Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

chrikosmali εγώ έχω χοριακή στις 7 και κανένα μα κανένα σύμπτωμα!

Marian24 θρομβοφιλίας εξετάσεις οπωσδήποτε. Δε ξέρω σε τι φάση είσαι αλλά νομίζω πως αυτή η εξέταση είναι από τις πιο σημαντικές. Αν περιμένουμε να αποκτήσουμε ιστορικο με πιθανότητα φυσικής σύλληψης 0 και πιθανότητα επιτυχημένης εξωσωματικής 30%.. καήκαμε..

Skorpina έχεις την σκέψη μου και την ευχούλα μου να πάνε όλα καλά. Περιμένουμε νέα σου. Καλά νέα σου δηλαδή. Και μόνο.

Καλό μου σε ευχαριστώ για τις ευχές σου...ίσως τα νέα να μην ήταν τα καλλίτερα μα σημασία έχει πως στη κοιλίτσα μου έχω ακόμα τα σποράκια μου και θα κάνω το παν να μεγαλώσουν για να τα πάρω αγκαλίτσα μου!!! Μάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mακαρι να ειναι ολα καλα κοριτσακι μου.........

Σε παρακαλω να μας εχεις καλα νεα......

:):):):):):):) ούτε καλά νεα μα ουτε και ασχημα...οποτε αισιοδοξία και αναμένουμε.... φιλια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι...

το παλικαράκι μου του οποίου ο σάκος είχε μεγάλη αποκόλληση έως και τον 4 μήνα περίπου, γεννήθηκε 3440γρ!!!!!

Μη μασάς!!!!! Ξάπλωσε, δες όση TV θες, διάβασε κανά βιβλίο, μίλα στο τηλέφωνο με τις φίλες σου, κοιμήσου... κάνε ότι θες (τώρα...πριν αρχίσουν - εάν είσαι από τις "τυχερές" - τα συμπτώματα εγκυμοσύνης που σε κάποιες διδυμομανούλες είναι πιο βαρβάτα!!!)

Χαλάρωσε και χαμογέλα!!!!

Καλό ΠΣΚ

Λοιπόν κοριτσάκια...η χοριακή μου ήταν 14.500 και στο νοσοκομείο που πήγα μου είπαν ότι έχω μερική αποκόλλιση στον ένα σάκο γι αυτο και η αιμοραγία! Ότι πρέπει να είμαι ξαπλωμένη συνέχεια και μόνο για τουαλέτα να σηκώνομαι....Την Δευτέρα πρέπει να ξαναεπαναλάβω την χοριακή και βλέπουμε!!! Είμαι αισιόδοξη και σίγουρα καμία σχέση με πριν....αλλά ο φόβος παραμένει ακλόνητος!Δε μπορώ να κάνω και διαφορετικά!!!!Πίστη και ελπίδα!!!!

as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

..............

Κοέλ... ό,τι και να πω... και αμέσως μετά από τις ευχές μου μάλιστα.

Θέλει δύναμη, το ξέρω αλλά είναι άσχημο ρε γμτ μου, να χαίρεσαι και μετά να σταματάει απότομα... Τουλάχιστον αυτό που είπε ο γιατρός σου είναι το θετικό, οπότε το κρατάμε.. Κάνε τις εξετάσεις της θρομβοφυλλίας που λένε και τα κορίτσια και προχωράς με καλύτερο σχέδιο δράσης!

Πάλι καλά Σκορπινα μου! Στο ένα ποστ τρόμαξα και στο άλλο ξαναχάρηκα! Πάντως έχει και τα θετικά της η ξάπλα!!! Ξεκούραση και χαλάρωση τώρα και να μη μας ξανατρομάξει το παλιοαίμα!!


jYwYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοριτσάκια...η χοριακή μου ήταν 14.500 και στο νοσοκομείο που πήγα μου είπαν ότι έχω μερική αποκόλλιση στον ένα σάκο γι αυτο και η αιμοραγία! Ότι πρέπει να είμαι ξαπλωμένη συνέχεια και μόνο για τουαλέτα να σηκώνομαι....Την Δευτέρα πρέπει να ξαναεπαναλάβω την χοριακή και βλέπουμε!!! Είμαι αισιόδοξη και σίγουρα καμία σχέση με πριν....αλλά ο φόβος παραμένει ακλόνητος!Δε μπορώ να κάνω και διαφορετικά!!!!Πίστη και ελπίδα!!!!

μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου ολα θα πανε καλα απλα πρεπει να εισαι ξαπλα και να ξεκουραζεσαι πολυ να σηκωνεσαι μονο για τουαλετα...κανε λιγο υπομονη και ο χρονος θα σε ανταμειψει τα εμβρυακια σου ειναι εκει και πολεμανε θα τα καταφερετε απλα πρεπει να προσεχεις πολυ μην αγχωνεσαι ετσι ηταν και μια φιλη μου και τελικα καταφερε και γεννησε το μωρακι της απλα ηταν συνεχεια ξαπλωμενη και απο καναπε σε κρεββατι....ολα θα πανε καλα να εχεις πιστη.... σου στελνω ολη τη θετικη μου σκεψη!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις γυρισα. Δυστηχως εμενα το αιμα τελικα προχτες ηταν αποβολη. Με ξανα ειδε με υπερηχο και δεν υπηρχε τιποτα...σαν να μην ητανε εκει ποτε. Εδωσα αιμα για να δουμε αν κατεβηκε η χοριακη. Και θα ξαναπαω στις 11 για να μιλησουμε και να μου δωσει καποιες εξετασεις να κανω. Δυο εξωσωματικες και οι δυο θετικες και οι δυο 0 εις στο πηλικο. Στεναχωρεθηκα αλλα δεν το βαζω κατω. Και ο ιδιος ο γιατρος μου ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μεινω χωρις παιδι εφ'οσον μενω εγκυος. Η περιπτωση μου ειναι η πιο κουφη, προβλημε με το σπερμα δεν εχουμε, σε εμενα δεν εχουν βρει τιποτα περιεργο ουτε η σαλπιγγογραφια εδειξε κατι αλλα......τελικα το 2011 δεν μας πηγε. Απο την αρχη του χρονου μονο ασχημα συνεβησαν. Γενικα και με μενα και με τις οικογενειες μας. Το 2012 ελπιζω να ειναι καλυτερο. Ευχομαι σε ολες τις κοπελες που ειναι εγκυες να πανε ολα καλα και σε αυτες που περιμενουν να μαθουν τα αποτελεσματα να δουνε μονο+++++++++++++++++. Δεν προκειται να σας εγκαταλειψω θα μπαινω και θα μαθαινω νεα σας και φυσικα θα σας λεω κι εγω τα δικα μου.

λυπαμαι κοριτσακι μου δεν ξερω τι να πω το μονο σιγουρο ειναι πως ειναι θετικο που μενεις εγκυος ψαξτο λιγο καλυτερα να δεις τι ακριβως φταιει....μην στεναχωριεσαι ολα θα πανε καλα και την επομενη φορα θα ειναι η τυχερη σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Koel μου! Εύχομαι με τη νέα σου προσπάθεια να πάνε όλα καλά! Το νέο έτος να σου φέρει το θαυματάκι που τόσο πολύ επιθυμείς κ να σε γεμίσει με ευτυχία! Δε θα σου πω "μη στενοχωριέσαι" γιατί ξέρω πως είναι αδύνατον! Απλά σου ζητώ να έχεις πίστη, ελπίδα και αισιοδοξία για την επόμενη φορά! Καλή τύχη γλυκιά μου!

τι κανεις κοριτσι εσυ?πως εισαι??

Link to comment
Share on other sites

xrysa,argyro kai chriskomali σας ευχομαι καλη επιτυχια!!ολες ψαχνουμε συμπτωματα αυτο ειναι αληθεια...αλλα δυστυχως δεν υπαρχουν!!!ηρεμια(οσο μπορειτε) και πολυ πιστη κοριτσια. εγω εχω πειστει οτι τελικα ειναι θεμα θεου μονο !!! ολες προσπαθουμε να εχουμε καλη ψυχολογια αλλα ειναι δυσκολο.εγω ετοιμαζομαι σε 20 μερες περιπου για την 3η και ειμαι χαλια.δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου.ειναι η χειροτερη φορα μου απο θεμα αγχους...τι να κανουμε ομως θα παλεψουμε με πολυ πεισμα και θετικη ενεργεια..καποια στιγμη θα νικησουμε!!!ειμαι σιγουρη!!φιλακια σε ολες.( ειμαι η mpempe)θα το θυμιζω λιγο καιρο ακομα..

Θα δεις που θα ειναι η τριτη και η ΤΥΧΕΡΗ!!!Σου το ευχομαι ολοψυχα,καλη δυναμη και να δεις που αυτη την φορα θα πετυχει!!!Πρεπει να ξεκιναμε με τις καλυτερες διαθεσεις,δεν εχουμε κι αλλη επιλογη.


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας. Μπήκα να δω τα νέα σας και έχω κολλήσει. Δε ξέρω τι να γράψω.

