Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

Σπερμοδιάγραμμα - ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΚ.. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!


jennyd

Recommended Posts

Δε θέλω να σε αγχώσω, σου λέω πως δε χρειάζεται να μάς ταλαιπωρούν ή μόνοι μας να ταλαιπωρούμαστε. Επειδή έχω εμπειρία, θέλω να σε βοηθήσω, αν και όπως μπορώ. Γιατρός δεν είμαι, ως άνθρωπος και ως γυναίκα. Είμαι αισιόδοξη και είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα γίνουμε μανούλες.

κι εγω ειμαι αισιοδοξη εκ φυσεως..(αφου πιστευω οτι θα γινει θαυμα κ δεν θα χρωσταει η χωρα..:-) μην σου πω θα γινουμε ...dubai..!!!:roll:)

Εχω αναγκη ομως απο ανθρώπους που ζουν τα ιδια, γιατι δυστυχως δεν θελω να μιλήσω σε κανέναν ακομα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τζένη μου, χάσαμε τόσο καιρό για πολλούς λόγους. Αρχικά μέχρι να το συνειδητοποιήσουμε και να το αποδεχτεί κυρίως ο σύζυγος, έπειτα με τις θεραπείες που έπαιρνε 3μηνα και 4 μηνα και δωσ' του πάλι από την αρχή σπερμ/ματα.. Σπερματεγχύσεις, προγραμματισμένους κύκλους και επαφές, Σαλπιγγογραφία, υπερήχους, εξετάσεις εξεζητημένες, καταψύξεις σπέρματος, εξετάσεις κατακερματισμού dna και στο τέλος τέλος εξωσωματική σε φυσικό κύκλο, εξωσωμ με μηδεν ανταπόκριση.... χρήματα, χρήματα, χρήματα, μα πάνω από όλα ΑΓΧΟΣ, ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΕΝΤΑΣΗ....

κατάλαβα.. εγώ θα ξεκινούσα κατευθείαν εξωσωματικη, αλλά θέλω να ξεμπερδεύω με τον γάμο μέχρι Μάιο ενώ ταυτόχρονα θα γίνεται η θεραπεία του άντρα μου, που είμαι απαισιοδοξη οτι θα επιφέρει αποτελέσματα, (αλλά ποτέ δεν ξέρεις) κ αυτό γιατί μου το διαβεβαίωσε ο γιατρός οτι.. οκ καντη αλλα 10-20% κ αυτό για σπερματέγχυση..

Εσύ τι εξετάσεις έκανες επιπλέον? η σαλπιγγογραφία είναι απαραίτητη? έχω ακούσει ότι πονάει..

ποιον γιατρό έχεις? γιατί σε ταλαιπώρησε τόσο?

Link to comment
Share on other sites

ΤΖΕΝΗ ΜΟΥ, Καλημέρα... Τώρα διάβασα ότι προνοείς πριν το γάμο σας, μπράβο.

Έχω έναν εξαιρετικό γιατρό και άνθρωπο που είναι της άποψης ότι η επιστήμη και δη η ιατρική έχει στάδια. Ξεκινάς από το απλό και συνεχίζεις. Απλά είναι και χρονοβόρο και ψυχοφθόρο. Εγω μετάνιωσα που έκανα δυο σπερματεγχύσεις, δεν υπήρχε ούτε μια στο δις να επιτύχουν, αλλά εγώ φοβόμουν την εξωσωματική. [ούτε τη λέξη δεν άκουγα].

Κάθε περίπτωση εννοείται πως είναι διαφορετική. Με δική μου πρωτοβουλία έκανα εξετάσεις, όχι του γιατρού, γιατί ακολουθούσα το ενστικτό μου.

Η σπερματέγχυση ΠΡΕΠΕΙ να γίνεται σε νοσοκομείο και κέντρο οργανωμένο άψογα, ειδάλλως είναι χαμένος κόπος!!

Ένα ένα τα βήματα κι εσύ, αλλά να θυμάσαι ότι το θέμα της αναπαραγωγής είναι ιδιαίτερα εκμεταλλεύσιμο χρηματικά. Με προσοχή και με ηρεμία. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΚΤΑ ΠΑΙΔΙ ΣΗΜΕΡΑ... λόγια γιατρών σήμερα. Αυτό να θυμάσαι κι όλα θα πάνε καλά.

Εγώ μετράω μέρες για τη χοριακή μου, 12/12... και προσεύχομαι...

