Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Μια χαρά είναι και το Γενάρη, Wish μου!!! Να πάρει κι ο Θεούλης μια ανάσα με τόση πίεση από μας, είδες δυο δυο μας τα στέλνει!!!! Εσύ θα πάρεις από καινούργια παρτίδα, του '12!!! Όποτε Εκείνος αποφασίσει... [ελπίζω να μην παρεξηγείς το χιούμορ μου]


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΡΓΥΡΟΥΛΑ ΜΟΥ, σεεεε νιώώώθωωωω 1000000000%!!!! όπως και τη ΧΡΥΣΑ μας.... Έχω πολλές μέρες μωρέ ακόμη!!! ουφ. Πώς νιώθετε, κανένα σύμπτωμα; Πότε έχουμε χοριακές, 6 και 9/12?


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά θα πάνε, ΚΟΕΛ μου... Περιμένουμε φρέσκα νέα από κοιλίτσα...Το σποράκι έχει βολευτεί τώρα, δεν πάει πουθενά... Μην ανησυχείς, όσο είναι βέβαια δυνατό ως μανούλα.... Σε φιλώ γλυκα, μαμά και μωρό...


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

Chrikosmali σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια:D! Πραγματι κανουργια παρτιδα με περιμενει και πιστευω οτι το 2012 θα ειναι καλυτερο για μενα μιας και το 11 δεν μου πηγε καλα. Ασε που ο μηνας Δεκεμβριος εχει πολλες εκλειψεις απο ζωδιακης αποψης και φερνει αναποδιες χαχα! Εχω γινει και μελλοντολογος-αστρολογος τωρα τι να πω η γυναικα:D. Ο οργανισμος μου παντως πρεπει να χαλαρωσει και λιγο ο καημενος με τα φαρμακα και το αγχος:shock:.

Lenia κι εσυ αν νοιωθεις αγχωμενη αστο για τα Χριστουγεννα να ηρεμησεις λιγο και μετα ξεκινα. Σκεψου το και ευχομαι να πανε ολα τελεια;)

Koel ολα θα πανε τελεια αυριο ειμαι σιγουρη. Φτιαχνει το σπιτακι του το σπορακι δε πειραζει αν σε ταλαιπωρει λιγο.. Καλη σου επιτυχια απο καρδιας!!!

Καληνυχτα ονειρα γλυκα σε ολες:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυριο παω για ελεγχο παλι. ευχηθειτε μου καλη τυχη να ειναι καλα το σπορακι μου.;) Δε με βλεπω να κοιμαμαι παλι σημερα το βραδυ

καλη επιτυχια να εχεις κοριτσακι για αυριο και μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΓΥΡΟΥΛΑ ΜΟΥ, σεεεε νιώώώθωωωω 1000000000%!!!! όπως και τη ΧΡΥΣΑ μας.... Έχω πολλές μέρες μωρέ ακόμη!!! ουφ. Πώς νιώθετε, κανένα σύμπτωμα; Πότε έχουμε χοριακές, 6 και 9/12?

ποτε πας για χοριακη??σου ευχομαι να χεις μια τεραστια χοριακη οπως και σε ολα τα κοριτσια που ειναι να κανουν την χοριακη τους!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά θα πάνε, ΚΟΕΛ μου... Περιμένουμε φρέσκα νέα από κοιλίτσα...Το σποράκι έχει βολευτεί τώρα, δεν πάει πουθενά... Μην ανησυχείς, όσο είναι βέβαια δυνατό ως μανούλα.... Σε φιλώ γλυκα, μαμά και μωρό...
Chrikosmali σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια:D! Πραγματι κανουργια παρτιδα με περιμενει και πιστευω οτι το 2012 θα ειναι καλυτερο για μενα μιας και το 11 δεν μου πηγε καλα. Ασε που ο μηνας Δεκεμβριος εχει πολλες εκλειψεις απο ζωδιακης αποψης και φερνει αναποδιες χαχα! Εχω γινει και μελλοντολογος-αστρολογος τωρα τι να πω η γυναικα:D. Ο οργανισμος μου παντως πρεπει να χαλαρωσει και λιγο ο καημενος με τα φαρμακα και το αγχος:shock:.

