Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      @DizzyツMommy έκανες την ωοληψια ; Πως πήγε ;

      @Antonia_ πως πάει η προετοιμασία ; Ποτέ θα κανείς υπερήχο ;;

      Καλημέρα κορίτσια, όχι τελικά δεν έκανα την ωοληψια. Θα πάμε σε επόμενη προσπάθεια. Θα χρειαστώ gonal καθώς δεν μπορώ να ξαναπάρω απ' την επιτροπή τόσο σύντομα. Αν γνωρίζετε κάτι το εκτιμώ πάρα πολύ!

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια!:)

και εγω ειμαι 3 ημερες με συσπασεις.δεν ποναω βεβαια αλλα χθες τα χρειάστηκα γιατι ειχα καθε 1 ωρα και καποια στιγμη καθε μιση των 55''και ας ημουνα γυρισμενη στο πλαι. ασε που με ειχε πιασει για 3 ωρες και κολικος του εντερου.εγω παιρνω για τις συσπασεις χαπια και κολπικα υποθετα. ευτυχως απο χθες το απογευμα ειμαι λιγο καλυτερα, αλλα ουτε λογος να κατσω στον ποπο ή ανασκελα.

Twinomama παρακολουθησες το σεμιναριο για το θηλασμο? εγω το εχασα γιατι πηγα εκτακτως στο γιατρο.

nikakι εγω τις παντες τις επλυνα στους 30 στα μάλλινα (ειναι το πιο ηπιο προγραμμα του πλυντηριου μου) χωρις στυψιμο μονο αντληση νερων.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσακια!:)

Twinomama παρακολουθησες το σεμιναριο για το θηλασμο? εγω το εχασα γιατι πηγα εκτακτως στο γιατρο.

Οχιιιιιι καθόλου δεν το θυμήθηκα. Έχω κι εγώ τα δικά μου με τις συσπάσεις. Μίλησα τώρα με τον γιατρό για να μου πει τι ωρα να πάω και μου ειπε να πάω πρωτα στο γαία για nst. Έχω πολύ αγχος. Και πήρα τηλ και μου ειπαν οτι κοστίζει και μια 100αρα. Ημαρτον δηλαδή. Αν χρειαστεί να κάνω κάθε εβδομάδα θα πληρώνω 100 ευρώ κάθε φορά? Τα νεύρα μου και με αυτό!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ για τις συμβουλές!Στα μαλλινα θα την βαλω και εγω και την παπλωματοθηκη μετά.

Και εμένα έχουν αυξηθεί λιγο σε εντασει,δηλαδή τωρα πια τις καταλαβαινω αφοβα,μπορει να μην κανω πολλες αλλα οταν κάνω την ακούω λίγο!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!:)

Twinomama παρακολουθησες το σεμιναριο για το θηλασμο? εγω το εχασα γιατι πηγα εκτακτως στο γιατρο.

Οχιιιιιι καθόλου δεν το θυμήθηκα. Έχω κι εγώ τα δικά μου με τις συσπάσεις. Μίλησα τώρα με τον γιατρό για να μου πει τι ωρα να πάω και μου ειπε να πάω πρωτα στο γαία για nst. Έχω πολύ αγχος. Και πήρα τηλ και μου ειπαν οτι κοστίζει και μια 100αρα. Ημαρτον δηλαδή. Αν χρειαστεί να κάνω κάθε εβδομάδα θα πληρώνω 100 ευρώ κάθε φορά? Τα νεύρα μου και με αυτό!

οταν πας στο γιατρο συζητησετο μαζι του για την τιμη. αυτοι καμμια φορα μπορει να πετυχουν καλυτερη τιμη ή μηπως το δικαιολογει το ταμειο σου και μπορει να στο γραψει. εμενα στο ιατρειο του μου παιρνει 50 για nst. ευτυχως αυτη τη φορα δεν μου πηρε γιατι πηγα εκτακτως.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ για τις συμβουλές!Στα μαλλινα θα την βαλω και εγω και την παπλωματοθηκη μετά.