φιλιά..


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θα κανεις χοριακη την αλλη βδομαδα να δεις αν εχεις νινι??

Αντε με το καλο ευχομαι!! Να ειναι το δωρο σου για τα Χριστουγεννα!!

Με το καλο!!:D:D:D

Θα μας πεις! Θα περιμενω!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.... Αυτό δε θα είναι δώρο αυτό θα είναι η μεγαλύτερη ευλογία, ένα όνειρο πολλών ετων που γίνεται πραγματικότητα. Θα είναι μια καινούργια ζωή, όχι μόνο η λατρεμένη δική του, αλλά μια νεα ΖΩΗ για μένα... Ο ΘΕΟΣ ξέρει.... και σε σένα εύχομαι μόνο χαρές..


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου....να εχεις μια μεγαλη χοριακη!

και εσυ και η Τζενη!

Ευχομαι να εχεις ενα γερο παιδακι...ολα καλα θα πανε θα δεις!

ο Θεος και η Παναγιτσα θα σε δωσουν παιδακι....

Link to comment
Share on other sites

ΤΖΕΝΗ ΜΟΥ, Καλημέρα... Τώρα διάβασα ότι προνοείς πριν το γάμο σας, μπράβο.

Έχω έναν εξαιρετικό γιατρό και άνθρωπο που είναι της άποψης ότι η επιστήμη και δη η ιατρική έχει στάδια. Ξεκινάς από το απλό και συνεχίζεις. Απλά είναι και χρονοβόρο και ψυχοφθόρο. Εγω μετάνιωσα που έκανα δυο σπερματεγχύσεις, δεν υπήρχε ούτε μια στο δις να επιτύχουν, αλλά εγώ φοβόμουν την εξωσωματική. [ούτε τη λέξη δεν άκουγα].

Κάθε περίπτωση εννοείται πως είναι διαφορετική. Με δική μου πρωτοβουλία έκανα εξετάσεις, όχι του γιατρού, γιατί ακολουθούσα το ενστικτό μου.

Η σπερματέγχυση ΠΡΕΠΕΙ να γίνεται σε νοσοκομείο και κέντρο οργανωμένο άψογα, ειδάλλως είναι χαμένος κόπος!!

Ένα ένα τα βήματα κι εσύ, αλλά να θυμάσαι ότι το θέμα της αναπαραγωγής είναι ιδιαίτερα εκμεταλλεύσιμο χρηματικά. Με προσοχή και με ηρεμία. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΚΤΑ ΠΑΙΔΙ ΣΗΜΕΡΑ... λόγια γιατρών σήμερα. Αυτό να θυμάσαι κι όλα θα πάνε καλά.

Εγώ μετράω μέρες για τη χοριακή μου, 12/12... και προσεύχομαι...

φιλιά..

Αντε με το καλό η χοριακή, Καλα αποτελέσματα να εχεις, στο εύχομαι ολόψυχα κ περιμένουμε νέα με μεγάλη ανυπομονησία, θα είναι κ για μας ενα πολυ καλό νέο, δίνοντας μας κουράγιο να ξεκινήσουμε...!!!!!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το κουραγιο, ειναι αρχη ακομα, γι αυτο ειμαι ετσι..:-(

πιστευω οταν μπουν τα πραγματα στην σειρα κ ξεκινησουμε διαδικασιες, θα υπαρχει ενα προγραμμα.. θα ειναι καλυτερα.. κ ελπιζω να τελειωσω μεσα στο 2012 (οπως καταλαβες το βλεπω σαν να εχω να κανω μια δουλεια..)

χιχι!!!:lol:

εγω σου ευχομαι ολα να πανε καλα! κ να ειναι πολυ καλο το ετος 2012 για ολες μας!!! κ ετσι πρεπει νατο βλεπεις,,,το βασικο ειναι οχι αγχος.;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου...

"Θα περιμένω, θα σε περιμένω, αγάπη μου, όσο και να χρειαστεί , εδώ θα μένω και θα περιμένω μέχρι τη μέρα που θα΄ρθεις εσύ"


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΤΖΕΝΗ ΜΟΥ, Καλημέρα... Τώρα διάβασα ότι προνοείς πριν το γάμο σας, μπράβο.