Lenia κι εσυ αν νοιωθεις αγχωμενη αστο για τα Χριστουγεννα να ηρεμησεις λιγο και μετα ξεκινα. Σκεψου το και ευχομαι να πανε ολα τελεια;)

Koel ολα θα πανε τελεια αυριο ειμαι σιγουρη. Φτιαχνει το σπιτακι του το σπορακι δε πειραζει αν σε ταλαιπωρει λιγο.. Καλη σου επιτυχια απο καρδιας!!!

Καληνυχτα ονειρα γλυκα σε ολες:-)

καλη επιτυχια να εχεις κοριτσακι για αυριο και μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα

Κοριτσια καλημερα και να στε καλα. Μωλις ξυπνησα για να παω. Τουλαχιστον κοιμηθηκα και μαλιστα νωρις. Θα σας ενημερωσω μολις επιστρεψω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες κοριτσάκια μου καλά...

Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά! Τέλεια Σκορπινάκι.. ΤΕΛΕΙΑ!!!! Όλα καλά θα πάνε, δεν υπάρχει αμφιβολία περί τούτου (που έλεγε κάποια ηθοποιος ππου έπαιζε την υπηρετρια Ασημίνα σε μια παλιά εληνική ταινία με τη Βουγιούκλω :) )

Άντε βρε Κοέλ και σε σκεφτόμασταν τι γίνεται και πως πάει... Όλα προχωρούν καλά ακούω, δεν υπάρχει καλύτερο... Και να σου πω και κάτι κουφό που σκέφτομαι. Θέλεις και από τη Σκορπίνα , εχω αρχίσει να θεωρώ το λίγο αίμα σαν καλό, αλήθεια σου λέω.. Θα ανέβει η χοριακή, θελει λίγο προσοχή ίσως... Ξαπλώσου !!! Και ξεκουράσου :)

Έχω χάσει λίγο επαφή αυτες τις δύο μερες και δεν ξέρω ποιες άλλες κοπελιές είναι εν αναμονή χοριακής.. Καλή επιτυχία σε όλες τις τσούπρες!!!!

Εγώ , σκατούλες, εδώ και 4 μέρες είμαι άρωστη κι έχω πολύ στενοχωρηθεί γιατί το ανοσοποιητικό ξέρω ότι παίζει μεγάλο ρόλο κι εμένα δε μου την έκανε τη χάρη να είναι ακμαίο.... Σε λίγο αρχίζω τις gonal και μέχρι σήμερα είμαι με αντιβίωση... Πίκρα !