Και εμένα έχουν αυξηθεί λιγο σε εντασει,δηλαδή τωρα πια τις καταλαβαινω αφοβα,μπορει να μην κανω πολλες αλλα οταν κάνω την ακούω λίγο!

σε μας ισως ειναι πιο εντονες και συχνες οι συσπασεις, επειδη εχουμε διδυμα. η μαια μου ειπε ο,τι η μητρα δεν καταλαβαινει ο,τι εχω 2 μωρα και απο το βαρος και ετσι που εχει τεντωθει (ειμαι και μικροσκοπικη) νομιζει ο,τι ειμαι ετοιμογεννη και με προετοιμαζει για τον τοκετο (αυτο μου ελειπε κανονικα εχω 4 εβδ ακομα).


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα έχω βάλει ενα πλυντήριο τα μπιμπερο και έβαλα έξτρα ξεβγαλμα. Θα τα αποθηκευσω και θα τα αποστειρωσω όταν χρειαστούν. Οι έμπειρες μανουλες τι λέτε? Πρεπει να τα ξαναπλυνω πριν τα βάλω στον αποστειρωτη?

Ε ρίξε ένα απλό ξεπλυματάκι πριν τα βάλεις στον αποστειρωτή.'Ολο κ κάποια σκονίτσα θα έχουν μαζέψει.Αφού έχεις όλα τα υπόλοιπα έτοιμα αυτό είναι το λιγότερο!

Έτσι κι εγώ, όλη την ωρα. Πολλές φορες βγαινω απο την τουαλέτα, και ξανά μπαίνω αμέσως γιατί θέλω κι άλλο. Με πιέζει η Μπέμπης.

Αααααααχ η τουαλέτα έχει αναστενάξει!Αν πηγαίνω έτσι από τώρα μετά που θα μεγαλώσει ακόμα περισσότερο πως θα είμαι αναρωτιέμαι!Θυμάμαι στο 1ο τους τελευταίους μήνες έλεγα να διακοσμήσω κ το μπάνιο να βάλω κ πόστερ γτ περνούσα τη μισή μέρα εκεί μέσα χαχαχαχα.

Ναι κι εγώ έτσι έλεγα. Τώρα όμως που έχουν ξεκινήσει οι συσπάσεις και πλησιάζει ο καιρός με έχει πιασει ο πανικός. Κυρίως οτι θα συμβεί κάτι και εγώ δεν θα το καταλάβω. Και θα κάθομαι και θα βλέπω τηλεοραση και τα μωρά θα κινδυνεύουν.

Καλέ είναι δυνατόν να μην καταλάβεις τίποτα?Αλλά και 1 στο εκατομύριο να μην καταλάβεις αμέσως τα μωρά δεν παθαίνουν τίποτα.Τι να πουν κ αυτές που γεννάνε μετά από 24ωρο αφού έχουν σπάσει τα νερά?Μην αγχώνεσαι η φύση έχει μεριμνήσει για όλα αυτά!

καλημερα!!!!

Twinomama μην ανησυχεις!Σήμερα που θα πας στον γιατρο συζητησετο μαζι του για την συχνοτητα τους να δουμε τι θα σου πει κ ο ίδιος.Και ναι αν χρειαζεται να σου δωσει κατι για τις συσπασεις!

χριστινα :D:D:D:D:D:D

Με το καλο να σταματήσεις να ξεκουραστείς επιτέλους λιγο!!!

Εγώ πάντως απο συσπασεις πρέπει μες την μερα να εχω το πολυ 5-6.αναλογα την κούραση βεβαια..

Μας ηρθε η κουνια πρωι πρωι σημερα!!!!!!ερωτηση:Την παντα πως την πλενουμε??????

