Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , linaa είπε:

      Τα λευκά είναι πάντα πιο ανεβασμένα στην εγκυμοσύνη. Εσύ αυτό που πρέπει να κοιτάς να είναι είναι φυσιολογικό είναι το CRP σου Κ το TKE . D3 δεν χρειάζετε να μετρά . Δεν έχει καμία σημασία Κ εκτός αυτού είσαι παραπάνω από επάρκεια . Οι αριθμοί που βλέπεις 5 πανω πέντε κάτω είναι εντελώς τυχαίοι μπορεί Κ απτό μηχάνημα του μικροβιολογικού σημασία έχει να είσαι στα φυσιολογικά . 

      Crp και τκε είναι οκ! Άρα λευκά είναι από την εγκυμοσύνη ε? Σε ευχαριστώ! Η d3 ειναι σημαντική στην εγκυμοσύνη,  συμβάλλει στην απορρόφηση ασβεστίου από το εμβρυο. Έλλειψη βιταμίνης d3 έχει συνέπειες...

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άσε την d3 αυτό που πρέπει να δεις είναι τα λευκά πάρε την γιατρό 

      Αυριο με την αιματολογο θα μιλήσουμε.

ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Απο τα λίγα που διάβασα συμφωνώ και επαυξανω για βιοψια στο κέντρο. Αν ειναι να βρεθεί υλικό θα βρεθεί, πιο οικονομικά ειναι και λιγότερη ταλαιπωρία απο το να γίνει έξω. Σημασία έχει να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου για να ξεκινήσεις και τα αλλα θα έρθουν σιγα σιγά.

Lollipop αν θυμάμαι καλα την πρώτη μέρα μπορείς να ταξιδεψεις αλλα οπως και να εχει θα σου δοθούν οδηγίες.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Απο τα λίγα που διάβασα συμφωνώ και επαυξανω για βιοψια στο κέντρο. Αν ειναι να βρεθεί υλικό θα βρεθεί, πιο οικονομικά ειναι και λιγότερη ταλαιπωρία απο το να γίνει έξω. Σημασία έχει να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου για να ξεκινήσεις και τα αλλα θα έρθουν σιγα σιγά.

Lollipop αν θυμάμαι καλα την πρώτη μέρα μπορείς να ταξιδεψεις αλλα οπως και να εχει θα σου δοθούν οδηγίες.

ευχαριστω πολυ για την απαντηση μοριτσα!!!!αυριο θα ξαναπαρω τηλ να ρωτησω..αν κ ηταν ξεκαθαρη η μαια οτι δεν υπαρχει θεμα με το αεροπλανο για μια ωριτσα.....ηθελα.να σας ρωτησω και κατι αλλο...απο ψυχολογικης αποψης ειχατε καπιο φιλο η συγγενη παρεα σας;θελει να ερθει η μανουλα μου αλλα της ειπαμε οχι...η αληθεια ειναιωοτι οσο σκεφτομαι τον αντρουλα μου μοναχο του να περιμενει τρελαινομαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε ξερω γιατι αλλα οσους πηρα μου ειπαν για καταψυξη δε μπορω να καταλαβω!!!μονο ενας μου ειπε για ταυτοχρονη ωοληψια!!λετε να παθω καμια νιλα?αν ξερει η εχει ακουσει καποια κοπελα ο γιατρος που μιλαω λεγεται ανδρεαδακης σωτηρης και χειρουργει στο διαβαλκανικο οποια κοπελα ξερει κατι ας μου πει γιατι εγω απλα τον βρηκα στο ιντερνετ και δεν εχω συστασεις!!!

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω γιατι αλλα οσους πηρα μου ειπαν για καταψυξη δε μπορω να καταλαβω!!!μονο ενας μου ειπε για ταυτοχρονη ωοληψια!!λετε να παθω καμια νιλα?αν ξερει η εχει ακουσει καποια κοπελα ο γιατρος που μιλαω λεγεται ανδρεαδακης σωτηρης και χειρουργει στο διαβαλκανικο οποια κοπελα ξερει κατι ας μου πει γιατι εγω απλα τον βρηκα στο ιντερνετ και δεν εχω συστασεις!!!

