Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Καλησπέρα!πάει πίσω το πλύσιμο,Αύριο ή μεθαύριο γιατί εχω μάστορα να βάψει το δωμάτιο..

Νατάσα με γειά και σένα το καινούριο καροτσάκι!!!!

Twinomama πολύ ωραία τα νέα από τον γιατρό!!και εγώ πηγα για καφεδάκι σήμερα τωρα γύρισα.Μπήκα να σας καληνυχτησω!Βλέπω και την νικολούλη και εχω κολλησει!!!!!!καληνύχτα!!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Geia sas kopeles!

Twin mama poli kala ta nea sou! Mia xara Kai ta morakia, ama sou eipe o giatros oti mporeis na pas kai perissotero apo 20 meres tote auto na kaneis! kai ta mora 2 kg thanai teleia ama gennithoun!

Euxaristo swanocean pou mou eksigises! kai go noiotho san isteriki pou pao kathe ligo kai ligaki k me vazoun sto monitor. alla ti na kano anisixo! eimai se idiotiki kliniki oote den mou eipan na pliroso, elpizo na mi me xreosoun sto telos!

nikaki ante tha ginei omorfo to domatio, tharxisei na gemizei kai to spiti me morodistika pragmata!

natasa me geia to karotsaki!

Lydia mou emena edeikse 50% sispaseis proti fora panta os ta 20 paei, alla den mou eIpan tpt oi maies. 25 lepta me evalan... Den kseRo tha rotiso ton giatro pao tetarti na me dei.

Leo na stamatiso stis 34w, ti nomizete? einai noris arga? den ksero....

Filia


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σήμερα παραλάβαμε το καρότσι το οποίο είναι πραγματικά ότι καλύτερο για το κοριτσάκι μου ο άντρας μου έχει ξετρελαθεί.

Με γειά!!!! Είναι όντως πολύ ωραίο καροτσάκι, πολύ χαριτωμένο!!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Geia sas kopeles!

Leo na stamatiso stis 34w, ti nomizete? einai noris arga? den ksero....

Filia

Τι εννοεις? Απο δουλειά?

Αργά δεν ειναι? Αντεχεις? Εγώ για εναν καφέ πήγα σήμερα και στο mothercare απλα για να χαζεψω, και τα φτυσα.


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι πολυ ευχαριστα τα νεα σου. και τα μωρακια μια χαρα! τελεια, σε 20 ημερες θα εχεις μπει στο μηνα σου. και εγω ετσι την επαθα προχθες. ενω την προηγουμενη μερα ειχα πολλες συσπασεις, οταν εκανα την εξεταση δεν ειχα καμμια, και αφου γυρισα σπιτι παλι τα ιδια. μαλιστα επειδη με βρηκε καλα μου ανεβαλε το doppler για μια εβδομαδα μετα. ετσι δεν θα δω τα μωρακια μου στις 30 αλλα στις 6/6 :(

Τόσο αργά το κανεις το Ντόπλερ? Εγώ το έχω κανει απο την 31η.

Σου έχει πει ημερομηνία τοκετού? Η θα τα αφήσετε να αποφασίσουν μόνα τους?

Συσπάσεις σήμερα τίποτα, ευτυχώς!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!πάει πίσω το πλύσιμο,Αύριο ή μεθαύριο γιατί εχω μάστορα να βάψει το δωμάτιο..

Νατάσα με γειά και σένα το καινούριο καροτσάκι!!!!

Twinomama πολύ ωραία τα νέα από τον γιατρό!!και εγώ πηγα για καφεδάκι σήμερα τωρα γύρισα.Μπήκα να σας καληνυχτησω!Βλέπω και την νικολούλη και εχω κολλησει!!!!!!καληνύχτα!!!!

Καλά, κι εγώ κολλησα με την νικολουλη εχθες αλλα μέχρι τις 12:30 μετα δεν αντεξα άλλο. Βρήκε κανέναν τελικά;


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τόσο αργά το κανεις το Ντόπλερ? Εγώ το έχω κανει απο την 31η.

Σου έχει πει ημερομηνία τοκετού? Η θα τα αφήσετε να αποφασίσουν μόνα τους?

Συσπάσεις σήμερα τίποτα, ευτυχώς!

έχω κάνει ήδη ένα στην 32η αλλά επειδή ανησυχούσα για το βάρος τους μου είπε να τον επαναλάβω. Αν και απότι μου είπε από εδώ και στο εξής ότι υπέρηχο κάνω είναι doppler, τι να σου πω ξέρω και εγώ?