Κ εγώ στο πλυντήριο την βάζω στα ευαίσθητα στους 30 κ σε λίγες στροφές κ δεν έχει πάθει τίποτα!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χτες πήγαμε βολτούλα με τον άντρα μου κ τον μικρό κ περπατήσαμε κ το μωρό ηρέμησε κάπως από τις κλωτσιές!Κ σήμερα έκανα δουλίτσες κ ήταν πάλι πιο ήρεμο!

Μου φαίνεται θέλει να κάνω μονίμως κάτι για να μη κλωτσάει!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!! Τι κανετε κουκλες??? αχ τι καλα βλεπω ετοιμαζοσαστε σιγα σιγα και εγω απο Δευτερα βαφω παιδικο και αρχιζω πλυσιμο,εμενα παλι βρε κοριτσια δεν κλωτσαει πολυ....στριφογυριζει περισσοτερο....ελπιζω να ειναι ησυχος και οταν με το καλο γεννησω γιατι αν παρει απο τον αδερφο του θα κοιμηθω νυχτα σε 2 χρονακια!

twinmama Ρωτα τον γιατρο σου για τις συσπασεις,και μην σκεφτεσαι ετσι ολα καλα θα πανε!!!!

Νικη εγω την παντα την επλυνα στο πλυντηριο στους 30 χωρις πολλες στροφες!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, είμαι άσχετη!

Τι είναι το nst???

Εγώ πάω όποτε θέλω στις μαίες της κλινικής μου και με βάζουν σε ένα μηχάνημα που καταγράφει τους παλμους των μωρών και τις συσπάσεις, ποτέ δε με χρεώσαν γιαυτο. Το nst ειναι κάτι άλλο έτσι???


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το nst chirstine!Τοκοκαρδιογράφημα στα ελληνικά!Μετράει τους παλμούς του μωρού κ αν έχεις συσπάσεις.

Ούτε εγώ έχω πληρώσει αν κ είμαι σε δημόσιο,δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είναι σε ιδιωτικό η Lydia.Ειδικά στο 1ο λόγω θέματος πηγαινοερχόμουν στο νοσοκομείο κάθε πρωί για να κάνω nst να βλέπω ότι το μωρό είναι εντάξει.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γυρισα. Τελικά ουτε εγώ πληρωσα,είχε ειδοποιήσει ο γιατρός μου και πήγα κατευθείαν στην παραλαβή επιτόκων. Περίτο να σας πω οτι σε 30' που ήμουν στο μηχάνημα δεν εκανα ουτε μια σύσπαση. Οι παλμοί, μια χαρά και η κίνηση των μωρών τέλεια. Φανηκα που είμαι η τρελή που τρέχει στα νοσοκομεία με το παραμικρό. Πήγα μετα καπάκι στον γιατρό μου , κάναμε και υπέρηχο και όλα σούπερ. Μου λέει δεν γέννας ακόμα οποτε χαλάρωσε. Τα μωρά μου τα έβγαλε 2 κιλά το καθένα. Μου φανηκαν πολλά αλλά μου είπε ότι είναι ψηλά και αδύνατα γι' αυτό τα βγάζει τόσο. Ε τι περιμέναμε, εγώ 1.76 και ο άντρας μου 1.90 και όλοι στο σοι ψηλοί. Δεν πειράζει λέω θα τα παχυνω εγώ.

Οποτε παραμείνουμε έτσι, στο χαλαρό και γέννα μου λέει σε 20 μέρες.... Η και παραπάνω!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια νέα!Είδες που αγχωνόσουν?Τώρα κάτσε και χαλάρωσε γτ σε λίγο καιρό δε θα προλαβαίνεις ν'ανασάνεις!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια νέα!Είδες που αγχωνόσουν?Τώρα κάτσε και χαλάρωσε γτ σε λίγο καιρό δε θα προλαβαίνεις ν'ανασάνεις!

Χαχαχα πες το ψέμματα!!!!!