Ισως γιατί μιλάς με ουρολογους και όχι με κέντρα εξωσωματικής!!! Στα κέντρα τη βιοψια την κάνει ο γυναίκολογος εξωσωματικός πίστεψε με ειναι ρουτίνας για αυτούς και δεν συνεργάζονται με ουρολόγους ενώ ο δεύτερος την κάνει μόνος του πληρώνεις εχτρα γιατρό και κλινική και μετά εσυ μεταφερεις το δείγμα στο κέντρο. Ξαναλέω δεν είμαι υπέρ εκτός την ταλαιπωρία που τράβηξα μέσα στη κίνηση να κρατάω στα χέρια το μπιλάκι από τους ορχεις με κάθε ρίσκο το μόνο που κατάφερα ήταν δυο αποβολές. Για αυτό ο Μαστρομηνας επέμενε για νέα βιοψια και φρέσκο πράγμα. Ευτυχώς δεν χρειάστηκε.. :)


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα για αλλη μια φορα απο την "παρεισακτη"!

μπεμπα θα σε συμβουλευσω και γω να παρετε μια γνωμη και απο ενα κεντρο εξωσωματικης...δεν εχεις να χασεις τπτ καλη μου!μια συζητηση θα κάνεις μεσα σε ολη την ταλαιπωρια..καλο θα ηταν να ακουσεις και τα κοριτσια απο δω.κατι ξερουν παραπανω....


ttc.png

W6Qpp3.png

A3Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

αααα και κατι που ξεχασα!αν οντως υπαρχει η πιθανοτητα να βρεθει πολυ μικρο δειγμα σπερματοζωαριων,τοτε καλυτερα θα ηταν να προχωρήσετε με φρεσκο..γιατι και σε περιπτωση αποτυχιας απο κατεψυγμενο(πραγμα που στο απευχομαι) δε θα εχεις τους ενδοιασμους μήπως επρεπε να προχωρησεις πρωτα με φρεσκο...


ttc.png

W6Qpp3.png

A3Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

ξερετε τι εχω παθει τωρα και γιαυτο κολαω??μιλησα με πολλους γιατρους ολοι μου φανηκαν το ιδιο αυτος ο ανθρωπος ομως δε ξερω κατι μου κανει...μου δινει δυναμη να συνεχισω προχθες μιλουσαμε 1 ωρα κ δεν το εκλεινε με τιποτα θελει να μου λυνει ολες τις αποριες...δε ξερωω αν με καταλαβαινετε!!απτην αλλη βεβαια εχω πολυ εμπιστοσυνη σε σας και τα λογια σας κοριτσια μου γιατι εχετε περασει πολλα κ κατι παραπανω θα ξερετε!!εχω πελαγωσει!!αν θελετε να μου προτεινετε καλα κεντρα εξωσωματικης στειλτε μου π.μ.!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω την ίδια μέρα μπορείς να ταξίδεψεις με αεροπλάνο τις επόμενες όχι. Σε κάθε περίπτωση θα σου πει ο γιατρός σου! :)

KAΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! Είχα μπει πριν πολυ καιρό στο τόπικ σας στα πεταχτά για κάτι συμβουλές.

MARYY μου ακόμη και σήμερα διαβάζω την ιστορία σου και συγκινούμαι πολύ. Αλλά αυτά πέρασαν!

Τι κάνει ο μπέμπης σου? Φαντάζομαι ξεπετάχτηκε. Σας κάνει τσαλιμάκια?

Αν δεν κάνω λάθος αρχές του έτους δεν γέννησες? Πώς περνάει ο καιρός.........

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,

δεν εχω κ πολυ ευχαριστα νεα...

