Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφερων..Ξερετε και εσεις βρε κοριτσια πως αν δεν βαλει η γυναικα το χερι της στο σπιτι γίνονται μισές δουλειές,οι άντρες κάνουν και ότι δεν βλεπουν!Η πολυ δουλεια έφυγε θα ερθει η μητερα μου αύριο να βάλουμε πίσω τα πραγματα στο δωματιο μας!

έχω τρελα νεύρα!!!!!!!!!!!!!!!!πάνω που επλενα την παντα στο πλυντηριο με το που πηρε το πρωτο νερο και έκανε κανα 2 στροφες σταμάτησε!!!!!Μα τοση γκαντεμια???Τωρα βρήκε να χαλασει????:evil:


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

twinomama σε ευχαριστώ, αλλά dispach τι σημαίνει (ειμαι ασχετη :oops:)

Το αμαζον συνεργαζεται με άλλα μαγαζιά η στέλνουν οι ίδιοι πράγματα. Οτι στέλνουν οι ίδιοι πανω απο 25 λίρες είναι δωρεάν μεταφορικά. Αυτό το βλέπεις αν μπεις μέσα στο προϊόν η απο τις στήλες αριστερά μπορείς να επιλέξεις μονο τα δικά τους.


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε και όλα πάνε καλά η μικρούλα μας μεγάλωσε 2600kg όμορφη φατσούλα με το κεφάλι κάτω ελπίζω να μείνει εκεί, αρκετά χαμηλά σε σημείο που ο γιατρός είπε έτσι και βάλει χέρι θα έχω σίγουρα διαστολή.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Το αμαζον συνεργαζεται με άλλα μαγαζιά η στέλνουν οι ίδιοι πράγματα. Οτι στέλνουν οι ίδιοι πανω απο 25 λίρες είναι δωρεάν μεταφορικά. Αυτό το βλέπεις αν μπεις μέσα στο προϊόν η απο τις στήλες αριστερά μπορείς να επιλέξεις μονο τα δικά τους.

σε ευχαριστώ:P:p:p


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γυρίσαμε και όλα πάνε καλά η μικρούλα μας μεγάλωσε 2600kg όμορφη φατσούλα με το κεφάλι κάτω ελπίζω να μείνει εκεί, αρκετά χαμηλά σε σημείο που ο γιατρός είπε έτσι και βάλει χέρι θα έχω σίγουρα διαστολή.

Ωχ! Απο τόσο νωρίς διαστολή? Σου είπε ξεκούραση η περπάτημα τωρα?


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Για τέταρτο παιδί είναι φυσιολογικό, το ότι υπάρχει διαστολή δεν σημαίνει και ότι θα γεννήσω σύντομα (αυτό το έμαθα πρόσφατα) μπορεί να πάρει βδομάδες.

Επειδή με έπιασε ένας ψιλοπανικός με διαβεβαίωσε ότι και τώρα να γεννηθεί θα είναι μια χαρά φυσικά θέλει να φτάσουμε 37 με 38. Αυτός φοβάται ότι έτσι και σπάσουν τα νερά οι με πιάσουν πόνοι στο σπίτι δεν θα προλάβω να φτάσω στην κλινική, και η πλάκα είναι ότι από το δεύτερο ότι και να μου είπε έγινε.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Για τέταρτο παιδί είναι φυσιολογικό, το ότι υπάρχει διαστολή δεν σημαίνει και ότι θα γεννήσω σύντομα (αυτό το έμαθα πρόσφατα) μπορεί να πάρει βδομάδες.

Επειδή με έπιασε ένας ψιλοπανικός με διαβεβαίωσε ότι και τώρα να γεννηθεί θα είναι μια χαρά φυσικά θέλει να φτάσουμε 37 με 38. Αυτός φοβάται ότι έτσι και σπάσουν τα νερά οι με πιάσουν πόνοι στο σπίτι δεν θα προλάβω να φτάσω στην κλινική, και η πλάκα είναι ότι από το δεύτερο ότι και να μου είπε έγινε.

Ε, αν δεις οτι δεν προλαβαίνεις, βγαλτο σπίτι να πάρεις και επίδομα απο το ικα:P:p:p:p

Πρόσεχε πολύ τώρα, αν λέει έτσι ο γιατρός, κάτι παραπανω ξέρει!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αααααχ πρεπει να κανω κ εγω δουλειες κ συνεχεια το αφηνω απο μερα σε μερα.Στο τελος θα τρεχω κ δε θα φτανω!