Συσπάσεις και εγώ από εχθές έχω πολύ λίγες αλλά πάντα με χάπια και κολπικά υπόθετα. Μπορεί να μην έχω πολλές συσπάσεις, αλλά δεν έχω ησυχάσει, κάθε μέρα όλο και κάτι μου συμβαίνει. Χθές το βράδυ με έπιασε ένας πόνος στο διάφραγμα και στην πλάτη από τις 1.30 ως τις 5:00, κατά τις 4 ξύπνησα τον άντρα μου να πάμε στο νοσοκομείο γιατί δεν άντεχα άλλο τον πόνο (ο κολικός του εντέρου μπροστά του δεν ήταν τίποτα). Καταλάβαινα ότι ήταν από τον οισοφάγο γιατί είχα ρεψίματα. Ευτυχώς μου έβαλε κάτι μαξιλάρια στην πλάτη και με ανακουφίσανε και μέχρι τις 5 είχα συνέλθει. Μου είπε η μαία να πάρω για μερικές μέρες simeko για να βοηθηθώ. Μάλλον τα μωρά πιέζουν στομάχι και οισοφάγο.

Ο γιατρός μου είχε πει για τοκετό γύρω στις 17 με 24/6 δλδ 37η εκτός αν πιέζονται τα μωρά ή κάποιο δικό μου ζωτικό όργανο. Στις 6/6 {35η}που θα πάω μάλλον θα μου το οριστικοποιήσει.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει ήδη ένα στην 32η αλλά επειδή ανησυχούσα για το βάρος τους μου είπε να τον επαναλάβω. Αν και απότι μου είπε από εδώ και στο εξής ότι υπέρηχο κάνω είναι doppler, τι να σου πω ξέρω και εγώ?

Συσπάσεις και εγώ από εχθές έχω πολύ λίγες αλλά πάντα με χάπια και κολπικά υπόθετα. Μπορεί να μην έχω πολλές συσπάσεις, αλλά δεν έχω ησυχάσει, κάθε μέρα όλο και κάτι μου συμβαίνει. Χθές το βράδυ με έπιασε ένας πόνος στο διάφραγμα και στην πλάτη από τις 1.30 ως τις 5:00, κατά τις 4 ξύπνησα τον άντρα μου να πάμε στο νοσοκομείο γιατί δεν άντεχα άλλο τον πόνο (ο κολικός του εντέρου μπροστά του δεν ήταν τίποτα). Καταλάβαινα ότι ήταν από τον οισοφάγο γιατί είχα ρεψίματα. Ευτυχώς μου έβαλε κάτι μαξιλάρια στην πλάτη και με ανακουφίσανε και μέχρι τις 5 είχα συνέλθει. Μου είπε η μαία να πάρω για μερικές μέρες simeko για να βοηθηθώ. Μάλλον τα μωρά πιέζουν στομάχι και οισοφάγο.

Ο γιατρός μου είχε πει για τοκετό γύρω στις 17 με 24/6 δλδ 37η εκτός αν πιέζονται τα μωρά ή κάποιο δικό μου ζωτικό όργανο. Στις 6/6 {35η}που θα πάω μάλλον θα μου το οριστικοποιήσει.

Πέρασες δράμα βράδυ κι εσύ. Κι εμένα τις τελευταίες μέρες πονάει πολύ το στομάχι μου, έτσι όπως ψηλωνουν και απλώνουν μάλλον πιέζουν. Αλλά ευτυχώς δεν κρατάει πολύ ώρα, μαλλον γιατί κουνιουνται συνέχεια και φεύγουν απο το σημείο που με ενοχλεί.

Μαζί πάμε για τοκετό, αν και δεν νομιζω να αντέξω εγώ τόσο πολύ. Ελπίζω, αλλά δεν νομίζω!!!

Σήμερα κατάλαβα οτι ο Μπέμπης είχε λοξυγγα. Πολύ γέλιο. Η κοιλιά μοιυ κουνιόταν ολόκληρη για κάνα 20λεπτο ανα 3 δευτερόλεπτα. Ο άντρας μου στεναχωρηθηκε και μου έλεγε κάνε κάτι. Μισο λέω, να μπω μέσα να του δώσω νεράκι.:rolleyes: Για το τι θα τραβηξω απο τα νινια είμαι προετοιμασμένη, το τι θα τραβηξω απο τις υπερβολές του πατερα δεν ξέρω!!!:o:o:o:o


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

TWINOMAMA Όχι δεν βρηκε κανέναν απλά βρήκε κάτι νεα στοιχεία για την υπόθεση ενός που εχει εξαφανιστεί 14 μήνες τωρα.Και κάτι μαρτυρίες για τον μπεν και τον μάριο..Τσατιστηκα που ενώ είχαν στοιχεία δεν μπορουσαν να τα δωσουν στην δημοσιότητα χωρίς να τα ελεγξουν και εσκασα!!!Τίποτα σημαντικό όμως..

