Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

ΔΙΑΙΤΑ


3girls

Recommended Posts

Συνεχίζοντας την κουβέντα μας που μας διέκοψαν στο parents.gr, σήμερα ανέβηκα στη ζυγαριά: 84.3 κιλά. Αυτό το μέγεθος το είχα ξαναπιάσει και στην προηγούμενη εγγυμοσύνη (εννοώ μετά τον τοκετό:)) και κατάφερα με δίαιτα - και τσιγάρο- σε ένα χρόνο να πάω στα 62. Επίσης τότε ήμουν 33 χρονών.

Εχω αποφασίσει οτι ο μεταβολισμός μου δεν θα είναι τόσο καλός έως τότε, καθώς επίσης και οτι δεν θα ξαναρχίσω το κάπνισμα γιατί θα είναι κρίμα που θα έχω φορτωθεί εξ αυτού και τα 12 κιλά.

Για εσάς τελικά ποιά είναι η πιο "δύσκολη" ώρα της ημέρας ως την πείνα και τους πειρασμούς:rolleyes:;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συνεχίζοντας την κουβέντα μας που μας διέκοψαν στο parents.gr, σήμερα ανέβηκα στη ζυγαριά: 84.3 κιλά. Αυτό το μέγεθος το είχα ξαναπιάσει και στην προηγούμενη εγγυμοσύνη (εννοώ μετά τον τοκετό:)) και κατάφερα με δίαιτα - και τσιγάρο- σε ένα χρόνο να πάω στα 62. Επίσης τότε ήμουν 33 χρονών.

Εχω αποφασίσει οτι ο μεταβολισμός μου δεν θα είναι τόσο καλός έως τότε, καθώς επίσης και οτι δεν θα ξαναρχίσω το κάπνισμα γιατί θα είναι κρίμα που θα έχω φορτωθεί εξ αυτού και τα 12 κιλά.

Για εσάς τελικά ποιά είναι η πιο "δύσκολη" ώρα της ημέρας ως την πείνα και τους πειρασμούς:rolleyes:;

Γεια σου 3girls...Στο είχα πει ότι θα βρισκόμασταν εδώ...Δεν υπάρχει συγκεκριμένη δύσκολη ώρα

Οταν με πιάνει η μανία μου, ολόκληρη η μέρα είναι δύσκολη!!:-(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ηρθα και εγω! καλως σας βρισκω και εδω περα.

εγω που λετε αποφασισα να ανεβω στην ζυγαρια παλι την τεταρτη που θα εχω κλεισει και μια βδομαδα ολοκληρη με διατροφη.

προς το παρων ειμαι αισιοδοξη! αντε να δουμε τι θα δουμε και μεσα στο Σ/Κ γιατι συνηθως εκει καπου την χαλαω την διατροφη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαρία, η Εστα είμαι.Μπήκα στον πειρασμό να ζυγιστώ σήμερα μετά από 4 μέρες διατροφής κι έχω χάσει 1,8 κιλά, σίγουρα υγρά και πρηξίματα.Κι εγώ το φοβάμαι το Σ/Κ γιατί συνήθως χαλαρώνουμε στο σπίτι και σαβουριάζουμε.Πολλές φορές έχει τύχει να χαλάσω τη δίαιτα το Σ/Κ και να πάνε χαμένες πολλές μέρες στέρησης.Κάπως έτσι κόβω την δίαιτα.Αυτό το Σ/Κ λέω να κρατήσω χαρακτήρα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου 3girls...Στο είχα πει ότι θα βρισκόμασταν εδώ...Δεν υπάρχει συγκεκριμένη δύσκολη ώρα

Οταν με πιάνει η μανία μου, ολόκληρη η μέρα είναι δύσκολη!!:-(

τα ίδια ρε αδερφούλα κ εδώ!

ήμουν 62,5 με προσπάθεια. έφτασα 66,6 κ τρώω ασύστολα!

πολλά νεύρα κ πολλή κλεισούρα, δουλειά, πίεση, άγχος!