:(


jYwYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις γυρισα. Δυστηχως εμενα το αιμα τελικα προχτες ηταν αποβολη. Με ξανα ειδε με υπερηχο και δεν υπηρχε τιποτα...σαν να μην ητανε εκει ποτε. Εδωσα αιμα για να δουμε αν κατεβηκε η χοριακη. Και θα ξαναπαω στις 11 για να μιλησουμε και να μου δωσει καποιες εξετασεις να κανω. Δυο εξωσωματικες και οι δυο θετικες και οι δυο 0 εις στο πηλικο. Στεναχωρεθηκα αλλα δεν το βαζω κατω. Και ο ιδιος ο γιατρος μου ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μεινω χωρις παιδι εφ'οσον μενω εγκυος. Η περιπτωση μου ειναι η πιο κουφη, προβλημε με το σπερμα δεν εχουμε, σε εμενα δεν εχουν βρει τιποτα περιεργο ουτε η σαλπιγγογραφια εδειξε κατι αλλα......τελικα το 2011 δεν μας πηγε. Απο την αρχη του χρονου μονο ασχημα συνεβησαν. Γενικα και με μενα και με τις οικογενειες μας. Το 2012 ελπιζω να ειναι καλυτερο. Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που ειναι εγκυες να πανε ολα καλα και σε αυτες που περιμενουν να μαθουν τα αποτελεσματα να δουνε μονο+++++++++++++++++. Δεν προκειται να σας εγκαταλειψω θα μπαινω και θα μαθαινω νεα σας και φυσικα θα σας λεω κι εγω τα δικα μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω μολις γυρισα. Δυστηχως εμενα το αιμα τελικα προχτες ηταν αποβολη. Με ξανα ειδε με υπερηχο και δεν υπηρχε τιποτα...σαν να μην ητανε εκει ποτε. Εδωσα αιμα για να δουμε αν κατεβηκε η χοριακη. Και θα ξαναπαω στις 11 για να μιλησουμε και να μου δωσει καποιες εξετασεις να κανω. Δυο εξωσωματικες και οι δυο θετικες και οι δυο 0 εις στο πηλικο. Στεναχωρεθηκα αλλα δεν το βαζω κατω. Και ο ιδιος ο γιατρος μου ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μεινω χωρις παιδι εφ'οσον μενω εγκυος. Η περιπτωση μου ειναι η πιο κουφη, προβλημε με το σπερμα δεν εχουμε, σε εμενα δεν εχουν βρει τιποτα περιεργο ουτε η σαλπιγγογραφια εδειξε κατι αλλα......τελικα το 2011 δεν μας πηγε. Απο την αρχη του χρονου μονο ασχημα συνεβησαν. Γενικα και με μενα και με τις οικογενειες μας. Το 2012 ελπιζω να ειναι καλυτερο. Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που ειναι εγκυες να πανε ολα καλα και σε αυτες που περιμενουν να μαθουν τα αποτελεσματα να δουνε μονο+++++++++++++++++. Δεν προκειται να σας εγκαταλειψω θα μπαινω και θα μαθαινω νεα σας και φυσικα θα σας λεω κι εγω τα δικα μου.[/QUOT

Λοιπάμαι... :-( Ωστόσο μην απογοητευεσαι εφόσον μένεις εγκυος θα γίνει όπως σου είπε και ο γιατρός σου. Πρέπει στο εξής να εστιάσεις στο θέμα της αποβολής.. ΄Κι εγώ είμαι σε μια φάση που κοιτάζω πως είναι καλύτερα να κινηθώ για την επόμενη φορά. Ο γιατρός μου συνέστησε να κάνω καρυότυπο ζευγους. Θέλω να εξανλήσω τις εξετάσεις που απαιτούνται πριν προχωρήσω.. Σκεφτομαι να κάνω και θρομβοφιλία που δεν έχω κάνει. Βέβαια αυτές τις εξετάσεις οι περισσότεροι λένε ότι τις κάνεις όταν έχεις ιστορικό αποβολών. Εσύ έχεις κάνει θρομβοφιλία??

Ο πόνος η εξάντληση και η απογοήτευση είναι μεγάλος το ξέρω αλλά δεν πρέπει να χάνουμε την πίστη μας στο στόχο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις γυρισα. Δυστηχως εμενα το αιμα τελικα προχτες ηταν αποβολη. Με ξανα ειδε με υπερηχο και δεν υπηρχε τιποτα...σαν να μην ητανε εκει ποτε. Εδωσα αιμα για να δουμε αν κατεβηκε η χοριακη. Και θα ξαναπαω στις 11 για να μιλησουμε και να μου δωσει καποιες εξετασεις να κανω. Δυο εξωσωματικες και οι δυο θετικες και οι δυο 0 εις στο πηλικο. Στεναχωρεθηκα αλλα δεν το βαζω κατω. Και ο ιδιος ο γιατρος μου ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μεινω χωρις παιδι εφ'οσον μενω εγκυος. Η περιπτωση μου ειναι η πιο κουφη, προβλημε με το σπερμα δεν εχουμε, σε εμενα δεν εχουν βρει τιποτα περιεργο ουτε η σαλπιγγογραφια εδειξε κατι αλλα......τελικα το 2011 δεν μας πηγε. Απο την αρχη του χρονου μονο ασχημα συνεβησαν. Γενικα και με μενα και με τις οικογενειες μας. Το 2012 ελπιζω να ειναι καλυτερο. Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που ειναι εγκυες να πανε ολα καλα και σε αυτες που περιμενουν να μαθουν τα αποτελεσματα να δουνε μονο+++++++++++++++++. Δεν προκειται να σας εγκαταλειψω θα μπαινω και θα μαθαινω νεα σας και φυσικα θα σας λεω κι εγω τα δικα μου.[/QUOT