ΛΥΔΊΑ μου πώ πώ τι βραδιά ηταν αυτή που περασες!ευτυχως ήταν περαστικο ναι δεν χρειαστηκε να πας στο νοσοκομείο!Να δαγκώσεις μπουτακια οταν με το καλο γεννηθούν για τιμωρία!!!!!!!!:D:D

Και εγώ όποτε παω στο γιατρο τωρα, μου λεει πάντα στο τέλος ότι και το doppler ήταν καλο..Μάλλον τα κοιτάνε απο μόνοι τους αυτα τωρα στο τελος συνέχεια..


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

TWINOMAMA Όχι δεν βρηκε κανέναν απλά βρήκε κάτι νεα στοιχεία για την υπόθεση ενός που εχει εξαφανιστεί 14 μήνες τωρα.Και κάτι μαρτυρίες για τον μπεν και τον μάριο..Τσατιστηκα που ενώ είχαν στοιχεία δεν μπορουσαν να τα δωσουν στην δημοσιότητα χωρίς να τα ελεγξουν και εσκασα!!!Τίποτα σημαντικό όμως...

Ε μα κι αυτή! Δυο ώρες εκπομπή και ουσία σε 20'. Επαναλαμβάνει τα ίδια και τα ίδια.

Παλι καλά όμως που υπάρχει και αυτή και όλο και κάτι βρίσκει, γιατί αλλιως.... Βραστα!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πέρασες δράμα βράδυ κι εσύ. Κι εμένα τις τελευταίες μέρες πονάει πολύ το στομάχι μου, έτσι όπως ψηλωνουν και απλώνουν μάλλον πιέζουν. Αλλά ευτυχώς δεν κρατάει πολύ ώρα, μαλλον γιατί κουνιουνται συνέχεια και φεύγουν απο το σημείο που με ενοχλεί.

Μαζί πάμε για τοκετό, αν και δεν νομιζω να αντέξω εγώ τόσο πολύ. Ελπίζω, αλλά δεν νομίζω!!!

Σήμερα κατάλαβα οτι ο Μπέμπης είχε λοξυγγα. Πολύ γέλιο. Η κοιλιά μοιυ κουνιόταν ολόκληρη για κάνα 20λεπτο ανα 3 δευτερόλεπτα. Ο άντρας μου στεναχωρηθηκε και μου έλεγε κάνε κάτι. Μισο λέω, να μπω μέσα να του δώσω νεράκι.:rolleyes: Για το τι θα τραβηξω απο τα νινια είμαι προετοιμασμένη, το τι θα τραβηξω απο τις υπερβολές του πατερα δεν ξέρω!!!:o:o:o:o

Και εγώ δεν ξέρω αν θα αντέξω μέχρι την 37η αν συνεχίσουν οι συσπάσεις. Η μαία μου είπε ότι τα χάπια και τα υπόθετα τα δίνουνε μέχρι την 35η και ύστερα ότι είναι να γίνει θα γίνει, χωρίς χάπια εγώ τα βλέπω σκούρα τα πράγματα.

Δεν είναι πολύ αστεία όταν έχουν λόξιγκα? Έμενα ο άντρας μου είναι πιο cool δεν ξέρω βέβαια όταν με το καλό γεννηθούν πως θα είναι?


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

TWINOMAMA Όχι δεν βρηκε κανέναν απλά βρήκε κάτι νεα στοιχεία για την υπόθεση ενός που εχει εξαφανιστεί 14 μήνες τωρα.Και κάτι μαρτυρίες για τον μπεν και τον μάριο..Τσατιστηκα που ενώ είχαν στοιχεία δεν μπορουσαν να τα δωσουν στην δημοσιότητα χωρίς να τα ελεγξουν και εσκασα!!!Τίποτα σημαντικό όμως..