Μου είπε ο γιατρός οτι απο εδώ και πέρα κάνε οτι θες, ξέροντας βέβαια οτι οι αντοχές μου μετα απο τόση ακινησία και με βαρος 4κιλα στη μήτρα, δεν θα κάνω και υπερβολές.

Ετσι πήγαμε και πήραμε ενα. Καινούριο στρωματακι για το λίκνο που μας έδωσαν και μετά στην Βουλιαγμένη για φαγητο. Έτσι να μας φυσήξει θαλασσινός αέρας. Και είχε και δροσιά. Το μόνο οτι δεν έφαγα οτι ήθελα λόγω ζαχαρου και δεν ήπια και μια μπυριτσα που το σηκωνε το κλιμα, αλλά δεν πειράζει. Και διαιτιτικα τέλεια ηταν!!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι μου κάνετε;

twinmama να είσαι σίγουρη ότι αν έρθει η ώρα θα το καταλάβεις εγώ χωρίς να είμαι καθόλου ενημερωμένη στον ύπνο με έπιασαν οι συσπάσεις 5 τα ξημερώματα κατάλαβα ότι ήρθε η ώρα. Τα νέα για τα μωράκια είναι πολύ καλά και σου εύχομαι να κρατηθούν λίγο παρά πάνω.

Νικάκι φαντάζομαι ότι θα τα έχεις πλένει ήδη, και εγώ στους 30 με λίγες στροφές, με γεια κιόλας.

Εμείς σήμερα παραλάβαμε το καρότσι το οποίο είναι πραγματικά ότι καλύτερο για το κοριτσάκι μου ο άντρας μου έχει ξετρελαθεί.

Λυδία και εγώ με της συσπάσεις μια από τα ίδια, πολύ συχνά και πιο επώδυνες από της άλλες εγκυμοσύνες όταν με πιάνουν δεν θέλω να με ακουμπάνε και να με κουνάνε.

crochetmania καλή ευκολία στης ετοιμασίες.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα. Τελικά ουτε εγώ πληρωσα,είχε ειδοποιήσει ο γιατρός μου και πήγα κατευθείαν στην παραλαβή επιτόκων. Περίτο να σας πω οτι σε 30' που ήμουν στο μηχάνημα δεν εκανα ουτε μια σύσπαση. Οι παλμοί, μια χαρά και η κίνηση των μωρών τέλεια. Φανηκα που είμαι η τρελή που τρέχει στα νοσοκομεία με το παραμικρό. Πήγα μετα καπάκι στον γιατρό μου , κάναμε και υπέρηχο και όλα σούπερ. Μου λέει δεν γέννας ακόμα οποτε χαλάρωσε. Τα μωρά μου τα έβγαλε 2 κιλά το καθένα. Μου φανηκαν πολλά αλλά μου είπε ότι είναι ψηλά και αδύνατα γι' αυτό τα βγάζει τόσο. Ε τι περιμέναμε, εγώ 1.76 και ο άντρας μου 1.90 και όλοι στο σοι ψηλοί. Δεν πειράζει λέω θα τα παχυνω εγώ.

Οποτε παραμείνουμε έτσι, στο χαλαρό και γέννα μου λέει σε 20 μέρες.... Η και παραπάνω!!!

κοριτσακι πολυ ευχαριστα τα νεα σου. και τα μωρακια μια χαρα! τελεια, σε 20 ημερες θα εχεις μπει στο μηνα σου. και εγω ετσι την επαθα προχθες. ενω την προηγουμενη μερα ειχα πολλες συσπασεις, οταν εκανα την εξεταση δεν ειχα καμμια, και αφου γυρισα σπιτι παλι τα ιδια. μαλιστα επειδη με βρηκε καλα μου ανεβαλε το doppler για μια εβδομαδα μετα. ετσι δεν θα δω τα μωρακια μου στις 30 αλλα στις 6/6 :(


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...