Λοιπον για την φωτογραφηση,εχω κανει ηδη μια μικρη με μια κοπελα που θα κανει εκθεση του χρονου κ το θεμα της ειναι εγκυμονουσες με παραδοσιακες στολες.Εγω φορεσα των Σερρων καθοτι καταγωγη απο κει.Κ μετα απο τις παραδοσιακες με εβγαλε κανονικες σαν δωρο.Εννοειται δεν πληρωσα τιποτα κ το ολο σκηνικο κρατησε περιπου 1,5 ωρα αλλα με πολυ μπλα μπλα κ γελιο.Πολυ καλη κοπελα κ οποια θα την ενδιεφερε ας μου πει να της στειλω γιατι ψαχνει για εγκυμονουσες.Τωρα ομως θελω να κανω κ μια οικογενειακη κ μου εκανε μια προταση αλλα περιμενω κ απο μια αλλη κοπελα που μαλλον θα μου βγει πιο οικονομικη.Ερχεται στο σπιτι,παιρνει καποιες φωτο κ αλλαζεις κ ρουχα αμα θελεις κ μπορεις να πας κ σε παρκο να βγαλετε φωτο στη φυση.

Λογικα μεσα στην επομενη βδομαδα θα μου στειλει κ τις φωτο η 1η κοπελα οποτε οσες εχω στο φβ θα τις δουν.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το λαστεξ οσες κανουν καισαρικη δεν συνισταται γιατι λεει τα οργανα δεν επανερχονται σωστα.Μετα ομως το εξαμηνο μπορεις.Εγω στο 1ο φορουσα λαστεξ απο το γονατο μεχρι κατω απο το στηθος κ σε συνδυασμο με διατροφη πιστευω με βοηθησε παρα πολυ.Ενω πριν το λαστεξ ενιωθα την κοιλια κρεμασμενη με το λαστεξ εσφιξε.Κ εννοειται δεν εκανα γυμναστικη,την βαριεμαι αφορητα.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γυρίσαμε και όλα πάνε καλά η μικρούλα μας μεγάλωσε 2600kg όμορφη φατσούλα με το κεφάλι κάτω ελπίζω να μείνει εκεί, αρκετά χαμηλά σε σημείο που ο γιατρός είπε έτσι και βάλει χέρι θα έχω σίγουρα διαστολή.

Ωχ λες να μας κανεις την εκπληξη κ να κανεις εσυ την αρχη?Μακαρι να πανε ολα καλα αλλα αφου ο γιατρος ειναι καθησυχαστικος τοτε μια χαρα!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφερων..Ξερετε και εσεις βρε κοριτσια πως αν δεν βαλει η γυναικα το χερι της στο σπιτι γίνονται μισές δουλειές,οι άντρες κάνουν και ότι δεν βλεπουν!Η πολυ δουλεια έφυγε θα ερθει η μητερα μου αύριο να βάλουμε πίσω τα πραγματα στο δωματιο μας!

έχω τρελα νεύρα!!!!!!!!!!!!!!!!πάνω που επλενα την παντα στο πλυντηριο με το που πηρε το πρωτο νερο και έκανε κανα 2 στροφες σταμάτησε!!!!!Μα τοση γκαντεμια???Τωρα βρήκε να χαλασει????:evil:

Η αληθεια ειναι πως οι περισσοτεροι αντρες οσο κ να θελουν δε το'χουν τοσο με τις δουλειες οσο οι γυναικες.Αλλα σε μερικες περιπτωσεις οπως τωρα δε μπορεις να κανεις αλλιως.

Στο 1ο οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος ειχαμε μονο 1μηνα που ειχαμε μετακομισει (αρα τα περισσοτερα ηταν ηδη ανω κατω) κ επρεπε να μετακομισουμε παλι για να παμε διπλα στους γονεις μου.Φαντασου εκει ανω κατω πως ημασταν.Μην αγχωνεσαι για το σπιτι θα γινουν ολα σιγα σιγα.

Τελικα τι εγινε με το πλυντηριο?


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nikaki μακάρι να πάνε όλα καλά!

twinmama, χαχαχα ούτε σενα νομίζω πως θα βγει αληθινό το όνειρό σου! Τουλάχιστο για σήμερα. Έχουμε άδεια μητρότητας 18 βδομάδες. Δυστυχώς και για τα δίδυμα το ίδιο απ ότι ξέρω....

Υποτίθεται πως πρέπει να ξεκινά 2 βδομάδες πριν τον τοκετό αλλά λίγο πολύ όλες προσπαθούν να βάζουν ημ/νια τέτοια που να ξεκινά όσο πιο κοντά γίνεται στον τοκετό. Εσείς???

