Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Φεβρονια - Υβονη Βοήθεια!


vickyvone

Recommended Posts

Γεια σας! Κατ αρχην, θα ηθελα να σας πω οτι ειμαι καινουργια στο φορουμ, οποτε συγχωρεστε με αν κανω καποιο λαθος. Σε λιγους μηνες θα βαφτισουμε τη κορουλα μας Φεβρονια. Η ερωτηση μου ειναι η εξης: Εχω σκεφτει να τη φωναζω Υβόνη ( Φεβρόνη - Υβόνη). Νομίζετε οτι ταιριάζει ή μήπως έχει δίκιο ο άντρας μου που λέει να βάλουμε και τα δύο μαζί, για να μην έρχεται το παιδί σε δύσκολη θέση όταν θα το ρωτούν από που βγαίνει το όνομά σου. Τέλος αν έχετε ιδέες για κάποιο άλλο όμορφο υποκοριστικό του Φεβρωνία. Αν και το Υβόνη είναι το αγαπημένο μου όνομα. :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου ζήσει η κορούλα σου!!

Ιδέες για υποκοριστικά δεν έχω,αλλά βρίσκω υπέροχα και τα δύο ονόματα!

Και είμαι κατά των υποκοριστικών

Ειδικά άμα τα ονοματα είναι τόσο όμορφα και ξεχωριστά

Μήπως να την βαφτίσετε και με τα δύο και να την φωνάζετε με το ένα;Αυτό που σας αρέσει περισσότερο;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Και ο αντρας μου το ιδιο λεει. Εγω ελεγα να τη βαπτιζαμε Φεβρονια και να χρησιμοποιουσαμε το Υβονη σαν υποκοριστικο του. Το ξερω οτι ειναι αλλο ονομα αλλα ηθελα να αποφυγω και τα 2 ονοματα μαζι και αφου μοιαζουν μεταξυ τους λιγο το σκεφτηκα ετσι.

Link to comment
Share on other sites

και τα δύο είναι πολύ ομορφα και ξεχωριστά! είχα μια φίλη Φεβρωνια αλλα όλοι την φωναζαν Φαιδρα! δεν είναι άσχετο? Το Υβοννη δεν μου φαινεται να βγαινει απο το Φεβρωνια,

οποτε καλυτερα να τις δώσετε & τα δύο!!;);)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σασ εχω ενα κοριτσακι 3 εβδομαδων.το πρωτο μασ παιδακι αλλα δεν εχουμε αποφασισει για ονομα.εγω θελω να την πουμε ευδοξια απο τη μαμα μου αλλα στον αντρα μου δε του πολυ αρεσει σαν ονομα.θελω τη βοηθεια σασ για υποκοριστικα . ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ εχω ενα κοριτσακι 3 εβδομαδων.το πρωτο μασ παιδακι αλλα δεν εχουμε αποφασισει για ονομα.εγω θελω να την πουμε ευδοξια απο τη μαμα μου αλλα στον αντρα μου δε του πολυ αρεσει σαν ονομα.θελω τη βοηθεια σασ για υποκοριστικα . ευχαριστω

Mία φίλη του αδερφού μου την έλεγαν Ευδοξία και την φώναζαν Δόξα. Μπορείς επίσης να τη λες Εύα αλλά είναι υποκοριστικό που βγαίνει κι από άλλα ονόματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ευχαριστώ για την απάντηση και χρονια πολλα κ με το καλο το νεο ετοσ. ασε ακομα δεν μπορουμε να αποφασισουμε.το νινι μασ ειναι 42 μερων σημερα και δεν μπορουμε να βρουμε πωσ θα την λεμε.ο αντρασ μου θελει κ αυτοσ να βγαλει τη μαμα μου αλλα κολλαει στο ευδοξια που δε του πολυαρεσει σαν ονομα.ψαχνει κατι αλλο ασ πουμε μελινα.μου αρεσει κ μενα το μελινα αλλα κολλαω γιατι θελω να βγαλω κ τη μαμα μου.δε ξερω πωσ να τα συμβιβασουμε τα πραγματα.καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...