ΛΥΔΊΑ μου πώ πώ τι βραδιά ηταν αυτή που περασες!ευτυχως ήταν περαστικο ναι δεν χρειαστηκε να πας στο νοσοκομείο!Να δαγκώσεις μπουτακια οταν με το καλο γεννηθούν για τιμωρία!!!!!!!!:D:D

Και εγώ όποτε παω στο γιατρο τωρα, μου λεει πάντα στο τέλος ότι και το doppler ήταν καλο..Μάλλον τα κοιτάνε απο μόνοι τους αυτα τωρα στο τελος συνέχεια..

Βρε κορίτσια η Νικολουλη στην εκπομπή της εμφανίζει ποτέ κανένα στοιχείο.

εγώ μια φορά την παρακολούθησα στην αρχή όταν έψαχνε μια κοπέλα στην Σαλαμίνα που είχαν σκοτώσει τον φίλο της μέσα στο αυτοκίνητο. Ξενύχτησα τότε για να δω το τέλος αλλά σε όλη τη διάρκεια μόνο υπονοούμενα άφηνε χωρίς να λέει κάτι συγκεκριμένο, απο τότε δεν την ξαναείδα γιατί με τσάντησε.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια η Νικολουλη στην εκπομπή της εμφανίζει ποτέ κανένα στοιχείο.

εγώ μια φορά την παρακολούθησα στην αρχή όταν έψαχνε μια κοπέλα στην Σαλαμίνα που είχαν σκοτώσει τον φίλο της μέσα στο αυτοκίνητο. Ξενύχτησα τότε για να δω το τέλος αλλά σε όλη τη διάρκεια μόνο υπονοούμενα άφηνε χωρίς να λέει κάτι συγκεκριμένο, απο τότε δεν την ξαναείδα γιατί με τσάντησε.

Εμφανίζει στοιχεία μόνο όταν τα έχει ψαξει και είναι σίγουρη.Φοβερή υπόθεση εκείνη στην σαλαμινα!τελικά διάβασα οτι βρήκαν το εσώρουχο της κοπέλας και σε αλλο σημειο τρίχες απο τα μαλλιά και μερικά δόντια.Βέβαια δεν βρέθηκε η κοπέλα και ούτε προκειτε πιστεύω..!Στοιχεία αποκαλύπτει σε επόμενες εκπομπές...

Νωρίς δεν είναι την 35η να στα σταματήσει τα χάπια για τις συσπασεις?Να μου πείς για σας που περιμένετε δίδυμα θεωρείτε τελειομηνη την 36!

Και μένα ο άντρας μου φαίνεται πολύ cool αλλά δεν θα είναι τωρα με το μωρο σιγουρα!Οι αντρες αλλάζουν με κάτι τέτοια..Μαλακώνουν,γίνονται πιο ευαίσθητοι..:-P


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κουκλίτσες! Από συσπάσεις κι εγώ καλά πάω. Αρκετές κ συχνά επώδυνες. Στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε που της καταλάβαινα. Τώρα οπλα τα βιώνω πολύ πιό έντονα. Ίσως γι ΄αυτό φοβάμαι τόσο την προωρότητα. Βέβαια όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιό πολύ ησυχάζω αφού πλέον οι κινδυνοι είναι απειροελάχιστοι σε αυτή την εβδομάδα. Λόγω κ του αδερφού μου-δεύτερο παιδί κι αυτός-που γεννήθηκε 8 μηνών έχω μια παραπάνω ανασφάλεια. Δευτέρα πάω πάλι στον γιατρό κ ελπίζωντας ότι θα είναι πάλι καθησυχαστικός θα ηρεμήσω κι άλλο. Πάντως όταν κουράζομαι οι συσπάσεις γίνονται πολλές κ πονάνε.

Άλλη μια βδομάδα δουλειάς μου ΄μεινε κ περιμένω πώς κ πώς να περάσει...

Διδυμομανούλες πραγματικά σας θαυμάζω!!! Να είστε όλες καλά κ με το καλό όλες να φέρουμε στον κόσμο γερά κι ευτυχισμένα πλασματάκια!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια.

Σήμερα κοιμηθηκα σαν βόδι. Απο τις 11:30 και ξυπνησα στις 9! Και το βράδυ σηκωθηκα μονο 3 φορες για τουαλέτα. Πολύ παράξενο.

Το μησημερι περιμενουμε τους φίλους μας που θα μας φέρουν το καρότσι. Ανυπομονω να το δω. Εννοείται θα παίξει ντελιβερι δεν ειμαι για μαγειροτσικαλισματα....

Καλέ ακόμα νυσταζω!!!!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...