θα πάω διατροφολόγο, αλλά πότε; κάποιος να μου κρατήσει το παιδί;

κάποιος άλλος γιατί ο φέφος έχει χτυπήσει πολλές υπερωρίες λόγω των επισκέψεών μου για δόντια!

αυτά!

"δεν χωράς πουθενά, πουθενά, πουθενά! ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!!!"= για μένα τραγουδάνε τα παιδιά!:rolleyes:;):lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα ίδια ρε αδερφούλα κ εδώ!

ήμουν 62,5 με προσπάθεια. έφτασα 66,6 κ τρώω ασύστολα!

πολλά νεύρα κ πολλή κλεισούρα, δουλειά, πίεση, άγχος!

θα πάω διατροφολόγο, αλλά πότε; κάποιος να μου κρατήσει το παιδί;

κάποιος άλλος γιατί ο φέφος έχει χτυπήσει πολλές υπερωρίες λόγω των επισκέψεών μου για δόντια!

αυτά!

"δεν χωράς πουθενά, πουθενά, πουθενά! ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!!!"= για μένα τραγουδάνε τα παιδιά!:rolleyes:;):lol:

Αμα ήμουν στα κιλά σου, τώρα θα ήμουν η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στον κόσμο!!!

Αστα!Εχω ξεφύγει πολύ...

Οσο για διατροφολόγο, δεν το σκέφτομαι με τίποτα.Εχω ένα σωρό πλάνα διατροφής, μου έδωσε πρόσφατα ένα και η ενδοκρινολόγος.

Δεν μου λείπει η συμβουλή, αλλά η πειθαρχία!!

Μετά τον γάμο έβαλα αρκετά κιλά.Τρώμε το καταπέτασμα σε αυτό το σπίτι, το ξέρεις...Ανακάλυψα ότι έχω και θυρεοειδή κι εκεί που μπήκα σε ένα πρόγραμμα, έμεινα έγκυος.Μικρό το κακό, γιατί πήρα μόνο 7 κιλά.

Το δράμα που εμένα είναι μετά την γέννα τα έχασα αμέσως αυτά και άλλα 2-3 και μετά με τον θηλασμό, άρχισα να τρώω σαν γουρούνα και τα ξαναπήρα.

Από Μάιο όλο δίαιτα κάνω,χάνω λίγο, σταματώ, σαβουριάζω, :confused::confused:τα ξαναπαίρνω.

Το κλείσιμο στο σπίτι, η δουλειά που πάει κατά διαολο μεριά και το άγχος με στρέφουν στο φαϊ..:-(:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι κοριτσια

βρηκα στο ιντερνετ μια πολυ καλη σελιδα για διαιτα οπου διαμορφωνεις εσυ το πλανο σου με οτι σου αρεσει να τρως δεν ξερω αν λειτουργει ακομη γιατι μολις τωρα το βρηκα. η σελιδα ειναι αυτη http://www.dietup.gr/ εχει και πολυ ωραια αρθρα μεσα για την διατροφη και αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Κυρίες μου βλέπω οτι μπήκαμε την ώρα του μεσημεριανού. Ελπίζω να κρατήσατε χαρακτήρα όσες έχετε φάει μεσημεριανό.

Μαράκι φαίνεται καλό το site. Αν βέβαια έβγαινε και κανενα χέρι να μου κοπανάει το δικό μου την ώρα που μπουκώνομαι με ψωμί, θα μου άρεσε περισσότερο. Εμένα η μέρα ζυγίσματός μου θα είναι η επόμενη από τη δική σου. Περιστεράκι, αφού το έκανες και ζυγίστηκες κάνε την Παρασκευή δική σου μέρα. Και μετά ας αρχίσουμε τις κόντρες!!!!

Fefi και εγώ αν είχα το βάρος σου ακόμα και το διαβολικό με τα εξάρια, μόνο πασαρέλλα που δεν θα κανα. Αλλά η καθεμιά μας ξέρει σε ποιό βάρος νοιώθει πιο καλά.

Οσο για το ΣΚ έχετε δίκιο. Μου φαίνεται οτι κάθε φορά που θα πεινάω, θα μπαίνω να σας γράφω τον πόνο μου.