Εμένα ο γιατρούλης μου, μου είπε από πριν 3 βδομάδες να κάτσω σπίτι διότι ποτέ δεν ξέρεις με τα δίδυμα και θέλουμε να τα κρατήσουμε στην κοιλιά όσο γίνεται περισσότερο. Την Τετάρτη θα πάω και θα το συζητήσουμε και θα μου γράψει άδεια ασθενείας μέχρι τον τοκετό. Έτσι κιαλλιώς δεν αντέχω άλλο και η δουλειά με στρεσσάρει και πάντα έχω πιο πολλές συσπάσεις άμα έρχομαι.

2 βδομαδες πριν τον τοκετο?2μηνες πριν κ παλι δεν αντεχα να παω στη δουλεια!Χαρα στο κουραγιο σου παντως με διδυμα κ να σταματησεις 3 βδομαδες μονο πριν.Δηλαδη μετα τον τοκετο θα κατσεις μονο 3μηνες κ μετα θα επιστρεψεις για δουλεια?


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Crochetmania εμένα μου έδωσαν ενα ρελαξ της chicco που είναι απο 0! Έχει ενα μαξιλάρι που κάθεται αναπαυτικά το μωρό. Βέβαια έχω μονο ενα αλλά δεν ζητάω άλλο για να δοκιμασω αν τους αρέσει να καθονται εκεί. Μην μας το πάρουν και τζάμπα! Εμένα με ρωτάνε όλοι τι να μου πάρουν και τους λέω δεν ξέρω γιατί τα έχω όλα. Τους λέω ρούχα για 6+ να μου φέρουν. Αν βρουν χειμωνιάτικα...

Καλα κανεις!Εμενα ο δικος μου δεν πολυκαθοταν στο ριλαξ δεν του αρεσε!Ευτυχως που μας το ειχαν δωσει αλλιως θα εκλαιγα τα λεφτα μου!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπέλες,

twinmama, Ναι κανονικά 2 βδομάδες πριν ξεκινά η άδεια μητρότητας εδώ. Και μενα μου κάνει εντύπωση που υποχρεωτικά για σας ειναι 2 μήνες πριν!

όπως τα υπολογίζω θα το κανονίσω έτσι ώστε να ξεκινά μέσα στον Ιούλη όταν γεννήσω δηλαδη και τελειώνει μέσα στον Νιομβρη. Θα πάρω όλη μου την κανονική άδεια μετά και αν χρειαστεί θα πάρω και λίγο καιρό ανευ απολαβών και θα επιστρέψω από χρόνου! Αυτό θέλω να κανω... Τώρα να δούμε. Για πριν τη γεννα θα μου γράψει άδεια ασθενείας ο γιατρός διότι δεν αντέχω άλλο η αλήθεια είναι... 3 -4 βδομάδες. Θα δείξει αναλόγως και πότε θα γεννήσω!:)

nikaki, καλά πολύ γκαντεμιά... Και φαντάζομαι με τις ορμόνες σου πόσο θα νευρίασες! όσο για τους άντρες συμφωνώ απόλυτα! Αν δεν τον πρήξω και γίνω η κακιά της υπόθεσης δεν γίνονται τα πράγματα... Οι άντρες έιναι "οκ, μετά το κάνω και καλά μια χαρά είναι κι έτσι" και τέτοια.... Τί να κάνουμε! Έτσι είναι!

natasa πολύ καλα τα κιλάκια της μπέμπας. Μια χαρά αλλά όντως να προσέχεις για να αντέξεις ακόμη 2-3 βδομάδες! Εγώ πάω΄αύριο και ανυπομονώ πολύ.. Πάλι δεν νοιώθω το ένα μωρό θα τρελλαθώ... Βρε κοπέλες εσείς που έχετε δίδυμα ξεχωρίζετε πότε κλωτσά ποιο??? Άρχισα να πιστεύω πως δεν τα ξεχωρίζω πια...

Swanocean, αχ θα είναι τέλειες οι φωτογραφίες με την παραδοσιακή στολή! Πρέπει να βγάλουμε όλες έστω και ερασιτεχνικές να θυμόμαστε αυτή την όμορφη περίοδο της ζωής μας!

Lydia73, αμα το λες έτσι ακούγεται τρομακτικό! 168 πάνες τη βδομάδα????? ΟΜG μάλλον θα πρέπει και γω να το ψαξω να πάρω από το άμαζον!

χχχ


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...