Λοιπάμαι... :-( Ωστόσο μην απογοητευεσαι εφόσον μένεις εγκυος θα γίνει όπως σου είπε και ο γιατρός σου. Πρέπει στο εξής να εστιάσεις στο θέμα της αποβολής.. ΄Κι εγώ είμαι σε μια φάση που κοιτάζω πως είναι καλύτερα να κινηθώ για την επόμενη φορά. Ο γιατρός μου συνέστησε να κάνω καρυότυπο ζευγους. Θέλω να εξανλήσω τις εξετάσεις που απαιτούνται πριν προχωρήσω.. Σκεφτομαι να κάνω και θρομβοφιλία που δεν έχω κάνει. Βέβαια αυτές τις εξετάσεις οι περισσότεροι λένε ότι τις κάνεις όταν έχεις ιστορικό αποβολών. Εσύ έχεις κάνει θρομβοφιλία??

Ο πόνος η εξάντληση και η απογοήτευση είναι μεγάλος το ξέρω αλλά δεν πρέπει να χάνουμε την πίστη μας στο στόχο...

Εγω δεν εχω κανει για θρομβοφιλια γιατι δεν ειχα ιστορικο αποβολης και η πρωτη εξωσωματικη δεν ηταν αποβολη αλλα ειχε εμφυτευτει πολυ χαμηλα και επρεπε να κανω αποξεση. Μαλιστα ειχα κοψει και τα φαρμακα μηπως πεσει μονο του αλλα αυτο μεγαλωνε, λιγο βεβαια, αλλα μεγαλωνε, και αυτο και η χοριακη. Και επισης δεν ειχα και ιστορικο θρομβοφιλιας στην οικογενεια μου. Τωρα ομως θα κανω. Ο καρυοτυπος τι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω κανει για θρομβοφιλια γιατι δεν ειχα ιστορικο αποβολης και η πρωτη εξωσωματικη δεν ηταν αποβολη αλλα ειχε εμφυτευτει πολυ χαμηλα και επρεπε να κανω αποξεση. Μαλιστα ειχα κοψει και τα φαρμακα μηπως πεσει μονο του αλλα αυτο μεγαλωνε, λιγο βεβαια, αλλα μεγαλωνε, και αυτο και η χοριακη. Και επισης δεν ειχα και ιστορικο θρομβοφιλιας στην οικογενεια μου. Τωρα ομως θα κανω. Ο καρυοτυπος τι ειναι;

Εχει σχεση με τα χρωματοσωματα του ζυγους εκλαικευμενα όπως το κατάλαβα είναι αν συγκρούεται το σπέρμα με το ωάριο. Πιθανόν σε αυτό να μην εχει θεμα δεδομένου ότι είχες εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Έκανα ξανα χοριακη κ περιμενω σε κανα μισαωρο τα αποτελεσματα! Ξυπνησα πολυ πρωι με πονους περιοδου κ τρελη αιμοραγια! Τα χω παιξει τελειως! Πανε τα διδυμακια μου κοριτσακια μου! Πανε! Το νιωθω! Βιαστηκα να χαρω μάλλον αλλα όλα πηγαιναν πολυ καλα! Τι να πω! Να ελπίζω; Το θέλω! Αλλα ο φοβος κ τα γεγονοτα με κανουν κι εχω απελπιστει τελειως! :-(:-(:sad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Έκανα ξανα χοριακη κ περιμενω σε κανα μισαωρο τα αποτελεσματα! Ξυπνησα πολυ πρωι με πονους περιοδου κ τρελη αιμοραγια! Τα χω παιξει τελειως! Πανε τα διδυμακια μου κοριτσακια μου! Πανε! Το νιωθω! Βιαστηκα να χαρω μάλλον αλλα όλα πηγαιναν πολυ καλα! Τι να πω! Να ελπίζω; Το θέλω! Αλλα ο φοβος κ τα γεγονοτα με κανουν κι εχω απελπιστει τελειως! :-(:-(:sad:

μην απελπίζεσαι.... σκεψου θετικα και μην προτρέχεις.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...