Koel στεναχωρήθηκα πολύ. Κάθε φορά που μας έλεγες τα νέα σου για τις χαμηλές χοριακές δαγκωνόμουν αλλά ήλπιζα τόσο πολύ να πηγαίνουν όλα καλά. Πολλές φορές έχω διαβάσει για πολύ χαμηλές χοριακές που εξελιχτηκαν οκ και έλεγα γιατί όχι , μην είμαστε αρνητικές, μπορεί και εδώ αυτό να συμβαίνει.. Αλλά νομίζω τελικά πως μας έχουν μουτζώσει. Συγνώμη κιόλας που είμαι τόσο απαισιόδοξη αλλά έτσι νιώθω. Είδα και το άλλο.. δεν έχεις κάνει για θρομβοφιλία??? φανταζόμουν οτι μετά την πρώτη φορά θα είχες κάνει. Νομίζω είναι το πρώτο που έχεις να κάνεις πλέον. Δύναμη koel!

Καταρχην λυπαμαι πολυ με την εξελιξη...καμμια μας δεν θα ηθελε να ειναι στην θεση σου,αλλα δυστυχως η ζωη ειναι απροσμενη!!!Ολα ειναι μεσα στην ζωη κι επειδη εχω ζησει πολυ εντονη στεναχωρια,ειναι πραγματικα θαυμα πως ο ανθρωπος βρισκει την δυναμη να ξανασταθει στα ποδια του και να συνεχισει,βοηθαει πολυ βεβαια και το στενο οικογενειακο περιβαλλον!!Συμφωνω με την προλαλησασα,οτι πρεπει να γινουν καποιες σημαντικες εξετασεις για να αποκλιστει το ενδεχομενο μιας παρομοιας καταστασης στην επομενη προσπαθεια,οπως ειναι η θρομβοφιλια που εχω ακουσει πως ευθυνεται για αυτοματες αποβολες.Κοιταμε μπροστα και προχωραμε!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ,ΤΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ,ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΧΑΜΕΝΕΣ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΚΡΟΥΠΑΚΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΕΧΘΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ.ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΤΣΙΤΑ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΧΑΣΤΟΥΚΙ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΛΛΟ.....ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΑΜΕ ΑΥΤΟ?ΓΙΑΤΙ?ΓΙΑΤΙ?

Δυστυχως ο δρομος της μητροτητας για μερικες ειναι αλλοτε δυσκολος και για καποιες αλλες αρκετα πιο δυσκολος....εχουμε ομως αλλη επιλογη εκτος απο το να προσπαθουμε μεχρι να πετυχουμε το επιθυμητο??Οχι!! και γραφω εγω που εχω ολοκληρωσει την 1η μου εξωσωματικη και ειμαι στην αναμονη μεχρι την χοριακη.Μακαρι ολες μας να πιαναμε με την πρωτη...μακαρι,κουραγιο ομως αν εχουμε και θα ερθει βρε κοριτσακι,για ολες μας!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Koel μου σε καταλαβαινω μαλλον δεν εγινε καλα η εμφυτευση προφανως για ποικιλους λογους που δυστυχως και χωρις κανενα προβλημα να εχεις τα εμβρυακια για καποιο λογο ανεξηγητο πολλες φορες δεν καθονται να στεριωσουν. Κανε ολες τις απαραιτητες εξετασεις να εχεις το κεφαλακι σου ησυχο και οπωσδηποτε καρυοτυπο. Κι εγω τωρα ετοιμαζομαι να κανω. Ο καρυοτυπος δειχνει εαν υπαρχουν χρωμοσωμικες ανωμαλιες στο DNA μας που συνεπως μπορει να επηρεαζουν την ποιοτητα των ωαριων και σπερματοζωαριων και συνεπως την αναπτυξη των εμβρυων. Κανε και για θρομβοφιλια θα σου τις πει ο γιατρος. Δειχνουν αν υπαρχουν δυσκολιες που μπορει να επηρεαζουν τη θρεψη του πλακουντα και γι αυτο εχουμε αποβολες. Καλη επιτυχια αντε παμε για την τριτη και τυχερη. Κι εγω στα ιδια ειμαι μην ανησυχεις θα τα καταφερεις!!

Skorpina μην ανησυχεις ολα τελεια θα πανε!! Ξεκουρασου γιατι τα διδυμακια θελουν να βρουνε χωρο τετοιες αιμοραγιες προκαλουνται λογω διογκωσης της μητρας. Μην αγχωνεσαι το πιο σημαντικο! Φιλιαχχχ

Link to comment
Share on other sites

Mariapo30 πρωτη φορα ακουω να δινουν χαπια για να σου ερθει η περιοδος και να μπεις σε συγκεκριμενο γκρουπακι για ν'αρχισεις!!! Εγω σε δημοσιο εκανα κι αυτα δε συμβαινουν σε καμια περιπτωση!! Εαν χρειαζεσαι πληροφοριες ενημερωσε με.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...