ο τραχηλος μου ειναι περι τα 28mm κ προβληματιζει πολυ τον γιατρο...παλι πηγα για υπερηχο κ επειδη ειναι κ χαμηλα ο πλακουντας με βλεπω για περιδεση... νιωθω πολυ χαλια .... ποσες ακομα δοκιμασιες θα περασω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!πως ειστε σημερα;;;;ιωαννα μου γεια σου εχω διαβασει λιγο την ιστορια σου κ σε θαυμαζω πραγματικα για την αισιοδοξια σου,την αγαπη που εχεις μεσα σου!!!ειμαι σιγουρη οτι ενα αστερακι συντομα θα ερθει στην ζωη σου !!!!!!μπεμπα μου να σου πω την γνωμη μου και εγω ,μην παιρνεισ πολλεσ γνωμες απο γιατρους θα μπερδευτεις και δεν θα κανεις σωστες κινησεις. Οτι σε συμβουλεψαν τα κοριτσια αυτα ακολουθω και εγω..πρωτα μιλα με τον γυναικολογο σου κ αυτος θα σε παραπεμψει σε ενα κεντρο εξωσωματικης..εκει θα γινουν ολα!!!!κ εγω ελεγα να παμε να δουμε αλλα κεντρα γνωστων,να δουμε τιμες....να δουμε ουρολογους...και μετα σκεφτηκα γιατι;;;;;για να μου πουν τα ιδια;;;εμπιστευομαι απολυτα τον γυναικολογο μου οποτε τα αφησα ετσι!!!!!KAI O ΘEOΣ BOHΘOΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!πως ειστε σημερα;;;;ιωαννα μου γεια σου εχω διαβασει λιγο την ιστορια σου κ σε θαυμαζω πραγματικα για την αισιοδοξια σου' date='την αγαπη που εχεις μεσα σου!!!ειμαι σιγουρη οτι ενα αστερακι συντομα θα ερθει στην ζωη σου !!!!!!μπεμπα μου να σου πω την γνωμη μου και εγω ,μην παιρνεισ πολλεσ γνωμες απο γιατρους θα μπερδευτεις και δεν θα κανεις σωστες κινησεις. Οτι σε συμβουλεψαν τα κοριτσια αυτα ακολουθω και εγω..πρωτα μιλα με τον γυναικολογο σου κ αυτος θα σε παραπεμψει σε ενα κεντρο εξωσωματικης..εκει θα γινουν ολα!!!!κ εγω ελεγα να παμε να δουμε αλλα κεντρα γνωστων,να δουμε τιμες....να δουμε ουρολογους...και μετα σκεφτηκα γιατι;;;;;για να μου πουν τα ιδια;;;εμπιστευομαι απολυτα τον γυναικολογο μου οποτε τα αφησα ετσι!!!!!KAI O ΘEOΣ BOHΘOΣ!!!![/quote']

Γεια σου lollipop'86!

Ευχαριστώ θερμά για την ευχή σου αλλά μήπως με μπερδεύεις με άλλη ΙΟΑΝΝΑ? Δε φημίζομαι για την αισιοδοξία μου! Στο τόπικ που είμαι με κοροϊδεύουν κιόλας γι'αυτό το θέμα.

Τι ιστορία διάβασες και αν δεν είναι η σωστή θα σου περιγράψω τη δική μου!

Εσύ καλή μου σε τι φάση είσαι? Παιδάκι έχεις ή είσαι σαν κι εμένα ακόμη στην προσπάθεια?

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα μου λες να σε μπερδεψα με αλλη κοπελα;;;συγγνωμήηηή χιλια συγγνωμηηηη κοπελα μου;απο το τοπικ μετα την εμβρυομεταφορα...εγω ειμαι στην πεμπτη μερα αντισυλληπτικων,καπου στις 20apriliou ξεκιναω νταροντα και μετα γκοναλ!!!!!αχ αντε να περασουν οι μερες!!!!!!!μες στο μαιο ωοληψια κ βιοψεια!!!!ειμαι 27χρονων και ο αντρουλης μου 30..εσυ ιωαννα μου;;;σε τι φαση εισαι;;;εχετε προβλημα οπως και εμεισ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...