Link to comment
Share on other sites

Αμα σας πω τι κόλπο βρήκα για να μην τρώω...

Τα κορίτσια από το καφέ μαγειρικής το ξέρουν...Ξεκίνησα να κεντάω ένα αλφάβητο για το δωμάτιο του γιου μου.Ξεχνιέμαι, κολλάω και δεν τρώω...

Κεντάω σαν τις γιαγιούλες...

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι, δεν θα το πιστέψεις. Εγώ για αυτό το λόγο ξεκίνησα πλέξιμο με βελόνες. Μπορεί να μην αδυνατήσουμε αλλά θα κάνουμε την προίκα των των παιδιών μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσακια, τι κανετε???εγω χαλια!!!ολο ξεκιναω αισιοδοξα το πρωι και ολο το χαλαω το βραδυ. ειδικα χθες και σημερα, ηταν πολυ δυσκολες μερες για τη δουλεια μου, μεσα στη πιεση και στο αγχος, στο σπιτι η μικρη μεσα στη γκρινια, οποτε εφαγα παρα πολλα γλυκα!!!να σας πω, φαγητο δεν τρωω πολυ, αλλα τα γλυκα τα τσακιζω!!!! πως θα μπω σε προγραμμα παλι:-(:-(:-(!!!!!????

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια, τι κανετε???εγω χαλια!!!ολο ξεκιναω αισιοδοξα το πρωι και ολο το χαλαω το βραδυ. ειδικα χθες και σημερα, ηταν πολυ δυσκολες μερες για τη δουλεια μου, μεσα στη πιεση και στο αγχος, στο σπιτι η μικρη μεσα στη γκρινια, οποτε εφαγα παρα πολλα γλυκα!!!να σας πω, φαγητο δεν τρωω πολυ, αλλα τα γλυκα τα τσακιζω!!!! πως θα μπω σε προγραμμα παλι:-(:-(:-(!!!!!????

Γεια!!

Και για μένα το βράδυ είναι μια δύσκολη ώρα, καθώς ο άντρας μου συνηθίζει να τρώει και παρασύρομαι, ακόμα και χωρίς να πεινάω.Αμα δεν εχουμε συναντηθεί κιόλας μέσα στην ημέρα, τρώμε μαζί το βράδυ και τα λέμε.

Απόψε μια από τα ίδια.

Παραγγείλαμε φαγητό, αλλά επέλεξα ψητό μπιφτέκι.Εφαγα και σαλάτα και λίγες πατάτες.Δεν το έχω τύψεις. Το ξανάκανα μέσα στην εβδομάδα.Αλλωστε το πρόγραμμα που ακολουθώ το προβλέπει.Το παν είναι να μην παρασυρόμαστε και τρώμε σαχλαμάρες.

Στο θέμα του γλυκού σε καταλαβαίνω απόλυτα.Συνήθως τρώω λίγη μαύρη σοκολάτα, αλλά πάντα πρωί, μήπως και την κάψω μετά

Link to comment
Share on other sites

αχ κ εμενα η δυσκολη ωρα ειναι μεταξι 6 με 10 το βραδυ αν δεν φαω εκεινεσ τισ ωρεσ ειμαι καλα ... χτεσ κ σημερα τα παω πολυ καλα δεδομενου καποιεσ εξωτερικεσ δραστηριοτητεσ αντε να δουμε κ αυριο ... ολλεσ μαζι καινουργια προσπαθεια ...


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι, δεν θα το πιστέψεις. Εγώ για αυτό το λόγο ξεκίνησα πλέξιμο με βελόνες. Μπορεί να μην αδυνατήσουμε αλλά θα κάνουμε την προίκα των των παιδιών μας.

χαχαχα εισαι φοβερη εγω ομωσ ειμαι αγορομανα τι να πλεξω καλε ? :tongue::tongue::tongue::tongue:


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

και το βαροσ ειναι κ σηναρτηση κ του υψουσ παντοσ μετα τα 30 δυσκολα χανοντε τα ατιμα δουλευη ποιο αργα ο μεταβολισμοσ νομιζω ,....:rolleyes::rolleyes:


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...