ειχαν απομεινει) και δεν προλαβα να το χρησιμοποιησω και λεω να το ξεκινησω και αυτο μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαράκι!Τι καλά που σε πετυχαίνω...

Εχω κι εγω σκεφτεί να πάρω κανένα σκεύασμα, αλλά επειδή είχα πάρει και στο παρελθόν και δεν είδα κάτι ιδιαίτερο το αναβάλλω συνεχώς

Αφροδίτη, τα ξέρεις αυτά τα σκαμπανεβάσματα

Είναι αναγκαίο κακό αμα κάνεις δίαιτα.Κι εγώ όλο με μια κούπα καφέ είμαι να ξεχνιέμαι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!!!!

Είμαι μια στρουμπουλούλα που δεν έχει γίνει ακόμα μαμά.

Μια ζωή παλεύω με τα κιλά μου. Πέρυσι έκοψα το κάπνισμα και πήρα 12 κιλά. Μέχρι τώρα έχω χάσει τα 6 και συνεχίζω. Πάω σε διατροφολόγο. Αύριο έχω ζύγισμα και πολύ φοβάμαι ότι δεν έχω καταφέρει κάτι.

Τις πρώτες 4 βδομάδες έχασα 4 κιλά. Τώρα όμως έχουν περάσει άλλες 3 και νομίζω έχω πάρει 1!!!!

Δυστυχως από το απόγευμα και μετά με πιάνει λύσσα. Θέλω να τα φάω όλα. Πως να το καταπολεμήσω αυτό?

Έκανα πολλές παρασπονδίες αυτές τις μερες. Λόγο κεκάκι, κάτι σοκολατάκια.

Αδιαθετησα κιολας και τοτε ηταν που έκανα τα πάντα. Με τη στεναχώρια μου χτύπησα και μερικά γλυκάκια!!!

Από ρούχα αφήστε τα. Κι εγώ όλο με τα ίδια και τα ίδια. Και τα υπόλοιπα να κάθονται στην ντουλάπα!!!

Ελπίζω όλες να καταφέρουμε το στόχο μας.


XzAXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς μας ήλθες Elm1!Τι καλά που έχεις χάσει 6 κιλάκια...

Οσα περιγράφεις τα παθαίνω κι εγώ.Ξεκίνησα με φόρα, έχασα 2,5 κιλά σε δυο εβδομάδες και την προηγούμενη εβδομάδα άρχισα τις σαχλαμαρίτσες και να τα αποτελέσματα.

Περιμένω τώρα και περίοδο κι ίσως γι αυτό με έπιασαν οι λιγούρες μου

Καλή συνέχεια εύχομαι

Εδώ θα είμαστε να τα λέμε

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορα, εξυπνα, πρακτικα σνακς για την ωρα που βρισκεστε στο γραφειο, στο δρομο κλπ και πεινασατε....... (ενω εχουν περασει 3-4 ωρες απο το προηγουμενο γευμα ή σνακ) Μερικα απο αυτα μπορειτε να εχετε παντα μαζι σας:

10 αμυγδαλα αναλατα

ή μια μπαρα δημητριακων

ή ενα φρουτο

ή ενα κουλουρι Θεσ/νικης

ή τοστακι με γαλοπουλα

Μην παραλειπετε απο τα γευματα σας τη σαλατα και προτιμηστε να φατε υδατανθρακες το πρωι και οχι το βραδυ.

Θυμηθειτε την πυραμιδα διατροφης και φατε απο ολα, χωρις να στερειστε τιποτα επιθυμητο. Παν μετρον αριστον.

Αν ακολουθησετε το προγραμμα : καλο πρωινο, σνακ, κυριο γευμα, σνακ, απογευματινο γευμα, μικρο σνακ βραδυνου, δε θα σας πιανουν λιγουρες γιατι δε θα προλαβετε να πεινασετε. Με αυτο τον τροπο ελεγχετε την πεινα και δεν πεφτετε με τα μουτρα σε "φτου κακα" τροφες χανοντας τον ελεγχο και στην ποσοτητα φυσικα.

Τα παραπανω σε συνδυασμο με καποιο καθημερινο ειδος ασκησης (εστω περπατημα 30' -60' λεπτων), θα σας δειξει αμεσα αποτελεσματα.

Προσωπικα θα πω ΟΧΙ στα διαφορα σκευασματα που υποσχονται πολλα και θα φωναξω ΝΑΙ στην υγιεινη διατροφη+ασκηση.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλως την Elm1 καλως ηρθες κοπελα μου στην παρεουλα μας.

peristeraki μου μολις καταφερα το πρωι να βρω χρονο να γραψω με πηραν τηλεφωνο και επρεπε να κατεβω στην τραπεζα γι αυτο και δεν απαντησα. οσο για τα σκευασματα υπαρχουν καποια που φερνουν αποτελεσμα αλλα απο οσο μου εχουν πει ειναι φαρμακο και δεν ενδείκνυται εγω παντα οτι παιρνω κοιταω να ειναι φυτικο. αυτα τα ειχα παρει πριν μεινω εγκυος και τα ειχα οποτε δεν ξερω αν κανουν τπτ. αυτα που θεωρω πεταενα λεφτα εντελως ειναι τα ινστιτουτα. γιατι σαν εξυπνοπουλι που ειμαι και τετοια εχω ( τα ειχα παρει κι αυτα πριν την εγκυμοσυνη γτ τωρα με τπτ να εκανα τοσα περιττα εξοδα και εμειναν και τα κανω τωρα) αλλα αποτελεσμα μηδεν. παντως κοριτσια η παρεα μας εδω μεσα ειναιοτι καλυτερο για να συνεχισω, αλλιως θα τα ειχα παρατησει σιγουρα.

georgiamami ευχαριστουμε ποπλυ για τα tips καποια σιγουρα θα υιοθετησω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου, τι κανετε???εγω σημερα μπορω να πω οτι τα πηγα καλα. δεν παρεκτραπηκα καθολου. βεβαια πειναω τωρα ηπια ενα ποτηρι γαλα και παω για υπνο να μην το σκεφτομαι:P..σας φιλω.. καλο κουραγιο, υπομονη και επιμονη....θα τα καταφερουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Καλως σας βρήκα.

Εγω σήμερα θα πάω διαιτολόγο να δούμε τι έκανα τις τελευταίες 3 βδομάδες.

Πάντως η ζυγαριά στο σπίτι με δείχνει +1κιλό.

Βέβαια διαβάζοντας κι εδω φταίω εγώ. Δεν τρώω καλά όλη μέρα και όταν πάω σπίτι το απόγευμα πεινάω σαν λύκος.Θα προσπαθήσω να αλλάξω το πρόγραμμά μου και να παίρνω φαγητό στη δουλειά. Γιατί αλλιώς τρωω κανένα τοστ εδω και μετα στις 6 που πεινάω σαν λύκος τρώω τα πάντα.


XzAXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...