Έχω έναν εξαιρετικό γιατρό και άνθρωπο που είναι της άποψης ότι η επιστήμη και δη η ιατρική έχει στάδια. Ξεκινάς από το απλό και συνεχίζεις. Απλά είναι και χρονοβόρο και ψυχοφθόρο. Εγω μετάνιωσα που έκανα δυο σπερματεγχύσεις, δεν υπήρχε ούτε μια στο δις να επιτύχουν, αλλά εγώ φοβόμουν την εξωσωματική. [ούτε τη λέξη δεν άκουγα].

Κάθε περίπτωση εννοείται πως είναι διαφορετική. Με δική μου πρωτοβουλία έκανα εξετάσεις, όχι του γιατρού, γιατί ακολουθούσα το ενστικτό μου.

Η σπερματέγχυση ΠΡΕΠΕΙ να γίνεται σε νοσοκομείο και κέντρο οργανωμένο άψογα, ειδάλλως είναι χαμένος κόπος!!

Ένα ένα τα βήματα κι εσύ, αλλά να θυμάσαι ότι το θέμα της αναπαραγωγής είναι ιδιαίτερα εκμεταλλεύσιμο χρηματικά. Με προσοχή και με ηρεμία. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΚΤΑ ΠΑΙΔΙ ΣΗΜΕΡΑ... λόγια γιατρών σήμερα. Αυτό να θυμάσαι κι όλα θα πάνε καλά.

Εγώ μετράω μέρες για τη χοριακή μου, 12/12... και προσεύχομαι...

φιλιά..

chrikosmali γεια σου!!!διαβασα αυτο που γραφεις για τη σπερματαγχυση οτι δηλαδη πρεπει να γινεται μονο σε οργανωμενα κεντρα και εχω να σου κανω ενα πολυ σοβαρο ερωτημα!!!προγραμματησαμε με το γιατρο μου να κανω σπερματεγχυση μετα απο ολες τις εξετασεις που εκανα και βγηκαν καλες,οταν τον ρωτησα που θα γινει μου ειπε στο ιατρειο του....τι να κανω μου δημιουργηθηκαν διλληματα με αυτο που ειπες

a>
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


chrikosmali γεια σου!!!διαβασα αυτο που γραφεις για τη σπερματαγχυση οτι δηλαδη πρεπει να γινεται μονο σε οργανωμενα κεντρα και εχω να σου κανω ενα πολυ σοβαρο ερωτημα!!!προγραμματησαμε με το γιατρο μου να κανω σπερματεγχυση μετα απο ολες τις εξετασεις που εκανα και βγηκαν καλες,οταν τον ρωτησα που θα γινει μου ειπε στο ιατρειο του....τι να κανω μου δημιουργηθηκαν διλληματα με αυτο που ειπες

αν κ δεν εχω καμμια εμπειρια, διοτι δεν εχω ξεκινήσει ακομα, παρ ολα αυτα απο οσα εχω ακουσει κ διαβασει εδω μεσα, πιστευω οτι αν εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου, η σπερματεγχυση δεν ειναι κατι δυσκολο, αλλα ψαξτο!!!

Link to comment
Share on other sites

chrikosmali γεια σου!!!διαβασα αυτο που γραφεις για τη σπερματαγχυση οτι δηλαδη πρεπει να γινεται μονο σε οργανωμενα κεντρα και εχω να σου κανω ενα πολυ σοβαρο ερωτημα!!!προγραμματησαμε με το γιατρο μου να κανω σπερματεγχυση μετα απο ολες τις εξετασεις που εκανα και βγηκαν καλες,οταν τον ρωτησα που θα γινει μου ειπε στο ιατρειο του....τι να κανω μου δημιουργηθηκαν διλληματα με αυτο που ειπες

chrikosmali πως πηγε η χοριακη σου? πες μας να μας φυγει η αγωνια!!!:-D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου...

"Θα περιμένω, θα σε περιμένω, αγάπη μου, όσο και να χρειαστεί , εδώ θα μένω και θα περιμένω μέχρι τη μέρα που θα΄ρθεις εσύ"

chrikosmali πως πηγε η χοριακη σου? πες μας να μας φυγει η αγωνια!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου...

"Θα περιμένω, θα σε περιμένω, αγάπη μου, όσο και να χρειαστεί , εδώ θα μένω και θα περιμένω μέχρι τη μέρα που θα΄ρθεις εσύ"

με το καλο!!!!!!!!!!!αντε ενα ευχαριστο νεο για τα χριστουγεννα!!!περιμενουμε με χαρα τα καλα νεα!!!:D

a>
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...